Haberler

Haberler

Toplam 153 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Tarihî Tuz Han''ın restorasyonu tamamlandı (7 Mayıs 2007)Yapıldığı 1454 yılından bugüne kadar zaman zaman tamiratlar geçirmesine rağmen yılların yorgunluğunu taşıyamayacak hale gelen yapı, restorasyonun ardından bölgenin cazibe merkezi oldu. Han''da alt katta 23, üst katta 22 olmak üzere toplam 45 dükkan bulunuyor.
Dara''nın küçük rehberleri (7 Mayıs 2007)Barajıyla, su bentleriyle, kilisesiyle, kaya mezarlarıyla, tiyatrosu, agorasıyla antik şehir Dara''yı kimse küçük rehberlerden daha iyi bilemez.
1400 yıllık hamam (7 Mayıs 2007)Turistler, Bizans hamamında yıkanacak. Bodrum Akyarlar''da 5 yıl önce bir çoban tarafından bulunan 1400 yıllık tarihi hamam restore ediliyor.
TOKİ''yle Soyak arasında ''Olimpiakent'' tartışması (7 Mayıs 2007)İstanbul Halkalı''daki ''Olimpiakent''te maketten satış sırasında, sitenin tam ortasına buz hokeyi, paten pisti, basketbol, voleybol, tenis sahaları, süs havuzları, tırmanma duvarları yapılacağı söylendi.
Şehir Tiyatrosu sanatçılarından çağrı (7 Mayıs 2007)Bugün (30 Nisan 2007) İstanbul Şehir Tiyatrosu''nun Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi''nde hem Muhsin Hoca''yı anma etkinliklerine katılmak hem de kent merkezindeki bu çok önemli bağımsız tiyatro sahnesinin yıkılmasına veya farklı bir işleve yönlendirilmesine karşı itirazımızı dile getirmek üzere toplanmışız.
Eski çağlara ait kalıntılar bulundu (7 Mayıs 2007)Sinop''ta eski çağlara ait kalıntılar bulundu. Ada Mahallesi''nde bir arsada yapılan hafriyat çalışmaları sırasında eski çağlara ait bazı kalıntıların bulunması üzerine Müze Müdürlüğü''ne haber verildi. Hafriyat çalışması, çıkan yapı kalıntıları nedeniyle durdurularak Kültür ve Turizm Bakanlığı''ndan kurtarma ve sondaj kazısı izninin alınması sonrası alanda kazı çalışmalarına başlandı. Çalışmalar sırasında Helenistik döneme ait çöplük, Roma dönemine ait kanalizasyon ve avlu duvarıyla amfora fırını bulundu.
Tarih: 7 Mayıs 2007 Kaynak: Zaman
Atıl durumdaki Rize Huzurevi inşaatının tamamlanması için çalışma başlatıldı (7 Mayıs 2007)Rize''de yapımına 1996 yılında başlanan ve 4 yılda bitirilmesi planlanan; ancak akıbeti âdeta yılan hikâyesine dönen Huzurevi''nin tamamlanması için yeni bir çalışma başlatıldı.
Küresel ısınmaya karşı urban cool rehberi (7 Mayıs 2007)Küresel ısınmayı durdurmak için siz de bir şeyler yapın! Önce konu hakkında sizi bilgilendirecek siteleri ziyaret edin. Nefes aldığımız her anın keyfini çıkarabilmek, hayatımızı da bu doğrultuda kurgulayabilmek hepimizin arzusu... Çevreye göstereceğimiz duyarlılığın da dünya üzerinde var olabilmemizin önemli bir unsuru olduğu yadsınamayacak bir gerçek.
Bursa''nın park, bahçe ve yolları çiçeklerle süslendi (7 Mayıs 2007)Bursa''da, baharın gelmesiyle birlikte park ve bahçeler rengarenk çiçeklerle süslendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından başta ana arterler olmak üzere şehrin muhtelif bölgelerine 550 bin mevsimlik çiçek ile 450 bin lale dikildi. Yine kentin yeşil bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacıyla farklı noktalarına 10 bin adet değişik cinste ağaç dikildi. Havaların ısınmasıyla birlikte, Bursa''nın görüntüsünde büyük değişiklik meydana getiren rengarenk çiçekler, arı ve kelebekler için de cazip bir ortam oluşturdu.
Tarih: 7 Mayıs 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Adem Elitok
Tarihi Taşçı Hamamı, ödeneksizlik sebebiyle onarılamıyor (7 Mayıs 2007)Osmanlı döneminde Erzincan''da yapılan tarihi Taşçı Hamamı, yaklaşık 16 yıldır ödenek gelmemesi sebebiyle onarılamıyor. Tarihi hamam yıkılma ile karşı karşıya bulunuyor.
İzmirli Buduncularla İsveçli Bodum arasına sıkıştılar Bud Design olup kurtuldular (7 Mayıs 2007)Hiçbir şeyden çekmediler isimlerinden çektikleri kadar. Tekstil tasarımcısı Hasip Özbudun ve iç mimar Sertan Özbudun kardeşler dokuz yıl önce Budun adlı bir tasarım markası kurdu.
Karamürsel''de duraklar yenileniyor (7 Mayıs 2007)Kocaeli''nin Karamürsel ilçesindeki otobüs durakları yenileniyor. Bütün il sınırlarının Büyükşehir Belediyesi hizmet alanına dahil edilmesinden sonra Karamürsel ilçe merkezi de yeni belediye hizmetlerine kavuşuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından uygun yerlere yerleştirilen duraklar, halk tarafından memnuniyetle karşılandı. Ancak şehir içinde bir durağın, yolun ortasındaki elektrik direğinin arkasına yapılması şaşkınlıkla karşılandı. Vatandaşlar, ya bu direğin yol ortasından ve durak önünden alınmasını ya da durağın yerinin değiştirilmesini istiyor.
