Haberler

Haberler

Toplam 174 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
6 bin kaçak bina nasıl güçlenecek? (26 Şubat 2007)Zeytinburnu''ndaki facia bir gerçeği daha ortaya çıkardı. Kaçak olan 5 bin bina, imar affıyla yasal hale getirildi. Ancak 6 bin bina hâlâ kaçak durumda ve yasal olarak güçlendirme ruhsatı verilemiyor.
Ayazağa''ya bir kurtarıcı aranıyor (26 Şubat 2007)Yedi yıldır bitirilemeyen İstanbul''un en büyük kültür merkezinin devri için ihale açılıyor. Bakan Koç, Ayazağa Kültür ve Kongre Merkezi''ni iki yılda kemiksiz et haline getirdiklerini söyledi.
''Rüya evler''de 2 Türk adı (26 Şubat 2007)Forbes dergisinin ''2006 Yılının En Pahalı On Evi'' sıralamasında Yeniköy''deki Erbilgin Yalısı ve Halis Toprak''ın Londra''daki malikânesi ilk beşe girdi.
''Sürdürülebilir ve çevreye zarar vermeyen sanayi geliştirilmeli'' (26 Şubat 2007)Rize Valisi Kasım Esen, Rize''de sürdürülebilir ve çevreye zarar vermeyen sanayinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Vali Esen, Valilik Toplantı Salonu''nda Ege Sivil Toplum Birliği Başkanı Hızır Murtezaoğlu ve beraberindeki 35 kişilik heyeti kabulünde yaptığı konuşmada, yönetimde birlikte yönetimden yana olduğunu belirtti.
TOKİ, Galatasaray''ın stat inşaatına başlıyor (26 Şubat 2007)Başbakan Tayyip Erdoğan''ın talimatının ardından, TOKİ tarafından Galatasaray Spor Kulübü için Seyrantepe''de inşa edilecek olan stada ilişkin işlemler tamamlanıyor. Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın ve Yardımcısı Adnan Polat''tan çarşamba günü stat projesiyle ilgili bilgi alan Erdoğan''ın verdiği talimat çerçevesinde dün, Maliye Bakanlığı''nda projeye dönük bürokratik işlemler bitirildi. Seyrantepe''de Hazine''ye ait arazinin 166 dönümünün stat yapımı için TOKİ''ye tahsis edilmesine ilişkin yazı, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tarafından da onaylandı. Söz konusu proje, Başbakan onayı ile hayata geçirilecek. Seyrantepe arazisinin geri kalan bölümü de hastane yapımı için Sağlık Bakanlığı''na devredilecek.
Tarih: 26 Şubat 2007 Kaynak: Milliyet
İstanbul''u tehdit eden deprem riski kimsenin umurunda değil (26 Şubat 2007)Marmara Depremi''nde en çok sarsılan ilçelerden biri olan Fatih''te bugüne kadar hiçbir mülk sahibinin, yaşadığı binanın dayanıklılığı için belediyeye başvurmadığı ortaya çıktı.
Kentsel dönüşüme Zeytinburnu dopingi (26 Şubat 2007)İstanbul Zeytinburnu''nda 5 katlı Huzur Apartmanı''nın çökerek 2 kişiye mezar olması, uzun süredir Meclis''te bekleyen Dönüşüm Alanları Tasarısı''nın yasalaşma sürecine doping oldu.
Kültür vandalizmi (26 Şubat 2007)Büyükçekmece''de Mimar Sinan''ın eseri olan Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü''nün tam 442 yıldır değişmeyen görünümü, yol yapımı nedeniyle yok edildi.
Önce yenisini yapalım, sonra AKM''yi yıkarız (26 Şubat 2007)Kültür Bakanı''mız, "eskidi " diyerek, henüz otuz yaşında olan Atatürk Kültür Merkezi''ni (AKM) yıkmaya kararlı. 52 bin metrekare kapalı alanı olan bina yıkılacak.
Çeşme''deki tarihi kilise restore ediliyor (26 Şubat 2007)İzmir''in Çeşme ilçesindeki tarihî Ayios Haralambos kilisesinin restorasyonu için proje çizildi. Restorasyonun amacı, az müdahaleyle yapının öncelikle koruma altına alınması, daha sonra işlevine uygun bütün çalışmaların orjinaline uygun yapılması olarak açıklandı.
İstanbul''da sokak tabelaları yenileniyor (26 Şubat 2007)İstanbul''da, ''Adres bilgi sistemi'' kapsamında başlatılan çalışmalarda, tüm sokak ve caddelere tabelalar dikilmeye başlandı.
Osman Hoca''nın kütüphanesi açıldı (26 Şubat 2007)Truva antik kentin mirasını gelecek nesillere taşıyacak olan Çanakkale-Tübingen Truva Vakfı M. Osman Korfmann Kütüphanesi dün Çanakkale''de açıldı.
Maslak''taki kültür merkezi için özel sektöre çağrı (26 Şubat 2007)İstanbul Maslak (Ayazağa) Kültür ve Kongre Merkezi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından özel sektöre tahsis edilecek. Dün, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı''nda yapılan tanıtım toplantısında Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, özel sektör yatırımcılarından destek beklediğini söyledi.
İstanbul''da kaçak kâbusu! (26 Şubat 2007)İstanbul''da yaklaşık 1.5 milyon bina var. 800 bini tamamen veya kısmen kaçak. Hangi ilçede kaç kaçak bina olduğu konusunda ise kesin rakam verilemiyor.
Rüzgârdan korunmak için Kanyon''a naylon branda (26 Şubat 2007)İstanbul''un açık havada alışveriş imkanı sağlayan en lüks komplekslerinden Kanyon, kış aylarında soğuk rüzgârların estiği caddeleriyle gündemde.
"Emlak sektöründe yatırımlar artacak" (26 Şubat 2007)The Wall Street Journal gazetesi, büyüyen ekonominin, Türkiye''de büyük alışveriş merkezleri başta olmak üzere, emlak sektörüne yapılacak yatırımları artıracağını yazdı.
Aspendos''ta çatlaklar oluştu iddiası (26 Şubat 2007)Aspendos akustiği nedeniyle yaz ayları boyunca birçok konsere sahne oluyor. Aşırı gürültü nedeniyle Aspendos Antik Tiyatrosu''nun sahne kısmında çatlaklar oluştuğu iddia edildi.
Hatay''a 3 balıkçı barınağı yapılıyor (26 Şubat 2007)Hatay''ın denize sahili olan 3 ilçesinde balıkçı barınağı kurulacak. Bunlardan bir tanesi tamamlandı, diğer 2 balıkçı barınağının ise inşaat çalışmaları devam ediyor.
Bekirpaşa''da yapılan yeni kavşak ve merdiven yol, ulaşımı kolaylaştıracak (26 Şubat 2007)İzmit''in Bekirpaşa beldesinde en önemli kavşaklardan biri olan Mehmet Ali Paşa Camii önündeki yolda düzenleme yapılıyor.
Sur-u Sultani denizle buluşuyor (26 Şubat 2007)Haftasonu Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Mustafa İsen’le İstanbul’da, tarihi yarımadada kemik sızlatan rüzgara rağmen keyifli bir gezi yaptık.
Toplam 174 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.