Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İYTE Mimarlık Fakültesi’nde “Merhaba” günleri devam ediyor... (19 Ekim 2007)2007 – 2008 öğretim yılının açılışıyla birlikte, yeni gelen 1. sınıf Mimarlık Fakültesi öğrencilerini karşılamaya yönelik olarak eğitim bilgilendirme, yönlendirme ve tanışma günleri düzenlendi.
Ankara AKM Geleceğini Arıyor (19 Ekim 2007)Ankara’daki Atatürk Kültür Merkezi alanında yapılması düşünülen yeni kültür kompleksi projesinin simülasyonlarının yayınlanmasıyla beraber, mimari çevrelerden gelen tepkiler sürüyor. Ortaya çıkan tepkilerin en önemli ortak noktası, kentin çekim merkezi konumunda olan bu gibi önemli yapıların tasarlanma sürecinde izlenen yöntem. Tasarımı Azerbaycanlı Mimar Feraz Manevi tarafından yapılan yapıyla ilgili olarak görüşüne başvurduğumuz Hasan Özbay, Ankara’daki gelişmelerle ilgili olarak; “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gerek AKM alanı, gerekse de Ulus için buradaki tüm binaları yoksayarak, kentin katılımını gözetmeden proje yaptırma gibi bir niyeti var. Son zamanlarda gerek Adalet Bakanlığı’nın, gerekse de TOKİ’nin uygulamalarında, sözümona bir kendi kültürümüze dönme eğilimi gözlemleniyor...
Sakarya''da deprem hasarlı binalar için verilen süre bitiyor (19 Ekim 2007)Adapazarı''nda, orta hasarlı 19 bin 865 konuttan 3 bin 290''ının onarımının yapılmadığı belirtildi. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı''nın son defa 31 Aralık 2007 tarihine kadar uzattığı onarım süresinin bitimine 2,5 ay kala, onarılmayan orta hasarlı binaların durumuyla ilgili olarak Sakarya Valisi Hüseyin Atak''ın başkanlığında bir toplantı yapıldı.
Metrolar, sosyal tesisleriyle yer altında yeni bir şehir doğuracak (19 Ekim 2007)İstanbul''da çeşitli noktalarda yapımı yerin metrelerce altında devam eden ve önümüzdeki dönemde temeli atılacak İstanbul Metrosu ile küçük bir şehir ortaya çıkacak.
Gökçek buna ne diyecek? (19 Ekim 2007)TMMOB İnşaat Mühendisleri, Kimya Mühendisleri, Çevre Mühendisleri ve Ankara Tabip Odası işbirliğiyle oluşturulan heyet Kızılırmak-Kesikköprü suyundan aldığı numunenin tahlilini ODTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü''nde yaptırdı. Ortaya çıkan sonuç ise, Kızılırmak suyunda sülfat, sodyum ve klorür miktarının, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı''nın belirlediği sınırların üzerinde olduğunu ortaya koydu.
"Radikal kararlar almak lazım" (19 Ekim 2007)Aynı zamanda tecrübeli bir teknik adam olan Erdem Saker`le ulaşım çilemizi ve susuzluk gerçeğimizi konuşurken, iş işten geçti mi diye sorduk. Şükürler olsun, her türlü öngörüsüzlük ve tedbirsizliğimize rağmen geçmemiş.
Nilüfer Vadisi hayat bulacak (19 Ekim 2007)Nilüfer Vadisi`nin Abdal Köprüsü`nden Afet Yönetim Merkezi`ne kadar olan 5,5 kilometrelik bölümünü kapsayan rekreasyon projesinin temeli atıldı. Çalışmalar çerçevesinde yaklaşık 5 bin 500 metre uzunluğundaki alanda dere ıslahı temizliğin yanında vadi halkın kullanımına açılacak. Dere yatağında yapılacak düzenlemelerle alana görsel zenginlik kazandırılacak. Gelecek yıl sonbahar aylarında tamamlanması hedeflenen proje kapsamında; alanda bisiklet yolu, seyir platformu, ahşap köprüler,çocuk oyun alanları, dinlenme alanları, otopark, yaya yürüme yolları, kır kahveleri, su oyun alanları ve yeşillendirme çalışmaları yapılacak.
Tarih: 19 Ekim 2007 Kaynak: Olay Yazan: Seyit Gündoğan
Bunlar da ''mimarzade'' (19 Ekim 2007)Adana''da ev yaptırma vaadiyle yaklaşık 1.5 milyon YTL topladığı ve kayıplara karıştığı iddia edilen iç mimar Sevinç Doğan (41) hakkında 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle 2 ayrı dava açıldı. Doğan hakkında yapılan çok sayıda şikâyetle ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.
Derelere "Hayat Öpücüğü" (19 Ekim 2007)Sahil beldelerindeki çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaptığı temizlik ve yenileme ile derelerde su sirkülasyonunu yeniden sağlıyor. Suyu temizlenen dereler, balıkların geri dönüşü ile yeniden hayat buluyor.
Müteahhitlerin devletten alacağı 461 milyon YTL''ye ulaştı (19 Ekim 2007)Karayolları Genel Müdürlüğünün yürüttüğü Doğu Karadeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında 2007 yılında yapılan ilave çalışmaların sonucunda, Eylül ayı itibariyle 461 milyon YTL müteahhit alacağı birikti.
