Haberler

Haberler

Toplam 195 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bodrum''da yüz yıllık zeytin ağaçları kül oldu (12 Haziran 2007)Muğla''nın Bodrum ilçesindeki zeytinlik alanda çıkan yangında 300''e yakın asırlık zeytin ağacı kül oldu. Ortakent beldesi Yaka mevkisinde dün akşam saatlerinde çıkan yangının elektrik tellerinin birbirine sürtmesinden dolayı çıkan kıvılcımların kuru otları tutuşturmasından kaynaklandığı öğrenildi. Dört saat sürdükten sonra kontrol altına alınan yangının yaklaşık 4 hektarlık alanda etkili olduğu bildirildi. Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yanan asırlık zeytin ağaçlarının Bodrum''un en eski zeytin ağaçları olduğunu ve bu ağaçların Bodrum''un simgelerinden olduğunu belirtti. Öte yandan Bodrum''un Yokuşbaşı semtinde yine elektrik tellerinden çıkan ve kuru otların tutuşması sonucu büyüyen yangında yarım hektarlık ormanlık alan yandı.
Tarih: 12 Haziran 2007 Kaynak: Sabah Yazan: Alp Arbak
Eski lojmanlar satılacak (12 Haziran 2007)Eski TBMM lojmanlarının yerine, 31 katlı 12 kulenin de bulunduğu proje kapsamında yapılan bin 832 konut, tanıtıma çıktı. Metrekare fiyatı 2 bin 500 dolar civarında öngörülen konutların resmi satışına 15 Haziran’da başlanacak. ParkOran adıyla satışa sunulan projenin inşaatı da bugünlerde başlayacak ve 2010 yılında tamamlanacak. Satış amaçlı tanıtıma çıkarılan ParkOran, 31 katlı 12 adet yüksek blok ile 7 katlı 5 bloktan oluşuyor. Konutlar için proje aşamasında bin 200 talep geldiği belirtilirken, taleplerin büyük bölümünün Ankara dışından, İstanbul ve diğer illerden geldiğine dikkat çekiliyor. Satış fiyatlarının Toplu Konut İdaresi’nin onayına sunulduğu ve yakında ilan edileceği kaydedildi.
Tarih: 12 Haziran 2007 Kaynak: Vatan
En büyük işi TAV kazandı (12 Haziran 2007)TAV, Ortadoğu’nun en büyük havaalanlarından biri olacak 12 milyon yolcu kapasiteli Uluslararası Doha Havalimanı inşaatındaki payını artırdı.
Kaynaklarımızı çarçur etmişler (12 Haziran 2007)Tarihi kültür mirası olan vakıf eserleri konusunda Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt’tan ilginç bir çıkış geldi. Beyazıt, eserlerin bakımlarının ve restorasyonlarının yapılmadığını anlattı.
Tralleis antik kenti yardım bekliyor (12 Haziran 2007)Tralleis Antik Kenti Tanıtım ve Geliştirme Derneği Başkanı Mehmet Sak, sivil toplum örgütleri ve iş adamlarına Tralleis Antik Kenti kazılarına destek vermesi çağrısında bulundu. Sak, Tralleis Antik Kenti''ni gezilebilir hale getirmeyi amaçladıklarını, antik kentin gezilebilir hale gelmesinin Aydın''ın kültür ve ticari hayatında yaratacağı ivmenin çok büyük olacağını söyledi. Devletin verdiği ödenekle, kazıların devam ettiğine, ancak bunun yeterli olmadığına işaret eden Sak, sivil toplum örgütleri ve işadamlarından destek beklediklerini söyledi.
Tarih: 12 Haziran 2007 Kaynak: Birgün
Alışveriş merkezi açma yarışı (12 Haziran 2007)Türkiye’de gayrimenkul sektöründe en fazla rekabet, kárlı olduğu gerekçesiyle alışveriş merkezleri alanında yaşanıyor.
ÇMO Çevre Sempozyumu Bildirgesi: Doğa - sosyal gelişme uyumu sağlanmalı (12 Haziran 2007)TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO)''nun düzenlediği ''Çevre Sempozyumu'' sonuç bildirgesi açıklandı.
"Çernobil''den 49 kat kirli!" (12 Haziran 2007)Elektrik Üretim Anonim Şirketi''nin (EÜAŞ) Genel Müdürü Sefer Bütün, "Türkiye''nin elektriğinin yüzde 10''unu karşılayan Afşin Elbistan A Termik Santralı, baca gazı arıtması olmadığı için dört yıl içinde kapanabilir" dedi.
Dünya''yı karış karış satın alıp kurtaracak (12 Haziran 2007)North Face ve Esprit giyim firmalarının sahibi ABD''li milyoner, gezegeni satın alarak kurtaracak. 64 yaşındaki Douglas Tompkins, önce güney Şili''de büyük bir alanı aldı, şimdi de Arjantin''in vahşi yaşam alanı Esteros del Ibera''nın 500 bin hektarlık alanını kurtarmayı düşünüyor.
