Haberler

Haberler

Toplam 153 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
TOKİ''den iki yeni proje (8 Mayıs 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Hadımköy ve Tuzla''da alt gelir grubu için inşa edilecek konutların satış kampanyasını başlattı.
Ucuz konuta olaylı hücum (8 Mayıs 2007)Toplu Konut İdaresi''nin (TOKİ) alt gelir grubu için inşa edeceği İstanbul Tuzla ve Hadımköy''deki toplam 1298 konut için başvurular olaylı başladı. Başvurular Tuzla ve Çatalca belediyelerinden yapılacak olmasına rağmen, dün saat 05.00''ten itibaren Halkalı''daki TOKİ İstanbul Birimi''nin önünde kuyruklar oluşturan vatandaşlar ile TOKİ görevlileri arasında gerginlik yaşandı.
Ateş: Mortgage kredileri patlattı (8 Mayıs 2007)Denizbank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, 2006 yılının mayıs ayında döviz kurunda yaşanan dalgalanmanın ardından düşüşe geçen konut kredisi kullanımının son aylarda hızlı bir artış gösterdiğini söyledi. Tüm bankacılık sektörünün Mart 2007''de 900 milyon YTL konut kredisi kullandırdığını ifade eden Hakan Ateş, Denizbank''ın kanunun yayımlandığı 6 Mart tarihinden bu yana 81 milyon YTL''lik konut kredisi verdiğini anlattı. Ateş, 2000 ile 2005 yılları arasında konut alımlarında yüzde 4''lük bir paya sahip olan konut kredilerinin 2006 - 2007 yılları arasında yüzde 25''lere yükseldiğini belirtti. Kredilerdeki artışın mortgage yasasının çıkmasıyla oluşan iyimserlikle ilgili olduğunu belirten Hakan Ateş, son günlerde yaşanan siyasi belirsizliğe rağmen artışın devam etmesini beklediklerini söyledi.
Tarih: 8 Mayıs 2007 Kaynak: Milliyet
Becerikli Adamlar (7 Mayıs 2007)Paris temelli mimari görselleştirme firması Auralab, bugüne kadar yarışmalarda görmeye alışkın olduğumuz klişeleşmiş steril güneşli imajların aksine, kullandığı zombiye benzer insan figürleriyle, yeni bir çığır açıyor. Auralab projelerinde, kent peyzajında seçtiği binayı, gece karanlığında, sisli bir günde ya da etrafını saran siyah kuşlarla yabancılaştırıyor. Binanın tanıtımının yapıldığı animasyon filmde kullandığı araçlar ile, izleyiciler Hitchcock filmlerinde Wagner’in tınılarıyla pekiştirilen uğursuz sahnede, duyduğu hisse kapılıyor. Aurlab’ın imajları kent dokusuna sıkıca bağlanmış binaları portreliyor.
Kültür Endüstrileri Konferansı’nın Dördüncüsü Berlin’de yapıldı (7 Mayıs 2007)Friedrich-Naumann Vakfı, Berlin Kültür Politikası ve Yaratıcı Endüstriler Ofisi, tarafından organize edilen ve Almanya Cumhuriyeti Yabancı Politikalar Ofisi, Avrupa Komisyonu ve Dresdner Bankası tarafından desteklenen ve bu sene 3-4 Mayıs tarihleri arasında Berlin’de dördüncüsü gerçekleştirilen Kültür Endüstrileri konferansı sona erdi.
Fazıl Say''ın ''tam kuyruk'' operasyonu (7 Mayıs 2007)Ünlü piyanist Fazıl Say''ın piyanosu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi''nin üçüncü katına normal yollardan sığmayınca yıkılan duvardan girdi.
Ulucanlar için aydınlık düşler (7 Mayıs 2007)Pek çok muhalife ''ev sahipliği'' yapan; Deniz''lerin, Erdal Eren''in asıldığı, eski Ulucanlar Cezaevi için üniversiteli mimarların kurduğu ''kent düşleri'' Türkiye''nin yaşadığı gerçeklerle yoğruluydu. Ödüller Deniz''lerin idam edildiği gün dağıtıldı.
Ankara parklarıyla göz dolduruyor (7 Mayıs 2007)Altınpark, Moganpark, Göksu Parkı, Mavi Göl Parkı, Kuğulupark kentin gürültüsünden, tozundan, egzoz dumanından uzak, sakin saatler geçirmeyi isteyen Ankaralıları bekliyor.
"Terörden sonra en büyük sorun kaçak yapılar" (7 Mayıs 2007)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, Türkiye''nin dış borç ve terörden sonra en büyük sorununun gecekondulaşma, kaçak ve çarpık yapılaşma olduğunu söyledi.
