Haberler

Haberler

Toplam 212 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ahşap caminin 708 yıllık sırrı... (8 Ekim 2007)Konya Beyşehir Gölü’nün kuzeyinde 708 yıl boyunca tamamen kütük sütunlar üzerine yapılan ve görenleri kendisine hayran bırakan Eşrefoğlu Camii’nin nasıl bir statik hesapla inşa edildiği hâlâ gizemini koruyor.
Yeni otogar projesi tartışmaya açıldı (8 Ekim 2007)Şanlıurfa Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yeni Otogar Projesi Şair Nabi Kültür Merkezi''ndeki bilgilendirme toplantısında tartışıldı. Bazı sivil toplum örgüt temsilcileri ve basın mensuplarının katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırılan yeni otogar projesinin yeri hakkında Şanlıurfa Belediyesi Şehir Planlama Uzmanları katılımcılara bilgi verdi. Şanlıurfa-Mardin Çevre Yolu girişinde Esentepe mevkiinde yapılması planlanan Yeni Otogar Projesi''nin yeri hakkında konukların fikirlerine başvuruldu.
Tarih: 8 Ekim 2007 Kaynak: Zaman
Parseller birleştirildi rezidanslar yükseldi (8 Ekim 2007)Canan Residence''yi inşa eden Canan Yapı''nın Genel Müdürü Kılıç, Ümraniye Belediyesi''nin küçük parsellerin birleştirilmesini teşvik ederek bölgeyi büyük yatırımlara açtığını söyledi.
Büyükşehir Küçükmenderes''e de El Attı (8 Ekim 2007)Sınırları genişleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Küçük Menderes nehrindeki kirliliğe karşı 12 noktada birden ölçüm çalışmaları yapıyor. Küçük Menderes Havzası’nda yapılacak arıtma tesislerinin yeri, bu çalışmaların sonucunda belirlenecek.
Trafiğe akıl almaz öneri (8 Ekim 2007)İstanbul BüyükşehirBelediye Başkanı Topbaş, trafik yoğunluğunu azaltmak için pik saatlerde geçiş ücretlerinin pahalı olması yönündeki önerisine destek verdi.
Ege Üniversitesi önünde trafik yoğunluğu bitecek (8 Ekim 2007)Metro son durağının merkeze alınması ve belediye otobüslerinin toplanma yerinin değiştirilmesi ile Ege Üniversitesi Hastanesi önündeki trafik sıkışıklığını önleyeceklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Hamdi Dalan Kavşağı''nda yapacağımız büyük viyadüklerle de yeni bir aks açarak Bornova tarafına lambasız geçiş sağlayacağız.
Marmara''nın incisi: Kapıdağ (8 Ekim 2007)Marmara''nın en güzel köşelerinden birine, Kapıdağ Yarımadası''na gidiyoruz. Bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış antik kentler, el değmemiş plajlar, yemyeşil ormanlar, otantik köyler ve tapınaklarla dolu yarımadada keşfedilecek çok yer var...
"AKP''nin çevre politikası yanlış'''' (8 Ekim 2007)Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Ertuğrul Ünlütürk, BirGün''e konusunda konuştu. Ünlütürk, "AKP Hükümeti, halka su tasarrufu çağrısı yaparak küresel ısınma sorununa çözüm bulmaya çalışıyor. Bu tam bir aldatmaca.
Melen Projesi’nde son 2,2 kilometre… (8 Ekim 2007)DSİ ile Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul’un su ihtiyacını karşılamak amacıyla yürüttüğü Melen Projesi’nde son 2.2 kilometre boru döşeniyor. Projede ilk su 20 Ekim’de saat 16.59’da Ömerli Barajı ile buluşacak.
Yeni Kent Merkezi yatırımcıyı bekliyor (8 Ekim 2007)Gayrimenkul yatırımına yönelen Türkiye''nin dev gruplarının ardı ardına projeler hazırladığı Alsancak-Bayraklı-Turan bölgesini kapsayan Yeni Kent Projesi, Karşıyaka ve Konak Belediye meclislerinin önceki akşam aldığı kararlarla son şeklini aldı.
Dünyanın en eski aşıkları (8 Ekim 2007)Bismil''de günümüzden 8 bin yıl öncesine ait, birbirlerine sarılmış kadın ve erkeğin olduğu bir mezar bulundu. Çiftin sevgili oldukları belirtiliyor.
Ormanların Anayasal talanına dikkat! (8 Ekim 2007)Yeni AKP Hükümeti''nin, hazırladığı ilk yasa; kısaca 2/B olarak adlandırılan "rman vasfını yitirmiş arazilerin satışı yasası"ymış.
