Haberler

Haberler

Toplam 250 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 181. haberden 200. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ruslardan Eyüp’e dev yunus gösteri merkezi (3 Eylül 2007)Eyüp’e tedavi ve eğlence maksatlı yapılacak olan Aqua World Yunus Gösteri Merkezi’nin temeli atıldı. Haliç kenarındaki 8 bin 695 metrekarelik alana yapılacak olan merkezin Şubat 2008’de bitirilmesi planlanıyor. Rusya Federasyonu İstanbul Ticaret Ataşesi Viktor İlskiy, “Türkiye’de ilk kapalı yunus gösteri merkezinin temel atma girişimi Sayın Başbakan Erdoğan ile yapılan iş birliğinin dinamik ilerlemesinin ispatıdır” dedi. Bu yıl Rusya’da ilan edilen Türk Yılı münasebetiyle böyle bir merkezin çok iyi bir jest olduğunu kaydeden İlskiy , “Daha önce Vietnam, Bahreyn, Mısır, Suudi Arabistan ve Çin’de aynısı yapıldı. Bu Türkiye’deki kapalı en büyük yunus merkezi olacak. En akıllı yunuslar buraya getirilecek. Moskova’da böyle bir merkezi yılda 1 milyon kişi ziyaret ediyor. Bu projenin maliyeti 3 milyon dolar” diye konuştu. İlskiy, hızla gelişen Türk Rus ticaret hacminin 2007 yılı sonu itibariyle 23 milyar dolara ulaşmasını beklediklerini de ifade etti. Aqua World Yunus Gösteri Merkezi Genel Müdürü Seyran Yagly, merkezin yarım daire biçiminde, 5 metre derinlikte ve 16.5 metre yarı çapında bir havuz şeklinde yapılacağını kaydetti. Yagly ayrıca, yazın güneşlikle kapatılacak olan ve tribünleri 1200 kişi kapasiteli yunus gösteri merkezinin yılın 12 ayı açık kalacağını söyledi.
Tarih: 3 Eylül 2007 Kaynak: Türkiye
Mimarlığın aktörleri... (3 Eylül 2007)Resimdeki mimarların bazılarını ilk defa görüyor olabilirsiniz, çünkü mimarlık tarihinde onlara dair bilgi çok az... Uğur Tanyeli, "Mimarlığın Aktörleri" kitabında buna dikkat çekiyor ve durumu değiştirmek için tarihin köşesinde kalmış mimarları anlatıyor. Ona göre, modern dünyada mimarlık tarihini anlamanın yolu, aktörleri tanımaktan geçiyor.
Konak müze olsun mu? (3 Eylül 2007)İlhan Koman ismini resimle, heykelle az buçuk ilgilenen hemen herkes duymuştur. Duymayanlar için tek cümleyle özetlemek gerekirse İlhan Koman bizim dünyaca ünlü heykeltıraşımız...
Hasankeyf''e her bakış belki son bakış olabilir (3 Eylül 2007)Doğa Derneği''nin düzenlediği Hasankeyf''e Sadakat Treni gezisine katılanlar baraj altında kalacak antik kent için projenin durdurulması çağrısında bulundu.
Pompeipolis''te tapınak (3 Eylül 2007)Kastamonu''nun Taşköprü ilçesinde bulunan ve ikinci sezon kazılarının geçen ay başladığı Pompeiopolis antik kenti kazılarında pazaryeri (forum) ve Agustus Tapınağı''na ulaşıldı.
Bu fuarda herkes bir ev bulacak (31 Ağustos 2007)Seçimler sonrası hareketlenmeye başlayan konut satışlarına ivme katacak fuar bugün Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda kapılarını açıyor. 46 bin konutun tanıtılacağı Her Aileye Bir Ev, Her Girişimciye İşyeri (HABEV) Fuarı, 2 Eylül’e kadar açık kalacak.
Turizm Bölgesine Durdurma (3 Eylül 2007)TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Başkanı Gökhan Günaydın, Danıştay 6. Dairesi tarafından Dalaman Tarım İşletmesi arazilerinin turizm bölgesi ilan edilmesine ilişkin alınan Bakanlar Kurulu kararının yürütmesinin durdurulduğunu bildirdi. Günaydın, Dalaman Tarım İşletmesi arazisinin mutlak ve dikili tarım arazisi niteliğinde bulunduğunu ve arazinin tamamının sulanabildiğini belirterek, "Kararın gerçekleşmesi halinde 150 bin ağaç yok edilecek, narenciye bahçelerinin üzerinde turizm tesisleri yükselecek, tohumda dışa bağımlılık artacak ve yörede arıcılık faaliyetleri bitecekti" dedi.  ZMO Başkanı, "Dava açtık. Bilirkişi heyetinin yerinde yaptığı inceleme sonucu Bakanlar Kurulu kararının yürütmesi durduruldu" diye konuştu.
