Haberler

Haberler

Toplam 195 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
‘Engelsiz’ otel (14 Haziran 2007)Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük oteli ’Access Centres Turkey’ (Türkiye Engelliler Merkezi) Marmaris’te hizmete girdi.
Mogan Kıyısına 6.5 Kilometrelik Yürüyüş Yolu (14 Haziran 2007)Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gölbaşı ilçesinde Mogan Gölü kıyısında yaptığı Moganpark rekreasyon alanını genişleterek, kıyı boyunca çevre düzenlemelerini sürdürüyor. Göksu, Harikalar Diyarı ve Mavi Göl gibi dev rekreasyon alanlarını Ankara’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Mogan Gölü kenarındaki çalışmaları sonucunda toplam 6.5 kilometrelik bir sahil yürüyüş yolu yaptı.
''Tarihi Kentler''in Kadıköy buluşması (14 Haziran 2007)"Küresel kültür, yöresel değerlerimizi yok etmeye çalışıyorsa daha duyarlı olmalıyız. Bize ait ne varsa korumamız lazım..." Tarihi Kentler Birliği (TKB) Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ''nin bu sözleriyle başlayan TKB Kadıköy Buluşması''ndaki tema "Geleceğe Miras: Kent Çarşıları" ydı.
Hızlı tren projesi hızlı gidiyor (14 Haziran 2007)Türkiye''nin ikinci hızlı tren hattı niteliğini kazanacak Ankara-Konya Hızlı Tren Projesinde altyapı çalışmalarında hızlı ilerleme kaydedildi. Projenin ikinci etabında yüzde 83, ilk etabında ise yüzde 18 oranında altyapı çalışmaları bitirildi.
Baraj bitti dolmayı bekliyor (14 Haziran 2007)Ankara’nın susuzluk sorununa önemli ölçüde çözüm olması beklenen Kavşakkaya Barajı 13 ayda tamamlandı. Barajı Ankara Hürriyet ile birlikte gezen ASKİ Genel Müdürü İhsan Fincan, barajla ilgili bilgiler de verdi.
Siyasiler tehlikenin farkında değil (14 Haziran 2007)Çırağan Sarayı''nın Balo Salonu''nda 700''ü aşkın davetli, sandalyelerinde 3 saatten beri sessizce oturarak eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore ''un konuşmasını ve Oscar Ödülü aldığı ''Uygunsuz Gerçek'' isimli belgeseliyle aynı adı taşıyan sunumunu dinliyor...
"Bugün camiler sadece bir propaganda amacı olarak yapılıyor" (14 Haziran 2007)Bir taçyapıtı olarak nitelendirilen ''Osmanlı Mimarisi''nin yazarı Doğan Kuban, ''15. yüzyıldan 19. yüzyıla Osmanlı sultanları cami yaptırıyorlar ama hiçbiri eskiye benzemiyor.
Seyrantepe stat ihalesi 19 Temmuz''da (14 Haziran 2007)Yeni yapılacak stadyumun kullanım şartları ve Ali Sami Yen''in tapu devrine ilişkin çıkan sorunlar nedeniyle bir süre geciken "Seyrantepe Projesi" başlatılıyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Seyrantepe''de gerçekleştirilecek çok amaçlı spor kompleksi için yarın ihale ilanına çıkıyor.
Atıkların geri dönüşümü lafta kaldı (14 Haziran 2007)Belediyelerin atıkları ayrı ayrı toplamasını öngören "Ambalaj ve Ambalaj Atıkların Kontrolü Yönetmeliği" , 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren uygulamada olmasına karşın, Türkiye''de hizmet veren 3 binin üzerinde belediyeden yalnızca 60''ı bu kurala uyuyor.
Al Gore :Türkiye küresel ısınmadan en çok etkilenecek ülkeler arasında (14 Haziran 2007)Türkiye’deki çevreciler ne kadar telaşlansa yeridir. Dünyanın en etkili "çevreci" ismi eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore "global ısınma"dan en çok etkilenecek ülkeler arasında Türkiye’nin de olduğunu söyledi.
Rejim tehdit altında! (14 Haziran 2007)Yanlış anlamayın! Bahsettiğim rejim tehdidi, Türkiye''nin "rejim güvenliği" ile ilgili değil, dünyayı tehdit eden "küresel ısınma!.." meselesi. Konuyla ilgili rejim tehdit açıklaması salı akşamı yapıldı.
