Haberler

Haberler

Toplam 174 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bina taraması stajyere teslim! (26 Şubat 2007)İki kişiye mezar olan 5 katlı binanın Zeytinburnu Pilot Projesi kapsamında riskli binalar kapsamına alınmaması, bina incelemelerinin nasıl yapıldığı sorusunu gündeme getirdi.
Boğaz’daki en değerli arazi satış masasında (26 Şubat 2007)Londra’daki malikanesi dünyanın en pahalı evleri arasına giren Halis Toprak’ın Yeniköy’deki arazisi de satış masasına kondu. 6 bin metrekarelik, Boğaz’a sıfır arsanın satışında rekor fiyat bekleniyor.
Gazi Mahallesi’nden sonra sıra Diyarbakır’da (26 Şubat 2007)Gazi Mahallesi’nde satın aldığı arsa ve buraya yapacağı dev proje ile dikkat çeken Morgan Stanley’in ortak olduğu Multi Turkmall, şimdi gözünü Güneydoğu’ya dikti.
Türkiye’nin En Büyük Alışveriş ve Yaşam Merkezi: Antares (26 Şubat 2007)Ankara’daki Nata İnşaat''ın ortaklarından Namık Tanık ve Birlik Yapı’nın ortaklarından Mevlüt Kahraman, Dolunay Ltd. Şti. Türkiye’nin en büyük iş, konut, alışveriş ve yaşam merkezi projesi Antares’i hayata geçiriyor.
Prof. Sucuoğlu; “Çöken binanın beton kalitesi çok düşük!...” (26 Şubat 2007)ODTÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Haluk Sucuoğlu, “Zeytinburnu''nda çöken binanın beton dayanımının çok düşük olması şüphesiz facianın en önemli nedenidir. Ancak bu durum bölgedeki tüm binalar için geçerlidir ve bu binalar yıllardır bir şekilde ayakta durmaktadır” dedi.
Öğrenci yurdu inşaatı çöktü: 1 ölü (26 Şubat 2007)Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bir öğrenci yurdunun inşaatında meydana gelen göçükte 1 işçi öldü, 3 işçi de yaralandı. Uludağ Üniversitesi (UÜ) Görükle Yerleşkesi yakınlarında yapımı süren öğrenci yurdu inşaatının 6. katında, beton dökülmesi sırasında çökme oldu. Olayda 4 işçi henüz kurumamış beton harcının altında kaldı. Göçüğün altında kalan işçilerden biri hayatını kaybetti. Üç işçi ise inşaatta çalışan arkadaşları tarafından kurtarıldı. Yaralı işçiler hastanede tedavi altına alındı.
Tarih: 26 Şubat 2007 Kaynak: NTVMSNBC
İslam mimarisi geometriyi çözmüş (26 Şubat 2007)Ortaçağ İslam mimarisinde görülen mozaik çinilerinin, Batılı matematikçilerin ancak 500 yıl sonra keşfedeceği gelişmiş geometrik özelliklere sahip olduğu ortaya çıktı.
Atiye Sultan Sarayı restore ediliyor (26 Şubat 2007)Uzun zamandır restore edilmeyi bekleyen Kağıthane’deki Atiye Sultan Sarayı (Zabit Mektepleri) için Anıtlar Kurulu’ndan onay çıktı. İl Özel İdaresi tarafından restorasyonu yaptırılacak olan Zabit Mektepleri’nin tadilatı 5 milyon YTL’ye mal olacak. Kağıthane Hükümet Konağı yapılması planlanan bina harabeye dönmüş durumda. Padişah II. Mahmut’un kızı Atiye Sultan için Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan Atiye Sultan Sarayı, batı üslubu bir mimariye sahip. Atiye Sultan Sarayı’nda şehzadeliğini geçiren II. Abdülhamid, tahta buradan çıktı. Devrin önemli olaylarına şahitlik eden saray, 6 ayrı bina topluluğundan oluşuyor. II. Abdülhamid, Kağıthane’de yaptırdığı tamiratlar sırasında Atiye Sultan Sarayı’nın önüne Yeni Çeşme’yi yaptırarak Ayazma Suyu’nu buradan akıtmıştı. 1983 yılında restore edilen Yeni Çeşme’nin sadece iki mermer aynası orijinal. 1910 yılında Sadrazam Mahmut Şevket Paşa tarafından Astsubay Okulu (Zabit Mektebi) yapılan Atiye Sultan Sarayı, son dönem 66’ncı Piyade Alayı olarak da kullanıldı.
