Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Tekrar ediyorum: Başka Kaz Dağı yok! (19 Ekim 2007)Keşke izlemeseydim o programı! Keşke NTV kanalına zaplamasaydım da Kaz Dağı’ndaki altmış küsur noktada altın arama çalışmaları konusunda yükselen itirazlar karşısında Enerji Bakanı Hilmi Güler’in halini tavrını görmeseydim!
Galatasaray Lisesi''ne ''Arka Bahçe'' kıyağı (19 Ekim 2007)Galatasaray Lisesi''nin 526 yıllık tarihi binasının duvarı üzerine inşa edilen çelik Amerikan evinin ''kaçak'' başladığı kaymakamlık açıklamasıyla kanıtlanmasına rağmen, inşaat devam ediyor.
Türkiye, ilk hızlı trenini İspanya''dan teslim aldı (19 Ekim 2007)TCDD Genel Müdürlüğünün, İspanyol CAF Firmasına sipariş ettiği iki hızlı trenden ilkinin yapımı tamamlandı. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, CAF''ın İspanya''nın kuzeyindeki San Sebastian''daki üretim tesislerinde düzenlenen törenle Türkiye''nin ilk hızlı trenini teslim aldı.
Sinpaş, İstanbul dışında 1.5 milyon metrekarelik konut inşa edecek (19 Ekim 2007)Sinpaş GYO yöneticisi Çelik, projelerini İstanbul dışına taşıdıklarını belirterek Adana, İzmir ve Muğla''da 1.5 milyon metrekarelik konut yapacaklarını söyledi.
Tüp geçidin içinde ilk yürüyüş (19 Ekim 2007)Marmaray’ın tüp tünelleri birer birer deniz tabanına yerleşiyor. Tuzla’daki havuzlarda üretilen tünel parçaları 40 kilometre yüzdürülerek Üsküdar açıklarına kadar taşınıyor. Şu ana kadar 4 tüp tünel batırıldı. Marmarayın güzergahı olan Yenikapı-Üsküdar arasındaki bölgede bir yıl boyunca ön inceleme yapıldı. Dalgıçlar yüzlerce kez dalış yaparak deniz tabanına akıntı, basınç, zemin şartları ve sıcaklık gibi değerleri ölçmek için cihazlar yerleştirdi. NTV muhabirleri Ergün Güven ve Cumhur Çatkaya, bu tünellere girerek deniz deniz dibinden çok özel görüntülerle döndüler. İşte proje tamamlandıktan sonra bir kez daha görülmesi mümkün olmayan tünelin su altındaki ilk görüntüleri.
Tarih: 19 Ekim 2007 Kaynak: NTVMSNBC
Latife Hanım Köşkü yıl sonu ziyarete açılıyor (19 Ekim 2007)İzmir’de, Karşıyaka Belediyesi tarafından yapılan kamulaştırma işleminin ardından restorasyon çalışmalarına başlanan Latife Hanım Köşkü’nün, yıl sonunda halkın ziyaretine açılacağı bildirildi. Karşıyaka Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, yıllardır mezbelelik bir görüntü içinde bulunan, ancak tarihsel kimliği ve manevi yönüyle Karşıyakalılar için büyük önem taşıyan Latife Hanım Köşkü, anı evi olarak hizmet verecek. Restorasyonu için ihale açılan köşkün tadilatının yapıldığı, 958 bin YTL’ye mal olacak çalışmayla yapının aslına uygun olarak yenileneceği kaydedildi.
Tarih: 19 Ekim 2007 Kaynak: Akşam
Aziz Nesinlik İstanbul belediyesi (19 Ekim 2007)Siteler, gökdelenler, alışveriş merkezleri, statlar birbiri peşi sıra ortaya çıkıyor ama yol yok! İstanbul''un trafik ve park sorununu çözecek belediye aranıyor.
İş adamlarına restorasyon çağrısı (19 Ekim 2007)Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, çoğunluğu kadınlardan oluşan Antalya’daki sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini yeni vali konağında kabul etti.
