Haberler

Haberler

Toplam 195 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yıllardır atıl bekleyen askerî mahkeme binası, müze oluyor (14 Haziran 2007)Kocaeli''nde 1863 yılında redif subayları için, İzmit Mutasarrıfı Hasan Paşa tarafından inşa ettirilen ve bir süre kolordu mahkeme binası olarak da kullanılan yapı, "Atatürk, TSK ve İzmit Redif Müzesi" olacak.
''Yabancı yatırımcı konut fiyatlarını artıracak'' (14 Haziran 2007)Eston İnşaat Genel Müdürü Salih Kuzu, 2006 yılının mayıs ayında yaşanan dalgalanmadan bu yana iç piyasada yaşanan durgunluğa rağmen inşaat faaliyetlerinin satışlardan bağımsız olarak çok hızlı ilerlediğine dikkat çekti.
Sümerbank notları (14 Haziran 2007)Mehmet Altun gönderdiği mektupta Ege Bölgesi''ndeki bazı Sümerbank fabrikalarının öykülerine yer vermiş. Özetleyerek aktarıyoruz...
Diploma Jürileri’nden İzlenimler - 1 (13 Haziran 2007)Arkitera Mimarlık Merkezi’nde çalışan, farklı okullardan mezun olmuş üç mimar, kendi okulları dışındaki okullardan birinin diploma projesi jürisine izleyici olarak katıldı. Sırasıyla izlediğimiz İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Diploma Jürileri’nden izlenimlerimizi üç gün boyunca Arkitera.com’dan takip edebilirsiniz. Hazırladığımız bu yazı dizisi ile mimarlık fakültelerinde varolan benzerlik ve farklılıkları da irdelemeye çalışacağız. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Diploma Projesi jürisi, 7 Haziran 2007 tarihinde gerçekleşti. Mimar olma yolundaki bu son adımlarında İTÜ’lü öğrenciler, Pera’da Kent Müzesi, İstiklal Caddesi’nde Performans ve Eğlence Merkezi, Yenikapı’da Arkeoloji Müzesi, Zeytinburnu’nda Kültür Turizmi ve Kongre Merkezi, Bostancı Teminali, Maçka Çağdaş Sanat Müzesi ve Beyoğlu’nda Sosyal ve Kültürel İletişim Platformu konularındaki projelerini, önceden belirlenmiş sırayla, kendi jürilerine sunarak eleştirileri dinlediler.
Mimarlık Kış Okulu Sertifikaları (13 Haziran 2007)Selçuk Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde 29 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen “Kış Okulu” sertifikaları dağıtıldı. Selçuk Üniversitesi Mimarlık Bölümü Mimar Sinan Seminer Salonu’nda, başta Mimarlar Odası yetkilileri olmak üzere tüm sponsor firmalara teşekkür belgeleri, uygulamaya katılan tüm öğrenci ve yürütücü öğretim görevlilerine ise sertifikaları bir törenle dağıtıldı.
36 milyon YTL’lik genel merkez (13 Haziran 2007)Başbakan Erdoğan, partisinin yeni genel merkezini gazetecilere gezdirdi. Saray gibi merkez binası...
En fazla tehlike altında olan 100 tarihi yer (13 Haziran 2007)“2008 Yılında Dünyanın En Fazla Tehlike Altında Bulunan 100 Tarihi Yeri Listesi”nde, Türkiye’den aralarında Hasankeyf ve İstanbul tarihi surlarının da bulunduğu 5 tarihi yer alırken, KKTC’den de Gazimağusa listeye girdi.
Koç 7’nci Divan’ı Gaziantep’te açacak (13 Haziran 2007)Divan, Temmuz’da temelini atacağı 7’nci otelini 2008’de Gaziantep’te açacak. 15 milyon dolara malolacak otelin yatırımcısı Özkeleş Otomotiv olacak.
Halkbank Club Manço’yu satıyor (13 Haziran 2007)Halkbank, merhum Barış Manço’nun 2.5 milyon YTL kredi borcuna karşılık devraldığı Bodrum Akyarlar’daki otelini 4 milyon 750 bin YTL tahmini bedel üzerinden satışa çıkardı.
Trakya’ya hizmet verecek ‘Silivri Katı Atık Aktarma İstasyonu’ açıldı (13 Haziran 2007)Silivri ve Çatalca ile 13 çevre beldenin çöplerini toplayarak vahşi depolamaya son veren “Silivri Katı Atık Aktarma İstasyonu” törenle hizmete alındı. Görüntü, hava, gürültü ve trafik kirliliğine son veren istasyonla, küresel ısınma sorununun çözümünde de bir adım atılmış oldu.
Mera Kanunu yayla evi fiyatını uçuracak (13 Haziran 2007)Yayla evi kullanıcılarına emlak bedellerinin yüzde 50''sini ödeyerek mülkün sahibi olma fırsatı tanıyan kanun yaylaya ilgiyi artırdı.
