Haberler

Haberler

Toplam 172 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Düden’e rakip şelale geliyor (30 Ağustos 2007)Varsak’ta, dünyaca ünlü Düden Şelalesi’nden sonra ikinci bir şelale daha inşa ediliyor. Antalya’ya hakim bir tepe üzerinde kurulacak şehir manzaralı şelaleyi, Varsak sakinleri evlerinden görebilecek.
Çin Seddi eriyor (30 Ağustos 2007)Dünyanın yeni harikaları arasına seçilen Çin Seddi''nin bir bölümünün giderek "eridiği" bildirildi.
Köpekle gidilebilen alışveriş merkezi (31 Ağustos 2007)İstanbul Ümraniye''deki Ikea''nın da bir parçası olduğu Meydan alışveriş merkezi, 2 hafta önce açıldı.
Binlerce yıllık şifre (31 Ağustos 2007)Eskişehir’in Han ilçesinde Frigler tarafından yapılan ve yaklaşık 17 metre yüksekliği ile dünyanın en önemli kaya anıtlarından birisi olan Yazılıkaya (Midas) üzerindeki Frig yazıları...
Bu fuarda herkes bir ev bulacak (31 Ağustos 2007)Seçimler sonrası hareketlenmeye başlayan konut satışlarına ivme katacak fuar bugün Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda kapılarını açıyor. 46 bin konutun tanıtılacağı Her Aileye Bir Ev, Her Girişimciye İşyeri (HABEV) Fuarı, 2 Eylül’e kadar açık kalacak.
Çin Seddi "Çekiyor" (30 Ağustos 2007)Dünyanın yeni harikaları arasına giren Çin Seddi''nin bir bölümünün, değişen hava koşulları sonucu oluşan kum fırtınaları ve kirlilik yüzünden giderek "eridiği" açıklandı. 6 bin 400 kilometre uzunluğundaki seddin, Minqin''deki 60 kilometrelik bölümü hızla yok oluyor. ÇİN Seddi''nin bu bölümünün taş ve tuğla yerine topraktan inşa edilmiş olduğu için erozyona karşı daha zayıf olduğu belirtiliyor. Son 20 yılda duvarın 40 kilometresinin yok olduğu, yüksekliğinin 5 metreden 2 metreye kadar düştüğü, gözcü kulelerinin ortadan kalktığı açıklandı.
Tarih: 30 Ağustos 2007 Kaynak: Milliyet
Ciner''in mühürlü inşaatı faaliyette (30 Ağustos 2007)Ciner grubuna bağlı Park Enerji Ekipmanları Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş''nin mülkiyetinde bulunan, Taksim BEDAŞ''ın bitişiğindeki inşaat, 4 kaçak kat çıktığı için 6 ay önce Beyoğlu Belediyesi''nce mühürlenmesine karşın tamamlanmak üzere.
Hazine taşınmazlarına ''dokunulmazlık zırhı'' (30 Ağustos 2007)Hazine''nin mülkiyetinde olan taşınmazlardan, belirlenen kapsamdakilerin satışı kesinlikle yapılamayacak.
Korupark AVM 8 Eylül''de açılıyor (30 Ağustos 2007)Torunlar Şirketler Grubu''nun Bursa''da yaklaşık 400 milyon dolara yaptığı Korupark Konut ve Alışveriş Merkezi projesinde yeralan Türkiye''nin üçüncü büyük alışveriş merkezi Korupark AVM, 8 Eylül''de açılıyor.
Bina metrekare inşaat maliyetleri belirlendi (30 Ağustos 2007)2008 yılında emlak vergisine konu olacak binaların metrekare inşaat maliyet bedelleri belirlendi. Maliye ile Bayındırlık ve İskan Bakanlıklarının konuya ilişkin "Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği", Resmi Gazete''nin dünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Emlak Vergi Kanunu''nun 29. maddesinde yeralan binalar için vergi değeri, Maliye, Bayındırlık ve İskan Bakanlıkları tarafından müştereken tespit ve ilan edilecek. Hesaplar, bina metrekare normal inşaat maliyetleri ile arsa ve arsa payı değerleri esas alınarak yapılacak. Önümüzdeki 2008 yılında binaların metrekare normal inşaat maliyet bedelleri, çelik karkas, betonarme, kagir, yığma, ahşap, taş duvarlı ve gecekondu tarzı binalar şeklinde kategorilere ayrılarak belirlenecek.
Tarih: 30 Ağustos 2007 Kaynak: Milliyet
Cer Çelik, Cer Yapı''yla gayrimenkule iddialı girdi (30 Ağustos 2007)Uzanlar''ın İzmir''deki Metaş fabrikasını TMSF''den alarak 300 milyon dolarlık yatırımla ayağa kaldıran Cer Çelik, gayrimenkul sektörüne adım attı.
