Haberler

Haberler

Toplam 195 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
TEMA: Manifestoya uymayan partiye oy yok (11 Haziran 2007)''Toprak yoksa ekmek yok'' diyerek Ankara''da vatandaşlara ekmek ve su dağıtan TEMA Vakfı, ''Çevre Manifesto''su yayımladı.
Su sıkıntısı, ihmal ve kapıya dayanan yumurta meselesi (11 Haziran 2007)Patron Patrona köşesinin bu haftaki konuğu, ''çok şapkalı bir bilim adamı'' olan Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Gazi Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, deprem trafik ve küresel ısınma uzmanı Prof. Dr. Süleyman Pampal... Prof. Pampal aynı zamanda bir çok sivil toplum kuruluşunun yöneticisi veya üyesi de olan çok renkli bir bilim adamı...
Süper marketlere ben de gidiyorum, ama ciddî bir şikâyetim var bu yerlerden (11 Haziran 2007)Torun kızıma sordum, Elif''e; Akmerkez gibi, CarrefourSa gibi yerlere ne ad veriliyor, diye. Hiç tereddütsüz cevap verdi: Akmerkez bir «alışveriş merkezi».
Esrarlı güzel Konya (11 Haziran 2007)Konya''nın gizemini çözebilmek için onun saat ve mevsimlerine karışmak lazımdır. Orada bir süre yaşamak, geçmişini bilmek ve bugününü gözlemek gerekir.
Emlak sektörü internete taşınıyor (11 Haziran 2007)Türkiye''nin en büyük emlak sitesi emlak.milliyet.com.tr, 15 emlak odası, 24 emlak meslek derneğinin temsilcilerini Doğan Medya Center''da buluşturdu.
Dokunmayın Adalarımıza! (11 Haziran 2007)Adalar''ın yıllardır ulaşımından, yaz-kış yaşamına belli ritüelleri, gelenekleri vardır. Marmara''nın yüreğinde İstanbul''dan apayrı bir ritmi. Neden yüzyıllara meydan okumuş bu büyüyü bozmak istiyorsunuz?
Cannes''da tanıtılan Adam&Eve Otel Hollywood''un gözdesi oldu (11 Haziran 2007)The Times''ın ''Avrupa''nın en cool otelleri'' listesinde ilk 20''ye giren Adam&Eve, Hollywood''un ilgisini çekti. Rambo, Terminatör gibi filmlerinin yapımcısı olan Mario Kassar''ın, yeni filmini Adam&Eve''de çekmek istediği öğrenildi.
Yeter! Söz Milletindir! (11 Haziran 2007)Milletvekili listeleri açıklandı. Şimdi sırada, günlerdir büyük bir gizlilik içinde çalışan ajansların, anlaştıkları partiler için buldukları slogan ve afişlerin kamuoyuna gösterilmesi var. Bakalım bu seçimin en beğenilen afişi hangisi olacak? Peki, bundan önceki seçimlerin unutulmaz afişleri hangileriydi? Bu afişler nasıl doğmuştu? Ve yaratıcıları kimlerdi?..
''Meralarımız peşkeş çekilmemeli'' (11 Haziran 2007)İstanbul Barosu Başkanlığı TBMM''nin Mera kanunu''nda değişiklik yapılmasını öngören yasa teklifini ''işgal hukuku'' olarak değerlendirdi. Açıklamada, "Ormanlardaki 2B olayı gibi mera, yaylak ve kışlaklarda gerçekleşen işgallere hukuki kılıf uydurulması mümkün değildir. Çünkü bu alanlar devletin mülkiyetindeki alanlar olmayıp, bunlar devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanlardır" denildi. Tarım açısından verimli toprakların ve hayvancılık açısından meraların Türkiye için hayati önem taşıdığına dikkat çeken Baro, "Devletin bu alanlara yönelik tasarrufu, klasik ''mülkiyet hukukundan1 değil, devlet olmanın gereği olan ''egemenlik hukukundan'' kaynaklanır. Bu tip alanların mülkiyeti asla devredilemez, ancak kamu yararının varlığı halinde üzerinde irtifak hakları tesis edilebilir" dedi. Baro, yasanın Cumhurbaşkanı tarafından geri gönderilmesini istedi.
Tarih: 11 Haziran 2007 Kaynak: Birgün
"Limitlerle daha yaratıcıyım" (11 Haziran 2007)Defne Koz, endüstri tasarımı alanında markalaşmış bir isim. Üç ülkede mekik dokuyarak yaşayan ''urban cool'' tasarımcı, işlevsel ürünlere de, iç mekân dizaynlarına da başarıyla imza atıyor.
''Şişli''de bir apartıman''dan 3 milyon dolarlık ''rezidanz''a (11 Haziran 2007)İstanbul''da lüks yaşamın kriterleri arasına giren rezidanslarda 500 metrekarelik bir dairenin fiyatı 4 milyon dolara yaklaşıyor. Rezidansta oturanlara beş yıldızlı otellerdeki gibi 24 saat hizmet veriliyor.
