Haberler

Haberler

Toplam 172 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Beşiktaş Meydanı’nda trafik yeraltına alınıyor (24 Ağustos 2007)“Meydanlar şehirlerin soluk alma yeri ve demokrasi alanlarıdır” diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beşiktaş’ta trafiği yeraltına alarak meydanı yayalaştıracaklarını açıkladı.
Kütahya Seramik’ten Atölye Praktiker Eğitimleri (23 Ağustos 2007)Kütahya Seramik, Türkiye’nin önde gelen yapı marketi zincirlerinden Praktiker ile sürdürdüğü stratejik iş ortaklığı çerçevesinde Atölye Praktiker eğitimlerine başladı.
Projeyle bankaları bir araya getiren HABEV yarın açılıyor (30 Ağustos 2007)Konut sahibi olmak isteyenlerin sergilenen projelerin yanında kredi almak için bankalarla da aynı anda görüşmesini sağlayan HABEV fuarının ikincisi yarın İstanbul Lütfi Kırdar''da açılıyor...
İstanbul''a deniz suyu içirilecek (30 Ağustos 2007)Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş açıkladı: ''İçme suyuna, arıtarak yüzde 12 kadar deniz suyu karıştıracağız. İhale hazırlığındayız.'' İstanbul''da barajlara Sözen devrinde de ''seviye yükseltme'' amaçlı deniz suyu basıldığını söyleyen uzmanlarsa ''İçilebilir deniz suyu dev yatırım ister'' diyor.
İstanbul''da sanat kapıya kondu (30 Ağustos 2007)2010''da Avrupa Kültür Başkenti olmaya hazırlanan İstanbul''daki çok amaçlı sanat merkezlerinden, vakıf statüsüne sahip EKAV Sanat Merkezi, Çalık Holding tarafından kapı dışarı edildi.
Edip, yapımı süren alışveriş merkezi için başka bir ortak arıyor (31 Ağustos 2007)ip İplik, bağlı ortağı Edip Uluslararası Gayrimenkul ve Turizm şirketinin yapımına başladığı Alışveriş Merkezi projesi için başka bir ortak arayışına girileceğini açıkladı.
Cennet Koyu''na tekneler çöp bırakıyor (31 Ağustos 2007)Muğla''nın Bodrum ilçesinde bulunan ve doğal güzelliğiyle ünlü Cennet Koyu, günübirlik teknelerden atılan ve tatilcilerin bıraktığı çöpler nedeniyle kirlendi.
Azap Gölü çöl oldu (30 Ağustos 2007)Ege''nin önemli sulak alanlarından Azap Gölü kurudu. Devlet Su İşleri tarafından geçen yıl suya bırakılan yüzlerce ''''güneş'''' balığı telef oldu. Gölün müdavimi kuşlar ise, artık çorak topraktaki küçük su birikintilerinde barınıyor.
"Kazın kafası koparılıyor" (31 Ağustos 2007)Kazdağları''nda "altıncı saldırı" artarken, bölge halkı da mücadelenin çıtasını yükseltiyor. Bölgede başta belediye başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcileri başta olmak üzere "birlik" sesleri daha yüksek çıkarken, hukuksal mücadele altıncılara karşı başlatılan karşı çıkışın ana unsurunu oluşturuyor.
Bereketli Topraklar;Taş ve Barış: Gelveri (31 Ağustos 2007)Gelveri''nin sokaklarında dolaşırken zaman tünelinde yolculuk yapıyormuş gibi bir duyguya kapılmak mümkün. Sokaklar, evler geçmişin tüm izleri geçen yüzyılın başında olduğu gibi duruyor...
Kent, siyaset ve sınıfsal bakış (31 Ağustos 2007)Kente dair politika geliştirememek, kentteki her şeyin basitçe metaya, paraya, teknolojik araca dönüşmesi demek.
Hasankeyf''sizlik (31 Ağustos 2007)Hasankeyf''i boğacak olan Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santralı''nın (HES) ticari anlaşması, Devlet Su İşleri (DSİ) ile Türkiye, Almanya, İsviçre ve Avusturyalı firmalardan oluşan Ilısu Konsorsiyumu arasında imzalandı.
Vali''nin oturmam dediği konak, müze oluyor (30 Ağustos 2007)Vali Mehmet Ufuk Erden''in 2006 yılı ocak ayında geldiği Kars''ta ''oturmam'' diyerek kültür mirasına devrettiği 110 yıllık konak, şimdi müze oluyor.
