Haberler

Haberler

Toplam 250 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Swarovski''den Reina''ya Kristal Parlaklığı (5 Eylül 2007)1.500 metrekare kullanım alanına sahip ve 3.000 misafir ağırlayabilen Reina kreatif malzeme olarak iç tasarımda en son eğilimin bir yansıması olan kristal ile yenilendi.
''Kentsel dönüşüm şehre dönüşü hızlandıracak'' (5 Eylül 2007)Gaya''nın patronu Murathanoğlu, şehir dışında yaşayanların kentsel dönüşüm projesiyle şehir merkezlerine geri döneceğini, şirketlerin orta gelirliler için daha ucuza ev yapacaklarını söyledi.
2007 Ağa Han Mimarlık Ödülleri (5 Eylül 2007)4 Eylül günü Malezya Kuala Lumpur’da düzenlenen törenle 10. Ağa Han Ödülleri sahiplerini buldu. 1977 yılından beri İslam Kültürü’nün mimari üzerindeki etkisini anlamak ve değerlendirmek için düzenlenen organizasyon, bu yıl aynı zamanda 30. yıl dönümü de kutluyor. 500.000 Dolar değerindeki ödülleriyle, dünyanın en büyük mimarlık ödülü olma özelliğine sahip Ağa Han Ödülleri her üç senede bir bağımsız bir jüri tarafından belirlenen projelere veriliyor.
Çeşme''de tüm odaları suit şarap mahzenli butik proje (5 Eylül 2007)DTI''ın Vogue''dan sonraki ikinci yatırımı olan Kentya Homes, Çeşme Alaçatı''da inşa ediliyor. Butik proje, her birinde şarap mahzeni ve suit odalar olan 6 villadan oluşuyor.
Mutlu İnşaat''tan Bodrum''a iki proje (5 Eylül 2007)Mutlu İnşaat tarafından Bodrum''da inşa edilen Loca Bodrum ve Loca Yalı projelerinde fiyatlar, 389 bin ile 876 bin dolar arasında değişiyor.
Su vardı da niye kestiniz? (5 Eylül 2007)Yeni Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, “Türkiye’de ihtiyacın 10 katı su var” dedi. Yeni Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, “Türkiye’de ihtiyacın 10 katı su var” dedi. Eroğlu, bundan sonra kesintiye gidilmeyeceğini vurguladı. Afyonkarahisar’da habercilerin sorularını yanıtlayan Yeni Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, “Küresel ısınma Türkiye’yi tehdit etmiyor. Tedbirlerini aldıktan sonra her şeyin çözümü var” dedi. Bu yıl yaşanan kuraklığın geçici olduğunu düşündüğünü belirten Eroğlu, ekim ayından itibaren yağışların başlamasını beklediklerini söyledi. Türkiye’de ihtiyacın 10 katı su olduğunu ifade eden Eroğlu, suyun iyi kullanılmasının ve gerekli yerlere aktarılmasının önemli olduğunu vurguladı.
Bakan Eroğlu, “Bu seneyi atlattığımız zaman problem kalmayacak. İstanbul ve Ankara’daki su problemlerine de biz el attık ve su kesintilerini ortadan kaldırdık. Bundan sonra da su kesintileri olmayacak” dedi.
Tarih: 5 Eylül 2007 Kaynak: Evrensel
Abu Dhabi proje satsın diye içine Louvre Müzesi koydu (5 Eylül 2007)Basra Körfezi söz konusu olunca ev satmak için projeye havuz ve spor salonu eklemek yetmiyor. Abu Dhabi''deki Saadiyat Island, Louvre ve Guggenheim müzelerinin şubelerine ev sahipliği yapacak...
Santralistanbul, Özerdem ve vakıf üniversiteleri (5 Eylül 2007)Bilgi Üniversitesi''nin "patron"u Oğuz Özerdem müthiş girişimci bir ruha sahip. Bilgi Üniversitesi''ni sıfırdan yarattı.
TÜKDER: Maketten konut almayın (5 Eylül 2007)Tüketicileri Koruma Derneği (TÜKDER) Genel Başkanı Fikri Karagöz, "Yetkilileri uyarıyoruz, yasal boşluklardan yararlanarak, kötü niyetli kişilerin kurdukları firmaların gazetelerde verilen tam sayfa ilanlar, gösterişli ofislerde sergilenen maket konutlar ve cazip ödeme seçenekleriyle tüketicilerin kandırılmasına izin vermesinler. Aksi takdirde konut mağdurları yaratılacak" dedi. Karagöz, mortgage yasası ve konut kredi faizlerindeki düşüş nedeniyle inşaat sektörüne bir canlılık geldiğini, çok sayıda tüketicinin de cazip ödeme seçeneklerinin sunulduğu böyle bir ortamda konut sahibi olmak istediğini belirtti. Karagöz, vatandaşlardan imzaladıkları sözleşmenin yasanın öngördüğü şartlara uygunluğuna dikkat etmeleri gerektiğini ifade ederek, özellikle henüz inşaatına başlanmayan konutları pazarlayan firmalar hakkında mutlaka ön araştırma yapılması gerektiğini bildirdi.
