Haberler

Haberler

Toplam 211 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 201. haberden 211. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
II. Abdülhamid''in şerhi Gökkafes dosyasına girdi (7 Eylül 2007)Gökkafes olarak bilinen Gümüşsuyu''ndaki Süzer Plaza davasında yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul 2. İdare Mahkemesi, yargı kararıyla tapuya işlenmiş olmasına rağmen II. Abdülhamid''in 1908''de koyduğu ''üzerinde yapılaşmaya gidilemez'' şerhini görmeyerek İstanbul Mimarlar Odası''nın açtığı ruhsat iptali davasını reddetmişti.
Tatvan''a dev cami (7 Eylül 2007)Bitlis Tatvan''da 6 yıl önce yapımına başlanan ve Doğu Anadolu''nun en büyüğü olan İbadullah Camisi tamamlandı.
Heykel, halkı ikiye böldü, turistler tartışmaya güldü (7 Eylül 2007)Antalya’nın Kemer İlçesi’ndeki belediye tarafından bir kavşağa konulan ve AKP İlçe Başkanı Zafer Yaman’ın müstehcen olduğu gerekçesiyle kaldırılmasını istediği heykel tartışması alevleniyor.
Gökmedrese''nin dökülen mavi çinileri yenileniyor (7 Eylül 2007)Adını, üzerindeki gök mavisi çinilerinden alan ve ''Mavi Medrese'' olarak da bilinen tarihî Gökmedrese''de zamanla dökülen çinilerin toplanarak yerine monte edilmesi çalışmaları başladı.
Yabancının gayrimenkul alımları yüzde 100 arttı (7 Eylül 2007)Lisanslı Değerleme Şirketleri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Yazıcı, bu yılın ilk yarısında Türkiye''de yabancıların ticari taşınmaz alımının geçen yıla göre yüzde 100''e yakın artış gösterdiğini söyledi. Yazıcı, yazlık alanında daha çok İngiliz, İrlandalı ve Hollandalıları gördüklerini söyledi. Yazıcı, piyasalarda yaşanan son dalgalanmanın ardından ticari gayrimenkulde biraz durulma beklediğini bildirdi. Rusların Türkiye''de lüks konutla ilgilenmeye başladığını da belirten Yazıcı, "İngilizler ve İrlandalıların ilgilendiği konut yapısı genellikle 100 bin euro civarındadır. Ruslar ise daha fazla para harcayabiliyor. Güney ve Ege''ye Rus rüzgârı geliyor" dedi. Yazıcı, İngiltere ya da Avrupa''da ortak oldukları bir şirket üzerinden gayrimenkul yatırımı yapan ABD''lileri şimdi direkt gördüklerini ifade etti.
Tarih: 7 Eylül 2007 Kaynak: Milliyet
100''üncü Yıl İhalesi Fettah Tamince''nin (7 Eylül 2007)Antalya''da, 30 bin kişilik stat, 10 bin kişilik spor salonu ve çok amaçlı kongre merkezi, Dilek Sabancı Kültür Merkezi ve yarım kalan yüzme havuzunun yıkımı, ayrıca Büyükşehir Beledisi''nin Vakıflar Bölge Müdürlüğü''nden 29 yıllığına kiraladığı Kızıltoprak''taki araziye 2 bin 500 kişilik spor salonu ve yüzme havuzu yapım işini içeren 100''üncü Yıl ihalesini, ünlü turizmci Fettah Tamince aldı. 11 firmanın şartname aldığı ihaleye tek başına giren Tamince''nin sahibi olduğu Komisyon Başkanı Ali Deveci, ihalenin Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel''in onayıyla kesinlik kazanacağını söyledi. Deveci, 40 bin metrekarelik alanın ise iş bitimiyle firmaya teslim edileceğini söyledi. Çalışmalar 18 ay içerisinde bitirilecek.
Tarih: 7 Eylül 2007 Kaynak: Milliyet Yazan: Emre Baylan
Multi Turkmall''dan Aydın''a da "Forum" (7 Eylül 2007)Hollanda - Türk ortaklığı ile kurulan Multi Turkmall''un CEO''su Levent Eyüboğlu, Aydın''a 50 milyon euro tutarındaki yatırımla "Forum Aydın" alışveriş merkezinin yapılacağını bildirdi.
Dubai Kuleleri''ne itiraz reddedildi (7 Eylül 2007)Dubai Kuleleri''nin yapılacağı eski İETT arazisinin Sama Dubai Gayrimenkul A.Ş''ye satışının iptal edilmesiyle ilgili Mimarlar Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası''nın açtığı dava reddedildi.
Mimarlık ve İç Mimarlık Öğrencilerinin E-Tasarım Atölyesi Deneyimi (7 Eylül 2007)08 Mayis 2007 tarihinde Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümleri arasında E-Tasarım Atölyesi gerçekleşti. E-Tasarım Atölyesi kullanımı her geçen gün yaygınlaşan bilgisayar ve iletişim teknolojilerini buluşturan Bilişim Teknolojilerini mimarlık ve mühendislik tabanında mesleki bağlamda kullanılıyor.
IKEA’nın 2008 Kataloğu Yayınlandı (6 Eylül 2007)Mobilya ve ev aksesuarları alanında üretim yapan IKEA’nın 2008 yılı kataloğu bir basın toplantısıyla tanıtıldı. Türkiye’de birinci baskısı 2005 yılında yapılan katalog, anavatanı İsveç olan firma tarafından 36 ülkede ve 26 farklı dilde toplam 191 milyon adet basılıyor.
“asp” Architekten ile Seyrantepe Projesi Üzerine (6 Eylül 2007)Uzun bir süredir basında yoğun tartışmalara neden olan Galatasaray Spor Kulübü’nün Seyrantepe’de yapılacak stadına dair ihale süreci sonunda tamamlandı. İhaleyi Eren Talu Mimarlık - Alke İnşaat Ortak Girişim Grubu kazandı. Bugüne dek alana dair birçok proje tasarlandı, ertelendi, iptal edildi, yine tasarlandı ve yine ertelendi. Sonuç olarak ise Mete Arat ve "asp" Architekten''in tasarladığı stad projesinin gerçekleştirilmesine karar verildi. Projenin basında boy gösteren tanıtımlarında maalesef “asp” Architekten ofisinin ismi o kadar az geçti ki kamuoyunda projenin TOKİ tarafından tasarlandığı bile düşünüldü.
Toplam 211 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 201. haberden 211. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.