Çelik gecekondu (8 Ekim 2007)Sultan 2. Bayezid''in 1481 yılında kurduğu ''Galata Sarayı'' binasının duvarları üzerinde çelik Amerikan evi yükseliyor. Yasalara göre lisenin bulunduğu bölge SİT alanı, okulun bahçesi Hazine''ye ait ve binası tarihi eser.
Su tararrufu için seferberlik başlıyor (8 Ekim 2007)Çevre ve Orman Bakanlığı “SUDEST” (Su Yatırımlarını Destekleme ve Su Tasarrufu Projesi) için kolları sıvadı. Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, bugünlerde hükümetin 2 yıl önce uygulamaya koyduğu ve başarılı olduğu Köydes (Köylerin Alt Yapısını Destekleme), Beldes (Belediyelerin Altyapısını Destekleme) projesi gibi devletin su yatırımları için kaynak ayırmasına dayanan ve su seferberliğini de içeren bir proje için hazırlık yapmaya başladı. Eroğlu''nun, projeyle ilgili olarak bürokratlarıyla yaptığı toplantıda, “Tarımsal sulamada kullanılan suyun depolanması ve bunun için maddi kaynak ayrılması lazım. Finansal sorunları da çözmek için yatırım bütçesinden belli bir payın tıpkı Köydes, Beldes projeleri gibi Sudest projesi için ayrılması gerekiyor” dediği öğrenildi.
Tarih: 8 Ekim 2007 Kaynak: Referans
58. çözüm Kemeraltı (8 Ekim 2007)İzmir''in bakanları Gönül ve Aydın''ın sunduğu tarihi çarşıyı ve çevresini cazibe merkezi haline getirecek "Yenileme Alanı" projesini çok beğenen Başbakan Erdoğan, "gereğini yapın" talimatı verdi.
Köprüyü ters inşa etmişler (8 Ekim 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) tarafınan, Zümrütevler''i, Maltepe Sahil Yolu ve E-5''e bağlamak üzere yapılan köprünün, projesinin tam tersi şekilde inşa edildiği ortaya çıktı.
"Armutlu dönüşüm yıkımı için sokakta" (8 Ekim 2007)Tekno -Kent projesi kapsamında yıkımına karar verilen, ancak Küçükarmutlu mahalle halkının girişimiyle askıya alınan proje bugün yine gündemde.
AKP’nin camisi park kavgasında (8 Ekim 2007)AKP’nin Çankaya’daki genel merkezinin karşısında bulunan ve açılışının Medineli imamlar tarafından yapılacağı duyurulan; altın süslemeli, 2 bin 500 kişilik Başyazıcıoğlu Camii’nin önündeki yeşil alan paylaşılmadı. İnşaat çalışmasını, Başyazıcıoğlu Holding adına yürüten Mehmet Ali Yılmaz, “İmar planında, caminin çevresi yeşil alan olarak görünüyor. Hiçbir masraftan kaçınmayarak, burayı park yapmak istediğimizi Çankaya Belediyesi’ne bildirdik. Olumlu cevap alamadık. Burayı 4 yıllığına Sami Doğan’a kiraladıklarını söylediler” dedi. Ziraat Odaları Birliği eski Başkanı ve CHP eski üyesi Sami Doğan’ın, burada, Canse Ekin Fidanlığı’nı çalıştırdığını söyleyen Yılmaz, “Tam 10 yıldır buradaymış. Kira ödüyor mu belli değil. İşgal sürüyor” diye konuştu. Fidanlığın sahibi Sami Doğan ise şunları söyledi: “Eski camiyle yıllarca huzur içinde yaşamıştık. Nedense birden sorunlar çıktı. Beni şikayet etmedikleri yer kalmadı. Kapıma bir gün TEDAŞ, bir gün ASKİ dayandı. Allah’tan açığımız yok. Üstelik kendi alanlarının dışına taştılar. Yanımda çalışan 20 kişinin ekmeği ile oynuyorlar. Bu nasıl İslam anlayışı?.”
Tarih: 8 Ekim 2007 Kaynak: Akşam Yazan: Deniz Güçer
Topbaş''tan köprü trafiğine ilginç çözüm (8 Ekim 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım''ın köprülerde trafik yoğunluğunu azaltmak için pik saatlerde geçiş ücretlerinin pahalı olması yönündeki önerisine destek verdi.
"İstanbul''da yaşamanın bedeli var, ödeyemeyen köyüne gider" (8 Ekim 2007)İstanbul''un merkezindeki konutların metrekare fiyatında 10 bin dolar sınırının ilk kez kendi projesi Selenium Twins ile aşılacağını söyleyen Yaşar Aşçıoğlu, "İstanbul''da yaşamanın bedelini ödeyemeyen köyüne gider" diyor..
Toplam 212 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.