Klima satışlarında ’küresel ısınma canlılığı’ yaşanıyor (12 Haziran 2007)Küresel ısınmanın olumlu etkilediği sektörlerden biri olan klimada, sıcaklar mayıs ayından itibaren başlayınca, öngörülenin yaklaşık 2 katı artışla sektörün bu yıl yüzde 10 büyümesi bekleniyor.
Belediye ihaleyi iptal etmeyerek suç işliyor (12 Haziran 2007)Dubai Şeyhi El Maktum ''a satılan İETT arazisi ile ilgili Maktum''un ödeme yapmamasına karşın ihaleyi iptal etmeyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin (İBB) suç işlediği öne sürüldü. İBB Meclisi CHP Kadıköy İlçe üyesi Hüseyin Sağ , meclis toplantısında, 2886 sayılı İhale Yasası''nın 57. maddesine göre, onaylanan ihale kararının alıcıya ulaşmasının ardından 15 günlük süre içerisinde ihale bedeli yatırılmazsa herhangi bir yasal işlem gerçekleştirmeden ihalenin iptal edilmesi gerektiğine işaret etti. Sağ, "İBB ve Kadir Topbaş, suç işliyor. İhalenin tekrarlanması gerekir. Söz konusu ihale şartnamesinde sürenin 15 gün uzatılmasına dair bir hüküm yoktur" dedi. Sağ, Topbaş''ın hukuk dinlemediğini ve El Maktum için özel işlem uygulandığını söyledi.
Tarih: 12 Haziran 2007 Kaynak: Cumhuriyet
İstanbullu tehdit altında (12 Haziran 2007)Kentlilerin hayat kalitesini düşüren gürültü kirliliği, milyonlarca insanın yaşadığı İstanbul''da da sorun olmaya devam ediyor.
Kağnıcı dedenin torunu, İtalyan ortakla dünyanın ofisini kuruyor (12 Haziran 2007)Bozüyüklü Adem Yılmaz’ın, bir marangozhaneyi ’sadece ofis mobilyaları üreten bir firmaya dönüştürme’ çabası, İtalyanlarla ortak olduktan sonra global başarı öyküsüne dönüştü. Delta Mobilya, Türkiye’de ve dünyada büyük bölümü banka şubeleri olmak üzere 25 bin ofis tefriş etti.
BYDK, daha fazla gelir için TOKİ''den ''açık artırma'' istedi (12 Haziran 2007)Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu (BYDK), Toplu Konut İdaresi''nden (TOKİ), teknik eleman taahhütlerini zamanında vermeyen çok sayıda firmaya kesilen 2.3 milyon YTL''lik cezanın tahsilini isterken, inşaatlarla ilgili bazı önerilerde de bulundu.
Anlamsız işaretler (12 Haziran 2007)İstanbul yollarında kavşaklara çizilmiş çapraz sarı çizgiler görüyorum bu aralar, bazı yerlerde de en sağ şeritte kırık sarı çizgiler bulunuyor.
ParkOran''da metrekare fiyatı 2500 doları buldu (12 Haziran 2007)TBMM lojmanlarının yıkıldığı alanda, 31 katlı 12 kulenin de bulunduğu proje kapsamında yapılan bin 832 konut, satış amacıyla tanıtıma çıkarıldı.
Lösemili çocuklar hálá bekliyor! (12 Haziran 2007)Lösemili Çocuklar Vakfı’nın, Ankara’da kurmak istediği "sağlık kenti"ne arazi tahsisinin dört yıldır yapılmadığını yazmıştım.
Sinpaş, arz geliriyle yeni yatırım yapacak (12 Haziran 2007)Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı''nın (GYO) yüzde 49''unun halka arzında talep toplama 14 - 15 Haziran günlerinde yapılacak.
Ankara''nın ilk ''kule konutları'' ön satışta (12 Haziran 2007)TBMM lojmanlarının yıkıldığı alanda, 31 katlı 12 kulenin de bulunduğu proje kapsamında yapılan bin 832 konut, satış amacıyla tanıtıma çıkarıldı.
MSGSÜ Şile’ye Taşınmıyor! (11 Haziran 2007)31 Mayıs 2007 Perşembe günü Hürriyet Gazetesi’nde Yalçın Bayer’in köşesinde yayınlanan “MSGSÜ, Şile''ye taşınıyor” haberi ve Şile Belediyesi’nin resmi internet sitesinde haberin aynı ifadelerle yer alması, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Fındıklı’daki mevcut kampüsünün tamamının Şile’ye taşınacağı söylentilerine yol açtı. Yayınlanan haberlere ve söylentilere cevap olarak, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğü bir basın duyurusu yayınladı. Yayınlanan basın duyurusunda, üniversitenin çeşitli alanlarda gelişmesine imkân sağlanması amacıyla Şile Belediyesi’nden yer istendiği, bu isteğin de “Mimar Sinan Üniversitesi Şile’ye Taşınıyor” şeklinde Şile Belediyesi’nin web sitesinde yer aldığı ve bunun yanlış anlaşılmalara yol açtığı belirtiliyor.
Toplam 195 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.