Haberler

Haberler

Toplam 212 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Delos (10 Ekim 2007)Sizlere çok eski bir şehirden yazıyorum. Tanrıların babası Zeus''un erkek güzelliğini ispat etmek için yarattığı Apollo''nun ışık şehri, Delos''tan. Işık ve yakışıklılık tanrısı Apollo ve kız kardeşi Artemis bu küçücük adada anneleri Leto tarafından gizlice dünyaya getirildiler.
İstanbul Ulaşım’a 60 milyon euroluk tramvay kredisi (10 Ekim 2007)Raylı sistemlerde günden güne artan yoğun yolculuk talebini karşılamak amacıyla çalışmalarına devam eden İstanbul Ulaşım A.Ş., İstanbullulara hizmet verecek 30 yeni tramvay aracı alımı için Fortis Bank ile 60 milyon 108.300 euroluk kredi anlaşması imzaladı.
Türk otelleri, dünyanın en iyi 10 oteli arasında (10 Ekim 2007)Dünyanın en büyük tur operatörü TUI’nin müşterileri tarafından seçilen “dünyanın en iyi 10 oteli” arasında 2 Türk oteli bulunuyor. Marmaris bölgesindeki İberotel Sarıgerme Park, dünyanın en mükemmel çevre oteli ödülünü kazandı.
Türkiye’de ilk ‘Havaray’ Şişhane-Okmeydanı arasında yapılacak... (10 Ekim 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2008 yılı ulaşım yatırımları arasına havarayı da aldı. Şişhane ile Okmeydanı arasında yapılacak havaray, 300 milyon YTL’ye mal olacak ve 3 yılda bitirilecek.
Alışveriş sektörüne Capacity geliyor (10 Ekim 2007)Kısa bir süre içerisinde ziyaretçileriyle buluşacak olan Bakırköy''deki Capacity Alışveriş Merkezi 50 milyon dolarlık yatırımla Türkiye''nin bu alandaki en büyük yatırımlarından olacak.
Haydarpaşa''yı çalan kılıfını hazırlar (10 Ekim 2007)Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü, içinde kongre merkezi, marina, 5 yıldızlı oteller, iş ve eğlence merkezleri ile 7 gökdelenin yer alacağı Haydarpaşa Dönüşüm Projesi''nin hayata geçirilmesi için, Dünya tarih, kültür ve endüstri mirası kabul edilen Haydarpaşa Gar ve çevresindeki sit kararının kaldırılmasını istiyor.
Marmaray çalışması evleri sarsıyor (10 Ekim 2007)Marmaray Projesi kapsamında tarihi yarımadada yapılan tünel çalışmaları, yarımadanın yorgun evlerini sarsıyor. Sarsıntıya dayanamayacak durumdaki evler geçici olarak tahliye edilecek.
İnşaat üniversitede eğitimi çatlattı (10 Ekim 2007)Katil otopark inşaatı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi binasında çatlakların oluşmasına neden oldu. İdare, sınıfları emniyetli olmadığından boşalttı. Şişli Belediyesi tarafından Nişantaşı''nda sürdürülen katlı otopark inşaatı, MÜ İletişim Fakültesi binasında hasara yol açtı. Derin yarıkların oluştuğu fakülte binasının en büyük sınıfları olan 250 kişilik iki sınıf "tehlike arz ettiği" gerekçesiyle boşaltıldı. Öğrencilerin yemek yiyebildikleri tek alan olan fakülte kantini ve yemekhanesi de kapatıldı. Öğrencilerin tepki ile karşıladığı olayın, Şişli Belediye Başkanı SarıgüPün kendi mülkü olan arazideki inşaatta yerin 30 metre altına inildiği için oluştuğu iddia edildi. Yargıya taşınan konuyla ilgili düğümü İTÜ''den gelecek olan bilirkişi raporu çözecek.
Tarih: 10 Ekim 2007 Kaynak: Birgün Yazan: Lara Taşcıyan
100. Yıl olmazsa rezil oluruz (10 Ekim 2007)Büyükşehir, ihalesi iptal edilen 100. Yıl Projesi’ni 2010’da yapılacak Dünya Basketbol Şampiyonası’na yetiştirmek için yeniden ihaleye açıyor.
Kipa şimdi de gün ışığıyla çalışan hipermarket kurdu (10 Ekim 2007)Kipa, ''çevre dostu enerji'' kullanımı kavramını Kuşadası''nda açtığı mağazasına taşıyor. Türkiye''de ilk kez bir mağazada güneş enerjisi kullanımını uyguladığı Marmaris mağazasının ardından temiz enerji kullanılan çevre dostu mağazasını da Kuşadası''nda açan Kipa, bu mağazasında aynı zamanda ''gün ışığı enerjsi''ni de kullanıyor.
