Haberler

Haberler

Toplam 212 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul''a küresel ısınma zammı geldi (11 Ekim 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, suya yüzde 15 ile yüzde 134 arasında değişen oranlarda kademeli zam oranını kabul etti.
Büyükşehir Belediyesi arazi vurguncularını kayırdı (11 Ekim 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı''nın önceki gün yapılan belediye meclisinde, Küçükçekmece ile ilgili olarak aldığı ve Küçükçekmece İç-Dış Kumsal Alanını, "Kentsel Yenileme Alanı" olarak kabul eden karar ile, arazi vurguncularını cesaretlendirdiğine dikkat çekiliyor.
Madra küresel felaketin kitabını yazdı (11 Ekim 2007)Yazar, gazeteci ve radyo programcısı Ömer Madra, ‘Küresel Isınma ve İklim Krizi’ adlı bir kitap çıkardı. Kitabını İTÜ’de gerçekleşen TTDM’nin küresel ısınma seminerinde tanıtan Madra, küresel ısınmanın dünyayı nasıl etkilediğini farklı örnekler vererek anlattı; “Eskimolar ilk defa buzdolabı ve klima satın aldılar. Bu bir fıkra değil, çok üzücü bir durum” dedi.
Doğal miras çöplüğe döndü (11 Ekim 2007)Dünyanın en önemli doğal miraslarından biri olarak kabul edilen Kuşadası’na bağlı Güzelçamlı Beldesi’ndeki Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda sezon sonu temizliği yapıldı.
Kültür Bakanı’na mektup (11 Ekim 2007)Sayın Ertuğrul Günay, gözüm üzerinizde, ne yapacaksınız diye merakla bekliyorum. Daha çok da, “basında size ne gibi pislikler yapacaklar” diye bakıyorum.
Villamız tapınak manzaralıdır (11 Ekim 2007)Bodrum''daki villa inşaatında bulunup kaderine terk edilen tarihi eserler, ''düz hale getirildi''. Bodrum Sualtı ve Arkeoloji Müzesi Yaşar Yıldız''ın talimatıyla Çarşı Mahallesi Mars Mabedi Caddesi''ndeki arsaya iki arkeolog gitti. İnşaat sahibi de eserleri molozların altından çıkarıp düzgün biçimde dizdi. Arkeologlar eserlerin çıktığı yerde Mars Tapınağı kazısı yapılması için proje hazırlandığını söylerken inşaat sahibi Rıza Kösem, "Dört villa bitince zaten ben de burda eserleri sergileyecektim" dedi.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Radikal
"Git pastanede çay iç" (11 Ekim 2007)Adana Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Beyazevler Mahallesi’nde bulunan çamlık alanın otel ve alışveriş merkezi olarak satılması kararı, oluşan tepkiler üzerine Büyükşehir Belediye Meclisi’nde tartışıldı.
Avrupa''da trend değişti deniz fenerleri konut oldu (11 Ekim 2007)Kullanım dışı kaldıkları için terk edilen deniz fenerleri restore edilerek ev veya otele dönüştürülüyor. Önce ABD''de şimdi ise Avrupa''da deniz fenerlerine olan ilgi giderek artıyor...
Anadolu''da "TOKİ Mimarlığı!" (11 Ekim 2007)Mimarlar Odası''nın birkaç yıldır gündeme getirdiği "Türkiye Mimarlık Politikası" ndaki temel amaç özetle şöyle vurgulanıyor: "Dünya mimarlık ve kent tarihinin en zengin birikimlerini taşıyan bir ülkede; çağdaş yapılanmanın da bu geçmişi aratmayacak düzeyde nitelikli ve kimlikli olmasını sağlayacak ''ulusal mimarlık politikası'' nın, tüm kurumlarca gözetilerek yaşama geçirilmesi.."
Çevre dostu market Kuşadası’nda açıldı (11 Ekim 2007)KİPA (Kitle Pazarlama Ticaret ve Gıda Sanayi A.Ş.), Türkiye’de ilk kez bir mağazada güneş enerjisi kullanımını uyguladığı Marmaris mağazasının ardından, çevre dostu enerji kullanımını Kuşadası’na taşıyor. Kipa, Dağıtım Merkezi’nde, mevcut mağazalarında ve bundan sonra açılacak olan yeni mağazalarda, atmosfere salınan karbon miktarını yüzde 50 oranında azaltmayı hedefliyor. Kuşadası Kipa’nın kasa hattında kullanılan güneş enerjisi ile, 25 evin tükettiği aylık elektrik miktarı kadar tasarruf ediliyor. Bu şekilde, yılda 120 ağaç kadar doğaya katkı sağlanıyor. Aynı zamanda, Türkiye’de ilk defa bir hipermarkette kullanılan “Gün Işığı” enerjisi, dışarıdan alınan gün ışığının, şeffaf özel bir sistem ile yoğunlaştırılıp, iç kullanıma verilmesi ile elde ediliyor.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Akşam
Topbaş: AKM''de yöntem yanlışı yaptık (11 Ekim 2007)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Atatürk Kültür Merkezi''nin (AKM) yıkılıp yeniden yapılmasıyla ilgili olarak "Maalesef burada bir yöntem yanlışlığımız oldu. Bunu kabul ediyorum" dedi.