DSP lideri, Sezer, AKM''ye sahip çıktı (19 Ekim 2007)DSP lideri Zeki Sezer''in ayağına sağlık. AKP hükümeti tarafından yıkılmak istenen Atatürk Kültür Merkezi için Ankara''dan kalkıp İstanbul''a geldi ve dün Taksim''de AKM''nin önüne DSP''lilerin kurduğu kürsüden bize önemli hatırlatmalarda bulundu ve ilginç rakamlar verdi...
Tiyatro yıkımı... (19 Ekim 2007)Sene 1931. Diyordunuz ki: "Ben bir tiyatro istiyorum. Bir tiyatro binası lâzım, bu İstanbul şehrine her şeyden evvel bir tiyatro binası lâzım. Bu bina her şeyden daha mühim, hatta mezbahadan, halden, köprüden, hastaneden, hatta mektepten daha mühim. Onun için bu şehre bir tiyatro istiyorum...(...) Efendiler, beyler, paşalar; Vilayet mi, Maarif mi, Başvekâlet mi, bu binayı yaptırmak kuvvetini haiz makam hangisiyse ona hitap ediyorum ve diyorum ki: Bir tiyatro istiyoruz efendim bir tiyatro..."
Küçükçekmece’de ‘Dönüşüm’ başlıyor… (19 Ekim 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, projesi uluslararası bir yarışmayla oluşturulan ‘Küçükçekmece İç-Dış Kumsal Alanı’nı “Kentsel Yenileme Alanı” olarak kabul etti. Proje Koruma Kurulu’nun onayının ardından hayata geçecek.
Kıbrıs Caddesi''ndeki trafik çilesi sona eriyor (19 Ekim 2007)Türkiye''de kişi başına en fazla aracın bulunduğu illerin başında gelen Aydın''da trafik ilin en önemli sorunlarından biri oldu.
Yeni bir kent doğuyor (19 Ekim 2007)Türkiye''nin tek kentsel dönüşüm projesini hayata geçiren Küçükçekmece''nin Belediye Başkanı Aziz Yeniay, 2 yılda gecekonduda yaşayan 1300 aileyi Bezirgânbahçe''deki sosyal konutlara taşıdı.
"İzmir''i ancak EXPO projesi sıçratır" (19 Ekim 2007)İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir''in ufku olmayan, vizyonsuz yöneticiler nedeniyle zaman kaybettiğini söyledi. İzmir''de delice fikirleri olan ve bunları uygulayabilecek yöneticilere ihtiyaç olduğunu belirten Demirtaş, 2009 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı''na adaylık gibi bir düşünce taşımadığını vurguladı.
Limak, yatırım için gün sayıyor (19 Ekim 2007)Limak Grubu, Sabiha Gökçen Havaalanı Projesi''nin yer teslimi için Savunma Sanayi Müşteşarlığı''na (SSM) başvurulmadığı yönünde basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Proje şartname gereği Yüksek Planlama Kurulu onayının verilmesinin ardından, SSM''nin firmamızı imzaya davet etmesi beklenmektedir. Limak Grubu en kısa zamanda yatırımlara başlamak arzusundadır" denildi.
Eskişehir''de metruk binalar yıkılıyor (19 Ekim 2007)Eskişehir''de terk edilmiş ve yıkılmak üzere olan binalar, Odunpazarı Belediyesi tarafından güvenlik önlemleri altında yıkılıyor. Eskişehir''de terk edilmiş ve yıkılmak üzere olan binalar, Odunpazarı Belediyesi tarafından güvenlik önlemleri altında yıkılıyor. Bu çalışmalar kapsamında Odunpazarı Belediyesi İmar Müdürlüğü ekiplerince 71 Evler Mahallesinde tespit edilen bina, herhangi bir çökme anında çevre sakinlerinin üzücü olaylarla karşı karşıya kalmaması ve çevredeki evlerin hasar görmemesi amacıyla Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince gerekli önlemler sağlandıktan sonra yıkıldı. Çalışmalarla ilgili olarak bir açıklama yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı; "Eskişehirliler''in daha sağlıklı bir çevrede yaşamalarına olanak sağlamak amacıyla bölgede yer alan terk edilmiş ve çevre için tehlike arz eden binalar ekiplerimiz tarafından tespit ediliyor. Sahiplerine ulaşılamayan binalar ise yine ekiplerimizce yıkılıyor. Odunpazarı Belediyesi olarak daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent yaratma konusunda yaptığımız çalışmalara aralıksız olarak devam edeceğiz." diye konuştu.
Tarih: 19 Ekim 2007 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Abdullah Yeşilkale
Erdemir Yönetim Kurulu Üyesi Karakaş: Erdemir''i almaktan dolayı son derece memnunuz (19 Ekim 2007)Erdemir Yönetim Kurulu Üyesi Cem Karakaş, "Erdemir''i almaktan dolayı son derece memnunuz. Bu şirketi gelecekte daha da büyütmek istiyoruz. Erdemir, sanıyorum Oyak için de iyi bir tecrübeydi. Çünkü Oyak''a diğer özelleştirmelere girme motivasyonunu verdi" dedi.
Türkiye''nin İklim Değişikliği Politikası Hakkında İpuçları (19 Ekim 2007)BM Genel Sekreteri’nin çağrısıyla yapılan New York’taki üst düzey toplantıda Başbakan Türkiye’de yankıları olan önemli açıklamalar yaptı. Onun üzerine, Çevre Bakanı, Başbakan’ın yaptığı konuşmaya açıklık getirir nitelikte başka açıklamalarda bulundu.
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.