Haberler

Haberler

Toplam 172 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yunanistan''da alevler sönmüyor (27 Ağustos 2007)Yunanistan''da Mora yarımadasında 3 günde 61 kişinin ölümüne yol açan orman yangınları, söndürme çalışmaları için çeşitli ülkelerden gelen yardımlara karşın hâlâ kontrol altına alınamadı.
BM uzmanları küresel ısınmayı tartışacak (27 Ağustos 2007)Birleşmiş Milletler, bugün başlayacak ilk toplantısı öncesinde küresel ısınmayla mücadelenin ivme kazandığını açıkladı. BM''nin Almanya''nın Bonn kentindeki BM İklim Değişikliği Sekretaryası Başkanı Yvo De Boer, yüzden fazla ülkeden yaklaşık bin üst düzey yetkili, bilim adamı ve eylemcinin katılacağı Viyana toplantısına ilişkin Reuters''a yaptığı açıklamada, küresel ısınmayla mücadelenin ivme kazandığını, Viyana toplantısının çok önemli olacağını söyledi. 100''den fazla ülkenin katılacağı, 27-31 Ağustos günlerinde Viyana''da yapılacak görüşmelerde, 2012''den sonra iklim değişikliğiyle mücadele için BM Kyoto Protokolü''nün süresinin uzatılması ve kapsamının genişletilmesinin yolları araştırılacak. Görüşmelerde, dünyanın 2030''a kadar iklim değişikliğiyle mücadele için yılda yüz milyarlarca dolar harcamak zorunda kalacağına dair bir BM raporu gözden geçirilecek. Raporda, yalnızca sera etkisi oluşturan gazların salınımının azaltılması için yılda 210 milyar dolar gerekeceği ifade ediliyor.
Tarih: 27 Ağustos 2007 Kaynak: Zaman
Seyrantepe ihalesi bugün yapılacak (27 Ağustos 2007)Daha önce iptal edilen İstanbul''da Ali Sami Yen Stadyumu yerine Seyrantepe''de kurulacak yeni spor kompleksinin ihalesi, bugün saat 15:00''te Toplu Konut İdaresinde (TOKİ) gerçekleştirilecek. Seyrantepe''de kurulacak yeni spor kompleksi için ilk ihale 19 Temmuz''da yapılırken, şartname alan 28 firmadan 8''i teklif vermişti. Firmaların teknik tekliflerinin değerlendirilmesi aşamasında, sunulan projelerde sorunlar yaşanması üzerine, TOKİ ihaleyi iptal etmişti. İptal edilen ihalede en yüksek satış gelirini 1.4 milyar YTL ile Eren Talu Mimarlık bildirirken, TOKİ''ye en yüksek geliri 118.6 milyon YTL ile Bozoğlu İnşaat önermişti.
Tarih: 27 Ağustos 2007 Kaynak: Milliyet
Silivri’de insanlık tarihinin izleri (27 Ağustos 2007)Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Şengül Aydıngün’ün öğrencileriyle Silivri Danamandıra Köyü’nde bulduğu mağaradaki kaya resimleri tüm arkeoloji dünyasını heyecanlandırdı.
Gökdelenler ne aşkı ne de yalnızlığı ortadan kaldırır (27 Ağustos 2007)Selim İleri Zaman''daki yazısında "Kent ve Mimari" konusunu işlerken, hem kendi romanı "Bir Akşam Alacası"ndaki, hem de Kerime Nadir''in "Aşka Tövbe"sindeki Pendik''e göndermeler yaparak geçmişe duyduğu özlemi seslendirmişti.