Tarih: 3 Eylül 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Çimento üretimi 50 milyon tona gidiyor (3 Eylül 2007)Tamamı özel sektöre ait çimento fabrikalarında, Mayıs sonu itibariyle 18.7 milyon ton çimento üretildi. Geçen yıl Mayıs sonu itibariyle çimento üretimi, 17.45 milyon ton olarak hesaplanmıştı. Buna göre üretim beş ayda, geçen yılın aynı dönemine göre 1.25 milyon ton üzerinde gerçekleşti. Aynı dönemde çimento ihracatı ise 2.3 milyon tonu buldu. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği verilerine göre, 2007 yılı Mayıs ayı itibariyle gerçekleştirilen üretiminin büyük bölümü yine Marmara bölgesindeki çimento fabrikalarından elde edildi. Türkiye’nin bu yıl toplam çimento üretiminin 50 milyon tonu aşması bekleniyor. 2006 yılı toplam çimento üretimi 47.4 milyon ton düzeyinde gerçekleşmişti.
Tarih: 3 Eylül 2007 Kaynak: Vatan
Gençler çevreye el attı (3 Eylül 2007)Dünyanın farklı ülkelerinden onlarca genç, çevre sorunlarını tartışmak üzere Almanya''da bir araya geldi.
Üniversitenin duvarını kırdık, herkes girecek (3 Eylül 2007)Bilgi Üniversitesi''nin patronu Oğuz Özerden: Üniversitede yenilik başkaldırıyla oluşur. Öğretim üyesinin odasına kapanıp kitap yazmak yerine toplumun her kesimiyle iletişime geçmesini istiyoruz.
"Suyum bitti" diyen vazo (3 Eylül 2007)Tasarımlar artık sınır tanımıyor. İhtiyaçlar ile teknoloji bir araya geliyor ve karşınıza çok basit ama derdinize derman olacak bol işlevli bir tasarım ortaya çıkıveriyor.
Dikmen’in Altına Dev Atık Su Tüneli… (3 Eylül 2007)Ankara Büyükşehir Belediyesi, Dikmen Vadisi’nde yapımı sürmekte olan “Kentsel Dönüşüm Projeleri”nin mevcut altyapılarını genişleterek yeniliyor.
Öğrenciler İstanbul''un taksisini tasarlayacak (3 Eylül 2007)Türkiye''de tasarım daha taze bir kavram olmasına rağmen İstanbul önümüzdeki yıllarda tasarımın merkezi olmaya aday.
Kaybolan Boğaziçi''nde (3 Eylül 2007)Asıl Boğaziçi’nden eser kalmamak üzere. İhmal ve kayıtsızlık sonucu, hepi topu beş on tane gerçek Boğaziçi yalısı ayakta duruyor. Korular bakımsız; çeşit çeşit ulu ağaç git git ölmekte. Camiler, mescitler onarılmamakta.
Hükümet 3. köprüde ısrarlı (3 Eylül 2007)İstanbul Boğazı''na yapılması planlanan 3. Boğaz köprüsü için eylül ayının sonunda ihale açılacağı ve köprünün yapımına önümüzdeki ocak ayında başlanacağı belirtiliyor.
Irak''ta bardağı taşıran elçilik (3 Eylül 2007)Elektrik ve susuzluktan kırılan Iraklılar, yeniden imar yapılmazken, ABD''nin 600 milyon dolarlık elçiliğini vaktinde bitirmesini öfkeyle izliyor.
Türkiye’nin üçüncü büyük alışveriş merkezi açılıyor (3 Eylül 2007)Türkiye’nin 3. büyük alışveriş merkezi Korupark, 5 Eylül’de Bursa’da açılıyor. 169 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen ve resmi açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 8 Eylül’de yapılacak olan Korupark konut ve alışveriş merkezi projesi, tamamen bittiğinde 400 milyon dolara mal olacak. Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “Alışveriş merkezinde 3 bin kişi istihdam edilecek. Zara, Beymen, G-Star, Swarovski, Koçtaş, Kipa gibi 38 adet ulusal marka ilk defa Bursa’ya gelecek. Alışveriş merkezimize ayda en az 1 milyon 300 bin ziyaretçi bekliyoruz. Elektronikte dünyanın önde markalarından olan Electro World mağazaları, Türkiye’de ilk mağazasını 5 Eylül’de Bursa Korupark’ta açacak” dedi.
Tarih: 3 Eylül 2007 Yazan: Ersin Yaşar Yazan: Türkiye
Şöhreti, illerin önüne geçen ilçeler (3 Eylül 2007)Ülkemizde ünü şehirlerin önüne geçen birçok kasaba ve güzel mekan bulunuyor. Farklı hikayelere, farklı türkülere sahip bu mekanların birleştikleri bir nokta var; hepsine de gittikçe gidesiniz, gezdikçe gezesiniz, kaldıkça kalasınız geliyor. Ama ne gariptir ki bu kasabaların hangi illere bağlı olduğu bilinmiyor.
Karadeniz''in dinsel tarihi gün ışığında (3 Eylül 2007)Karabük''teki Paphlagonia Hadrianoupolis antik kentinden çıkan bronz kartal figürü, Karadeniz''in bu türdeki ilk dinsel heykelciği oldu. Kentin tabanında da önemli mozaikler bulundu.
Dünya gençleri ''çevre'' için buluştu (3 Eylül 2007)''Tunza Uluslararası Gençlik Konferansı''nda bir araya gelerek çevre sorunlarını tartışan 85 ülkeden 180 genç tek bir mesaj verdi: Gelecek biziz, çevreyi biz korumalıyız.
Toplam 250 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 181. haberden 200. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.