Haberler

Haberler

Toplam 172 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 172. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İzmir 18 yıl evvele döndü (24 Ağustos 2007)Aliağa''da termik santral projesi 18 yıl sonra canlandı. Tepki olarak 60 kilometrelik insan zinciri oluşturulan bölgeye iki santral birden isteniyor!
Buhar olup uçmasın diye (24 Ağustos 2007)İstanbul''a su sağlayan 10 barajdaki doluluk oranı yüzde 22.74''e düştü. Papuçdere ve Kazandere barajlarının devre dışı kalmasının ardından Alibey ve Istrancalar barajlarındaki su oranı da sıfıra yaklaştı.
Arabasız İstanbul düş değil (24 Ağustos 2007)Dünyada otomobil bağımlılığını azaltmayı, kent içi ulaşımda alternatif çözümler üretmeyi amaçlayan uluslararası "Otomobilsiz Şehirlere Doğru Konferansı" nın yedincisi İstanbul''da yapılacak. Bu yılki teması, "İklim Değişikliğinde Yaşanabilir Bir Gelecek Kurmak" olarak belirlenen konferansta, İstanbul''un otomobilsiz ilçesi Adalar ziyaret edilerek insan odaklı ulaşım politikalarına dikkat çekilecek. World Carfree Network''ün (Dünya Otomobilsiz Şehirler Ağı) uluslararası konferansı, 27-31 Ağustos tarihleri arasında, İstanbul Valiliği''nin öncülüğünde, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği''nin ev sahipliğinde, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü işbirliği, Beşiktaş Belediyesi ve Suat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği''nin desteğiyle gerçekleştirilecek. Konferans kapsamında, 5 gün boyunca İstanbul''un farklı mekânlarında çeşitli konferans ve etkinlikler düzenlenecek.
Tarih: 24 Ağustos 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Trilyonluk arsa mahkemelik oldu (24 Ağustos 2007)Etimesgut Belediyesi’nin İstasyon Mahallesi’nde kat karşılığı ihale ettiği 12 bin metrekarelik arsaya yapımı süren alışveriş merkezi, belediyenin milyonlarca YTL zarara uğratıldığı gerekçesiyle mahkemelik oldu.
Batıkent’e yeni hastane yatırımı (24 Ağustos 2007)Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Uyar, Sağlık Bakanlığı ile Batıkent’te 60 dönümlük bir alana hastane yapılması konusunda iş birliği yaptıklarını belirterek, temelin de 1 ay içinde atılacağını söyledi. Uyar, 320 bin nüfusa sahip Batıkent’te yaptırdıkları ankette, semtin hastaneye ihtiyacının olduğunu saptadıklarını belirtti. Bu çerçeveden hareketle Sağlık Bakanlığı ile iş birliği içine girdiklerini ifade eden Uyar, şunları kaydetti: "Belediye olarak maddi olanağımız yetmediği için, Sağlık Bakanlığına Batıkent’te 60 bin dönüm alanı tahsis ettik. Gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından, Eylül ayı sonu gibi temeli atmayı planlıyoruz. İhalesi yapıldı. Halkın gereksinimleri doğrultusunda hizmetlerimizi, sürdürme taraftarıyız." Yerel yönetimlerle bakanlıkların uyum içinde çalışmalarının, halka fayda sağlayacağını kaydeden Uyar, ayrıca okulların yeni eğitim-öğretim yılına başlayacak olması dolayısıyla çalışmalara hız verdiklerini söyledi.
Tarih: 24 Ağustos 2007 Kaynak: Hürriyet
2200 yıllık yüze defineci tokadı (24 Ağustos 2007)Henüz milli park statüsünde olmadığı için korunmayan İncesu Kanyonu''ndaki tarihi Kibele heykeli, içinde altın saklandığını düşünenler tarafından her gün biraz daha tahrip ediliyor.
Metrobüs saatte 15 bin yolcu taşıyacak (24 Ağustos 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Topkapı-Avcılar arasını 30 dakikaya indirecek metrobüs projesini, eylül ayında tamamlamak için çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor. Ancak, 20 kilometrelik hattın Avcılar kısmında yol genişletme çalışmaları ve 14 istasyonun yapımı eylül ayına bir hafta kalmasına rağmen tamamlanamadı. Bir yandan Küçükçekmece-Avcılar arasında yol genişletme çalışmaları devam ederken, hattın bazı duraklarının da yapımına başlandı. Hat üzerinde 14 adet durak yer alacak. Hollanda’dan alınacak maksimum 250 yolcu kapasiteli 26 metre uzunluğundaki metrobüslerin 10 adedinin eylül ayı içinde alınması planlanıyor. Tanesi 1 milyon 200 bin Euro olan araçlardan 50 tane satın alınacak. O-1 Karayolu’nun orta aksında ve kendisine ayrılmış özel şeritlerde çalışacak metrobüsler, saatte bir yönde 15 bin yolcu taşıyacak.
Tarih: 24 Ağustos 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Hasan Ay
Boğaz''daki fiyatlar, Hampton''la başa baş (24 Ağustos 2007)Türkiye''deki gayrimenkul yatırımlarının gelişimini incelemek için İstanbul''a gelen Ernst&Young (E&Y) Global Gayrimenkul Sektörü Bölüm Başkanı ve Sorumlu Ortağı Dale Anne Reiss, İstanbul ve New York''ta emlak fiyatlarının benzer seyrettiğini söyledi.
Dönüşen Haliç (23 Ağustos 2007)Yıllarca endüstriyel atıklarla kirlenen ve ihmal edilen Haliç''te 1980''lerden beri sürdürülen çalışmalar sonucunda, dört binden fazla yapı istimlak edilip, iş yerleri şehir dışındaki yeni merkezlere nakledildi, kıyılar park ve bahçeler ile çevrildi, ilk defa inşa edilen dev kanal sistemleri ve kolektörler ile sular temizlendi. Böylece Haliç hakettiği değere kavuşarak tekrar İstanbullular''ın gözde kültür ve turizm bölgesi haline geldi. Özellikle son yıllarda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm ve restorasyon projeleriyle gündemden düşmeyerek, mimarlık camiasının dikkatini üzerine çeken Haliç kıyılarında sürdürülen çalışmaları biraraya topladık.
KlimaPlus’dan Hidrojen Enerjisiyle Çalışan Otomobile Destek (23 Ağustos 2007)Kuruluşundan itibaren tüm faaliyetlerinde ve distribütörü olduğu Mitsubishi Electric Klima Sistemleri ürünlerinde çevreye duyarlı bir yaklaşım ile hareket eden KlimaPlus AŞ çevreyi korumaya yönelik faaliyetleri de desteklemeye devam ediyor.
İYTE 2007 Yaz Rölöve Stajı Tamamlandı (23 Ağustos 2007)2006 - 2007 öğretim yılında İYTE Mimarlık ve Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencilerinin birlikte yaptığı AR 190 Rölöve Stajı, 09 - 20 Temmuz 2007 tarihleri arasında, Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesi ve köylerinde gerçekleşti.
Da Vinci''nin köprüsü sergiye çıkıyor (23 Ağustos 2007)Hiçbir projeyi vaad ettiği zamanda bitiremediği için sürekli işsiz kalan İtalyan ressam, mimar ve mucit Leonardo Da Vinci''nin, Sultan II. Bayezid''den mektupla iş istediğini ve Haliç''in üzerine bir köprü projesi olduğunu bilen pek az kişi vardır.
Toplam 172 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 172. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.