Haberler

Haberler

Toplam 169 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Dağa kayak tesisi kuran Bitlis, yatırımcı arıyor (21 Ağustos 2007)Geçen yıl Bitlis''teki Nemrut Dağı''na yaptıkları 7 milyon YTL''lik yatırımla bölgeyi kayak turizmine hazır hale getiren Bitlis Valiliği, geçen sürede 5 milyon YTL''lik daha yatırım yaparak bölgedeki altyapı yatırımlarının tamamlandığını bildirdi.
Küresel Isınma Yeni Anayasa’da (21 Ağustos 2007)Hükümetin idari yapısı küresel ısınmaya karşı yeniden düzenlenirken, kuraklık önlemleri Anayasa’ya da giriyor.
Mimari İş Görüşmeleri: İşverenlerden Öneri ve İpuçları (20 Ağustos 2007)Forumlarda oldukça sık sorulan sorulardan biri, en iyi iş başvurusunun nasıl yapılacağına dair. Bu soruyu işverenlerden daha iyi kim cevaplayabilir ki? Süreci anlayabilmek için Archinect’in iş ilanları arasında yetenek arayan bazı firmalarla görüştük. Aşağıdaki firmalar bize fikir verme nezaketinde bulundular: Graft Architects, Rafael Vinoly Architects, Lettuce Office, Winter & Company, Mihai Radu Architects, Karin Payson Architecture + Design, Spacesmith LLP, Peter Marino Architect, Zeidler Partnership, Fiedler Marciano | Architecture, NAC Architecture, Cannon Design ve Red Top Architects.
İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik (20 Ağustos 2007)Bütün gazete ve televizyon haberlerinin ana konusunun kuraklık ve küresel iklim değişikliği olması beklenirdi, ama değil, herkes kuraklıktan bahsediyor fakat küresel iklim değişikliğinden ve sürdürülebilirlikten pek bahsetmiyor. Biz bahsedelim bari.
Dünyanın 8. Harikası (20 Ağustos 2007)Qing Shihuang (M.Ö 259-M.Ö 210), Çin feodal toplumunun ilk imparatoruydu. Shihuang, 13 yaşında tahta çıkar çıkmaz mezarını hazırlamaya başladı. Başlangıçta yüksekliği 120 metre, genişliği de 500 metre olan mezar, günümüzde 76 metre yüksekliğe, 100 metre de genişliğe kadar indi. Mezarın inşasında, yaklaşık 20 milyon nüfuslu Qing İmparatorluğu’ndan 700 bin kişi çalıştı. İmparator 40 yıl sonra öldüğünde mezarın inşası henüz bitmemişti. Mezar hem dev bir imparator sarayı gibi, hem de bir savunma kenti gibi görünüyor. Shihuang, hayatı boyunca kullandığı her şeyi bu yeraltı mezarına taşıdı. Çocuk doğurmayan cariyeler ve mezarın bilgilerinin dışa sızmasını önlemek için ustalar da onunla birlikte toprağa gömüldü. Qin Shihuang Mezarı’nın büyük tarihi değer taşımasından dolayı, Qin Shihuang Mezarı ve Yeraltı Heykel Ordusu, 1987 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları Listesi’ne alındı. Anıt mezar, dünyanın 8. Harikası olarak adlandırılıyor.
Tarih: 20 Ağustos 2007 Kaynak: Türkiye
Ukrayna’da şişe ev görenleri şaşırtıyor (20 Ağustos 2007)Başkent Kiev’de yaşayan cankurtaran Valentin Meşeryakov’un eseri olan evin özelliği, plajdan toplanan binlerce şişe kullanılarak yapılmış olması.
Tatilya Binası 2010''da Alışveriş Merkezi Oluyor (20 Ağustos 2007)Bir zamanlar çocukların eğlence merkezi olan Beylikdüzü''ndeki Tatilya binası yeni alışveriş merkezi için yıkılıyor.
Urban, İstanbul’a ayağını 550 milyon dolarla attı (20 Ağustos 2007)İngiliz gayrimenkul geliştirme devi Urban Exposure, Türkiye’ye yatırıma geldi. Seçim baskısı, yabancı gayrimenkul yatırımcılarının Türkiye’de proje üretme planlarını bozmadı.
