Haberler

Haberler

Toplam 172 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ulaşıma sis engeli (17 Ocak 2007)İstanbul’da dün akşam saatlerinde etkisini artıran yoğun sis sebebiyle İstanbul Boğazı transit gemi trafiğine kapatılırken Eskihisar-Topçular arasındaki arabalı vapur seferlerinde de gecikmeler meydana geldi. Görüş mesafesinin 300 metreye kadar düşmesi üzerine Atatürk Havalimanı’ndaki uçuş trafiğinde aksamalar yaşandı. Atatürk Havalimanı’nda normal şartlarda 1 saatte 36 uçak iniş-kalkış yapabilirken, sisin görüş mesafesini etkilemesi üzerine bu sayı 24 uçağa indirildi.
Tarih: 17 Ocak 2007 Kaynak: Türkiye
Kömüre kademeli yasak (17 Ocak 2007)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da az da olsa hava kirliliği olduğunu belirterek, bunu önlemek için kente kömür girişini yasaklayabileceklerini açıkladı.
Ispartakule toplu konut projelerinde gecikme olmayacak (17 Ocak 2007)Türkiye’de yabancı konut geliştiricilerinin de yatırım yaptığı, 5 milyon metrekarelik uydukent Ispartakule'de İstanbul 6. İdare Mahkemesi'nin imar planlarıyla ilgili olarak verdiği yürütmeyi durdurma kararı kafaları karıştırdı.
Damac'tan gayrimenkul alana uçak hediyesi için son gün 2 Şubat (17 Ocak 2007)K2 Venndor Proje Yönetim ve Pazarlama Ltd Şti, partnerlik anlaşması imzaladığı Dubaili Damac Properties inşaat firmasının Duabi’de yaptığı residence, iş merkezi, mağaza ve showroom'ların Türkiye’deki satışına başladı.
Tarihi Bakırcılar Çarşısı yenilendi (17 Ocak 2007)ÇEKÜL Vakfı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen "Gaziantep Tarihsel Doku ve Kültürel Mirası Koruma Projesi" kapsamında Gaziantep İl Özel İdaresi'nin maddi desteğiyle yenilenen tarihi Bakırcılar Çarşısı, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un katılımıyla açıldı.
Yeni Konut Projeleri Mart'ta Vitrine Çıkıyor (17 Ocak 2007)İnşaat sektörü yeni konut projelerini TOKİ desteği ile yapılacak olan Konut & İşyeri 2007’de vitrine çıkaracak. Varyap-Teknik Yapı Ortak Girişimi, KC Grup, Regnum, Han Gayrimenkul, Hektaş ve Gül İnşaat gibi sektörün kaliteli firmalarının projelerini tanıtacağı Konut ve İşyeri 2007 9. Gayrimenkul Fuarı ITF, İstanbul Fuarcılık tarafından bu yıl 22-25 Mart 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Gayrimenkul sektörünün İstanbul’daki bu dev buluşması ulusal olduğu kadar uluslararası profesyonel alıcılar ile firmaları bir araya getirmeyi hedefliyor. Geçen yıl 70 bin ziyaretçi tarafından izlenen fuarda 20 bin konut, 674 villa, 19 alışveriş merkezi ve 54 toplu konut projesi vitrine çıkartılmış ve 2850 konutun ön satışı gerçekleştirilmişti. İstanbul CNR Expo'da yapılacak fuarın 80 binden fazla ziyaretçi tarafından gezilmesi bekleniyor.
Tarih: 17 Ocak 2007 Kaynak: Referans Yazan: Selma Şenol
Denizlere asit yağıyor (17 Ocak 2007)Endüstriyel faaliyetler ve fosil yakıt kullanımı sebebiyle oluşan asit yağmurları, ormanlık alanları olduğu kadar deniz ve okyanusları da olumsuz etkiliyor. Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Yetiştiriciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Cengizler, göl ve akarsularda asit dengesini bozarak, tüm canlıları etkileyen, bazı türlerin ölümüne yol açan, özellikle de ormanlardaki ağaçların yapraklarında büyüme ve gelişmeyi engelleyen asit yağmurlarının, son yıllarda deniz ve okyanus gibi büyük su kütlelerinde etkili olduğunun belirlendiğini söyledi. İnsanların ve diğer canlı türlerinin son yıllarda inanılmaz boyutlara ulaşan çevre kirliliği sebebiyle rahat nefes alamaz duruma geldiğini kaydeden Prof. Dr. Cengizler, ev, iş yerleri ve taşıt araçlarında petrol, kalitesiz kömür gibi fosil yakıtların aşırı ve bilinçsiz kullanımı, sanayi ve evsel atıklar, bilinçsiz tarım ilacı kullanımı, kara yolu araçları ve uçak sayısındaki artışın, asit yağmuru oluşumunda etkili olduğunu vurguladı. Cengizler, “Artık, hızla arttığı belirlenen asit oranı, deniz ve okyanuslardaki canlıları tehdit etmekte, toplu balık ölümlerine yol açmaktadır. Bu süreçte, kirliliğe adapte olan türler ise hayatta kalıyor. Hayatta kalan bu türler de beslenme zincirinin son halkasını oluşturan insan sağlığını tehdit edebiliyor” diye konuştu. Cengizler kirlilik sebebiyle bazı deniz ürünlerinin yok olma noktasına geldiğini söyledi.
