Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 261. haberden 267. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul’da suya kademeli ’küresel ısınma’ zammı (11 Ekim 2007)İstanbul barajlarında gittikçe azalan suya yüzde 17 ile 134 arasında zam yapıldı. Yeni tarifeye göre çok su tüketen daha fazla ödeme yapacak. Başkan Topbaş, "Suyumuz bollaşıp sıkıntımız bitince eski fiyata indireceğiz" dedi.
Su havzalarını yapılaşmaya açan belde başkanı disipline (11 Ekim 2007)Ümraniye Yenidoğan Belde Belediye Başkanı Hakan Örüng ile Başkan Yardımcıları Mithat Çolak ve Özkan Kıral, "Parti içi disiplin ve teşkilatın hiyerarşik yapısını zaafa uğratan uygulamaları" dolayısıyla, AKP İl Disiplin Kurulu’na sevk edildi.
Cumhuriyet Anıtı için onarım ihalesi (11 Ekim 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kaidesi ve beton bloklarında bozulmalar başlayan 1928 yapımı Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı’nın onarımı için proje ihalesini yaptı. Hazırlanacak proje, 2 No’lu Koruma Kurulu’nca kabul edildikten sonra onarım başlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Yanlış bir tercihle anıt dış etkenlere dayanıklı olmayan İtalyan mermerinden yapılmış. Mermer erimiş, boşluklar oluşmuş. Onarımın nasıl yapılacağına kurul karar verecek. Resmi törenlerin de yapıldığı bir anıt olduğu için Türk Silahlı Kuvvetleri’nden de bir görüş alınacak. Onarım sırasında, uygun bir sembol oluşturularak, törenler aynı yerde yapılabilir" dedi. Anıt, İtalyan heykeltıraş Pietro Canonica tarafından yapılmıştı.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Mustafa Kınalı
Yeni Hızlı Tren Projeleri ve Son Gelişmeler (11 Ekim 2007)Türkiye’nin ilk hızlı tren deneyimi 2004 yılında eski raylar üzerinde giden trenin raydan çıkmasıyla gerçekleşen bir kazayla sonuçlandı. 38 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan bu kazanın sebebi hızlı trenin eski ve normal trenler için inşa edilmiş demiryolu raylarında seyrediyor olmasıydı. Ayrıca o dönemde kullanılan trenler hızlı tren değil aslında hızlandırılmış konvansiyonel trendi. Bir süredir yeni bir hızlı tren projesi gündemde. 2009 yılında tüm etaplarının tamamlanması planlanan yeni hızlı tren projesi çerçevesinde bu defa yeni demiryolu hattı ve hızlı trene özel raylar döşeniyor.
Ankara AKM’nin Yeni Yüzü (10 Ekim 2007)Türk Serbest Mimarlar Derneği, Ankara’daki, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu, Ankara Garı ve Adliye Sarayı arasında kalan alan üzerinde yapılması düşünülen yeni kültür kompleksiyle ilgili açıklamada bulundu: "Anbahaber Dergisinin son sayısında Ankara Büyükşehir Belediyesi,Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı arasında imzalanan bir protokol ile gerçekleştirilmesi planlanan Türk Tarih ve Kültür Parkı’nın ön proje bilgisayar simülasyonları yayınlanmıştır. Konu parkın gerçekleştirilmesi için 2302 sayılı Atatürk Kültür Merkezi Kurulması hakkındaki kanun gereği inşa edilmiş olan mevcut AKM Müze ve sergi yapısı yıkılacak ve yarışma ile elde edilmiş projeleri 2001 yılından beri inşaat ihalesine hazır olarak bekleyen Başkent’in büyük eksiği, uluslararası standartlara uygun opera, tiyatro ve gösteri merkezini içeren Ankara Kongre ve Kültür Merkezi projesi iptal edilecektir..."
Zaha Hadid’in ARKIMEET Konferansı’na Girişler Sadece Basılı Davetiye ile Olacak (10 Ekim 2007)Irak asıllı İngiliz mimar Zaha Hadid’in ARKIMEET Konferansına katılım için gelen talepler durmaksızın devam ediyor. Etkinlik günü çıkabilecek karışıklıkları engellemek için konferansa yalnızca basılı davetiye ile giriş mümkün olacak. Online davetiye sahiplerinin basılı davetiyelerini edinmeleri için www.arkimeet.org adresini ziyaret etmeleri gerekiyor.
M1 Meydan Alışveriş Merkezi (15 Ekim 2007)Metro Group Asset Management’ın (MAM) 2007’de açılan son alışveriş merkezi projesi olan M1 Meydan, İstanbul’da “şehir meydanı” konsepti baz alınarak yapılan ilk alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor. Ümraniye’nin Çakmak Mahallesi ile Çekmeköy - Şile yol ayrımının kesiştiği noktada bulunan M1 Meydan, 2. köprü başta olmak üzere tüm yol bağlantılarına çok yakın olmasından ötürü, İstanbul’un tüm semtlerinden ulaşımın kolayca yapılabildiği bir konumda. İstanbul’un en hızlı gelişen ve değişen bölgelerinden biri olan Ümraniye -Çekmeköy genelinde yaşayan, farklı gelir düzeylerinden insanların, yeşil bir topoğrafyanın ortasındaki insan ölçeğinde bir meydanda buluşması planlandı.
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 261. haberden 267. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.