Haberler

Haberler

Toplam 212 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
100 milyon dolara Viaport yapıyor Selçuklu-Osmanlı havası planlıyor (11 Ekim 2007)Ankara’da yaptığı alışveriş merkezleri, konut ve inşaat yatırımlarıyla tanınan Bayraktar İnşaat, 100 milyon dolar yatırımla İstanbul Kurtköy’de outlet, otel, fuar ve kongre merkezinden oluşan kompleks yatırımı yapıyor.
İstanbul''a hayat bu ormanlara ölüm! (11 Ekim 2007)Çevre ve Orman Bakanlığı mühendisleri, çevreciler ve uzmanlar, İSKİ''nin İstanbul''a su getirmeyi amaçlayan "Istranca (Yıldız) Dereleri Projesi"nin, İğneada Longoz Ormanları''nı yok edeceğini ve mutlaka bu projenin durdurulması gerektiğini açıkladı.
Çarşaflı Kordon (11 Ekim 2007)1970’li yıllar. Hatırlıyoruz, daha dün gibi. Tarihi İzmir Kız Lisesi’nin tam karşı köşesinde, iskeleler üzerinde kurulmuş, İzmirli’nin diliyle dizi dizi Aile Evleri.
Taşyapı''ya kıyak iddiası (11 Ekim 2007)CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Ergene Havzası''nın çıkış kaynağında, 13 milyon YTL değerinde bir arazinin Başbakan Tayyip Erdoğan''ın hemşerisi olan ve son 5 yılda yıldızı parlayan Taşyapı inşaat şirketinin sahibi Emrullah Turanlı''ya, çimento fabrikası yapılması için, ihalesiz olarak taksit kolaylığı sağlanarak 2 milyon YTL''ye satıldığını açıkladı.
Capacity, kapılarını açmaya hazırlanıyor (11 Ekim 2007)Keleşoğlu grubu tarafından Bakırköy''de 24 bin metrekarelik arsa üzerinde inşa edilen Capacity alışveriş merkezi, kapılarını açmaya hazırlanıyor. 133 bin metrekarelik kullanım alanına sahip olan alışveriş merkezinde yerli ve yabancı 180 mağaza yer alacak. Dokuz sinema ve bir tiyatro salonunun da yer aldığı Capacity''nin 109 bin metrekaresi çarşı, 24 bin metrekaresi ise 14 katlı bir otel olarak planlandı. Sekiz kattan oluşan alışveriş merkezinin 4 katı 2 bin 400 araçlık otoparka, 4 katı da alışveriş merkezine ayrıldı.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Milliyet
Rüzgar santrali hazırlıkları "tamam" (11 Ekim 2007)Yenilenebilir enerji kaynaklarından ''rüzgar enerjisi'' yatırımına özel sektörden yoğun ilgi olduğu ve yerli-yabancı bazı firmaların santral kurmak için şimdiden hazırlıklarını tamamladıkları bildirildi.
Mövenpick, Türkiye''nin "en iyi iş oteli" seçildi (11 Ekim 2007)Mövenpick Hotel İstanbul, ''Turizm Dünyası''nın Oskarları'' olarak kabul edilen World Travel Awards ödülleri çerçevesinde ''Türkiye''nin En İyi İş Oteli'' seçildi. Türkiye''deki otelcilik anlayışına ilk butik iş oteli olarak faaliyet gösteren Mövenpick Hotel Istanbul, dünyanın farklı yerlerinden 160 binden fazla uzmanın oylarıyla ''Türkiye''nin En İyi İş Oteli'' dalında birinci oldu. World Travel Awards''un oylaması, dünya genelindeki 190''ı aşkın ülkeden on binlerce seyahat profesyonelinin internet katılımıyla gerçekleştiriliyor. Mövenpick Hotel İstanbul Genel Müdürü ve Türkiye Bölge Müdürü Frank Reichenbach, ödülün, modern iş hizmetlerinin sağlanması açısından motive edici olduğunu belirterek, "Yeni açılmış olan Mövenpick Resort Bodrum ve kasım ayında hizmete girecek olan Mövenpick Hotel İzmir de aynı yolda ilerleyecektir" dedi.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Milliyet
İstanbul''da yolculuk süresi 48 dakika (11 Ekim 2007)İstanbul''daki yolculuk süresi 10 dakika artarak ortalama 48 dakikaya yükseldi. 10 dakikalık zaman kaybının ekonomik maliyeti ise 6 milyon YTL''ye ulaşıyor.
