Haberler

Haberler

Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kocaeli''nde İSU, su tasarrufu çağrısı yaptı (20 Temmuz 2007)İzmit Su İşleri Genel Müdürlüğü (İSU), abonelerine su kullanımı ve bilgilendirme amaçlı broşür dağıttı. Broşürde, küresel ısınma ile artan kuraklık, yağışlardaki azalma ve Yuvacık Baraj Gölü''nün yetersizliği sebebiyle 2006 yılı Aralık ayında ilde yaşanan su kesintisi hakkında bilgi veriliyor.
Güneşe yaklaşan tasarımcı (20 Temmuz 2007)Ödüllü bir tasarımcı olan Mark Gabbertas çalışmalarını Londra’da sürdürüyor. 15 yıl önce reklamcılık kariyerinden ayrılarak mobilya tasarımcılığı konusunda eğitim aldı ve bu doğrultuda ilerlemeye başladı.
İstanbul''un asfaltlı yol haritası çıkarılacak (20 Temmuz 2007)Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarından biri olan İSFALT, İstanbul''da bugüne kadar yapılmamış bir çalışma başlatıyor. Şehri kuşatan yolları kayıt altına almaya hazırlanan İSFALT, bu sayede hangi yolun kaçıncı kilometresinde, nasıl bir bozukluk olduğunu bilecek ve yol onarım, yapım planlarını bu verilere göre yapacak.
En yüksek Seyrantepe teklifi Bozoğlu''ndan (20 Temmuz 2007)Ali Sami Yen Stadyumu yerine Seyrantepe''de kurulacak olan yeni spor kompleksi ihalesinin ilk turunda şartname alan 28 firmadan 5''i teklif sundu. İhalede Toplu Konut idaresi''ne (TOKİ) en yüksek gelir payı vermeyi teklif eden firma, 118 milyon 643 bin 683 YTL ile AKP''nin 2004 yerel seçimlerindeki Çankaya Belediye Başkan adayı olan Mesut Çağlar Bozoğlu''nun şirketi Bozoğlu İnşaat oldu. Şirket, bu payı 474.5 milyon YTL gelir üzerinden vermeyi taahhüt etti.
AKP ve tarihe saygı meselesi! (20 Temmuz 2007)Konu partilerin seçim kampanyasından açılmışken üzerinde durmak istediğim bir husus daha var: Seçim dönemi boyunca AKP’nin kamu olanaklarını kullanarak kampanyasını yürüttüğü ile ilgili çok yazı yazıldı, konuşmalar yapıldı ama bu konu kimsenin dikkatini çekmedi.
Mortgage sisteminde ''alacak'' sıkıntısı (20 Temmuz 2007)Kira öder gibi ev sahibi olmak için mortgage''a geçen konut kredisi sahipleriyle bankalar arasında, ''alacak'' sıkıntısı çıktı.
Büyükşehir İstanbul’un otopark sorununu çözüyor (19 Temmuz 2007)Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki 3 yılda yap-işlet devret modeliyle 72 otopark yaparak İstanbul’un otopark sorununu çözüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi şehrin kanayan yarası olan otopark sorununu çözmek için çalışmalarına hız verdi.
İstanbul Avrupa’nın en iyi üçüncü şehri (19 Temmuz 2007)İstanbul, ABD’nin çok satan “Travel and Leisure” dergisinin okuyucularına yaptığı ankette, Avrupa’nın en iyi üçüncü şehri seçildi.
Abu Dhabi projenin kaynağına iniyor (19 Temmuz 2007)Birleşik Arap Emirlikleri''nin başkenti Abu Dhabi''de inşaatı devam eden Masdar (Kaynak) projesi, 2009''da tamamlandığında içinde 50 bin kişi yaşacak. Çölün ortasında etrafı duvarlarla çevrili Masdar''ın elektriği güneş panelleri ve rüzgardan sağlanacak. Kompleksin içine kesinlikle motorlu taşıtlar giremeyecek.
Esnaf ve sanatkara toplu işyeri projesi (19 Temmuz 2007)Bursa''da 14 adedi tamamlanmış, 6 adedinin inşası devam eden 20 adet küçük sanayi sitesi bulunmaktadır. Bunlar esnaf-sanatkarımız tarafından, Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifleri kurularak binbir güçlükle yapılan işyerleridir.