Tarih: 26 Şubat 2007 Kaynak: Türkiye
Belediye evi yıktı, ''Pardon'' dedi (26 Şubat 2007)Fatih Belediyesi Sulukule''de dönüşüm projesi için çalışma yaparken, Güldür ailesinin evini ''yanlışlıkla'' yıktı. Olayda kasıt gören aile yargıya başvuracak.
Tarihi köprüyü koruma timi (26 Şubat 2007)Büyükçekmece Belediyesi, tarihi Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü’ne yazılar yazarak zarar veren kişilere karşı özel güvenlik ekibi oluşturdu. Belediyeden yapılan açıklamada, son zamanlarda tarihi köprünün özellikle Mimarsinan Beldesi tarafındaki kısmına yazılar yazarak “550 yıllık tarihe saygısızlık edenler”e karşı özel güvenlik ekibi kurularak tedbirler alındığı bildirildi. İlçenin simgesi olan bu eserlere hiç kimsenin zarar verme hakkının olmadığını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “İlçe halkımız tarihi eserlere gözü gibi bakıyor. Bu zararları verenler, Büyükçekmece dışından gelenlerdir. Geçmişte bunları tespit ettirip emniyet birimlerine isimlerini vermiştik. Son zamanlarda maalesef bu tür olaylar yeniden başladı” dedi.
Tarih: 26 Şubat 2007 Kaynak: Türkiye
Boğaz''da nükleer atık tehdidi (26 Şubat 2007)İstanbul Boğazı''nda petrol ve tehlikeli kimyasal maddelerin taşıyan tankerlerin yarattığı tehlikeye, Rusya''nın 2000 yılında Avrupa''nın 20 bin ton nükleer atığını üstlenmesiyle nükleer tehlike de eklendi.
En pahalı evlerden ikisi Türklerin (26 Şubat 2007)Forbes dergisinin en pahalı 10 ev listesine Erbilgin Yalısı (altta) 100 milyon dolarla, Toprak Malikanesi''yse (üstte) 99 milyon dolarlık fiyatlarıyla girdi.
Merak edenlere kapalı kutu Çarşamba (26 Şubat 2007)Fatih Çarşamba, pek çok kişi için kapalı kutu. Bir dönem kurtarılmış bölge ilan edilen, bugün hálá kendine has bir sosyal dokunun hakim olduğu semt, köklü geçmişe sahip.
Esenler''de çökme paniği! (26 Şubat 2007)Belediyenin "oturulabilir" raporu verdiği apartman kolonlarından ses gelmesi üzerine boşaltıldı. Bina sakinleri, "Ne yapacağımızı şaşırdık" diye isyan etti.
İstanbul, gelecek 10 yılın yıldızı (26 Şubat 2007)Urban Land Institute (ULI) ve PricewaterhouseCoopers (PwC) tarafından hazırlanan ''2007 Avrupa Emlak Raporu''na göre, İstanbul, gayrimenkul alanında en çok büyüme vaat eden kent oldu.
Avrupa''nın en büyük Türk hamamını Moskova''da kurdular (26 Şubat 2007)Arketipo Design, dünyaya hamam kültürünü yaymayı hedefleyen bir mimarlık şirketi. Geçen ay Moskova''da "Avrupa''nın en büyük hamamı"nı açtılar.
Aspendos''ta çatlak iddiası doğru değil (26 Şubat 2007)Anadolu Ateşi''nin yönetmeni Mustafa Erdoğan: Tarihi mekanlarda nasıl gösteri yapılır biliyoruz. Aspendos''ta hasar olursa gösterileri durdururuz.
Doğa insan için değildir (26 Şubat 2007)İnsanoğlu küresel ısınmaya karşı ya hep olduğu gibi ''Doğa insan içindir'' şiarıyla onu yok etmeyi sürdürecek ya da insanın doğayla bir arada olması gerektiğini unutmadan yeni bir yol haritası çizecek.
Cevahir''in satışında tescil tartışması çıktı (26 Şubat 2007)Kamuoyunda Cevahir Alışveriş Merkezi olarak bilinen ve Avrupa''nın en büyük, dünyanın ikinci büyük alışveriş ve eğlence merkezi olan Şişli Kültür ve Ticaret Merkezi''nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi''ne ait yüzde 50 hissesinin, Kuveyt devletinin İngiltere''deki şirketi olan St. Martins''e tescil tartışması yaşanıyor.
Kadıköy''ün altında köstebekler dolaşıyor (26 Şubat 2007)2009 Şubatı''nda açıldığında 21.5 kilometrelik iki ayrı tüneliyle İstanbul''un en uzun metrosu unvanını alacak. Kadıköy-Kartal arasındaki yolculuğu 15 dakikaya indirecek.
Toplam 174 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.