Haberler

Haberler

Toplam 195 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Silivri''ye yeni çöp işleme tesisi (13 Haziran 2007)İstanbul''un Silivri ve Çatalca ilçeleri ve 13 beldedeki vahşi depolamaya son verecek olan "Silivri Katı Atık Aktarma İstasyonu" dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şaban Erden tarafından açıldı. Silivri, Çatalca, Selimpaşa, Celaliye-Kamiloba, Çanta, Gümüşyaka, Değirmenköy, B.Çavuşlu, Kavaklı, Ortaköy, Kumburgaz, Muratbey, Çiftlikköy, Karacaköy, Binkılıç Belediyeleri ile civar köylere hizmet verecek istasyon günde 1600 ton çöp işleme kapasitesine sahip bulunuyor. Tesis 2.5 milyon YTL''ye mal oldu. Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan , Silivri''ye yapılacak biyolojik arıtma tesisinin ihalesinin tamamlandığının, yakında temelinin atılacağını belirterek "Marmara Denizi''ni yıllardan beri kirleten atıklara son verilecek" dedi.
Tarih: 13 Haziran 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Antep’e sıra dışı otel (13 Haziran 2007)Koç Holding Turizm Grubu şirketlerinden Divan, şehir otelciliği alanında başlattığı büyüme hamlesini Ankara’dan sonra Gaziantep’le sürdürmeye devam ediyor.
Kempinski Residences Astoria, ağustosta Esentepe''de kapılarını açacak (13 Haziran 2007)Esentepe''de bulunan ve içinde ofisler, fitness, Wellness Center & SPA, alışveriş merkezi, restoranlar barındıran çok amaçlı rezidans olarak tasarlanan Astoria, lüks otel zinciri olan Kempinski tarafından işletilecek.
İstanbullu dışarı kaçıyor (13 Haziran 2007)İstanbullu, kent merkezini değil, İstanbul dışında yapılan yeni siteleri tercih ediyor. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Sabri Ateş, İstanbul’un eski yerleşim bölgelerinden yeni yapılan sitelere göçün son bir yılda çok hızlandığın söyledi.
Sabri Ateş “Son bir yıldır İstanbul’da kimse evini kolay kolay kiraya veremiyor. Eski bölgelerden yeni sitelere göç hızlandı. Üsküdar, Kadıköy, Beşiktaş, Fatih, Bakırköy, Bayrampaşa bitti. Şimdi moda Büyükçekmece, Silivri, Kurtköy gibi uzak semtler” dedi. Merkez semtlerde kiralar düştü, yeni sitelerin kiraları artıyor. Sabri Ateş, “Son bir yıldır İstanbul’da kimse evini kolay kolay kiraya veremiyor. İstanbul’un her tarafı boş. Şehir merkezlerini gezdiğimizde her binada bir iki tane kiralık daire olduğunu görüyoruz” diye konuştu. Ateş, şu anda eski merkezi yerleşim bölgelerinde yüzde 10 ile yüzde 30 arasında kirası düşen yerler bulunduğunu belirtti.
Tarih: 13 Haziran 2007 Kaynak: Türkiye
İstanbullu kent merkezinden uzaklaşıyor (13 Haziran 2007)İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Sabri Ateş, İstanbul''un eski yerleşim bölgelerinden yeni yapılan sitelere göçün son bir yılda çok hızlandığına dikkat çekerek, "Son bir yıldır İstanbul''da kimse evini kolay kolay kiraya veremiyor. İstanbul''un her tarafı boş" dedi.
İzmir''in 300 günlük suyu kaldı (13 Haziran 2007)Yaz ayları zor geçecek. Büyük kentlerde su krizi kapıya dayandı. İstanbul ve Ankara''da su kesintileri başladı. Bugüne kadar hiç su sorunu yaşamayan İzmir''de kritik bir sürece girildi.
Su kaynakları gün geçtikçe kirleniyor (13 Haziran 2007)Dünya Çevre Günü kapsamında, insanların çevrenin önemini anlaması, suyun kıymetini bilmesi, temiz bir su, iyi yönetilmiş su kaynaklarının oluşturulması amacıyla Okuma Yazma ve Çevrecilik Derneği (OYÇED) ile Çevre ve Orman İl Müdürlüğü işbirliğiyle Hasankeyf''te Çevrecilik Sempozyumu düzenlendi.
Laila''ya komşu; ''iktidar plaza'' (13 Haziran 2007)Adalet ve Kalkınma Partisi''nin (AKP) yeni genel merkez binası dün düzenlenen törenle açıldı. Böylece, iktidar partisi kiracılıktan kurtuldu, kendi mülküne kavuştu.
Bursa''ya dünya çapında spor kompleksi (13 Haziran 2007)Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursa''nın yıllardır özlemini çektiği 35 bin kişilik stada, 7 bin 500 kişilik salona ve uluslararası standartlarda yüzme havuzuna kavuşacağını söyledi. Başkan Şahin, yeni spor kompleksinde dünya çapında organizasyonlar yapılabileceğini söyledi.