Yontma taş, cilalı taş, bu da moloz taş devri (10 Ekim 2007)Bodrum''da sit derecesi değiştirilerek yapılaşma izni verilen alanda, villa inşaatı temelinden çıkan eserler çöpe atıldı. Olay, emekli müze çalışanının kaymakamlığa ihbarıyla ortaya çıktı.
Babil’in Asma Bahçeleri Bodrum’da (10 Ekim 2007)Babil’in Asma Bahçeleri Bodrum’da hayat buluyor. Çakırlar Şirketler Grubu’nun Babil’in Asma Bahçeleri’nden esinlenerek Bodrum’da inşasını sürdürdüğü Gardens Of Babylon projesi 102 rezidans ve 22 odalı bir butik otelden oluşuyor.
''Kaz Dağları''nı altına kurban etmeyiz'' (10 Ekim 2007)Altın üretimi için Kaz Dağları''nda sondaj yapan maden şirketlerine karşı bir araya gelen 8 belediye başkanı, 9 muhtarlık, sivil toplum örgütleri, bilim adamları ve bölge halkı bir bildiri yayımlayarak, "Bölgeyi altına kurban etmeyeceğiz" mesajını verdi.
Kültür başkenti İstanbul tartışılıyor (10 Ekim 2007)2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, AICA TR ve IFEA işbirliğiyle gerçekleşecek ''2010: Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'' başlıklı bir toplantı dizisiyle irdelenecek. ''Düşünce Üretme ve Tartışma Toplantıları Dizisi''nin bir parçası olarak yapılacak toplantılarda 2010 Avrupa Kültür Başkenti olarak İstanbul''un, değişimi ve sorunları da artacaktır tespitinden yola çıkarak İstanbul konuşulacak. Akbank Kültür ve Sanat Merkezi''ndeki toplantının açılış konuşmalarını Derya Bigalı, Pierre Chuvin, Beral Madra, Alexandre Toumarkine ve Burcu Pelvanoğlu yapacak. Levent Çalıkoğlu, Melih Fereli, Görgün Taner, Ali Akay, Emre Baykal, Çelenk Bafra, Haşim Nur Gürel, Marcus Graf, Zeynep Yasa Yaman, Stephen Wright''ın da katılacağı toplantıda ''İstanbul Bienali: Kurumsal Analizler'', ''İstanbul Bienallerinin Meşruiyeti'' da tartışılacak. Toplantı saat 09.00 ile 17.00 arası gerçekleşecek.
Tarih: 10 Ekim 2007 Kaynak: Radikal
Zaha Hadid İstanbul yolcusu (10 Ekim 2007)Daha önce de İstanbul''a gelerek mimarlık konusunda deneyimlerini paylaşan Hadid bu kez Arkitera Mimarlık Merkezi''nin 2003''ten bu yana Türkiye''deki mimarlık kültürünün geliştirilmesi için düzenlediği uluslararası ARKIMEET konferans serisi kapsamında Türkiye''ye konuk oluyor.
TOKİ inşaatı çöktü: 1 ölü (10 Ekim 2007)Niğde''de, TOKİ inşaat alanındaki 3 katlı alışveriş merkezinin kaba inşaatında çökme meydana geldi. 1 mühendis öldü, 11 işçi yaralandı.
Beyoğlu ''havalanacak'' (10 Ekim 2007)Türkiye''nin ilk ''Hava Ray'' sistemi, Beyoğlu''na yapılacak. Büyükşehir Belediyesi''nin 2008 yatırım programına dahil ettiği bu proje 300 milyon YTL''ye mal olacak ve 3 yılda tamamlanacak.
Ihlamurlu avluda düş kurdum (10 Ekim 2007)Oraya ilk kez, sanırım iki yıl önce, bir haziran sabahı gitmiştim. Tam ıhlamurların çiçeğe durduğu günler. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi''nin düzenlediği bir panele çağrılıydım. Üsküdar''ın dolambaçlı sokaklarında, yaz sıcağında bunalarak bulduğum kapıdan girdiğimde irem bahçesine girmiş gibi duyumsadım kendimi. Ağaçların gölgesine kurulmuş masalara oturup konuşmak büyük bir keyifti.
Tarihi çöpe attılar (10 Ekim 2007)Bodrum Kaymakamlığı’na, Çarşı Mahallesi’ndeki Mars Mabedi Caddesi’nde, üç yıl önce, birinciden üçüncü derece arkeolojik SİT yapılan alanda, müteahhit Rıza Kösem’in yaptığı dört villa kazısından çıkarılan değerli eserlerin, yandaki boş arsaya atıldığı ihbar edildi.
Kızılırmak’ın suyu ertelendi (10 Ekim 2007)Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Kızılırmak projesinin ekim ayı sonunda değil kasım sonunda hayata geçebileceğini açıkladı.
Toplam 212 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.