Tarih: 5 Eylül 2007 Kaynak: Milliyet
Eymir’e yeni park (5 Eylül 2007)Eymir’e yeni parkGölbaşı Belediye Başkanı "Eymir Mahallesine bin 500 metrekarelik yeni bir park yapıyoruz" dedi. Gölbaşı Belediyesi Eymir Mahallesi’nde bin 500 metrekare büyüklüğündeki yeni bir park yapıyor. Belediye Başkanı Abdülnasır Haşlak, belediye olarak vatandaşlara hizmetin en iyisini götürmeye çalıştıklarını belirterek, "Eymir Mahallesindeki yapımına başladığımız parktır. Yeni parkımız toplam bin 500 metrekarelik alana sahip. Parkımızda 350 metrekare andezit taşı, 510 metre tül bordur ve 105 metreküp moloz taşı kullanılacak. Eymir Parkı’na çocukların eğlenebilecekleri oyun gruplarını unutmayacağız" dedi.
Tarih: 5 Eylül 2007 Kaynak: Hürriyet
Türkiye-Irak sınırına duvar inşa edilecek!.. (5 Eylül 2007)Türkiye-Irak sınırına, daha doğrusu Türkiye ile Kuzey Irak arasına yüzlerce kilometre uzunluğunda duvar örülecek, Türkiye Kuzey Irak kaynaklı olarak algıladığı güvenlik tehdidini duvarla engellemeyi deneyecek desek her halde şaşkınlıkla karşılanır. O zaman, şaşkınlığı gidermek için bazı bilgiler aktaralım.
Dünyanın tasarımcısı Galata''da (5 Eylül 2007)Yıllar yılı Haliç''in iki yakasını bir araya getirdi. Filmlere, hikâyelere konu oldu. Gün geldi Sülün Osman tarafından satışa çıkarıldı.
Kentte mekanın paylaşımı (5 Eylül 2007)Köksal Alver''in Hece Yayınları''ndan çıkan “Siteril Hayatlar - Kentte Mekansal Ayrışma ve Güvenlikli Siteler” (Ocak 2007) adlı eseri yaşadığımız çevrenin-şehrin-semtin-sokağın-apartmanın; kısacası mekânın ruhuna tutulmuş bir ayna gibi. Mutlaka okunmalı.
Paris-Londra 2 saat 15 dakika (5 Eylül 2007)Fransa’nın başkenti Paris ve İngiltere’nin başkenti Londra arasındaki tren yolculuğu 2 saat 15 dakikaya iniyor. Eurostar tren işletmesi tarafından yapılan açıklamada, Paris’in kuzey garı ile Londra’daki St Pancras istasyonu arasında 492 kilometre uzunluğundaki hat üzerinde hizmet verecek hızlı trenin dün ilk deneme seferini yaptığı bildirildi. Saatte 300 kilometre hızla giden yeni tren, yolcuların hizmetine 14 Kasım’da girecek. Paris’in kuzey garı ile Londra’nın Waterloo istasyonu arasındaki yolculuk daha önce 2 saat 35 dakika sürüyordu.
Tarih: 5 Eylül 2007 Kaynak: Türkiye
Tatarcık, komşusu Bahçeşehir''e rakip (5 Eylül 2007)Küçükçekmece Göl Havzası''nda bulunan ve belediye tarafından 2004 yılında şartlı imara açılan Tatarcık mevkii, yakın komşusu olan Bahçeşehir''e konut alanında rakip oldu.
Çilek, 61. konsept mağazasını Stockholm''de açtı (5 Eylül 2007)Yurt dışında konsept mağaza yelpazesini genişletmeye devam eden Çilek, 61. konsept mağazasını İsveç Stockholm''de açtı.
Tat Towers 28 Nisan''da açılacak (5 Eylül 2007)Tatlıcı ailesinin Zincirlikuyu''daki iş merkezi Tat Towers''ta ofislerin kiralama süreci devam ediyor. Pazarlamasını Korkmazgil Emlak şirketinin yaptığı kuleler için 28 Nisan 2008''de resmi açılış yapılacak.
Sandalet Evleri''nde yaşam başladı (5 Eylül 2007)Konsept tasarımını modacı Cemil İpekçi’nin gerçekleştirdiği Yapı Endüstrisi’nin Bodrum Sandalet Evleri''nde yaşam 31 Ağustos’ta başladı.
Yüksel İnşaat, Katar-Ras Abu Aboud yolunun kuzey-güney genişletilmesi projesini üstlendi (5 Eylül 2007)Yüksel İnşaat, 202 milyon dolar bedelli, Katar-Ras Abu Aboud yolunun kuzey-güney kısmının genişletilmesi projesini üstlendi. Yapılan yazılı açıklamaya göre, Yüksel İnşaat, söz konusu projeye, Katar''da yerel firma Midmac ile Ortak Girişimle, 740 milyon Katar Riyali (202 milyon ABD Doları) bedelli teklif verdi. Proje bünyesinde, toplam uzunluğu 740 metre olan bir aç-kapa tünel, üç açıklıklı bir ana kavşak köprüsü, iki açıklıklı bir köprülü kavşak köprüsü, 980 metre uzunluğunda istinat duvarı, yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda yol, drenaj, su, kanalizasyon, elektrik, telefon, gaz ve benzeri altyapı aktarımları, toplam 22 adet binanın yıkım işleri, çevre düzenlemesi ve peyzaj işleri bulunuyor.
Tarih: 5 Eylül 2007 Kaynak: Dünya
Kişi başına düşen su yarı yarıya azalacak verimli kullanım şart (5 Eylül 2007)60''ıncı hükümetin öncelikleri arasında yer alan su sorununda asıl tehdit kaynakların etkin kullanılmaması ve hızlı nüfus artışı. Hazırlanan su raporunda Türkiye''de sudaki çok başlılığın giderilmesi gerektiğine dikkat çekildi.
Toplam 250 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.