TOKİ’den tarih kredisi (7 Mayıs 2007)Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) geçtiğimiz sene 75 bin YTL olan tescilli taşınmaz kültür varlıklarının bakım ve onarımı için kullandırılabilecek kredi üst limiti, bu yıl 80 bin YTL’ye çıkarıldı. Bu krediden yararlanmak için tescilli kültür varlığı olanlar, bugünden itibaren 15 Haziran’a kadar TOKİ’ye başvurabilecekler.
Lojmanlar boşaltıldı, Karayolları arazisi mayısta devredilecek (7 Mayıs 2007)Zorlu Grubu''nun özelleştirme ihalesinde 800 milyon dolara satın aldığı Karayolları''na ait İstanbul Zincirlikuyu''daki 96 bin 505 metrekarelik arazinin devrinde pürüz kalmadı.
Korku tüneli (7 Mayıs 2007)Bolu Dağı Tüneli’nde güvenlik sistemlerinin test edilmesi ve bakım onarım çalışmaları nedeniyle üç gündür kapalı bulunan yolda yangın tatbikatı yapıldı.
Nurol, Batum''a 30 milyon Dolarlık otel inşa edecek (7 Mayıs 2007)Gürcistan’a bağlı Acara Özerk Cumhuriyetinin başkenti Batum’da, Nurol İnşaat ve Ticaret tarafından yapılacak otelin temeli törenle atıldı.
İsthanbul’da örnek daireler hazırlandı (7 Mayıs 2007)Han Yapı’nın ilk projesi olan Beylikdüzü’ndeki İsthanbul projesinde örnek daireler hazırlandı. Han Yapı Genel Müdür Yardımcısı Leyla Üstel Çağatay, “Türkiye’nin en büyük maketini hazırlayarak sektörde bir rekor kırmıştık."
Bodrum Müzesi de sanal ziyarete açılıyor (7 Mayıs 2007)Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdürü Yaşar Yıldız, Kültür ve Turizm Bakanlığı''nca görevlendirilen bir ekibin müzenin sanal ortamda gezilebilmesi için çalışma başlattığını kaydetti. Çalışmalar kapsamında hazırlanan CD''lerin ilgili kurumlara gönderildiğini belirten Yıldız, "Çalışmaları Muğla Valisi Temel Koçaklar''a da gönderdik. Müze sanal ortamda ziyaret edilirse gerçek ziyaretçi sayısında düşme yaşanmayacağı kanısına vardık" dedi. Yıldız, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği müzenin sanal ortamda gezilebilmesi için birkaç proje olduğunu ve bunların arasından yetkililerle birlikte seçim yapacaklarını kaydetti. Geçtiğimiz günlerde de Ayasofya Müzesi internet ortamına taşınmıştı.
Tarih: 7 Mayıs 2007 Kaynak: Birgün
Üsküdar''ın çehresi değişiyor (7 Mayıs 2007)''Eğer dünya tek bir ülke olsaydı, başkenti İstanbul olurdu.'' İşte ünlü Fransız İmparatoru Napoleon Bonaparte İstanbul''u gördüğünde hayran kaldığı şehir için böyle övgüler yağdırmış.
Karayolları lojman sakinleri kapı önüne konuldu (7 Mayıs 2007)Değerli kamu arazileri bir bir özel sektöre satılırken, bunların son örneklerinden olan Karayollarına ait İstanbul Levent''te bulunan 96 bin 505 metrekarelik arazinin devrinden sonra Karayolları lojmanlarında oturanlar mağdur edildi.
Küresel ısınma ormanları da tehdit ediyor (7 Mayıs 2007)Antalya Orman Bölge Müdürü Ahmet Gedikağaoğlu, küresel ısınma ve yağışların azalması nedeniyle ormandaki otların çabuk kuruyacağına dikkati çekerek, vatandaşların bu yaz orman yangınları konusunda daha hassas olmaları gerektiğini bildirdi.
Edirne Belediyesi, bitiremediği yeni belediye sarayını satacak (7 Mayıs 2007)Yeni belediye sarayının tamamlanması için 7-8 trilyon liraya ihtiyaç olduğunu söyleyen Başkan Sedefçi, "Yeni belediye binası bize 10 trilyona mal olmuş olacak. Burayı satarak 15-16 trilyon TL gibi gelir sağlayacağız." dedi.
İstanbul Mobilya Fuarı''na İnegöl damgası (7 Mayıs 2007)İstanbul Yeşilköy CNR Fuar Merkezi''nde düzenlenen İstanbul Mobilya Fuarı''na ( İMOB) İnegöl mobilyası damgasını vurdu. Değişik yerlerden gelen 300 mobilya firmasının katıldığı İMOB''da İnegöl''den 35 firma stand açtı.
Toplam 153 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.