Haberler

Haberler

Toplam 174 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Pembe panjur hayali bitti, akıllı pencereler geldi (1 Mart 2007)Teknoloji geliştikçe hayalleri de değiştiriyor. Eskiden ''pembe panjur'' özlemi çeken ev sahipleri artık hırsızlığa karşı koruyan ''akıllı pencereler''in peşinde koşuyor İşin meraklıları ve PVC sektörünün önde gelenleri de penceredeki son trendleri görmek için 56''sı yabancı, toplam 128 firmanın katılacağı Pencere 2007 Fuarı''nı bekliyor.
Türkiye''nin mimarlık politikası (1 Mart 2007)Ülkemizin "tarihine yakışır mimarlık" la yeniden buluşabilmesi için Mimarlar Odası''nca hazırlanan "Türkiye Mimarlık Politikası" , 27 Şubat 2007''de basına açıklandı.
Küresel ısınma için eylem zamanı! (1 Mart 2007)2 Şubat''ta yayımlanan ve iklim değişikliğinin durum analizini yapan rapordan sonra, şimdi 11 ülkeden 18 bilim insanının iki yıllık çalışmasıyla oluşturulan politika önerileri raporu geldi.
Koylara Danıştay kalkanı (1 Mart 2007)Muğla''nın koylarının korunması için başlatılan çevre eylemleri ve hukuk mücadelesi olumlu sonuç verdi. Yörede bulunan sekiz koy, yapılaşmaya açılmaktan kurtuldu.
Yıkım kararı ulaşmıyor (1 Mart 2007)Beykoz''daki Özel Serdaroğlu Ormanı''nı katlederek yapılan Acaristanbul''un "yıkım vizesi" niteliğindeki Danıştay kararı, 15 gündür Beykoz Belediyesi''ne ulaşmadı. Daha önce "Yıkımla ilgili karar vermeden önce Danıştay''ın gerekçeli kararını bekleyeceğiz" açıklamasını yapan Beykoz Belediyesi ise kararın kendilerine resmi olarak tebliğini bekliyor. Beykoz Belediyesi''ne ulaşacak karar, çeşitli aşamalardan sonra belediye encümenine sunulacak. Salı günleri toplantı yapan encümenin de dosya eline gelir gelmez olağan ya da olağandışı bir toplantı yaparak karar vermesi bekleniyor.
Tarih: 1 Mart 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Yeşil alan kurtuldu (1 Mart 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin Göztepe Parkı''na cami yapma girişimi yargıdan döndü. İstanbul 5. İdare Mahkemesi, parka cami yapımını öngören kararı, "yürüme mesafesinde 3 cami bulunduğu", "şehircilik ilkelerine aykırı olduğu" ve "kamu yararı bulunmadığı" gerekçeleriyle iptal etti.
''Tarihî okul binaları, harcında dürüstlük olduğu için yıkılmıyor'' (1 Mart 2007)17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen depremde gördüğü hasar nedeniyle yıkılarak Vehbi Koç Vakfı tarafından yeniden yaptırılan Beyazıt Ford Otosan İlköğretim Okulu''nun açılışını yapan Bakan Çelik, okul binalarının depreme dayanıklılığına büyük önem verdiklerini söyledi.
İşte çöken apartmanın raporu: Beton demeye bin şahit ister (1 Mart 2007)İstanbul Zeytinburnu''nda geçen hafta çöken Huzur Apartmanı''ndan alınan numuneler, deprem bölgesindeki tehlikeyi gözler önüne serdi.
Saatli bomba gibi (1 Mart 2007)"Yıkılsın mı, yıkılmasın mı?" diye tartışılan İstanbul Atatürk Kültür Merkezi (AKM) adeta dökülüyor. Bodrum katından çatısına kadar her yerini dolaştığımız AKM''nin duvarları nemden çürümüş.
726 yıllık Kebir Camii aslına göre restore edildi (1 Mart 2007)Isparta''nın Şarkikaraağaç ilçesindeki Kebir Camii''nin restorasyon çalışmaları sona erdi. Selçuklular''dan kalma 726 yıllık caminin restorasyonu için 298 bin YTL''nin harcandığı bildirildi.
