Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Koray’dan Bursa’ya dev proje (18 Ekim 2007)Burda’da, yerel inşaat firmalarının lüks konut projelerinden sonra İstanbul merkezli, marka binaların üreticileri de farklı projelerle geliyorlar. Türkiye inşaat sektöründe Sabancı Center ve Üniversitesi, Yapı Kredi Plaza, Elit Residence gibi önemli projelere imza atan, İstanbul, Ankara ve Eskişehir’de konut sektörüne estetik siteler kazandıran Koray İnşaat, gücünü Bursa’ya taşıyor. Bursa’da mevcut olan ve planlanan konut projelerinden oldukça farklı özelliklere sahip, yeni bir hayat tarzı getirmeyi hedefleyen projenin tanıtımı 2008’in ilk aylarında yapılacak.
Tarih: 18 Ekim 2007 Kaynak: Akşam
MKK Aktaş, İtalyanlara Türkiye''de 2 fabrika kurduracak (18 Ekim 2007)Demir çelik üreticisi MKK-Atakaş, İtalyan inşaat şirketi Danieli''ye Türkiye''de iki fabrika kurulması için 374 milyon euro tutarında sipariş verdi. Danieli''den yapılan açıklamaya göre, İskenderun kurulacak yılda 2.4 milyon ton çelik üretim kapasiteli fabrika ile İstanbul''da kurulacak boyama fabrikasının mühendislik, makina ve elektrik ekipmanları Danieli tarafından sağlanacak. Rusya merkezli Magnitogorsk ile Türkiye''den Atakas, MKK-Atakaş ortaklığı ile Türkiye''de demir çelik sektörüne yatırım kararı almışlardı.
Tarih: 18 Ekim 2007 Kaynak: Dünya
Şanlıurfa’da Balıklıgöl temizleniyor (18 Ekim 2007)Şanlıurfa Valiliği ve belediyesinin desteğiyle yürütülen temizlik çalışmaları nedeniyle göldeki balıklar da ilk kez evlerini terk etti. Temizlik çalışması kapsamında göldeki balıklar Ayn-ı Zeliha gölüne aktarılıyor.
Samsun Tekkeköy Liman inşaatı için en düşük teklif Yapı-Tek''ten (18 Ekim 2007)Genel yük gemilerinden akaryakıt ve kimyasal madde tankerlerine kadar pek çok geminin üretilebileceği Samsun Tekkeköy Mendirek ve Tersane Limanı''nın yapım ihalesinde teklifler alındı. 8 firmanın teklifte bulunduğu ihalede, en düşük fiyatı Yapı-Tek İnşaat verdi.
Nevşehir''de mahalle düzenlemesine İspanyol desteği (18 Ekim 2007)Nevşehir''de tarihi Nevşehir Kalesi''ni içinde barındıran Kale ve Cumhuriyet mahallelerinin tarihi dokusu bozulmadan yapılacak olan yenileme çalışmasına İspanya''dan destek geldi.
Mutlu İnşaat kentsel dönüşüm işine girdi (18 Ekim 2007)Metroport Alışveriş Merkezi''nin ortaklarından Mutlu İnşaat, kentsel dönüşüm işine girdi.
200 milyar dolar yatırım yap, 2020 Olimpiyatı’nı kap (18 Ekim 2007)2020 olimpiyatlarının yolu 200 milyar dolarlık yatırımdan geçiyor. Önümüzdeki ay düzenlenecek olan Forum İstanbul Konferansı’na bu yıl daha önce olimpiyatlara ev sahipliği yapmış şehirlerin yetkilileri de katılıyor.
Gayrimenkul dünyasının kalbi İstanbul''da atacak (18 Ekim 2007)‘Forum İstanbul Uluslararası Yarıyıl Konferansı’ çerçevesinde dünyanın önde gelen kent tasarımcıları, mimarlar ve gayrimenkul yatırımcıları 12-13 Kasım 2007 tarihleri arasında İstanbul’da aynı çatı altında buluşuyor. TOKİ ve Urban Land Institute (ULI) destekleriyle ‘Mimar Sinan’dan Olimpiyat Kentine...’temasıyla, İstanbul Swiss Otel’de 12-13 Kasım 2007 tarihlerinde düzenlenecek olan ‘Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkul Yatırımları’ konferansı için geri sayım başladı. Türkiye için büyük önem taşıyan kentsel dönüşüm süreci ile gayrimenkul dünyasında ulusal ve uluslararası yatırımlara ilişkin gelişmeler iki gün boyunca gayrimenkul sektörünün önde gelen isimleri ile birlikte masaya yatırılacak.
Tarih: 18 Ekim 2007 Kaynak: Hürriyet
Kentin derdi stil sorunu (18 Ekim 2007)Mimarlar Odası’nın düzenlediği "Mimarlık ve Toplum Forumu"nda mimarlık mesleği, toplumu temsil eden diğer meslek gruplarının temsilcileriyle tartışıldı.