Tuzla’da kiralık fiyatı Kadıköy''le yarışıyor (11 Ekim 2007)İstanbul Tuzla''da kiralık konut talebi son bir yılda artış gösterirken fiyatlar da şehrin lüks semtlerinden Kadıköy ile yarışmaya başladı.
Altı yok, üstü alışveriş (11 Ekim 2007)İstanbul''da sayıları 50''ye yaklaşan ve özellikle çevre yollarının göbeğine yapılan alışveriş merkezleri altyapı yetersizliği yüzünden trafiği kilitliyor.
Kipa''dan 25 evlik enerji tasarrufu (11 Ekim 2007)Çevreye karşı sorumluluklarını yerine getirmek amacıyla çeşitli projeler geliştiren Kipa, temiz enerji kullanılan ikinci mağazasını Kuşadası''nda açtı.
Tarihi köşklerde holding saltanatı (11 Ekim 2007)Tarihi köşkler holdingler sayesinde ’merkez’ oluyor.
Yol İş: Deprem zararlarını önlemek mümkün (11 Ekim 2007)Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Fikret Barın , depremlerin vereceği zararların asgariye indirilmesindeki en büyük sorumluluğun inşaat sektöründe olduğunu söyledi.
Tarihi hamam gün yüzüne çıkarılıyor (11 Ekim 2007)İzmir''in Ödemiş ilçesine bağlı 3000 yıllık tarihi Birgi beldesinde 15. yüzyıl mimarisi olan Derviş Ağa Medresesi ve medresenin karşısındaki Şeyh Muhittin Hamamı''nda restorasyon çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi. Alınan bilgiye göre, 17. yüzyıl vakfiyesi Şeyh Muhittin Hamamı''nın ikinci bölümünün kazı çalışmalarına, İzmir 2 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu''ndan alınan izinle başlandı.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Sabah
"Doğa düşmanı yasa kaldırılsın" (11 Ekim 2007)"Kazdağları''nın üstündeki yeşil altın, altındaki sarı altından çok daha değerlidir" diyerek Kaz Dağları''ndaki altın arama faaliyetlerine karşı çıkan 200''ye yakın kuruluş ile 1000 yurttaş, "ruhsatların iptal edilmesini" ve "Maden Yasası''nın derhal yürürlükten kaldırılmasını" istedi. Kazdağı''nın Koruma Girişimi Grubu''nca geçen günlerde Çanakkale Ayvacık''a bağlı Küçükkuyu beldesinde "Kazdağı ve Maden" konulu bir panel düzenlendi. Metalurji Mühendisleri Odası Genel Başkanı Cemalettin Küçük , Jeoloji Mühendisleri Odası Temsilcisi Tahir Öngür , Ege Bölgesi Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Ertuğrul Barka ''nın da katıldığı Panelin sonuç bildirgesinde, "Uluslararası altın tekelleri ve yerli işbirlikçileri, iptal başvurusu üç yıldır Anayasa Mahkemesi''nde bekleyen Maden Yasası''na dayanarak Türkiye''nin dört bir tarafında havası, suyu, bitki örtüsü ve yaban hayatıyla toprağın altını üstüne getirmekte, doğayı tehdit etmektedirler" denildi.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Cumhuriyet
100 milyon dolara Anadolu’ya 20 Hilton Garden Inn gidiyor (11 Ekim 2007)Hilton’un ekonomik markaları Garden Inn ve Hampton’ı Türkiye’ye getirmek için anlaşma yapan gayrimenkul yatırım şirketi Amplio, beş yılda 20 otel için 100 milyon dolarlık yatırım yapacak.
Sulukule''deki yıkım BBC''ye haber oldu (11 Ekim 2007)BBC Sulukule''deki çalışmaların Roman vatandaşları korkuttuğunu öne sürdü..
Toplam 212 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.