Tarih: 17 Ocak 2007 Kaynak: Türkiye
Renault arazisi rekor fiyatla satış masasında (17 Ocak 2007)İstanbul Levent’teki 10.6 dönümlük Renault arazisi 45 milyon euro bedelle ihaleye çıktı. Satışta fiyat rekorunun kırılması bekleniyor.
Dicle Vadisi için kollar sıvandı (17 Ocak 2007)Dicle Vadisi Projesi nihayet hayata geçiyor. Dicle Vadisi'ni güzelleştirmek için peyzaj planlama, kentsel tasarım ve mimari proje yarışması yapılacak.
17 tane Akmerkez kadar alışveriş merkezi geliyor (17 Ocak 2007)Tüketici talebi ve yabancı ilgisi alışveriş merkezi çılgınlığı başlattı. 19 yılda 2.4 milyon m² alanlı 115 alışveriş merkezi açılırken, 2008 sonuna kadar 37 tane daha geliyor. Toplam alan 1.4 milyon m², yani 17 Akmerkez kadar büyüyecek.
Binaları da Avrupa Birliği’ne uydurmalı (16 Ocak 2007)Ankara’nın Keçiöreni’ndeki yerel motiflerin ağırlıklı olduğu süslerle dolu apartmanlar ileride sorun yaratabilir. Çare evrensel ölçüleri yakalamak. Hatta markalaşmak. İlk Gucci apartmanını heyecanla bekliyorum.
Depreme karşı (17 Ocak 2007)İstanbul'da bir karış boş alan kalmayacak.. Her boş alan konut ve işyerleriyle doldurulacak... Hükümet ve İstanbul Belediyesi böyle bir "slogan" ile hareket ediyor olmalı...
Bir ucube mimari (17 Ocak 2007)Selahattin Duman’ın dünkü köşesinde değindiği Ankara’daki ‘balkonunda gül dalına konmuş kuşların şakıdığı, duvarlarında balıkların oynadığı süslü binalar’ mimarlara göre tam bir ucube.
Yüzde 86 azaldı (17 Ocak 2007)Tüm dünyayı etkileyen küresel ısınma Meriç Nehri’ni de vurdu. Geçen yıl yatağından taşarak, taşkınlara neden olan Meriç’teki su miktarı, ocak ayına rağmen yüzde 86 oranında azaldı.
Allianoi'de insanlık suçu (17 Ocak 2007)Allianoi Antik Kenti'nin, Yortanlı Barajı suları altında kalmasına göz yuman İzmir 2 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu (KTVKK) kararı yargıya taşındı.
Sen de mi Gazipaşa?.. (17 Ocak 2007)Tümüyle apartmanlaşan Akdeniz yerleşimlerimiz arasında tarımını, doğasını ve peyzajını gözden çıkarmayan ender güzellerden biriydi "Gazipaşa" ...
Deneyim Paylaşımı konferansı (17 Ocak 2007)Çağdaş konut üretiminde kamu-özel sektör işbirliğinin ilk büyük uygulaması olan "gelir paylaşımı modeli", yarın İstanbul-Swissotel'de düzenlenecek tartışma-değerlendirme forumunda tüm yönleriyle ele alınacak. TOKİ Başkanvekili Erdoğan Bayraktar'ın konuşmasıyla açılacak konferansta, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş her iki metropoldeki uygulamaları ele alacak. Emlak Konut Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin de modelin özelliklerini ve sonuçlarını irdeleyen bir sunum yapacak.
Tarih: 17 Ocak 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Rantsal bölüşüm projesi (17 Ocak 2007)AKP iktidarının İstanbul'daki 15 okulu satışa çıkarmasına tepkiler sürüyora. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Özpolat ve Bihlun Tamaylıgil, "AKP kentsel dönüşüm adı altında rantsal bölüşüm yapıyor" dedi.
Tartışma yaratan satış (17 Ocak 2007)Darüşşafaka Cemiyeti'ne ait Koşuyolu E-5 üzerindeki arazinin satışı tartışılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), cemiyetin kendilerine resmi bir başvuruda bulunmadığını iddia ederken Darüşşafaka Cemiyeti ve Darüşşafakalılar Derneği ise İBB yetkilileriyle defalarca öngörüşme yaptıklarını, görüşmelerin olumsuz sonuçlanması üzerine satışın yapıldığını belirttiler.
40 yılda üç Van Gölü kurudu (17 Ocak 2007)Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye, yasal düzenlemeler ile su kaynaklarının doğru yönetilmesi, suyun doğru kullanımında farkındalık yaratılması amacıyla tüm Türkiye'yi kapsayan ve bir yıl sürmesi planlanan " Suyumuza Sahip Çıkalım" kampanyası başlattı.
Toplam 172 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.