Haberler

Haberler

Toplam 250 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Montpellier - Eskişehir (6 Eylül 2007)Bir ilgi alanımız düzenleyiciler ise, bir diğeri kesinlikle ''yerel yönetimler''dir. Her iki alanında da gerek ekonomik, gerekse demokratik gelişme için çok önemli olduğuna inanıyoruz.
Hayatpark, kasımda hizmete girecek (6 Eylül 2007)Müstakiller İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Güneşli’de yapılan Hayatpark Alışveriş ve Yaşam Merkezi kasım ayında hizmete girecek. İnşatına 2003 yılı sonlarında 30 bin metrekare kapalı alan üzerinde başlayan Hayatpark’ın, Bağcılar ve civarında yaşayan 1 milyon nüfusa hizmet etmesi hedefleniyor. Müstakiller İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İmık düzenlediği basın toplantısında, Hayatpark AVM’nin, İstanbul’un önemli ulaşım bağlantı yolları üzerinde olduğunu vurgulayarak, “Genç ve çalışan bir nüfusu barındıran ilçemizde esnaf, tüccar ve sanayiciden oluşan önemli bir nüfus var. Onun için biz bu bölgede yatırım yapmanın doğru olacağına karar verdik” dedi. Hayatpark’ın içinde hiçbir alışveriş merkezinde olmayan akvaryum havuzu bulunduğunu belirten İmık, ekimde açılması planlanan alışveriş merkezinin açılışının kasım ayına sarkabileceğini kaydetti.
Tarih: 6 Eylül 2007 Kaynak: Akşam
Ağa Han ödülü Lefkoşa''nın (6 Eylül 2007)Dünyanın mimarlık alanındaki en prestijli ödüllerinden biri olan "Ağa Han Mimarlık Ödülleri" Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Lefkoşa Rum Belediyesi''nin ortak olarak yürüttüğü "Lefkoşa Master Planı"na verildi. Lefkoşa Master Planı çerçevesinde, rehabilitasyon projeleri, kanalizasyon ve restorasyon çalışmaları yapılıyor. Ortaklaşa yürütülen çalışmalar çerçevesinde özellikle Kuzey Lefkoşa Surlariçi''nin tarihi dokusunun korunması amaçlanıyor. Malezya''nın başkenti Kuala Lumpur''daki Petronas Kuleleri''nde üst düzey bürokratların katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde LTB''nin ödülünü Asbaşkan Celal Cin, Ağa Han''ın elinden aldı. Ödül töreninde Lefkoşa İmar Planı''nın Türk sorumlusu Ali Güralp ve İmar Planı''nın yaratıcısı Mustafa Akıncı da hazır bulundu. Ödül töreninin en dikkat çeken yönü ise Rum Lefkoşa Belediye Başkanı Eleni Mavru''nun ödülü "Lefkoşa Rum Cemaat Temsilcisi" olarak alması oldu. LTB Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, ödülün "LTB''nin tanınmış bir belediye olduğunu açık şekilde ispatladığını" söyledi.
Tarih: 6 Eylül 2007 Kaynak: Milliyet Yazan: Sefa Karahasan
İmar izninde cemaat kriteri (6 Eylül 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Bahçelievler Çobançeşme''deki aynı parselin bir bölümüne düşük, diğer bölümüne daha yüksek imar izni vererek bir ilki gerçekleştirdi, "kayırma" suçlamalarına dayanak olan bir uygulamaya imza attı.
Erdoğan, saraya iyice yerleşiyor! (6 Eylül 2007)TBMM Başkanlık Divanı, Dolmabahçe Sarayı içinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''a ikinci bir bina tahsisine izin verdi.
Metroda tünel kazmaya devam (6 Eylül 2007)Büyükşehir Belediyesi, Kızılay-Çayyolu metrosu hattının elektro mekanik sistemi için gerekli olan bir milyar dolar bulamadı ancak, kazı çalışmaları aralıksız sürüyor. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Kızılay-Çayyolu arasında hizmet verecek 16 bin 645 metre uzunluğunda ve 11 istasyondan oluşan metro hattının birinci bölümü olan Söğütözü-Ümitköy arasıyla bu bölgede yer alan 7 istasyonun bina ve inşaat işlerinin tamamlandığı belirtilerek, hattın ikinci aşaması olan Söğütözü-Kızılay ve Ümitköy-Çayyolu 2 arasındaki tünellerden Söğütözü-Kızılay hattının tünel delme makinesiyle açılmaya devam ettiği ifade edildi. Söğütözü, Milli Kütüphane, Necatibey ve Kızılay hattının, Söğütözü-Milli Kütüphane istasyonları arasındaki bin 448 metre ile Milli Kütüphane-Necatibey arasındaki bin 273 metrelik çift tünelin de söz konusu makineyle açıldığı bildirildi.
Tarih: 6 Eylül 2007 Kaynak: Hürriyet
Antik kenti, gündüz tarihçiler gece define avcıları kazıyor (6 Eylül 2007)Karadeniz''in tek antik kenti Filyos''ta yapılan kazılar, define meraklılarının da ilgisini çekti. Gündüz yapılan tarihî kazıları, gece definecilerin bozduğunu anlatan Prof. Dr. Sümer Atasoy, "Burada altın olmadığını duyurmamız lazım." dedi.
Denizde satılık arazi! (6 Eylül 2007)1. Dünya Savaşı''nda düşman gemilerini batıran kahraman Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul anısına Kemer açıklarında bir "Dünya İnsanlık ve Barış Anıtı ve Müzesi" yapılması planlanıyor.