Sinpaş GYOdan 650 milyon YTL değerinde "Ottomanors" projesi (19 Ekim 2007)Sinpaş GYO''nun İstanbul dışındaki ilk projesi olan Ottomanors, “Bursa’da bir Avrupa” konsepti ile hayata geçiriliyor.
Boğaz''dan ''Melen'' geçecek (19 Ekim 2007)Melen suyunu Ömerli Barajı''ndan sonra Avrupa kıtasına taşıyacak dünyanın en kalın su boruları İstanbul Boğazı''nın derin sularına döşeniyor. Erken tamamlanması için çalışmalarına hız verilen ve yarın ilk kademesi tamamlanacak olan Melen suyu, İstanbul''un Avrupa yakası için de yeni içme suyu kaynağı olacak.
Süreyya Operası nihayet açılıyor (19 Ekim 2007)Kadıköy Belediyesi, tarihi Süreyya Sineması’nı opera binası haline getirdi. İki yılda, yaklaşık 12 milyon YTL harcanarak gerçekleşen yenileme çalışmaları tamamlandı.
Kaz Dağları''nı savunmak dış güçlere alet olmakmış (19 Ekim 2007)Türkiye, günlerdir sivil toplum kuruluşları, köylüsü, basını, yerel yönetimleri ve parlamenterleriyle Kaz Dağları''nı konuşuyor. Hektarına 5 bin YTL ''doğayı tahrip'' bedeli veren herkesin Kaz Dağları''nda maden arama ruhsatı almasını sağlayan düzenlemeler tartışılıyor. Bu konuda bir hal çaresi bulunmaya çalışılıyor.
"Ying-yang"tan koltuk Marilyn’den ayna yaptı (19 Ekim 2007)Evlerinde farklı bir atmosferi yaşamak, değişik formlardaki mobilyaları kullanmak, mekanı sanat eserleriyle süslemek isteyenler için farklı bir alternatif doğdu.
Allianoi, kil ile doldurulacak (19 Ekim 2007)Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yortanlı Barajı’nın su tutmasıyla birlikte sular altında kalacak olan antik Allianoi kenti hakkında son kararını verdi.
Ruhsatları dondurdum yanlış olanı da iptal ederim (19 Ekim 2007)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Kaz Dağları’ndaki altın arama çalışmalarında herhangi bir yanlış uygulamaya rastlanması durumunda ruhsatların iptal edileceğini söyledi.
Schüco’nun İzmir Bürosu Açıldı (19 Ekim 2007)Tüm dünyada kalitesi, sistem çeşitliliği, araştırma - geliştirmeye verdiği önem ve başarılı takım çalışması ile tanınan Alman markası Schüco’nun İzmir bürosu, 16 Ekim 2007 Salı günü inşaat sektöründen birçok seçkin konuğun katılımıyla düzenlenen bir kokteyl ile resmi olarak açıldı.
Doğan Kuban''la Modern Mimarinin Aktörleri Üzerine (18 Ekim 2007)17 Ekim 2007 akşamı İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde "Oscar Niemeyer''in 100. Doğum Yıldönümü Etkinlikleri" kapsamında, “José Marti" Küba Dostluk Derneği tarafından düzenlenen konferansta Prof. Doğan Kuban mimaride modernist akımı konu alan bir konuşma yaptı. Kuban, mimaride modernist yaklaşımın ortaya çıkışının temelinde, o dönemde mimariyi şekillendiren politik güçlerin / görüşlerin yattığını söyledi.
5 yıldızlı hapishane (18 Ekim 2007)46 milyon dolar harcanarak yapılan plaza görünümlü bu hapishane, konforuyla ‘suça teşvik ediyor...
Tarihi kütüphane restore edilecek (18 Ekim 2007)20 yıldır İnebey Medresesi`nde hizmet veren Tarihi Yazma ve Eski Basma Eserler Kütüphanesi restore edilecek.
Nilüfer Vadisi cazibe merkezi olacak (18 Ekim 2007)Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan Nilüfer Vadisi''nin Abdal Köprüsü''nden Afet Yönetim Merkezi''ne kadar olan 5,5 kilometrelik bölümünü kapsayan rekreasyon projesinin temeli, 18 Ekim Perşembe günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik''in de katılımıyla atılıyor.
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.