Şanlıurfa’nın saklı tarihi toprak altında (19 Temmuz 2007)Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cihat Kürkçüoğlu, ‘tarihte önemli ve birçok medeniyete ev sahipliği yapması sebebiyle, zengin bir tarihi içinde barındıran Şanlıurfa’da, yapılan 35 arkeolojik kazıya rağmen, halen toprak altında zengin bir tarih yattığını’ söyledi. Şanlıurfa’nın, dünyada kültür ve medeniyet merkezi sayılan ve arkeoloji literatüründe “Bereketli Hilal” olarak adlandırılan bölgede yer aldığını dile getiren Kürkçüoğlu, şimdiye kadar yapılan 35 arkeolojik kazıya rağmen daha birçok tarihi yapının gün yüzüne çıkarılmayı beklediğini söyledi.
Tarih: 19 Temmuz 2007 Kaynak: Türkiye
"Seyrantepe" ihalesi bugün yapılıyor (19 Temmuz 2007)Ali Sami Yen stadyumu yerine Seyrantepede kurulacak yeni spor kompleksinin ihalesi, bugün Toplu Konut İdaresi''nde (TOKİ) yapılıyor. Edinilen bilgiye göre, ihale için, 28 firma şartname aldı. Şartname alan firmaların 14''ünde yabancı ortak bulunduğu belirtiliyor.
Yozgat''ta 86 milyon YTL''lik termal şehir inşa edilecek (19 Temmuz 2007)710 apart daire, beş yıldızlı bir termal otel, 2 adet butik otel ve günübirlik termal tesislerin bulunacağı Club Gökkuşağı Termal''in maliyeti 86 milyon YTL. Proje, Türkiye''nin en büyük termal tesisi olacak.
Karadeniz’in ilk antik kenti (19 Temmuz 2007)Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesindeki Antik Teion Kenti’nde, ağustos ayında kazılara ve arkeolojik su dalışlarına başlanacak.
"Şantiyede israf edip evi pahalı satıyorlar" (19 Temmuz 2007)İstanbul''da inşaatı süren Diamond Hill ve Diamond Villages projelerinin sahibi Hat Yapı, malzemeyi verimli kullanarak maliyetten yüzde 10 tasarruf ediyor.... Şirketin ortaklarından Hüseyin Candelen, "Konut fiyatlarındaki sürekli artışın en büyük sebeplerinden biri de şirketlerin şantiyede israf ederek çalışması" diyor.
Otopark izni çıkmadı (19 Temmuz 2007)İzmir Büyükşehir ve Konak Belediye Başkanlığı''nın İzmir 1. İdare Mahke-mesi''nin vermiş olduğu Kültürpark''a ''otopark'' yapılması girişimine yönelik verdiği "yürütmenin durdurulması" kararına itiraz reddedildi. Mahkeme kararında, güç veya olanaksız zararların doğması ve idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması koşullarının her ikisinin birlikte gerçekleştiği ve kararın dayandığı bilimsel gerekçeleri de uygun buldu.
Tarih: 19 Temmuz 2007 Kaynak: Birgün
Kiptaş, ortasında tekke olan lüks rezidans arazisi satıyor (19 Temmuz 2007)Kiptaş, üzerinde Karaağaç Tekkesi''nin kalıntıları bulunan Sütlüce''deki 3.6 bin metrekarelik arsayı satışa çıkardı. İmarı rezidans yapmaya müsait olarak ilan edilen arazinin satışı Alevi derneklerini ayaklandırdı.
Seyrantepe Stadı İhalesi (19 Temmuz 2007)Bugün Galatasaray için önemli bir gün. Seyrantepe Stadı''nın ihalesi bugün yapılacak. İhaleyi açan, bilindiği gibi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi TOKİ.
14 yıllık rüya Bakü-Tiflis-Bakü projesi hayata geçiyor (19 Temmuz 2007)Avrupa’dan Çin’e kadar kesintisiz ulaşımı sağlayacak Kars-Bakü-Tiflis Projesi için 31 Ağustos’ta ihaleye çıkılıyor.
Ceneviz surları kurtuluyor (19 Temmuz 2007)Taksim-Yenikapı metrosu inşaatını engellediği gerekçesiyle taşınması planlanan 700 yıllık Ceneviz Surları yerinde kalıyor. Tünel, surların 3 metre altından geçecek.
Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Ağustos 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.