Dağı ruhsatsız deliyorlar (20 Ağustos 2007)Kuşadası yapılaşma sınırları içerisinde kalmasına ve ruhsatsız olmasına karşın yaklaşık 2 yıldır işletmede tutulan taşocağı, çiftçileri ve çevrede oturan yurttaşları canından bezdirdi.
Antik kilise bulundu (20 Ağustos 2007)Muğla''nın Milas ilçesine bağlı Kargıcak köyündeki Labranda Antik Kenti''nde sürdürülen kazılarda yeni bir kilisenin kalıntıları ortaya çıkarıldı.
700 yıllık Eşrefoğlu Camii, yanlış restorasyon kurbanı (20 Ağustos 2007)Selçuklu sanatının şaheseri sayılan Konya Beyşehir’deki Eşrefoğlu Camii, yanlış restorasyon kurbanı. Anıtsal taçkapısı, eşsiz mihrap ve minberi, üstün ağaç ve çini isçiliğiyle Türk sanat müzesi niteliğindeki eserin bilinçsizçe restore edilmesine sanat tarihçileri tepkili.
Hasankeyf Taşınamaz, Yüzde 80''i Sular Altında Kalacak (20 Ağustos 2007)Ilısu Barajı''nın yapım sözleşmesini imzalayarak, "Hasankeyf''e zarar vermeyeceğiz, şehri taşıyarak koruyacağız" diyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler''e ilk itiraz, antik kentin Kazı Başkanı Abdülselam Uluçam''dan geldi. Uluçam, Bakanlığın El Rızk Camii, Koç Camii, Sultan Süleyman Camii, Kızlar Camii, Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Zaviyesi, Artuklu Köprüsü gibi yapıların taşınabilecekleri yönündeki açıklamalarına yönelik olarak şunları söyledi: "Hasankeyf''i bütün arkeolojik katmanlarıyla birlikte düşündüğümüzde maalesef yüzde 80''ini sular altında bırakıyoruz. Hasankeyf''in sadece kayalıklar üzerindeki bölümü düşünülüyorsa bunları kurtarmak yeterli olmayacaktır. Hasankeyf''in yerinde korunması projesi geliştirilmesi gerekiyor."
Tarih: 20 Ağustos 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Umut Erdem
Mimar 10 milyon $’lık fark yaratır ama 1’ini kazanamaz (20 Ağustos 2007)Dalaman Havalimanı ile ödül kazanan, mimar Emre Arolat, artık konut projelerinin mimarların adıyla tanındığını söylüyor.
Susuzluk savaşla çözülmez (20 Ağustos 2007)Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı ( CIA) ve Britanya Savunma Bakanlığı''nın gündeminde gelecekte çıkması muhtemel su savaşı senaryosu var.
Dubaili Emaar, Villa satmaya başladı, Hastaneye 20 Milyon Dolar Yatıracak (20 Ağustos 2007)Dubaili gayrimenkul yatırım şirketi Emaar Properties Türkiye''deki ilk projesi olan Toskana Vadisi''nde 147 konutun ön satışına başladı.
Dostluktan doğan kültür merkezi (20 Ağustos 2007)Tunceli''ye ilk kez 35 yıl önce yabani hayvanların fotoğraflarını çekmek için gelen ve burada tanıştığı insanlarla dostluk kuran Alman tiyatro sanatçısı ve Münih Belediye Başkanı Christian Ude , Pülümür ilçesinde adının verildiği kültür merkezinin açılışına katıldı.
