Haberler

Haberler

Toplam 232 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kaz Dağları yeniden ağaçlandırılacak (24 Ekim 2007)Altın madeni arama ve sondaj çalışmaları yapılan Kaz Dağları''ndaki alan Doğa Derneği, Doğa Turizm, Buğday Derneği ve Atlas Dergisi tarafından yeniden ağaçlandırılacak.
Çevrecilerden sadakat yolculuğu (24 Ekim 2007)Milliyet''in gündeme getirdiği, Balıkesir ve Çanakkale il sınırları içindeki Kaz Dağları''nda yaşanan maden arama talanına karşı bölgedeki sivil muhalefete destek olmak için bir araya gelecek olan çevreciler, bu hafta sonu bölgede fidan dikecek.
Kişiliksiz İstanbul’un alışveriş merkezleri (24 Ekim 2007)İstanbul kişiliksiz bir şehir ve maalesef her geçen yıl daha da kişiliksizleşiyor.
Melen suyu musluklara ulaştı (24 Ekim 2007)İstanbul''un acil su ihtiyacını karşılaması amaçlanan Melen suyu, İstanbul''da kullanılmaya başladı. Melen ile Yeşilçay sistemi arasında yapımı tamamlanan 105 kilometrelik boru hattındaki kapaklar 20 Ekim''de açıldı.
TOBB, TCDD limanı için odasıyla yarıştı (24 Ekim 2007)TCDD''nin Zeytinburnu''ndaki limanı, halihazırda işletmesini yürüten Zeyport firmasının oldu. Önceki gün Eskidji Müzayedecilik''in Yenibosna''daki merkezinde gerçekleştirilen ihaleye TOBB da katıldı.
Hedef: Sıfır Yok Oluş! (24 Ekim 2007)Doğa Derneği, Çevre ve Orman Bakanlığı ve Bileşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Temsilciliği yetkililerinden oluşan bir ulusal komite doğadaki yok oluşun önüne geçebilmek için “Sıfır Yok Oluş!” kampanyasını başlattı.
studioKAHEM Etkinlikleri (23 Ekim 2007)Boğaçhan Dündaralp, Mert Eyiler, Özlem Ünsal, Şevin Yıldız, Funda Uz Sönmez, Hakan Tüzün Şengün, Ertuğ Uçar ve Pelin Tan''ın yer aldığı studioKAHEM 10. Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında 19 Ekim 2007 - 4 Kasım 2007 tarihleri arasında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor.
Kaliforniya Bilim Akademisi Dünya’daki En Ekolojik Müze Olmayı Amaçlıyor (23 Ekim 2007)San Fransisko’da, Golden Gate Parkı’nda yer alan Kaliforniya Bilim Akademisi, 2008’de yeniden açılacak. Dünya’daki en yeşil halk yapısı olmayı amaçlayan müze, 484 milyon Dolar’lık bütçesiyle yüzyıldaki en pahalı müze projelerinden biri.
Sosyal Yönünüzü Güçlendirerek Kariyerinizde Yükselin (23 Ekim 2007)Bu yılın olayı, Facebook’ta az da olsa bir yerlerden tanıdığımız kişileri dürtmek, tatil anılarımızı milyonlarla paylaşmak ve en güçlü zombi olmak için yarışmaktı. Eğer bütün bunlar size anlamsız geliyorsa; siz kariyeri için interneti kullanan, sayıları gittikçe artan topluluğa ait değilsiniz demektir. İnterneti bilgi kaynağı olmaktan çıkarıp, kişisel ifadelerin kendini gösterdiği bir platforma dönüştüren, Facebook, YouTube ve Flickr gibi siteler sayesinde kendi markanızı oluşturup, potansiyel bağlantılar kurabiliyor ve daha önceleri hayal bile edemeyeceğiniz kişilere ulaşabiliyorsunuz.
Goldschmied Alsop’u SMC’den kurtardı (23 Ekim 2007)Will Alsop bugüne kadar atak ve korkusuz kariyerini sürdürdüğü SMC Grup’tan ayrılıyor. Alsop, güçlerini eski RRP’in kurucusu Marco Goldschmied’le birleştirdi. Bu ayrılma sonucunda SMC’nin ünlü tasarımcısı olmadan yola nasıl devam edebileceği ile ilgili ciddi sorular başladı.
