Haberler

Haberler

Toplam 172 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yayla rantçıları''na af yolda (27 Ağustos 2007)AKP hükümeti, TMMOB''a bağlı Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası gibi konusunda uzman bir çok meslek örgütünün doğa işgalcilerine af getirerek rant sağladığını belirttiği ve iptali için Cumhurbaşkanı''na kadar gittikleri Mera Kanunu tüm itirazlara rağmen uygulamaya koyuyor.
Kent ve mimari (27 Ağustos 2007)Mimarinin bir toplumun aynası olduğunu söylemeye çalışıyordum. Mimariye baktıkça, o toplumdaki hayatı kavrayabileceğimizi ileri sürmüşüm. Kent mimarisi üzerinde durmuşum.
Tramvayda altgeçit isyanı sona erdi (27 Ağustos 2007)Zeytinburnu-Kabataş arası sefer yapan tramvayların son durağı olan Kabataş Tramvay Durağı''nın çevresinin demir tellerle kapatılması sonucu alt geçitteki oluşan yoğunluğa, yolcuların şikayetleri üzerine çözüm buldu. Düzenlemeyi yapan İstanbul Ulaşım A.Ş. basın halkla ilişkiler yetkilisi Sema Öncü, tramvay durağının etrafında birçok kazanın meydana geldiğini bu nedenle durağın etrafının demir tellerle kapatıldığını belirtmişti. Karşıya geçişlerin tramvay alt geçirine verilmesi sonucu özellilke mesai saatlerinin bitişi nde büyük yoğunluk oluşuyordu. Yolcuların şikayetleri üzerine yaptığımız haber sonucu İstanbul Ulaşım A.Ş., telleri kaldırıp girişleri tekrar açtı. Mevcut butonlu yaya geçidi 24 saat boyunca açık olacak. Ayrıca durak çıkışına yaya üst geçidi yapma kararı da alındı ve çalışmalarına da başlandı.
Tarih: 27 Ağustos 2007 Kaynak: Birgün Yazan: Ali Cemal Karabudak
Taksim rantçılara bırakılamaz (27 Ağustos 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin, Taksim Meydanı''nın araç trafiğine kapatılması ile ilgili projesine, sivil toplum örgütlerinden sert tepki geldi.
Roma kalıntıları gün yüzüne çıkarılıyor (27 Ağustos 2007)Başkentin tarihine tanıklık eden önemli kültürel miraslardan Roma Yolu''nun ortaya çıkarılması için Ankara Valiliği''nin talimatıyla Anadolu Medeniyetleri Müzesi''nce başlatılan kazı çalışmasında, 4,5 metre derinliğe inilirken, yüzlerce parça tarihi eser gün ışığıyla buluştu.
Cemal Reşit Rey Yenileniyor (27 Ağustos 2007)Türkiye’nin en büyük ve uluslararası boyuttaki tek konser salonu olma özelliğine sahip Cemal Reşit Rey Konser Salonu yenileniyor. 1989 yılında kurulan konser salonu, hizmete girdiği günden bu yana hiç bakım ve onarım görmedi. Kullanımdan dolayı aşırı derecede yıpranmalar meydana gelen konser salonunun sahne, sahne ve salon akustiği, salon düzeni, fuayeler, ısıtma ve havalandırma sistemlerinin yenilenmesi amacıyla çalışma başlatıldı. Orin Mühendislik Nakliyat İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine, açık ihale usulü verilen yenileme çalışması yaklaşık 4 milyon YTL’ye mal olacak. Çalışma kapsamında salondaki koltuklardan halılara, ses düzeninden ısıtma-soğutma sistemlerine kadar pek çok ünite elden geçirilecek. Çalışmalar sezon açılışına kadar tamamlanacak.
Tarih: 27 Ağustos 2007 Kaynak: Hürriyet
En büyük Bauhaus Ankara’da açılıyor (27 Ağustos 2007)Türkiye’nin en büyük Bauhaus’u bugün Ankara’da Cepa Alışveriş Merkezi’nde açılıyor. Bauhaus’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye’deki ilk yatırımını 1996’da İstanbul’da yapan Bauhaus’ta, tüketicilerin atölye, ev ve bahçeleri için ihtiyaç duydukları her ürün tek çatı altında bulunuyor. Eskişehir Yolu üzerindeki merkezde hizmete girecek olan Bauhaus, 15 bin metrekare satış alanı ile 26 ayrı uzmanlık bölümünde hizmet verecek.
Tarih: 27 Ağustos 2007 Kaynak: Türkiye
Filyos''ta gizli kalmış antik kent (27 Ağustos 2007)Zonguldak sınırları içinde küçük bir sahil kasabası olan Filyos''ta sürdürülen arkeolojik kazılarda milattan önce 7. yüzyıla ait bir kentin kalıntıları ortaya çıktı.