Göztepe’deki Meteoroloji Arsasına 49 Katlı Gökdelen (24 Ağustos 2007)1985 yılında kurulduğu günden bugüne İstanbul’un dört bir yanında yükselen projeleriyle, inşaat sektörünün tanınan firmaları arasında önemli bir yer edinen Taşyapı, Göztepe Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Arsası için yeni bir rezidans projesi hazırlıyor. Göztepe''de bulunan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü''nün yerine inşa edilecek lüks konut projesi için 23 Ağustos 2004’te açılan kat karşılığı ihaleyi kazanan Taşyapı, 200-300 metrekarelik 288 adet konut için yüzde 60 pay vermeyi taahhüt ediyor. Ayrıca firma, Kartal’da, Hazine''nin gösterdiği alana da Meteoroloji için ayrı bir Bölge Müdürlüğü binası inşa edecek.
Gayrimenkul sektöründeki son trendler ve yatırım fırsatları (24 Ağustos 2007)Sizlere bugün gayrimenkul sektöründeki yeni trendler ve yatırım alanları ile ilgili bazı değerlendirmelerimi aktarmak istiyorum.
Dünyanın en büyük 225 müteahhitinden 22''si Türk (24 Ağustos 2007)Dünyanın en büyük 225 uluslararası müteahhitlik firması arasında, geçtiğimiz yıl 20 olan Türk müteahhitlik firması yayısı 2007''de 22''ye yükseldi.
Gaziantep Müze Kompleksi proje toplantısı yapıldı (24 Ağustos 2007)Gaziantep''te yapılması düşünülen müze kompleksi inşaasına talip olan firmalar İstanbul''da düzenlenen bir toplantı ile projelerini tanıttı.
Toskana evleri dünya başkentlerinde satılacak (24 Ağustos 2007)Emaar Properties Büyükçekmece''de inşa ettiği Toskana Vadisi Evleri''ni İstanbul''un yanı sıra New York, Londra ve Dubai''de satışa çıkaracak.
İstanbul’da gişelerin ötelenmesi ve mesai saatlerinin ayrıştırılması gündemde (24 Ağustos 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ulaşım Zirvesi’nde ele alınan otoyol gişelerinin ötelenmesi ve öğrenciler ile kamu çalışanlarının mesai saatlerinin ayrıştırılması konusunun değerlendirildiğini söyledi.
Sabiha Gökçen''e ilk kazma Aralık''ta (24 Ağustos 2007)Güney Hindistan''ın Haydarabad kentinde açıklama yapan GMR Infrastructure Ltd yetkilileri, Sabiha Gökçen Havaalanı''nın kontrolünü Aralık başında devralmayı ve çalışmaya başlamayı beklediklerini bildirdi. GMR yetkileri, kendilerini havaalanının sadece Asya bölümünü yöneteceklerini de belirtti. İhale şartnamesine göre GMR-Limak Malezya Airports konsorsiyumunun yıllık 3. 5 milyon yolcu kapasiteli yeni terminal binası inşa etmesi gerekiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı yeni dış hatlar terminal binası ve ilgili tesislerin yap-işlet-devret modeliyle yaptırılması ihalesini, 1 milyar 932 milyon euro teklifle Limak İnşaat A. Ş. -GMR Infrastructure Ltd. -Malaysia Airport Holding Berhad Ortak Girişim Grubu kazanmıştı.
Tarih: 24 Ağustos 2007 Kaynak: Yeni Şafak
Beyşehir Gölü için ilk adım atılıyor (24 Ağustos 2007)Konya''da bulunan Beyşehir Gölü''nün sulama suyu kotu yeniden belirlendi. Tamamen yok olmaya yüz tutan gölle ilgili Konya''da düzenlenen toplantıda alınan kararın ardından, gölün su seviyesinin 3 yılda 140 santimetre yükselmesi bekleniyor.
Kiliseye Sanat Galerisi Kılıfı (24 Ağustos 2007)Kanunlara göre mabetlerin satışı yasak olduğu için Osmanlı Dönemi’nden kalma, tavanında İsa Peygamber’e ait olduğu düşünülen bir ikonanın da bulunduğu Rum Ortodoks kilisesi, ‘sanat galerisi’ sıfatıyla satıldı.
