Haberler

Haberler

Toplam 195 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Carettalar, küresel ısınma yüzünden Alanya sahillerine bir ay önce geldi (15 Haziran 2007)Dünyayı etkisi altına alan küresel ısınma, caretta carettaları da etkiledi. Her yıl turistlerin plajlardaki ilgi odağı olan Caretta Carettalar bu yıl Antalya''nın Alanya ilçesi sahillerine her zamankinden 1 ay önce gelmeye başladı.
Su basan üstgeçide imar izni (15 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin (İBB) geçen ay hizmete soktuğu ve ilk yağmurda sular altında kalan yaklaşık 5 milyon dolarlık üstgeçitin yapılması için gerekli imar planı değişikliği dün İBB meclisinde kabul edildi. Bostancı''da Bağdat Caddesi ile sahil yolunu birbirine bağlayan lunapark kavşağındaki üstgeçit için gerekli imar değişikliğinin üstgeçit yapıldıktan sonra alınmasını eleştiren CHP Grup sözcüsü Can Özyedierler, "Bu, meclis iradesinin ipotek altına alınmasıdır. Meclis üyeleri baskı altında alınmıştır. Bu kararı reddedersek kamu kaynakları boşa harcanmış olacak. Kabul edersek hatalı yapılmış, daha ilk yağmurda sular altına kalmış yanlış bir uygulamayı kabul etmiş olacağız." dedi.
Tarih: 15 Haziran 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Marmara''nın dibi hareketli (15 Haziran 2007)Türk ve Fransız bilim adamlarının "Le''Atalante" gemisi ile 12 Mayıs''ta Marmara Denizi''nde başlattığı, "Nautile" denizaltısı ile de deniz dibinde yapılan incelemeler 12 Haziran''da sona erdi.
Doğuş-GE, Bursa''da yatırıma gidiyor (15 Haziran 2007)Doğuş Holding ile General Electric''in ortak şirketi Doğuş-GE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Doğuş-GE GYO), Bursa Nilüfer''de alışveriş merkezi ve konuttan oluşan bir yatırıma hazırlanıyor. Durmazlar Makine ile Paratoner Turizm''e ait brüt 45 bin 857 metrekarelik arsalar üzerinde alışveriş merkezi ve konut yapmak için niyet mektubuna imza atan Doğuş-GE GYO, imar durumunun kesinleşmesinin ardından, hasılat paylaşımı yöntemiyle projeyi başlatacak. Nilüfer''de Ataevler metro istasyonunun yanında inşa edilecek alışveriş merkezi 58 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olacak. Projenin 38 bin metrekaresine ise konut yapılacak. Doğuş-GE GYO''nun portföyünde, Yapı Kredi Koray GYO''yla birlikte Çekmeköy''de geliştirdiği Evidea projesi ve Maslak''taki Doğuş Power Center bulunuyor. Doğuş-GE GYO, Yapı Kredi Koray GYO ile birlite konut inşa etmek amacıyla Bükreş''te 35 bin metrekare arsa satın almıştı.
Tarih: 15 Haziran 2007 Kaynak: Milliyet Yazan: Fehim Genç
Diploma Jürileri’nden İzlenimler - 2 (14 Haziran 2007)Üç farklı okulun diploma jürilerinin her biri farklı okullardan mezun üç Arkitera editörü tarafından izlendi. Bu yazı dizisinin ikinci bölümünü 14 Haziran 2007 tarihinde gerçekleştirilen Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Bölümü, B Sınıfı oluşturuyor. Mimar Sinan Üniversitesi’nde öğrenciler 5 aşamalı bir sistemden geçerek mezun oluyorlar. Bu sistem, 4 jüri değerlendirmesi ve bir eskiz sınavından oluşuyor. Prof. Dr. Halit Yaşa Ersoy’un başkanlığını yaptığı jüri, Prof.Dr. Murat Eriç, Doç.Dr. Güzin Kaya, Prof. Nursel Onat, Yard.Doç.Dr. Fevzi Dansık, Yrd.Doç.Dr. Hale Tokay, Yrd.Doç.Dr. Ahmet Tercan’dan oluşuyordu. İstanbul ve Yıldız Teknik Üniversitelerinin birden fazla jüri seçenekli sisteminin aksine Mimar Sinan Üniversitesi’nde tüm mimar adayları aynı kurulun değerlendirmesine tabi tutuluyorlar.
İstanbul’u Tabeladan Okumak (14 Haziran 2007)Sergi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin talebi üzerine Bülent Erkmen ve Aykut Köksal’ın tasarımıyla yeniden biçimlendirilen, cadde ve sokakların isim ve kapı numarası tabelalarına yer verecek. Proje bu sergiyle ilk kez kamuya aktarılacak.
Häfele, “İşlevsellikte Öncü” Konseptiyle Katıldığı Interzum 2007 Fuarı’ndan Yine Ödülle Döndü (15 Haziran 2007)Mobilya ve mimari donanım sektöründe geniş ürün yelpazesine sahip olan Häfele, 9 - 12 Mayıs 2007 tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Interzum 2007 Fuarı’nda Red Dot “Yüksek Kalite Ödülü”nü aldı. “İşlevsellikte Öncü” konseptiyle estetiğin ve işlevselliğin uyumunu birlikte sunarak fark yaratan Häfele, sergilediği Maxifix 35 HC ürünü ile ödüle layık görüldü.
Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Halka Arz Ediliyor (14 Haziran 2007)Sinpaş Grubu, 1974 yılında kurulan Sinpaş Yapı Endüstrisi AŞ ile bugüne dek binlerce konuta, pek çok özgün projeye imza atmıştı. Şimdi de, gayrimenkul sektöründe, iki büyük kuruluş ile yoluna devam edecek. Konut ekseninde gayrimenkul geliştirme ve pazarlamasındaki uzmanlığını Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda, yapı üretimi ve ticari gayrimenkul alanındaki uzmanlığını ise Sinpaş Yapı Endüstrisi AŞ’de yoğunlaştırarak büyümeyi sürdürecek.
DÜFA Yaz Aylarının Moda Renklerini Belirledi (14 Haziran 2007)Yaz ayları, genellikle ev değiştirme, taşınma ya da tadilat - bakım ayları. Boyanın ustası olan ve ürün yelpazesini her geçen gün genişleten DÜFA, 2007 renk trendlerini belirledi. Konut dekorasyonunda önemli bir role sahip iç cephe boyalarında bu sezona açık renkler damgasını vuracak.
Cumhuriyetten Bugüne İstanbul’un Küreselleşmesi (14 Haziran 2007)13 Haziran 2007 tarihinde Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında düzenlenen “Cumhuriyet İstanbulu: Küresel ile Yerel Arasında” konulu söyleşinin konuşmacısı Çağlar Keyder’di.
1000a’da Herşey Değişti (14 Haziran 2007)Bir Bolkan Grup firması olan Tüdaş AŞ, 1000a Yapı ve Dekorasyon Merkezi AŞ ile sözleşmesini fesh ederek yeni bir yapılanma içerisine girdi. 1000a’nın mal sahibi olan Tüdaş AŞ, Krea Dizayn markasıyla yapı ve dekorasyon konseptinde alışveriş merkezi olarak müşterilerine hizmet vermeye devam edecek.
Dekorasyonda Yepyeni Bir Soluk Arayanlar için Mermerin Özel Dünyasına, ATS MARBLE’a Davetiye (14 Haziran 2007)Yıllardır işletmecilik yapan Celal Çapa, mermer bahçe aksesuarları dünyasına girerek, Harbiye’deki Divan Oteli ile Hilton Oteli arasında kalan Dağ Apartmanı’nın girişinde mermer tutkunlarına özel bir showroom açtı.
İKSV’nin Merkezi Olmaya Hazırlanan Deniz Palas Agilia ile Yenileniyor (14 Haziran 2007)İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 12 yıldır çalışmalarını sürdürdüğü Beyoğlu''ndaki Luvr Apartmanı''ndan, İstanbul''un bir başka tarihi binasına, Galata’daki Deniz Palas''a taşınacak. Bina, 34 yıldır festivalleri ve etkinlikleriyle İstanbul''un kültür sanat yaşamında önemli bir yere sahip olan İKSV''ye evsahipliği yapacak.
Adalar Yalova seferleri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (14 Haziran 2007)Kabataş’tan Adalar ve Yalova’ya yapılan vapur seferleri, 18 Haziran tarihinden itibaren kaldırılacakmış. Bu haberi okuduğum zaman doğrusu Şirketi Hayriye’den İDO’ya uzanan tarihsel süreç belleğimden bir film şeridi gibi geçiverdi.
Seyrantepe''de gerçekleştirilecek çok amaçlı spor kompleksi için ihale ilanına çıkılıyor (14 Haziran 2007)Yeni yapılacak stadyumun kullanım şartları ve Ali Sami Yen''in tapu devrine ilişkin çıkan sorunlar nedeniyle bir süre geciken "Seyrantepe Projesi" başlatılıyor.
Karaköy Limanı ek yolcu salonu hizmete açıldı (14 Haziran 2007)Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından onarılan Karaköy Limanı Salıpazarı Rıhtımı 2 No''lu antreposu, "Kruvaziyer Ek Yolcu Salonu" olarak hizmete açıldı.
Temelli''den arsa alanın tek şansı birlik kurmak (14 Haziran 2007)Eskişehir yolu üzerinde bulunan Temelli''de villa yapmak için arsa alanlar, inşaat maliyetleri yüzünden beklemeye geçti. Arsa sahipleri, Temelli''yi arsa kentten villakente dönüştürebilmek için birlik çatısı altında örgütlenmeye çalışıyor.
Yabancı dalga geliyor (14 Haziran 2007)Yabancı yatırımda 30 milyar dolarlık yeni dalga göründü. Gayrimenkul sektörüne son üç yılda 4.5 milyar dolarlık yatırım gerçekleştiren yabancı yatırımcılar, Mortgage’in yasallaşmasının ardından Türkiye’deki konut, plaza ve alışveriş merkezi projelerinin finansmanı için 6 milyar dolarlık fon ayırdı.
Galatasaray’ın ihalesi19 Temmuz’da (14 Haziran 2007)Galatasaray’a TOKİ’den beklediği müjdeli haber nihayet geldi. Stadın maliyetini yüksek bulduğu için tereddütte kalan TOKİ, 19 Temmuz’da Seyrantepe Stadı için ihaleye çıkıyor.
Okul ve hastaneler şeyhlere satılıyor! (14 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlılığı, 18 gayrimenkulu önce devir alacağı, I ardından da İETT Levent arazisi yöntemiyle satacak. Mülkiyeti, Hazine ve İstanbul İl Özel İdaresi''ne ait 18 gayrimenkulu rayiç değer üzerinden satın alıp, imar düzenlemesi yaparak yüksek fiyattan satacağı vurgulanıyor.
Toplam 195 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.