Adıyaman''a Hilton Oteli kurulacak (20 Ağustos 2007)Hilton Oteller Grubu Yatırımlar Başkan Yardımcısı ve Kuzey Avrupa Sorumlusu Mike Collini, Nemrut Dağı nedeniyle Türkiye''nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Adıyaman''a otel kurmak için girişimlere başladı. Mike Collini, Kosifler Gurubu Yönetim Kurulu üyesi ve Proje Sözcüsü Hilal Kosif ve Kosifler Grubu Koordinatörü Haluk Gürşen, Adıyaman Valisi Halil Işık''ı makamında ziyaret ederek, kentte yapacakları otel ve kompleks hakkında bilgi verdi. Mike Collini, yeni bir marka olarak Garden Hilton''u Türkiye''de birçok şerde açmak istediklerini söyledi. Collini, Türkiye''nin her geçen gün gelişip büyümekte olduğunu, Adıyaman''ın da Türkiye ile paralel bir şekilde büyüdüğünü ifade ederek, iyi izlenimlerimden dolayı Garden Hilton gibi bir projeyi Adıyaman''da açmayı düşündüklerini belirtti. Kosifler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Kosif de, Adıyaman''ın gelişmeye çok açık bir yer olduğunu belirterek, "İl merkezinde Hilton Oteller Grubu ile birlikte Adıyaman''da çok güzel bir kompleks ortaya çıkartıp, Adıyaman''a ve ülkemize faydalı olmaya çalışıyoruz" dedi.
Tarih: 20 Ağustos 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Fadıl Binzet
Quenn''s Park, Kayseri''ye de Otel Yapacak (20 Ağustos 2007)İstanbul''da iki, Antalya''da bir tane olmak üzere 3 oteli olan Kayserili Şahinler Grubu, Kayseri''ye de otel yapma kararı aldı. Antalya Kemer''deki 5 yıldızlı Queen''s Park Resort yatırımıyla adını duyuran grubun, madencilik ve kimya sektörlerinde de yatırımları bulunuyor. Şahinler Grubu''nun kurucusu Hüseyin Şahin''in geçen yıl vefatı üzerine ikinci kuşak olarak 28 yaşında yönetimi devralan Murat Şahin, "Kayseri''de bir otel yapacağız. Çünkü Kayseri çok hızlı bir gelişme gösteriyor. Ayrıca da bizim memletimiz. Ayrıca İstanbul ve Antalya''da da yeni otel yatırımlarına gerebiliriz. Kemer Tekirova''da 2004 yılında faaliyete geçen Queen''s Park Resort otelimiz, 550 oda ve 40 villadan oluşuyor. Bu tesis günde 1200 kişiye hizmet veriyor ve sektörde başarılı bir grafik çizmeye devam ediyor. Bu otelimizdeki müşteri profilimiz Rusya, BDT ülkeleri, Almanya, Hollanda ve Orta Avrupa''dan gelen turistlerden oluşuyor. Turizmde 35 yıllık tecrübemiz var" dedi.
Tarih: 20 Ağustos 2007 Kaynak: Hürriyet
"Keşke her şey ambalaja girse" (20 Ağustos 2007)Orhan Irmak''ın bu yıl Koleksiyon Mobilya''nın İstanbul serisi cam bardakları için hazırladığı ambalaj dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından Red Dot''ta ödüle hak kazandı. Bununla da kalmadı, tasarımı kendi dalında bu ödülü alan projeler arasında, en yüksek tasarım kalitesine sahip projeye verilen "Best of the Best" (En İyinin En İyisi) ödülünü kazandı.
İstanbul''da 7.7''lik önlem (20 Ağustos 2007)Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, olası bir depreme karşı İstanbul ve çevresindeki karayolu ulaşımını sağlayan 325 köprü, viyadük ve tünelin güçlendirilmesi çalışmasının 2010''da tamamlanacağını belirtti. Turhan, 93 milyon YTL''ye mal olacak bu çalışmalarla yapıların 7.7''lik depremde bile ayakta kalabileceğini söyledi. Başta Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet olmak üzere depreme karşı güçlendirme çalışmaları süren yapılarla ilgili bilgi veren Turhan, 2002''de milli bütçe kaynaklarıyla yürütülen çalışmalarda köprü, viyadük ve tünel olarak 168 büyük yapının güçlendirme çalışmalarının bitirildiğini söyledi. Turhan, kalan 157 yapıdan 10''unun 2006''da güçlendirildiğini, 20''sinin bu yıl, 127''sinin de seneye bitirileceğini söyledi. Turhan, "Tümü, 2010 içinde tamamlanacak" dedi.
Tarih: 20 Ağustos 2007 Kaynak: Radikal
Toplam 169 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.