Dünyanın ateşi yükseliyor (13 Haziran 2007)Küresel ısınmaya karşı tüm dünyayı uyarmak için 9 ayrı kentte 7 Temmuz''da yapılacak "Live Earth" konser dizisinin bir ayağı da İstanbul Yedikule Zindanları''nda gerçekleştirilecek.
Cimbom''un yeni stadı pazarlıkla yaptırılacak (13 Haziran 2007)TOKİ Başkanı Bayraktar, pahalı bulduğu için ertelediği Galatasaray''a stat projesini yeni bir yöntemle gerçekleştirecek. Bayraktar, "Yerli ve yabancılara duyuru yapıp stadın özelliklerini belirteceğiz. Teklif alıp, firmalarla pazarlığa oturacağız" dedi.
Vakıf Eserler kurtarılıyor (13 Haziran 2007)30 Mayıs 2007 Çarşamba günü Vakıflar Genel Müdürlüğünden bir açılış daveti aldım. Eyüpsultan’ın girişinde bulunan, Defterdar Nazlı Mahmud Efendinin yaptırdığı Defterdar Camii’nin restorasyon sonu açılışı idi.
İstanbullu kent merkezinden uzaklaştı, kiralar yüzde 30 düştü (13 Haziran 2007)İstanbulluların merkezi yerlerden Büyükçekmece, Silivri ve Kurtköy''de yeni yapılan sitelere göç ettiğini söyleyen İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Ateş, ''Bu nedenle eski yerleşim yerlerinde kiralar yüzde 10-30 arasında düştü'' dedi.
Attilâ İlhan''a park (13 Haziran 2007)Ulus Vadisi''ne bakan Attilâ İlhan Parkı, bugün Beşiktaş Belediye Başkanı tarafından törenle açılacak. Ekim 2005''te kaybettiğimiz usta edebiyatçı ve düşünür Attilâ İlhan ''ın ismi, Beşiktaş''ta yeni açılacak bir parka verilecek. Ulus Vadisi''ne bakan Attilâ İlhan Parkı, bugün saat 18.30''da Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal tarafından törenle açılacak. Açılışa Çolpan İlhan ve Kerem Alışık ''ın yanı sıra, Beşiktaş Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, ilçe yönetimi, Levazım Mahallesi sakinleri, öğrenciler ve Attilâ İlhan''ın dostları katılacak.
Tarih: 13 Haziran 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Konya Ovası Kurudu (13 Haziran 2007)Kuraklık çiftçiyi vurdu: Konya''da buğdaydaki rekolte kaybı yüzde 80! Ekili durumdaki 2 milyon ton hububatın tarlalarda yandığı belirtildi.
Silivri''ye katı atık aktarma merkezi (13 Haziran 2007)Büyükşehir Belediyesi''nin bağlı şirketlerinden İstanbul Çevre Koruma ve Atık Maddeleri Değerlendirme Sanayi ve Ticaret A.Ş''nin 1600 ton çöp işleme kapasitesine sahip "Silivri Katı Atık Aktarma İstasyonu'''' hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şaban Erden, İstanbul''da günlük 14 bin ton katı atık topladıklarını ve düzenli depolama alanlarından son 3 yılda topladıkları çöplerden 15 milyon 369 bin 208 kilovat saat elektrik ürettiklerini söyledi. Toplam 2.5 milyon YTL''ye mal olan ve günde 1600 ton çöp işleme kapasitesine sahip Silivri Katı Atık Aktarma İstasyonu; Silivri ve Çatalca ile 13 belde ve köye hizmet verecek.
Tarih: 13 Haziran 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Serdar Canıpek
İmparatorluğa sanal dönüş (13 Haziran 2007)Dünyanın dört bir yanından uzmanlar antik Roma kentinin 320 yılındaki halini sanal ortamda canlı tutabilmek için 10 yıl çalıştı. Bu, aynı zamanda bugüne kadar yapılmış en geniş tarihi kent simülasyonu.
Yayla evleri tavan yaptı (13 Haziran 2007) Hazinenin açtığı tapu iptal davalarıyla sıkıntıda olan yayla evi sahipleri, Mera Kanunu’ndaki değişiklikle rahatladı. Kanundaki değişiklik yaylalarda mülke talebi artırdı. Yasa, yayla evi kullanıcılarına emlak ve rayiç bedellerinin yüzde 50’sini ödeyerek mülkün sahibi olmasına imkân tanıyor. Akçatekir Belediye Başkanı Derviş Oruç, iptal davalarından 17 bin 800 tapuyla en çok Akçatekir Yaylası’nın etkilendiğini, Bursa, Bolu, Rize gibi illerdeki yaylalarda da bekleyişin sürdüğünü söyledi. İptal davalarıyla tapu dairelerinde işlem yapılamaması nedeniyle mülklerin fiyatlarının düştüğünü belirten Oruç, “Sıcaklardan kaçanların yaz aylarında sığınma yeri olan yaylalar, Cumhurbaşkanının onayını bekleyen yasayla yeniden gözde olmaya başladı. Şimdiden yaylalarda hareketlilik başladı” dedi.
Tarih: 13 Haziran 2007 Kaynak: Türkiye
Toplam 195 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.