Tarih: 7 Mayıs 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Ayhan Yetim
Körfez geçişi ihale aşamasında (7 Mayıs 2007)Yapımı uzun süredir gündemde olan ve ulaştırma sektörü kapsamındaki en önemli projeler arasında yer alan İzmit Körfez Geçişi yapımında geri sayım başladı. Karayolları Genel Müdürlüğü, ilk olarak İzmit körfezine inşa edilmesi planlanan asma köprü projesi ile ilgili hazırladığı raporu, DPT onayına sunarak ihale sürecini de önümüzdeki günlerde başlatacak. Gebze-Orhangazi-Bursa-Balıkesir-İzmir (otoyolu dahil) toplam 377,4 kilometrelik otOyol ve 43,4 kilometrelik bağlantı yolu ile birlikte toplam 410,8 kilometrelik güzergahı içine alan köprü ve yol yapım projesinin, bu yıl içinde ihale edileceği öğrenildi. Yapımı, "Yap-İşlet-devret" modeline göre inşa edilecek olan proje kapsamında inşa edilecek olan asma köprünün orta açıklığı yaklaşık bin 700 metre ve toplam uzunluğu ise 3 bin metre olacak. İzmir’e kadar uzanacak otoyolla proje, 377 kilometre otoyol ve 43 kilometre bağlantı olmak üzere toplam 420 kilometrelik bir güzergahtan oluşacak.
Tarih: 7 Mayıs 2007 Kaynak: Hürriyet
Üç büyük kent için su alarmı (7 Mayıs 2007)Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu barajlarındaki doluluk oranlarında görülen düşüş nedeniyle İstanbul, Ankara ve Bursa’da içme suyu sıkıntısı bulunduğunu belirledi. Mayıs başı itibariyle İstanbul’daki içme suyu sağlayan barajlardaki doluluk oranı yüzde 48.5’e düştü. Geçen yıl aynı dönemde bu oran yüzde 90’lar düzeyinde bulunuyordu. Geçen yıl aynı dönemde içme suyu sağlayan barajlardaki doluluk oranı yüzde 28.9 olan Ankara’da bu yıl bu oran, yüzde 9.7’e kadar düştü. Aynı dönemde Bursa’daki doluluk oranı da yüzde 89.2’den yüzde 58.3’e düştü. DSİ bu veriler nedeniyle üç ili içme suyunda sorunlu alanlar olarak belirledi. Üç ili sıkı takibe alan DSİ, başka yerlerden su getirmek başta olmak üzere alternatif yollar üzerinde çalışacak.
Tarih: 7 Mayıs 2007 Kaynak: Hürriyet
Büyük Melen Projesi için kamulaştırma (7 Mayıs 2007)Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, İstanbul''un içmesuyu ihtiyacının karşılanması amacıyla acil kamulaştırmaya gidecek. Bakanlar Kurulu''nun dünkü Resmi Gazete''de yayımlanan kararına göre, Büyük İstanbul İçmesuyu 2. Merhale Projesi (Büyük Melen Projesi) kapsamında, Melen Çayı ile İstanbul Kağıthane arasında bulunan güzergahta yer alan gayrimenkuller, DSİ tarafından acil şekilde kamulaştırılacak.
Tarih: 7 Mayıs 2007 Kaynak: Milliyet
Polisan, ''süet gibi'' boya çıkaracak (7 Mayıs 2007)Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, dokunulduğunda süet, keten, simli olduğu hissi veren yeni boyalarının haziranda piyasada olacağını söyledi.
Eyüp Piyer Loti (7 Mayıs 2007)Geçen hafta karımla Eyüp''e gittik. Ebu Eyyub El-Ensari Hazretleri''nin türbesini, Eyüp Camii''ni ziyaret ettik. Teleferikle Piyer Loti''ye çıktık. Çay içtik. Haliç''i seyrettik. Çevre yemyeşil, erguvanlar mosmor, manzara bütünüyle nefisti.
Yapı Sektörüne Özel Kariyer Sitesi "İnşaatta Kariyer" Açıldı (4 Mayıs 2007)Arkitera.com''da yer alan ve mimarlık ofislerinin eleman ihtiyaçlarını çözmeye yönelik hizmet veren ”Kariyer Bölümü”nün başarısından ve deneyiminden yola çıkılarak hazırlanan İnşaatta Kariyer sitesi www.insaattakariyer.com adresinde yayınlanmaya başladı. ”İnşaatta Kariyer” sitesi, yapı sektörünün personel ihtiyacını karşılayabilmek üzere hizmet sunuyor. Hem firmaların nitelikli elemanlara kavuşmasına hem de iş arayanların profesyonel işverenler ile iletişim kurmasına hizmet eden site, ihtiyaçlara en hızlı şekilde çözüm getirmeyi hedefliyor.
Capatect Dalmaçyalı Bir Başarıya Daha İmza Attı (4 Mayıs 2007)Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş.’nin 2003 yılında sektöre sunduğu Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Sistemi, hem sektörün hem de tüketicinin takdirini kazanmaya devam ediyor.
Küçükçekmece ve Fatih''te beyaz yıkım (4 Mayıs 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Zabıta Tedbir Müdürlüğünce oluşturulan yıkım ekiplerince Küçükçekmece''de istimlak, Fatih''te gecekondu nedeni ile yıkım yapıldı.
Toplam 153 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.