45 Milyon Parsele Ait Veriler Güncellendi: Yabancıya taşınmaz satışı yeniden düzenleniyor (24 Ağustos 2007)Yabancılara gayrimenkul satışıyla ilgili yasa, iptal gerekçeleri doğrultusunda yeniden düzenlenirken, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Türkiye genelindeki parsellere ilişkin verilerini güncelleştirdiğini ve aslında yabancılara yapılan toplam satışın önceki verilerde görünenden daha az olduğunu saptadıklarını iddia etti.
Emaar, Türkiye’ye 5 yılda 5 milyar dolar yatıracak (24 Ağustos 2007)EMAAR Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Ozan Balaban, Emaar Türkiye olarak 5 yılda 5 milyar dolar yatırım planları bulunduğunu belirterek, “Toskana Vadisi Evleri’ni toplam 700 milyon dolar yatırımla tamamlamayı planlıyoruz” dedi.
Eskişehir''e 110 milyon $''lık alışveriş merkezi (24 Ağustos 2007)Ece Türkiye Proje Yönetimi AŞ''nin 110 milyon dolar yatırımla 13 ay önce yapımına başladığı Espark Alışveriş Merkezi 31 Ekim''de açılacak. Espark Alışveriş Merkezi Müdürü Tayfun Kartal ve Ece Türkiye''nin Alışveriş Merkezi yönetiminden sorumlu departman müdürü Özgür Bekiroğlu, basın mensuplarına Espark''ı gezdirerek bilgi verdiler. Kartal, 14 Temmuz 2006''da yapımına başlanan Espark''ın mimari yapısıyla Eskişehir''in kültürel ve tarihi mirasını koruduğunu belirterek, Espark''ın modern kente yepyeni bir görünüm kazandırdığını kaydetti. Espark''ın, Ece Türkiye ve Amerikan ortağı General Growth Properties (GGP) tarafından yapıldığını anlatan Kartal, şu bilgileri verdi: "Espark yaklaşık 24 bin metrekare arazi üzerine yerleşen konumuyla kentin en büyük alışveriş merkezi olacak.. Eskişehir''in en büyük alışveriş merkezi olan Espark''ta yaklaşık 2 bin kişiye istihdam olanağı sağlayacağız. Espark, 31 Ekim''de açılacak."
Tarih: 24 Ağustos 2007 Kaynak: Sabah Yazan: Menekşe Ataselim
Seyrantepe ihalesi pazartesi yapılıyor (24 Ağustos 2007)Ali Sami Yen Stadyumu yerine Seyrantepe''de kurulacak yeni spor kompleksinin ihalesi, Toplu Konut İdaresi tarafından 27 Ağustos Pazartesi günü yapılacak. İhale, saat 15.00''de TOKİ''de gerçekleştirilecek.
Çok sayıda boş ev kriz habercisi sayılır (24 Ağustos 2007)Ernst & Young’ın Gayrimenkul, Konaklama ve İnşaat Bölümü Global Direktörü Dale Anne Reiss, ABD’den dünyaya yayılan mortgage krizinin benzerinin Türkiye’de yaşanması ihtimaline karşı "Eğer Türkiye’de de yapılmış ama bir sürü boş konut görmeye başlarsanız, kriz kapıda demektir" yorumu yaptı.
Bu kulelerde yaşam 95 bin YTL’den başlıyor (24 Ağustos 2007)Yazıcı Proje’nin Anadolu yakası Ümraniye Yenidoğan’da yapımına başladığı ’Life Towers’ projesi, iki ayrı etaptan oluşuyor. Toplam 36 dönümlük bir arazide gerçekleştirilecek Life Tower projesinin birinci etabının inşaatına bir ay önce başlandı. 17 bin metrekareden oluşan birinci etapta, 15, 17 ve 18 katlı 7 blokta 500 daire yer alıyor.
Toplam 172 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.