Seyrantepe için pazarlık (31 Ağustos 2007)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Ali Sami Yen Stadyumu''nun yerine Seyrantepe''de kurulacak spor kompleksi (Seyrantepe Projesi) için yapılan ihalenin ikinci oturumu bugün saat 16.00''da yapılacak. İhalenin ilk aşaması pazartesi günü yapılırken, 5 firma teklif vermişti. İhalede en yüksek idare payı gelir oranını yüzde 20.44 ile Kuzu İnşaat verirken, en yüksek toplam satış gelirini 1 milyar 596 milyon YTL ile Sembol-BF Ortak Girişim Grubu önermişti. TOKİ''nin Bilkent''teki merkezinde hafta başında yapılan ihalenin birinci bölümünde, katılımcı firmaların mali teklifleri açılmıştı. TOKİ Başkan Yardımcısı Çağatay Göktayoğlu da, bir hafta-10 gün içinde değerlendirme yapılarak, ihalenin ikinci aşaması olan "açık artırmaya" geçileceğini bildirmişti.
Tarih: 31 Ağustos 2007 Kaynak: Milliyet
Ters inşa edilen evle barış mesajı (31 Ağustos 2007)Polonya''daki tersyüz ev turistlerin ve bölge halkının ilgi odağı. Evi inşa ettiren işadamının amacı, insanlığa karşı işlenen yanlışları hatırlatmak.
İstanbul''da 105 okul güçlendirilecek (31 Ağustos 2007)İstanbul''da okulların depreme dayanıklı hale getirilmesi için başlatılan çalışmalar sürüyor. Yıl sonuna kadar 105 okul güçlendirilmiş olacak. Yerine yenisinin yapılması için de bugüne kadar 83 okul yıkıldı.
Türkiye’nin İlk “Takı Tasarımı Yüksek Lisans Programı” Başlıyor (29 Ağustos 2007)İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ), Endüstri Ürünü Takı ve Aksesuar Tasarımı Yüksek Lisans İkinci Öğretim Programı’na başvurular başlıyor.
İstanbul’un e-rehberi “sehirrehberi.ibb.gov.tr” (29 Ağustos 2007)İstanbul’daki bütün bina ve işyerlerinin detaylı hava fotoğraflarından oluşan, yol ve harita bilgilerinin yanı sıra güncel olaylar, tarihi, kültürel eserler ve trafik durumunun sorgulanabileceği e-rehber, Başkan Kadir Topbaş tarafından tanıtıldı. Rehber sitemizde yayında.
Niçin Daha Fazla Bekleyemeyiz? (29 Ağustos 2007)“Hayatın her türüne büyük saygı gösterilmesi gerektiğine inanıyorum. İnsanların yeryüzüne ve deneyimlerimizi paylaştığımız bütün hayata karşı sorumluluğu olduğuna inanıyorum...
Tarihi Mezarlıkta İlk Kümbet (29 Ağustos 2007)Ahlat’ta bulunan ve dünyanın en büyük Müslüman mezarlığı olan Selçuklu Mezarlığı’nda yapılan kazı çalışmaları sırasında ilk defa bir kümbet bulundu. Selçuklu Mezarlığı’nda bulunan sekizgen kümbet içerisinde, 4 adet sanduka ile daha sonradan eklenen bir tuğla mezar çıkarıldı. 8 binin üzerinde mezarın yer aldığı tarihi alanda bulunun kümbet, bölgede kazı çalışması yapan bilim adamlarını şaşırttı. Kazı başkanı Gazi Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Mühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Doç . Dr. Nakış Karamağaralı, kümbetin Moğol dönemine ait olabileceğini söyledi. Sandukalar okunmadığı için kümbetin kime ait olduğu belirlenemedi.
Tarih: 29 Ağustos 2007 Kaynak: Türkiye
Dört aylık yasayla gelen orman talanı (29 Ağustos 2007)Çekmeköy Ormanı''nın içine yapılan villalara, orman vasfını yitirmiş alanların satışını öngören ve dört ay yürürlükte kalan 2-B yasası sayesinde tapu alındı.
İzmir''den Türkiye''ye sanat mabedi (29 Ağustos 2007)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Adnan Saygun Sanat Merkezi''nin yapımının sürdüğünü, sadece İzmir''in değil tüm Türkiye''nin sanat mabedi haline gelecek bir yapı inşa ettiklerini bildirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi''nden yapılan yazılı açıklamada, yıllardır adına yakışır bir sanat merkezine sahip olamayan İzmir''in Adnan Saygun Sanat Merkezi projesiyle hayaline kavuşacağı ve geçen aralık ayında temeli atılan merkezin inşaatının sorunsuz devam ettiği belirtildi.
Toplam 172 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.