Boğazın en değerli arazisine 10 talip (1 Mart 2007)Emlakçıların boğazın en değerli arazisi olarak tanımladığı İstanbul Ortaköy''deki 96 dönümlük karayolları arazisine 10 talip çıktı. Özelleştirme İdaresi son teklifleri aldı.
Küresel ısınmaya küresel eylem (1 Mart 2007)Dünyanın felaketi olacak küresel ısınmaya karşı bugün saat farkı gözetilmeden 19.55-20.00 arasında her ülkede enerji kaynakları kesilecek. Evde elektrikler kapatılacak, arabalar kenara çekilecek. 5 dakikalık kesintiyle bu kötü gidişe dikkat çekilecek.
Yıkılma tehlikesi geçiren binanın olduğu bölgenin zemini çürük çıktı (1 Mart 2007)Manisa''da önceki gece büyük bir gürültü duyulduğu ve bazı çatlakların görüldüğü gerekçesiyle boşaltılan binada Belediye İmar İşleri Müdürüğü ekipleri bugün incelemelerde bulundu.
Haydarpaşa özelleştirmesine yargıdan ''dur'' (1 Mart 2007)Danıştay 10. Daire, TCDD''nin Özelleştirme Kanunu ve Anayasa kapsamı dışında, özelleştirilmesine neden olduğu gerekçesiyle, Yüksek Planlama Kurulu''nun (YPK), TCDD ana statüsünü değiştiren kararının yürütmesini durdurdu.
Okullar depreme karşı güçlendirildi (1 Mart 2007)Elazığ Valisi Muammer Muşmal, okullarda depreme karşı güçlendirme çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
Karayolları arazisi için kıran kırana yarış başladı (1 Mart 2007)Karayolları''nın Zincirlikuyu''daki arsası için açılan ihaleye yerli ve yabancı toplam 10 grup teklif verdi. Araziye talip olanlar arasında Sama Dubai, Emaar, Ofer, Morgan Stanley ve Osmanlı gibi yabancı gruplar da yer aldı.
Kemer’de 1. derece sit alanına 10 yıllık maden ruhsatı çıktı (1 Mart 2007)Antalya’nın Kemer İlçesi’nde birinci derece doğal ve arkeolojik sit alanı olan Çalık Tepesi’nde TUİ Turizm Uluslararası İşletmecilik ve Seyahat Acentesi’nin sahibi Nurettin Çevik’e 10 yıllık maden arama ve işletme ruhsatı verildi.
Rüyalar Gerçek Oluyor mu? (28 Şubat 2007)“Yoksa Rüya mı?” program ekibinden mimar Kaan Önal’ın elindeki hoparlörle yaklaşık 50 kişilik ekibi yönlendirmesiyle başlayan yıkım (eşyaları parçalama) esnasında diğer ekip arkadaşlarının kahkalarının yankısı da onlara eşlik ediyor. Onlar eşyaları parçaladıktan sonra iş makinasının yıkıma başlaması “O zaman neden kendinizi yordunuz?” sorusunu akla getiriyor. Uğur Dündar yönetimindeki ekip 4 kişiden oluşuyor; Kaan Önal (mimar), Gizem Kristal (iç mimar), Zeynep Şen (iç mimar) ve Tanem Sıvar (aile ve alışveriş sorumlusu).
FIAT500 "Saat" (28 Şubat 2007)2008 yılının başında yenilenmiş tasarımıyla sevenleriyle buluşmaya hazırlanan yeni FIAT500''ün kullanıcı kitlesinin yaşam tarzına yönelik olarak Altera Design Studio tarafından tasarlanan “Saat”, FIAT tarafından düzenlenen uluslararası tasarım yarışmasında finalist tasarımlar arasında yer aldı.
İMP - Sermaye İşbirliğine Karşı (1 Mart 2007)28 Şubat 2007 Çarşamba günü Gayrimenkul Yatırım Ortakları Derneği (GYODER) tarafından İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi''nde (İMP) "Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkul Geliştirmede Yeni Fırsatlar" başlığı altında bir "eğitim" semineri düzenlenliyor.
Toplam 174 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.