Haberler

Haberler

Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Allianoi Antik Kentinde Son Durum (18 Temmuz 2007)İzmir’in Bergama ilçesinin 18 kilometre kuzeydoğusunda yer alan 1.800 yıllık Allianoi Antik Kenti, Roma döneminden kalan en iyi korunmuş termal tedavi merkezi. Bu önemli kültür mirasında 1998 yılında başlatılan kazı çalışmaları şu anda kazı ruhsatı verilmediği için sürdürülemiyor.
2 yıldır yıkılmayı bekliyorlar (18 Temmuz 2007)Ciner’in Taksim’de inşa ettiği binanın 4 katının kaçak olduğunu 2 yıl önce tespit edilip, yıkım için yasal süreç başladığı ortaya çıktı.
1. Levent''te belediye, işyerlerine ruhsat vermiyor (18 Temmuz 2007)Konut alanı 1. Levent''te iki katlı binaların ofis, restoran ve banka şubesi olarak kullanılması nedeniyle Beşiktaş Belediyesi yazılı afişlerle bölgeden gayrimenkul alacak veya kiralayacak olanları uyardı.
Balmumcu, Gayrettepe ve Dikilitaş''ın hâlâ planı yok (18 Temmuz 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi''nde ocakta onaylanan Dikilitaş, Gayrettepe ve Balmumcu''ya ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama planları hâlâ Beşiktaş Belediyesi''ne gönderilmedi.
İrlandalı fonların hedefinde Bahçeşehir''deki AVM''ler var (18 Temmuz 2007)Bahçeşehir''de Prestige Alışveriş Merkezi geçen haftalarda 55 milyon dolara İrlandalı Quinn fonuna satılırken bir başka İrlandalı emeklilik fonu da Verdemolino Alışveriş Merkezi''ni incelemeye aldı.
Japonlar Japon mimari ürünü İkebana''yı ziyarete geldi (18 Temmuz 2007)Güneri İnşaat’ın Japon kültüründen esintiler taşıyan konut projesi İkebana Evleri, İstanbul’a gelen Japon turistlerin gezi programına girdi.
En büyük otel kompleksi açılıyor (18 Temmuz 2007)MNG Grubu’nun yaklaşık 80 milyon dolarlık yatırımla tamamladığı otel ve kongre merkezi kompleksi seçimlerden sonra açılacak. Havaalanına 700 metre mesafedeki kompleks, Türkiye’nin en büyük otel ve kongre merkezi kompleksi olacak.
Rant yangınları ciğerleri yaktı (18 Temmuz 2007)Alanya’daki yangın kontrol altına alındı. Milaslılar ormanları yakanların asıl faillerinin bulunmasını istedi. Yetkililerin sıcak hava ve vatandaşların dikkatsizliğine bağladığı yangınların birbiri ardına gelmesi “ormanlar rant kapısı mı oldu” şüphelerini daha da güçlendiriyor.
Bayraklı''ya "Yürüyen Merdivenli ve Asansörlü" Üst Geçit Müjdesi (18 Temmuz 2007)Raylı Sistem Projesi’nin Bayraklı ayağını denetleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, semt muhtarlarıyla bir araya geldi. Başkan Kocaoğlu, yürüyen merdivenli ve asansörlü yeni yaya geçidi ile taşıt üst geçit çalışmalarının yılbaşında biteceği müjdesini verdi.
Gökten Üç Rapor Düştü - Hepsi Kafamıza! (18 Temmuz 2007)Bu yazının kaleme alındığı günlerde üç şey oluyor. Daha doğrusu, yakından tanık olduğumuz üç süreç işlemeye devam ediyor. Bunlardan birincisi, öldürücü sıcak dalgalarının çeşitli Avrupa ülkelerini ve Türkiye’yi kasıp kavurması, tarumar etmesi, ormanların yanmasına, insanların ölmesine yol açması.
Fevziye Mektepleri Vakfı Erenköy Kampüsü (18 Temmuz 2007)Fevziye Mektepleri Vakfı, geçtiğimiz hafta, davetli bir yarışma sonucunda inşa edilen ve 2007 yılı Mart ayında tamamlanan Erenköy Kampüs Yapılarının kapılarını Arkitera Mimarlık Merkezi’ne açtı. Bu gezi, Arkitera Proje ve Arkiv’de gördüğümüz başarılı mimari görselleştirme teknikleri ve fotoğraflardan aşina olmamıza karşın, uygulanmış yapıları yerinde görmenin, mekanların içinde olmanın, yapı elemanlarının ve malzemelerinin etkilerini birebir görmenin ne denli önemli bir deneyim olduğunu bizlere hatırlatmış oldu.
Seyrantepe ihalesine rekor ilgi (18 Temmuz 2007)Ali Sami Yen stadyumu yerine Seyrantepede kurulacak yeni spor kompleksinin ihalesi, 19 Temmuz’da, Ankara’da Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) yapılacak. İhale için, şimdiye kadar aralarında yabancıların da bulunduğu 28 firma şartname aldı. Şartname alan firmaların 14’ünde yabancı ortak bulunduğu belirtiliyor.