Kaz Dağları milli park olsun (18 Ekim 2007)Enerji Bakanlığı''ndan edindiği maden arama ruhsatını gösteren herkesin Kaz Dağları''nı iş makineleriyle delik deşik edebilmesine karşı, sivil toplum örgütleri, yerel yönetimler, bölge halkı kolları sıvadı. İlk hedef, Kaz Dağları''nın tamamının milli park alanı kabul edilmesi. Ayrıca bölgenin özel koruma alanı ilan edilmesi de isteniyor.
Akropolis''ten taşınma tartışma yarattı (18 Ekim 2007)Yunanistan, dünyaca ünlü Akropolis eserlerini Kültür Bakanlığı''nın yeni inşa ettirdiği bir müzeye taşıyor. Ancak Kültür Bakanlığı, müze açılmadan eleştirilerin hedefi haline geldi.
Devletten acilen satılık bin adet gayrimenkul (18 Ekim 2007)TOKİ, TMSF ve TCDD''nin 946 gayrimenkulü 18-23 Ekim''de düzenlenecek 3 ayrı açık artırmayla satılacak.
Danimarkalı öğrenciler İstanbul sokaklarını turizmle buluşturdu (18 Ekim 2007)Danimarka’nın mimarlık okullarından The Aarhus School of Architecture öğrencileri İstanbul’da Haliç, Fener-Balat, Perşembe Pazarı gibi bölgeler üzerinde yoğunlaşan 30’dan fazla proje hazırladı.
Kaz Dağları''na bakanlık incelemesi (18 Ekim 2007)Kaz Dağları''ndaki altın arama çalışmalarında çevreye verilen zarar ve köylülerin tepkisi Çevre ve Orman Bakanlığı''nı harekete geçirdi. Bakanlık''tan gönderilen bir ekip bölgede inceleme yapıyor.
“Soylulaş – MA!" (17 Ekim 2007)Karşı Sanat, geçtiğimiz günlerde Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde “Soylulaş-MA!” başlığı altında "Kent ve Sınıf Farklılıkları" konulu bir toplantı düzenledi. Aynı başlık altında düzenlenen bir dizi etkinliğin bir parçası olan bu toplantıda, özellikle 1990’lar sonrasında hız kazanan kentsel yeniden yapılanmanın değişik yüzleri tartışıldı. Üç oturumdan oluşan etkinlik, Doç.Dr. Asuman Türkün’ün moderatörlüğünde gerçekleştirildi.
Bakanlığın Oluşturduğu En Son Komisyon Üyeleri (18 Ekim 2007)Kültür ve Turizm Bakanlığı, Allianoi hakkında karara varmak üzere 3. komisyonunu oluşturdu. Eylül ayında toplanarak, Allianoi’nin çevresinin duvarlarla ve üzerinin mille kapatılarak suya gömülmesi kararını onaylayan 3. Komisyon''un üyeleri şu isimlerden oluşuyor...
Mimarlığa Doyacağınız Bir Kasım Ayı (18 Ekim 2007)Arkitera Mimarlık Merkezi’nin 2003’ten bu yana düzenlediği ARKIMEET konferans serisi Kasım ayında ödüllü mimarlık ikonlarını ağırlıyor. Dünyanın en iyi birkaç mimarından Zaha Hadid ve William Alsop ile Almanya’nın güçlü mimarlık ofisi Bolles+Wilson İstanbul’da olacak.
Ankara AKM’de Sessiz Değişim (17 Ekim 2007)İlk kez 23 Eylül 1980 yılında çıkarılan 2302 sayılı yasa ile tanımlanan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) alanı, son 4 - 5 yıldır farklı projelerle gündeme taşınıyor. Alanın 1980 yılında kültür, sanat ve rekreasyon alanı olarak belirlenmesi ve koruma altına alınmasının ardından, belirtilen fonksiyonlara uygun düzenlemelerin yapılması için ilk adım, 1981 yılında Bayındırlık Bakanlığı tarafından açılan Atatürk Kültür Merkezi yarışması ile atıldı. Beş ayrı bölgeden oluşan alanın; kültür ve sanat yapıları için ayrılan 1. bölgesine (Eski Hipodrom Alanı) yönelik açılan bu yarışma sonucunda, Filiz Erkan ve Coşkun Erkal’ın ortaklaşa geliştirdiği proje birinci seçilerek bugünkü Atatürk Kültür Merkezi Binası, 1987 yılında hizmete girdi.
Yılın En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü Regions June Alışveriş Merkezi’ne Verildi (18 Ekim 2007)Öncüoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan Regions June Alışveriş Merkezi’ne Yılın En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü verildi.
Kervansaray kültür merkezi olacak (17 Ekim 2007)Battalgazi ilçesinde 370 yıllık tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nın restorasyonu için ihale yapılacak. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 26 Ekimdeki ihaleden sonra restorasyonun gelecek ay başlamasını beklediklerini söyledi. Gürkan, “Kervansarayın restorasyondan sonra konserlerin, tiyatroların resim sergilerinin düzenlendiği bir kültür merkezi olarak değerlendirilmesinin uygun olacağına inanıyorum” dedi.
Tarih: 17 Ekim 2007 Kaynak: Türkiye
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.