Haberler

Haberler

Toplam 169 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 169. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
''Kızılırmak kirli'' uyarısı kulak arkası (17 Ağustos 2007)Ankara''nın susuz kalmaması için gerekli önlemleri almamakla suçlanan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek''i zora sokacak bir resmi belge daha gün yüzüne çıktı.
Yeni Çarşı''da Yıkım (17 Ağustos 2007)Altındağ Belediyesi ekipleri Hamamönü Yeni Çarşı’da "Eski Kent Dokusunu Korumak ve Sağlıklılaştırmak" Projesi kapsamında yaklaşık 15 dükkanın yıkım çalışmalarına başladı. Kültür Bakanlığı ve Altındağ Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştireceği proje kapsamında yıkılan dükkanların yerine meydan yapılacağı bildirildi. Altındağ Belediyesi İmar Müdürü Ziya Kalaycıoğlu çalışmaların en geç bir ay içinde tamamlanacağını belirterek, "Belediyeye ait olan bu arsa üzerindeki yıkım için gerekli her türlü hukuki işlem tamamlandı. Bu alan bir ay içerisinde meydan olarak düzenlenecek" dedi. Yıkımda herhangi bir olay yaşanmazken bazı esnaflar dükkanlarını zamanında boşaltamadıkları için yetkililelerle tartıştı.
Tarih: 17 Ağustos 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Zeynep Gürcan
Risk her yerde denetim 19 ilde var (17 Ağustos 2007)Marmara Depremi''nin üzerinden 8 yıl geçmesine karşın yapı denetimine ilişkin yasal mevzuat boşlukları giderilmedi. 3 yıl önce gerçekleştirilen Deprem Şûrası''nda alınan kararların birçoğu unutuldu.
Bursaray viyadüğü tamam (17 Ağustos 2007)Bursa''nın hafif raylı sistemini kentin doğusuna ulaştıracak olan B etabının en zorlu bölümlerinden biri olan viyadük inşaatı son segmentinin de eklenmesiyle tamamlandı. Viyadüğün Ankara Yolu ile Gökdere Kavşağı''nı bağlayan son segmenti de yerleştirilirken, küçük kaynak işlerinin bu ay sonuna kadar bitirilmesi bekleniyor. Ankara Yolu''nun kapalı olan bölümü bu ayın sonunda trafiğe açılacak. Viyadük inşaatı için kurulan iskelelerin kaldırılmasıyla Ankara Yolu 3 şerit gidiş, 3 şerit geliş olarak hizmet verecek. Toplam uzunluğu 493 metre olan viyadük inşaatının 195 metresi çelikten oluşuyor. 298 metresi ise prefabrik-betondan inşa edildi. Viyadük, Gökdere Kavşağı''ndan Ankara Yolu''na kadar 14 adet betonarme ayak üzerine oturuyor.
Tarih: 17 Ağustos 2007 Kaynak: Zaman
Manisa''daki yangın kontrol altına alındı (17 Ağustos 2007)Manisa-İzmir arasında, yaklaşık 350 hektarlık alanda etkili olan orman yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları sürüyor. 4 gün içinde beşinci kez aynı bölgede orman yangını çıkması nedeniyle, sabotaj ihtimali üzerinde duruluyor.
"Küresel ısınmaya Kyoto çare değil, radikal önlemler şart" (17 Ağustos 2007)Türkiye''nin saygın çevre dergisi Ekoloji Mazagin, küresel ısınmaya karşı insanlığın elindeki en önemli reçetelerden biri olan Kyoto Protokolü''nün kesin çözüm olmayacağını, dünyaya sadece 10 yıl kazandıracağını yazdı. Küresel ısınmanın önüne geçilmesi için radikal kararlar alınması gerektiği kaydedildi.
Hitit uygarlığının sonunu kuraklık getirmiş (17 Ağustos 2007)Eski çağ tarihi uzmanı Prof. Dr. Hasan Bahar, kuraklığın Anadolu''da tarih boyunca hüküm süren pek çok medeniyetin en büyük sorunu olduğunu söyledi. Prof. Dr. Bahar, Hitit uygarlığının kuraklıktan en çok etkilenen medeniyet olduğunu dile getirdi.
Sungate’e Yeni Soluk (17 Ağustos 2007)Türkiye’nin ilk 7 yıldızlı tesisi Sungate Otel, 340 milyon dolar bedelle Mirax Grubu’nun oldu. Rus şirket, dev tesise Moskova’daki gece kulüplerinden yapıp, boş olan alanları da lüks villalarla dolduracak.
Deniz Seviyesinde Olağanüstü Yükselmeler (16 Ağustos 2007)Deniz seviyesi şu anda da makul bir düzeyde yükseliyor. Son on yılda 3 santimetre yükseldi, bu da geçen yüzyıldaki ortalama yükselme oranının iki katı. Denizin 20. yy’daki yükselme hızı ise daha önceki yüzyıllardan fazla ve bunun önemli bir sebebi insan faaliyetleri. Okyanuslardaki su sıcaklığının artışı sebebiyle oluşan su seviyesindeki yükselmenin sebebi %50 oranında küresel ısınma. Bu yükselmeyi eriyen buzul dağları oluşturuyor. "Büyük buzul kütlelerinin oluşumu binlerce yıl sürerken bunlar günümüzdeki sürekli parçalanıyor."
Toplam 169 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 169. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.