Kuşun yuvasını yıkmak... (11 Haziran 2007)İzmir Kuş Cenneti, Çevre Bakanlığı tarafından "Koruma Sahası" olmaktan çıkartıldı.
Venedik''te Bienal gezmek (11 Haziran 2007)Venedik''e ilk kez geliyorum. Uçaktan iner inmez bir türlü kendi gözlüklerimi takamadım. Gözümde çerçevesiz, tel bir gözlük vardı. Thomas Mann''ın ''Venedik''te Ölüm'' romanının kahramanı Von Eschenbach''ın taktığı gözlük.
"Galata" ünlülerin yeni gözdesi (11 Haziran 2007)Galata, İstanbul’un en eski semtlerinden biri. Ortaköy ve Cihangir’den sonra çekim merkezi haline gelen semte, yazar-çizer ve sanatçıların özel bir ilgisi söz konusu. Ev fiyatları katlanırken tarihî dokunun canlanmasından eski ve yeni sakinler memnun görünüyor.
''Enstitü arsasına, fuar binası yaptılar'' kavgası (11 Haziran 2007)İTO''nun ''enstitü yapma şartıyla'' kiraladığı arsaya fuar binası yaptığına dair Milli Emlak''a yapılan ihbar ortalığı karıştırdı.
Selçuk''taki tarihi taş bina şehir arşivi olacak (11 Haziran 2007)Zengin bir tarih ve kültür mirasına evsahipliği yapan İzmir''in Selçuk ilçesinde restorasyonu yıllar önce tamamlanan, tarihî bir bina, şehir arşivi müzesi yapılmak üzere Selçuk Belediyesi''ne tahsis edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyonu tamamlanan taş binada kurulacak müze, bilim adamlarından oluşan uzman bir heyetle yapılacak danışma toplantısında projelendirilecek. "Selçuk - Efes Kent Arşivi" adıyla hizmet verecek müzenin kullanımı için ilk adımın atılacağı toplantıda, nasıl bir şehir arşivi oluşturulacağı görüşülecek. İlçe için önemli bir tarihî zenginliğin arşivde toplanmasının güzel bir çalışma olacağını ifade eden Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür, tarih ve kültür mirasının, toplantıya katılacak 20''nin üzerinde bilim adamının görüşleri doğrultusunda şekilleneceğini söyledi.
Tarih: 11 Haziran 2007 Kaynak: Zaman
Milas''ta 2000 yıllık mezar (11 Haziran 2007)Muğla''nın Milas ilçesinde müze müdürlüğü yetkilileri denetiminde yapılan inşaat temel kazısında, ilk belirlemelere göre 2 bin 300 yıllık olan 2 oda mezar bulundu. Emek Mahallesi Meşe Caddesi''ndeki arsada tarihi mezarların bulunmasının ardından inşaatın kazı çalışmaları durduruldu. Milas Müze Müdürü Erol Özen başkanlığında oluşturulan ekip tarafından oda mezarların kapakları açılarak, arkeolojik inceleme başlatıldı. Özen, "Mezarların içi balçıkla dolmuş. Şu ana kadar çok sayıda koku şişesi ve bir adet krater (ölü küllerinin konulduğu kap) bulundu" dedi.
Tarih: 11 Haziran 2007 Kaynak: Milliyet
Sualtı Müzesi sanal dünyada (11 Haziran 2007)Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından oluşturulan internet siteleri aracılığıyla, dünyanın her noktasından sanal alemde izlenmeye başlandı.
İmar planımız hazır, Galataport da ihaleye Anıtlar Kurulu onayından sonra çıkılacak (11 Haziran 2007)Salıpazarı-Karaköy Kruvaziyer Liman Kompleksi''nde (Galataport) yeniden ihaleye çıkılması için Anıtlar Kurulu''ndan çıkacak karar bekleniyor. İmar planı taslağını iki ay önce kurula teslim ettiklerini belirten Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, ihale sürecini başlatmak için kararı beklediklerini söyledi.
İmar faciaları... (11 Haziran 2007)Mimarlar Odası Genel Sekreteri Mücella Yapıcı İstanbul''un nasıl talan edildiğine iki güncel örnek veriyor: Beşiktaş''taki tütün deposu otele dönüştürülüyor... Yapılan planda yerin altına 9 kat yapılıyor... Olmayacak bir yoğunluk.. Daha da büyük imar faciası Kadıköy yakasında Selamiçeşme''de.. Burada eskiden meteoroloji alanı olan bölgeye Taşyapı şirketi 4 adet 44 katlı blok yapmaya niyetlendi. Açtığımız davalarla bu imar faciasını durdurmaya çalışıyoruz... İstanbul''u maalesef bir avuç insan savunuyor.
Tarih: 11 Haziran 2007 Kaynak: Milliyet Yazan: Melih Aşık
Toplam 195 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.