Adam&Eve Hotels''e "en iyi otel ödülü" verildi (11 Ekim 2007)World Travel Awards, Adam&Eve Hotels''i ''Türkiye''nin en iyi oteli'' seçti. Fashion TV tarafından ''dünyanın en iyi dizayn oteli'' ve Conde Nast Traveller dergisi tarafından ''dünyanın en cool oteli'' seçilen Adam&Eve Hotels World Travel Avards''tan da ödül aldı. İlki 1993 yılında düzenlenen ve dünya turizm oscarları olarak kabul edilen World Travel Awards, her yıl turizm sektörünün ''en''lerini belirliyor. 9 Ekim 2007 tarihinde Marriott Hotel, Newcastle''da düzenlenen ödül töreninde Türkiye''yi temsil eden Adam&Eve Hotels, ''Türkiye''nin en iyi oteli'' ödülüne layık görüldü. Çırağan Kempinski, Hyatt Regency ve Ritz-Carlton gibi güçlü adayların yarıştığı oylamayı kazanan Adam&Eve Hotels''in ödülünü otelin Genel Müdür Yardımcısı Sedef Baran teslim aldı.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Milliyet
İstanbul’da suya kademeli ’küresel ısınma’ zammı (11 Ekim 2007)İstanbul barajlarında gittikçe azalan suya yüzde 17 ile 134 arasında zam yapıldı. Yeni tarifeye göre çok su tüketen daha fazla ödeme yapacak. Başkan Topbaş, "Suyumuz bollaşıp sıkıntımız bitince eski fiyata indireceğiz" dedi.
Su havzalarını yapılaşmaya açan belde başkanı disipline (11 Ekim 2007)Ümraniye Yenidoğan Belde Belediye Başkanı Hakan Örüng ile Başkan Yardımcıları Mithat Çolak ve Özkan Kıral, "Parti içi disiplin ve teşkilatın hiyerarşik yapısını zaafa uğratan uygulamaları" dolayısıyla, AKP İl Disiplin Kurulu’na sevk edildi.
Cumhuriyet Anıtı için onarım ihalesi (11 Ekim 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kaidesi ve beton bloklarında bozulmalar başlayan 1928 yapımı Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı’nın onarımı için proje ihalesini yaptı. Hazırlanacak proje, 2 No’lu Koruma Kurulu’nca kabul edildikten sonra onarım başlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Yanlış bir tercihle anıt dış etkenlere dayanıklı olmayan İtalyan mermerinden yapılmış. Mermer erimiş, boşluklar oluşmuş. Onarımın nasıl yapılacağına kurul karar verecek. Resmi törenlerin de yapıldığı bir anıt olduğu için Türk Silahlı Kuvvetleri’nden de bir görüş alınacak. Onarım sırasında, uygun bir sembol oluşturularak, törenler aynı yerde yapılabilir" dedi. Anıt, İtalyan heykeltıraş Pietro Canonica tarafından yapılmıştı.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Mustafa Kınalı
Topbaş''tan AKM itirafı: Yöntem yanlışlığımız oldu (10 Ekim 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) bir yöntem yanlışlığı olduğunu, proje bitmeden, ortaya ne olacağı çıkmadan, üzerinde tartışılmadan bu yapının yıkılamayacağını belirterek, "Benim desteklediğim, orada bizim de arazimizi içine katarak proje yarışmasıyla bir opera binası, kültür merkezi olarak altında otoparkıyla, her şeyiyle yeterli güzel bir simgesel yapı" dedi.