Kocaeli''ndeki Süleyman Paşa Hamamı Büyükşehir tarafından restore edilecek (27 Ağustos 2007)Kocaeli''nin en önemli tarihî eserlerinden biri olan Süleyman Paşa Hamamı, Büyükşehir Belediyesi''nce restore edilecek. Harabeye dönen tarihî eser, onarım çalışmasından sonra eski görünümüne kavuşturulacak.
Muğla, çevre düzeni planına itiraz edecek (27 Ağustos 2007)Muğla, çevre düzeni planına itiraz edecek Muğla İl Genel Meclisi Başkanı Cem Erkin ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Saffet Karabıyık, 1/100 bin ölçekli Çevre Düzeni Planı''na itiraz edeceklerini söyledi. Aydın, Muğla ve Denizli illerini kapsayan planın, bakanlığa sunulduğunu belirten İl Genel Meclisi Başkanı Erkin, meclis üyeleriyle yapacakları toplantının ardından itiraz edeceklerini kaydetti. Çevre Düzeni Planı''nda bulunan bazı uygulamaların Muğla''nın gelişimini olumsuz etkileyeceğini savunan Erkin, "Projenin hazırlık aşamasında meclis üyelerimizle bir toplantı yaptık ve planda bazı konularda eksiklik gördüğümüzü belirttik. Firma bunların giderileceğini söyledi ancak askıya çıkarılan planda eksiklerin durduğunu gördük" diye konuştu.
Tarih: 27 Ağustos 2007 Kaynak: Zaman
Hasankeyf''te mozaik duvar (27 Ağustos 2007)Ilısu Baraj Gölü tehdidi alındaki Batman''ın tarihi ilçesi Hasankeyf''te süren kurtarma kazılarında ilk kez Roma dönemine ait duvar mozaikleri bulundu.
Boğaziçi Köprüsü 29 yıl sonra yayalara açılıyor (27 Ağustos 2007)İstanbul''un eşsiz güzelliğini seyretmek isteyen vatandaşlar için Boğaziçi Köprüsü''nün yayalara açılması projesi hızla ilerliyor.
İda''nın Su Havzalarının Yeni Tanrıları (27 Ağustos 2007)Bilmem farkında mısınız? Yabancılara taşınmaz satışıyla ilgili yasa yeniden düzenleniyor!..
4 yılda 279 bin toplu konut (27 Ağustos 2007)TOKİ, 135 bini dar ve orta gelir grubuna, 59 bin 891''i ise alt gelir grubu ile yoksullara yönelik 279 bin 568 konut üretti. Yıl sonuna kadar 250 bin konuta daha başlanacak.
TOKİ''nin hedefi 500 bin konut (27 Ağustos 2007)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı Ercan Tıraş, son 4.5 yılda 280 bin konutun yapımına başladıklarını, gelecek dönemde hedeflerinin 500 bin konut rakamına ulaşmak olduğunu söyledi.
Kilise Restore Ediliyor (27 Ağustos 2007)İskenderun''da, cemaati kalmadığı gerekçesiyle 1953 yılından itibaren sinema olarak kullanılan eski Süryani Katolik Kilisesi''nin binası restore ediliyor. 1872 yılında kilise olarak yapılan bina, Süryani Katolik cemaatinin azalmasıyla kullanılmaz hale geldi. Bina da uzun süre sinema olarak kullanıldı. Sinema işletmecisinin bir süre önce işten çekilmesi nedeniyle Vakıflar Genel Müdürlüğü, kilisenin de aslına uygun olarak eski haline dönüştürülmesi kararı aldı. 350 bin YTL muhammen bedelle açılan ihaleyi alan bir şirket binadaki çalışmalarını başlattı. Kilisenin 2008''de kutlanacak Paskalya Bayramı''nda ibadete açılması hedefleniyor.
Tarih: 27 Ağustos 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Hazine arazisine ''imar'' olmadan sanayi sitesi kurulamayacak (27 Ağustos 2007)Maliye Bakanlığı, Hazine arazilerinin, imar planı yapılmadan küçük sanayi siteleri ile ticaret borsalarına satışına yasak getiriyor.
İstanbul için asıl tehlike 2008''de (27 Ağustos 2007)İTÜ İnşaat Fakültesi Hidrolik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Avcı, "Kuraklık, bir yıl olup bitmiyor ki... Artçı depremler gibi 2-3 yıl sürüyor.
Turizm gelişince Mardin''in taş evleri ''altın'' oldu (27 Ağustos 2007)Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği taş evler, girişimciler tarafından butik otele çevriliyor. Kültür turizminin önde gelen mekânlarından Mardin''de taş evler kıymete bindi. Gözde turizm beldeleri arasına giren Mardin''de artan butik oteller ve taş evlerin bu amaçla kullanılmasının fiyatların katlanmasına yol açtığı kaydediliyor.
Türkiye''nin ilk fuar oteli (27 Ağustos 2007)Türkiye''de ilk defa bir fuar merkezinde 5 yıldızlı bir otele de sahip olacak. Pendik''te inşa edilen İstanbul''un üçüncü fuar merkezi böylece konuklarını otel arama derdinden kurtaracak.
Toplam 172 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.