Mimarlıkta en iyi işveren Elginkan (18 Temmuz 2007)İşverenlerin, kaliteli fiziksel çevreler üretimindeki önemini vurgulamayı amaçlayan Arkitera İşveren Ödülü bu yıl Elginkan Holding ve Hatay-Samandağı Köylere Hizmet Götürme Birliği''ne (SKHGB) verildi. Özel sektör kategorisinde Elginkan, İTÜ Geliştirme Vakfı Ekrem Elginkan Lisesi''yle (mimar Selim Velioğlu) ödüle layık görülürken; SKHGB Hıdırbey Köy Meydanı Çevre Düzenleme Projesi''yle (Atölye-de Mimarlık) kamu kategorisinde ödül aldı. Mimarlar Ersen Gürsel, Cem İlhan, Haydar Karabey ve Doğan Tekeli''den oluşan jüri Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve ODTÜ Rektörlüğü''ne de, bugüne kadar mimarlık dünyasıyla kurdukları olumlu ilişkiler nedeniyle ''Teşekkür Ödülü'' verilmesini kararlaştırdı. Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından iki yılda bir verilen İşveren Ödülü ekim ayında yapılacak törende sahiplerine sunulacak.
Tarih: 18 Temmuz 2007 Kaynak: Radikal
Küresel ısınma Meclis''e uğramadı (18 Temmuz 2007)Başkent’e içme suyu sağlayan barajlardaki toplam doluluk oranının yüzde 8’lere kadar düştüğü, bu nedenle Ağustos ayından itibaren su kesintilerine başlanacağı uyarısı yapılmasına rağmen Meclis bahçesindeki çimler gündüz vakti sulanmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, tükenmekte olan su kaynaklarının kontrolsüz kullanılmasına karşı yasal yaptırımlar uygulama kararı aldı. Bu yaptırımların, Meclis bahçesinin sulanması karşısında nasıl uygulanacağı merak konusu oldu.
Tarih: 18 Temmuz 2007 Kaynak: Hürriyet Ankara Yazan: Kerem Yücel
Galatasaray stadı için 28 firma yarışacak (18 Temmuz 2007)Galatasaray''ın Seyrantepe''deki stadı için yarın ihale yapılacak. Şartname alan 28 firmanın 14''ünde yabancı ortak bulunuyor.
Su kesintisi kapıya dayandı (18 Temmuz 2007)Ankara içme suyu sağlayan barajlardaki toplam doluluk oranının yüzde 8''lere kadar düştüğü, bu nedenle ağustos ayından itibaren su kesintilerine başlanacağı bildirildi. Ankara''da su sorununun büyüdüğüne ve bu konuda yeni çalışmalar yapıldığını belirten Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) yetkilileri yaptıkları açıklamada, kente su sağlayan barajların toplam su hacimlerinin 1 milyar 509 milyon metreküp olduğunu ifade etti. ASKİ yetkilileri, şu andaki doluluk oranının yüzde 8''lere düştüğüne dikkati çektiler. ASKİ yetkilileri yaptıkları açıklamada, Ankara''da günde bir milyon metreküp su tüketildiğine işaret ederek, mevcut suyun en fazla 80 gün yeteceğini kaydetti.
Tarih: 18 Temmuz 2007 Kaynak: Birgün
Binlerce turna balığı oksijensizlikten öldü (18 Temmuz 2007)Gölbaşı’nda su girdisi olmayan Mogan Gölü’nde oksijensizlik nedeniyle olduğu belirtilen toplu balık ölümleri meydana geldi. Mogan Gölü’nün tüm kıyılarında meydana gelen balık ölümlerinde binlerce gümüş, kadife ve turna balığı ile kurbağa yavruları kıyıya vurdu.
İlk susuz yaz kararı başkentten! (18 Temmuz 2007)Ankara''da barajların doluluk oranı yüzde 8''e kadar düştü. ASKİ, ağustos ayından itibaren başkette su kesintilerine başlayacak. İSKİ''yse İstanbul''da kesinti planlamıyor.
Barajlar alarm veriyor (18 Temmuz 2007)Ankara’da susuzluk tehlikesi kapıya dayandı. Başkent’e içme suyu sağlayan barajlardaki toplam doluluk oranının yüzde 8’lere kadar düştüğü, bu nedenle Ağustos ayından itibaren su kesintilerine başlanacağı bildirildi.
Kâbusa 5 var (18 Temmuz 2007)İstanbul''a su sağlayan barajların doluluk oranı dün itibarıyla yüzde 31.81''e düştü. Alibeyköy, Elmalı, Istrancalar ve Kazandere barajlarında su miktarı hızla tükenirken Pabuçdere Barajı kurudu. Eski İSKİ Genel Müdürü Ergun Göknel, İstanbul''un çok ciddi bir susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya olmasına karşın yaklaşan seçimler nedeniyle kesinti yapılmadığını ve gerçeklerin halktan gizlendiğini belirtti. İSKİ''nin verilerine göre Terkos Barajı''nda dün 93 milyon, Ömerli Barajı''nda 67 milyon, Darlık Barajı''nda 46 milyon, Sazlıdere Barajı''nda 31 milyon, Büyükçekmece Barajı''nda 20 milyon metreküp su bulunuyor. Su miktarı, Elmalı''da 5 milyon 105 bin, Alibeyköy Barajı''nda 2 milyon 566 bin, Kazandere''de 0.396 bin, Istrancalar''da 0.537 bin metreküpe kadar düştü. Bu doluluk İstanbul''a ancak 80 gün yeterli. Ergun Göknel, kentin su sıkıntısına yönelik yaptığı değerlendirmede, tüm uyarılara karşın yaklaşan seçimler nedeniyle kesintiye gidilmeyip kente hâlâ günde 2 milyon metreküp su verilmesini eleştirdi.
Tarih: 18 Temmuz 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Ağustos 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.