Sanal Müze''de ''Osmanlı Mimarisi''nden Bir Kesit'' (30 Ağustos 2007)7 yüzyıllık imparatorluk mirası ''Osmanlı Mimarisi'' kitabının sunumu kapsamında düzenlenen, ve Topkapı Sarayı''nın II. Avlu Revakları önünde 1 ay süreyle açık kalan ''Osmanlı Mimarisi''nden Bir Kesit'' fotoğraf sergisi Sanal Mimarlık Müzesi''nin http://www.mimarlikmuzesi.org/ adresinden izlenebilecek. Sergi, mimar-fotoğraf sanatçısı Cemal Emdem''in, Prof. Doğan Kuban tarafından kaleme alınan ''Osmanlı Mimarisi'' kitabında yer alan bütün Osmanlı eserlerini gezerek biraraya getirdiği 1000''e yakın fotoğraftan seçmelerden oluşuyor.
Tarih: 30 Ağustos 2007 Kaynak: Zaman
Silivri''den Beykoz''a (30 Temmuz 2007)Banliyö dahil, öngörülen 560 kilometrelik raylı sistemin 250 kilometresinin 2012''de tamamlanacağını ifade eden Topbaş, 2012 yılında Silivri''den çıkan bir insanın raylı sistem ile Sarıyer''e, Beykoz''a gidebileceğini söyledi. Başkan, İstanbul''da 126 kavşak ve yol düzenlemesi yapıldığını ve 160 kilometre tünel yol inşa ettiklerini anlattı.
Tarih: 30 Temmuz 2007 Kaynak: Sabah
Diyarbakır''a teknokent kuruluyor (31 Ağustos 2007)İşletmelere personel ve Katma Değer Vergisi gibi önemli muafiyetler getiren Teknokent Projesi''nin, Diyarbakır''da kurulması için son aşamaya gelindi.
Çin Seddi kısalıyor (31 Ağustos 2007)Dünyanın yeni harikaları arasına seçilen Çin Seddi’nin bir bölümünün giderek “eridiği” belirtildi. Şinhua haber ajansının bildirdiğine göre, M.Ö 206 - M.S 220 yıllarında hüküm süren Han hanedanlığı döneminde yapılan seddin Gansu eyaletine bağlı Minqin’deki 60 kilometrelik bölümü, “hızla yok oluyor”. Yetkililer, Çin Seddi’nin bu bölümü taş ve tuğla yerine topraktan inşa edilmiş olduğu için erozyona karşı daha zayıf olduğunu söylediler. Yetkililer, hava koşulları yüzünden toprak duvarın zaman içinde akarak ortadan kalktığını belirttiler. Yetkililer, son 20 yılda duvarın 40 kilometrelik kısmının yok olduğunu, duvar yüksekliğinin de yer yer 5 metreden 2 metreye kadar düştüğünü, gözcü kulelerininse tamamen yok olduğunu söylediler. Benzer erozyonun duvarın başka yerlerinde de söz konusu olduğunu belirten yetkililer, ancak oralardaki durumun Minqin’deki kadar kötü olmadığını ifade ettiler. Bir yılan gibi kıvrılarak uzanan Çin seddinin uzunluğu 6,400 kilometre.
Tarih: 31 Ağustos 2007 Kaynak: NTVMSNBC
Spor alanı alışveriş merkezi mi oluyor? (31 Ağustos 2007)Antalya’da İmar planında semt spor alanı olarak planlanan Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait arsanın 29 yıllığına kiralanıp, alışveriş merkezi inşa edilmek üzere ihaleye çıkartılmak için çalışma başlatıldığını bildiren Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, uygulamaya tepki gösterdi.
Küresel ısınma için önlem çağrısı (31 Ağustos 2007)Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, küresel ısınmanın bundan sonra devam edeceğini belirterek, hükümetin bu konuda önlem almasını istedi.
Yeni Anayasada Çevre Konusu (31 Ağustos 2007)Sivil anayasada çevre konusu bundan sonra ele almamız gereken önemli konulardan birisi olacak gibi görünüyor. AKP’nin, seçim öncesi vaadlerine uygun bir şekilde sivil anayasa ile ilgili çalışmaları ivedilikle ele alacağına dair izlenimler var.
Toplam 172 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.