Orman Bakanı’nın davetiyesi (13 Haziran 2007)Çevreye en duyarlı, kağıt israfına en fazla karşı olması gerekenlerin başında Orman Bakanı’nın gelmesi gerekir değil mi?
AKP yeni genel merkezini bugün açıyor (13 Haziran 2007)AK Parti''nin “akıllı bina” şeklinde tasarlanan ve 35 milyon YTL''ye mal olan yeni genel merkezi bugün Ankara’da açılacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni genel merkezin, "mevcut koşullar göz önünde tutularak" sade bir törenle açılacağını duyurdu.
AOÇ, hamam için ihaleye çıkacak (13 Haziran 2007)Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Müdürlüğü, bayilik ve hamam kiraya vermek üzere ihale açtı. İhalelere ilişkin duyurular Resmi Gazete''nin dünkü sayısında yayımlandı. Mülkiyeti AOÇ Genel Müdürlüğü''ne ait kadastronun 34 parselinde bulunan 2 bin 206 metrekare açık alanı ve 244 metrekare kapalı alanlı kültür varlığı olarak tescilli tarihi hamam kiraya verilecek. İhale, 26 Haziran 2007''de yapılacak.
Tarih: 13 Haziran 2007 Kaynak: Milliyet
İstanbullular sitelere taşındı eski semtler kiracı bulamıyor (13 Haziran 2007)İstanbullu vatandaşlar kiraların yüksek oluşundan şikâyet ederken, ev sahipleri kiracı bulamamaktan yakınıyor. Son bir yıldır İstanbul''da kiracı bulmanın zorlaştığını savunan İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Sabri Ateş, eski yerleşim bölgelerinden yeni yapılan sitelere göçün hızlandığına dikkat çekti.
Gaziantep''e 5 yıldızlı Divan (13 Haziran 2007)Divan, otel zincirine yedinci halka olarak Gaziantep''i ekleyecek. 2008 yılı sonunda açılması planlanan otel hakkında bilgi veren şirketin Genel Müdürü Joep Bakx, temmuzda temeli atılacak olan otelin 5 yıldız standardında olacağını, bünyesinde toplam 125 oda, 5 adet çok amaçlı toplantı salonu ve 2 adet restoran bulunacağını söyledi.
İETT arazisi ihalesi için soru önergesi (13 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi''ne CHP Grubu adına verilen soru önergesinde, Sama Dubai Gayrimenkul Yatırım A.Ş''nin ihalesini kazandığı İETT''ye ait Levent''teki arazinin satış bedelinin...
’Acaristanbul yıkımı durmasın’ itirazı (13 Haziran 2007)İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin, Acaristanbul’un yıkımını durduran kararına İstanbul Mimarlar Odası ve TÜKODER Beykoz Şube Başkanı Mimar Aysel Can Ekşi’den itiraz geldi.
Geçmişten Günümüze Mozaik Köprüsü (12 Haziran 2007)Geçmişten Günümüze Mozaik Köprüsü: “4. Uluslararası Türkiye Mozaik Sempozyumu” 6-9 Haziran 2007 tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleşti. 2004 yılından beri Uludağ Üniversitesi Mozaik Araştırmalar Merkezi’nce Türkiye Mozaik Corpusu’nun yaratılması amacıyla düzenlenen toplantılar, bu yıl Gaziantep Ticaret Odası’nın yürütmekte olduğu ve Avrupa Birliği’nin finanse ettiği “Gaziantep, Halfeti ve Rumkale’de Turizm Etkinliğinin Arttırılması Projesi” kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan “Uluslararası Mozaik Sempozyumu” ile birleştirilerek çerçeve genişletildi. Amerika, İngiltere, Danimarka, Avusturya, Fransa, İtalya, Portekiz, İsviçre, Almanya, Azerbaycan, İsrail, Lübnan ve Türkiye’den gelen arkeologlar, sanat tarihçileri, koruma – onarım uzmanları ve mozaik sanatçılarından oluşan yaklaşık 100 kişilik katılımcı grubunun davetli olduğu sempozyumda 50 konuşmacı toplam 39 bildiri sundu.
Büyükşehir’den dev bir su üretim tesisi daha… (12 Haziran 2007)Kemerburgaz''da Hamidiye A.Ş tarafından yaptırılan pet ve cam şişe su üretim tesisinin açılışını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbulluya güvenli içme suyu ulaştırmak bizim sorumluluğumuz” dedi.
Pentagon gibi genel merkez (12 Haziran 2007)AK Parti''nin arsa bedeliyle birlikte 35 milyon YTL''ye mal ettiği yeni genel merkezi yarın Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından törenle açılıyor.
Fethiye’ye atık toplama gemisi (12 Haziran 2007)Fethiye Körfezi’nde her yıl yapılan deniz temizliği çalışmalarında tonlarca katı atık çıkarıldığını belirleyen yerel yönetim, katı atık toplama gemisini devreye soktu.
Toplam 195 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.