Yeni Hızlı Tren Projeleri ve Son Gelişmeler (11 Ekim 2007)Türkiye’nin ilk hızlı tren deneyimi 2004 yılında eski raylar üzerinde giden trenin raydan çıkmasıyla gerçekleşen bir kazayla sonuçlandı. 38 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan bu kazanın sebebi hızlı trenin eski ve normal trenler için inşa edilmiş demiryolu raylarında seyrediyor olmasıydı. Ayrıca o dönemde kullanılan trenler hızlı tren değil aslında hızlandırılmış konvansiyonel trendi. Bir süredir yeni bir hızlı tren projesi gündemde. 2009 yılında tüm etaplarının tamamlanması planlanan yeni hızlı tren projesi çerçevesinde bu defa yeni demiryolu hattı ve hızlı trene özel raylar döşeniyor.
Ankara AKM’nin Yeni Yüzü (10 Ekim 2007)Türk Serbest Mimarlar Derneği, Ankara’daki, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu, Ankara Garı ve Adliye Sarayı arasında kalan alan üzerinde yapılması düşünülen yeni kültür kompleksiyle ilgili açıklamada bulundu: "Anbahaber Dergisinin son sayısında Ankara Büyükşehir Belediyesi,Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı arasında imzalanan bir protokol ile gerçekleştirilmesi planlanan Türk Tarih ve Kültür Parkı’nın ön proje bilgisayar simülasyonları yayınlanmıştır. Konu parkın gerçekleştirilmesi için 2302 sayılı Atatürk Kültür Merkezi Kurulması hakkındaki kanun gereği inşa edilmiş olan mevcut AKM Müze ve sergi yapısı yıkılacak ve yarışma ile elde edilmiş projeleri 2001 yılından beri inşaat ihalesine hazır olarak bekleyen Başkent’in büyük eksiği, uluslararası standartlara uygun opera, tiyatro ve gösteri merkezini içeren Ankara Kongre ve Kültür Merkezi projesi iptal edilecektir..."
Zaha Hadid’in ARKIMEET Konferansı’na Girişler Sadece Basılı Davetiye ile Olacak (10 Ekim 2007)Irak asıllı İngiliz mimar Zaha Hadid’in ARKIMEET Konferansına katılım için gelen talepler durmaksızın devam ediyor. Etkinlik günü çıkabilecek karışıklıkları engellemek için konferansa yalnızca basılı davetiye ile giriş mümkün olacak. Online davetiye sahiplerinin basılı davetiyelerini edinmeleri için www.arkimeet.org adresini ziyaret etmeleri gerekiyor.
Fulya Projesi''nde akla takılanlar (10 Ekim 2007)Beşiktaş yönetiminin son haftalardaki açıklama furyasının son ürünü, "Beşiktaş''ın geleceği yükseliyor" başlığıyla Fulya Projesi oldu. "Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü" misali gündeme oturdu.
Muhteşem saraya yaraşır kitap (10 Ekim 2007)Topkapı Sarayı Müzesi Başkanı Prof. Dr. İlber Ortaylı''nın kaleme aldığı ''Mekanlar ve Olaylarıyla Topkapı Sarayı'' isimli kitap, dün akşam sarayın Enderun avlusunda yapılan bir törenle tanıtıldı.
Çemberlitaş''ın 5 yılda sadece mermeri temizlendi (10 Ekim 2007)1985''te Dünya Kültür Mirası Listesi''ne alınan Çemberlitaş sütunu 2001''den beri restore ediliyor. 1999 Marmara Depremi''nde zarar gören tarihî Çemberlitaş sütununun restorasyonu, 5 yıl geçmesine rağmen tamamlanamadı.
İstanbul’un ‘Bilgi ve Yaşam Portalı’ açıldı (10 Ekim 2007)Büyükşehir Belediyesi ve Cisco tarafından İstanbulluların yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla hazırlanan İstanbul Bilgi ve Yaşam Portalı (turkey.thebeehive.org), Başkan Kadir Topbaş tarafından basına tanıtıldı.
Toplam 212 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.