İstanbul’un havası suça teşvik ediyor (23 Ekim 2007)Yüksek katlı binaların fazla olduğu, ısı adasının çok yoğun olduğu bölgelerde suç oranlarının arttığı bildirildi.
Türkiye''nin en büyük ev konsept mağazası Kayseri''de açıldı (23 Ekim 2007)Boydak Holding tarafından yaptırılan Türkiye''nin en büyük ev konsept mağazası, Kayseri''de açıldı. Mağazanın açılışı için düzenlenen törene Kayseri Valisi Osman Güneş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Mustafa Elitaş, Taner Yldız, Yaşar Karayel ve Ahmet Öksüzkaya, CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vali Osman Güneş, törende yaptığı konuşmada, açtıkları mağazanın Kayseri ve Orta Anadolu''ya canlılık getireceğine inandıklarını belirtti. Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ise açılan mağazanın, Türkiye''nin en büyük ev konsept mağazası olduğunu bildirdi. Bu tür alışveriş merkezlerinin, bulundukları bölgenin kalkınmasına katkı sağladıklarını aktaran Boydak, yatırımlarının farklı alanlarda süreceğini söyledi. Konuşmaların ardından mağazanın açılışı yapıldı. Vali Güneş ve beraberindekiler mağazayı gezerek, satışa sunulan ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldı. Yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alana sahip olan mağazada, mobilyadan ev tekstiline, beyaz eşyadan mutfak ve banyo ürünlerine dek çok sayıda ürün satılıyor.
Tarih: 23 Ekim 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Eşref Akgün
5 yılda 2 bin kilometre hızlı tren hattı döşenecek (23 Ekim 2007)TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, arkadaşımız Sinan Çetin’le hızlı tren önünde tren sohbeti yaptı.
Ankara''ya 5 yıldızlı hızlı tren istasyonu (23 Ekim 2007)Yeni terminal binası Celal Bayar Bulvarı ile mevcut gar binasının arasında kalan araziye inşa edilecek terminal binasının otoparklar dahil inşaat alanı 129 bin 280 metrekare. Yeni bina, günde 50 bin, yılda 15 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak.
Kelkit Çayı üzerine hidroelektrik santral (23 Ekim 2007)Sivas''ın Koyulhisar ilçesi ile Tokat''ın Reşadiye ilçesi sınırlarından geçen Kelkit Çayı üzerinde Çaylı, Karaca ve Karlı yayla regülatörleri ve 3 adet Reşadiye Hidroelektrik Santralleri projesinin yapımına başlandı. 53. 665 MW kapasiteli santrallerin 1902 milyon YTL''ye malolacağı belirtiliyor.
Kars tabyaları turizme kazandırılacak (23 Ekim 2007)Kars tabyalarında incelemelerde bulunan Vali Mehmet Ufuk Erden: "Karsın, tabyalar şehri ololduğunu ifade ederek, tabyaların turizme kazandırılması gerektiğini bildirdi.
"Kaz"ı bağırta bağırta yolmak... (23 Ekim 2007)“Altına hücum”un yeni hedefi, ülkenin tarihi ve doğal varlıklarının en bilinen simgesi olan bir bölge; Kazdağı! Gün geçmiyor ki Kazdağı’ndaki bir bölgede maden firmalarının yeni bir kazısı başlamamış olsun.
Gazi''de toplu konut atağı (23 Ekim 2007)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Gazi Belediyesi işbirliği başlatılan çalışmalar kapsamında 672 aile ev sahibi oldu. 210 aile de 2007 yılı sonunda anahtarlarını alacaklar.
Beykoz ve Bakırköy''de yıkım... (23 Ekim 2007)Zabıta Daire Başkanlığı, Zabıta Tedbir Müdürlüğü''nce, Beykoz İlçesi ve Bakırköy İlçesi''nde bulunan ve yıkılması gereken binaların tahliye ve yıkım işlemleri 22/10/2007 Pazartesi günü gerçekleştirildi.
Kendini ne sanırsan başkasını da onu san… (23 Ekim 2007)Çocuk yerine koyuyorlar hepimizi… Bilisiz sanıyorlar… İda Dağı’nın canına okuyacaklar altıncılarla onların işbirlikçileri... Boru çapında deliyorlarmış yeri…
Toplam 232 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.