Tunca Köprüsü''nün restorasyonu tarihî fotoğraflara göre yapılacak (6 Eylül 2007)Edirne''de restorasyon çalışmaları kapsamında onarılan Tunca Köprüsü''nün tarihî dokusunun bozulmaması için devlet arşivlerinden ve kişisel koleksiyonlardan geçmiş yıllara ait fotoğraflar bulundu.
"Tarihî eserleri korumayanı üzerim" (6 Eylül 2007)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ulus''ta bulunan eski Türkiye Büyük Millet Meclisi''ni ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, tarihî eserlerin korunmasına gerekli özeni göstermeyen bürokratlarına acımayacağını açıkladı.
İstanbul’un trafiği Allah’a emanet (6 Eylül 2007)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un pazartesi günkü trafiğine müthiş bir çözüm buldu; 18 bin ticari taksiden 7 bininin bağlı olduğu İstanbul Otomobilciler Odası’ndan aldığı sözle taksilerin üç gün boyunca yüzde 50 indirim uygulamasını...
Fener''de emlak fiyatları uçtu (6 Eylül 2007)Fener ve Balat bir biri ardına başlatılan projelerle eski günlerine dönmeye hazırlanıyor. Fatih Belediyesi de kentsel dönüşümü hızlandırmak için Fener ve Balat''taki tarihi olmayan evleri de içine alan "Haliç Kültür Vadisi" adı altında 300 milyon dolarlık bir projeyi hayata geçiriyor.
İstanbul Tasarım Haftası başladı (6 Eylül 2007)49 firma, 28 bağımsız tasarımcı ve 16 üniversitenin de katıldığı İstanbul Tasarım Haftası''nda, 11 konferans, 12 ulusal ve uluslararası sergi ile 3 workshop gerçekleştirilecek. Tasarım Haftası 10 Eylül''e kadar açık kalacak.
Heykeli kaldırın, yoksa taşlarız (6 Eylül 2007)Antalya’nın Kemer Belediyesi’nin Çınarlı kavşağına yaptırılan heykel, tartışma yarattı. Kemer’in CHP’li eski Belediye Başkanı ve son seçimlerde MHP’den aday olan Mustafa Gül, Heykeltıraş Zafer Sarı’nın kadın ve erkek figüründen oluşan heykelinin "müstehcen" olduğunu savunarak, kaldırılması talebiyle kaymakamlığa başvurdu.
Yayla evleri için başvurular başladı (6 Eylül 2007)Adana Defterdarı Tamer Utkucu, 3 Haziran 2006 tarihinde Resmi Gazete''de yayınlanan Mera Kanunu''ndaki değişiklik kapsamında, Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü''nün 29 Ağustos 2007 tarihinde bir tebliğ yayınlandığını hatırlatarak, yaylalardaki mülklerinden dolayı Hazineyle mahkemelik olan vatandaşların kanundan yararlanmak için il defterdarlıkları ya da ilçelerde mal müdürlüklerine başvurmaları gerektiğini söyledi. Uygulamanın talebe bağlı olacağı konusunda vatandaşları uyaran Utkucu şunları söyledi: "Hazine''nin açmış olduğu davalardan vazgeçmesi için, ilgili şahısların, emlak ve rayiç bedellerinin toplamının yarısı üzerinden hesaplanacak bedeli Hazine''ye ödemeleri gerekiyor.
Rayiç bedelin tespiti, Hazine taşınmazlarının satışına yetkili satış komisyonu tarafından Devlet İhale Kanunu ile bu kanunun 74''üncü maddesine göre çıkarılan Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre belirlenecek."
Tarih: 6 Eylül 2007 Kaynak: Milliyet
En yaşanılanası kent Vancouver (6 Eylül 2007)İngiltere''de yayımlanan haftalık siyaset ve ekonomi dergisi The Economist''in hazırladığı dünya kentlerindeki ''''yaşam kalitesi'''' endeksinde Vancouver 1, İstanbul 104''üncü sırada yer aldı.
İnşaat sektöründe durgunluk sinyali (6 Eylül 2007)Son iki yılı oldukça canlı geçiren inşaat sektörü, durgunluk sinyali vermeye başladı. Yılın ilk yarısında belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen bina sayısı geçen yılın eş dönemine göre yüzde 10.3 azaldı.
Yedi askıda çatlak var (6 Eylül 2007)Boğaziçi Köprüsü’nün askı halatı fırtınadan Ocak 2004’te, bağlı olduğu plakadan kopunca büyük bir endişe yaşanmıştı. Testlerde 236 askı halatından yedisinin plakasında "Kılcal çatlak" tespit edildi.
"Üçüncü köprünün rantı herkesin hakkı" (6 Eylül 2007)İstanbul''la ilgili planları herkesin bilmesi gerektiğini söyleyen Serdar İnan, "Spekülasyon endişesiyle açıklama yapmamak, spekülasyonu kapalı kapılar arkasına çeker" dedi.
Ankara Ulus''a yeni çehre projesi (6 Eylül 2007)Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara''nın tarihi bölgelerine yeni bir çehre kazandırmak için harekete geçti. Bakan Ertuğrul Günay, birinci Meclis, Atatürk Anıtı gibi Ankara''nın simgelerine ev sahipliği yapan Ulus''ta çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için bir proje başlattıklarını açıkladı.
Toplam 250 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.