İlk engelliler oteli (14 Haziran 2007)Türkiye''nin engelleri kaldıran ilk oteli, Marmaris''te açıldı. Avrupa''nın bu alanda üçüncü ancak en büyük tesisi olan ''Access Centres Turkey''de her şey engellilerin dahat tatil yapması için. Marmaris''in İçmeler beldesinde bulunan eski Park Panorama Otel, baştan aşağıya yenilenerek engelliler için tatil merkezi haline getirildi. Kapılar değişti, eşikler kaldırıldı, rampalar yapıldı. Odalardaki yatak başlarına ve özel hazırlanmış banyolara, resepsiyondan oda numarasının göründüğü acil çağrı butonları yerleştirildi. Asansörler, üçer tekerlekli sandalyeliyi taşıyacak hale getirildi. Access Centres Turkey (ACT) adı verilen otel, mayısta tamamı yabancı ilk müşterilerini ağırladı.
Tarih: 14 Haziran 2007 Kaynak: Radikal
Satış Tahtasına Konan Meralar... (14 Haziran 2007)TBMM''nin 2007 yasama yılının bitimine günler kala, 03.06.2007 tarihinde 5685 sayı ile "Mera Kanunu''nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" adı altında yeni "Mera Yasası" Meclis''ten yangından mal kaçırır gibi çıkarılmıştır.
Dilovası''nın nefesi açıldı (14 Haziran 2007)Radikal''in, sivil toplumun, bakanlığın ve üniversitelerin ısrarlı takibi sonuç verdi. Dilovası''nda arıtmasız fabrika kalmadı. Bacalar sürekli izleniyor.
Şahane beton manzaralı evler (14 Haziran 2007)"Düzenleme çalışması." Mana olarak baktığınızda harika bir şey. Düzenlenmemiş yer kalmasın elbet. Nitekim büyüğüyle, küçüğüyle belediyeler canla başla çalışıyorlar eksik olmasınlar! Çalışıyorlar da...
Kızılırmak kuruyor (14 Haziran 2007)1150 kilometre uzunluğunda olan Kızılırmak''taki küresel ısınma tehlikesi balıkçıların yanı sıra tarım sektörünü de olumsuz etkilemeye başladı.
Erdoğan’a ’Sultan Makamı’! (14 Haziran 2007)Genç kuşağın popüler düşünürü Alain De Botton, "Her tasarım belli bir ruh durumunu ve ahlak anlayışını yansıtır" diyor.
Cennetin 8 kapısı (14 Haziran 2007)Yaklaşık 36 milyon YTL''ye mal olan AKP''nin yeni genel merkez binasına, dış cephesinden genel başkanın makam odasına kadar Türk-İslam simgeleri damgasını vurdu. Dıştan Yunan tapınaklarını, içeriden Osmanlı saraylarını anımsatan binanın her yerine Türk - İslam kültürünün 8 köşeli yıldızı serpiştirildi.
Yasa çıktı, TOKİ hastane yapacak (14 Haziran 2007)Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Orhan Gümrükçüoğlu, TOKİ’nin, hastane yapımı konusunda Sağlık Bakanlığı’nın sunduğu 10 projeyi değerlendirme aşamasında olduğunu bildirdi. TOKİ ile de hastane yapımı konusunda görüşmelerde bulunduklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, bunun sonucunda TOKİ’nin, Sağlık Bakanlığı’nın sunduğu yaklaşık 10 projeyi değerlendirmeye aldığını bildirdi. Gümrükçüoğlu, konuyla ilgili olarak TOKİ’ye ödenek aktarımı konusundaki yasanın çıkarıldığını da kaydetti. Gümrükçüoğlu, 15 Haziran’da yürürlüğe girecek sağlık yardımına ilişkin tebliğle SSK’lılara üniversite hastanelerine sevksiz başvuru yolunun açılmasını değerlendirirken, bu konudaki hazırlıkları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının yürüttüğünü bildirdi.
Tarih: 14 Haziran 2007 Kaynak: Hürriyet
Odessa Cumhuriyeti (14 Haziran 2007)192 basamaklı Potemkin merdivenlerinden limanı seyrederken ister istemez düşünceleriniz geçmişe ve geleceğe akıveriyor. Karadeniz''in en büyük limanı durumundaki Odessa''yı bir "cumhuriyet" olarak tanımlamanın sebeplerini yaşamadan da anlayamıyorsunuz.
Toplam 195 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.