Haberler

Haberler

Toplam 206 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Toprak Seramik Outlet Açtı (20 Haziran 2007)Toprak Seramik, perakende satış mağazaları ve bayilerden oluşan dağıtım kanalına beklenen outlet mağazasını da ekledi.
Kent Konseyi'nin Gündemi: Su (22 Haziran 2007)Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Haziran ayı toplantısında, ”İzmir’de Sürdürülebilir Çevre” konu başlığında “İklim Değişikliği ve Su Yönetimi” tartışıldı.
İzmir’de su uyarısı (22 Haziran 2007)Ege bölgesindeki barajların doluluk oranı geçen yıla göre yarı yarıya düştü. Tahtalı Barajı’nda 257 günlük su kaldığı açıklandı. Henüz su kesintisi yapılmasını gerektirecek bir durum yok ancak uzmanlar bilinçli su kullanımı konusunda uyarıyor.
Kitaplarınızı götürmeyi unutmayın (22 Haziran 2007)Bir zamanlar Yunan düşünce hayatının en önemli merkezlerinden biri olan Assos, huzurlu bir tatil isteyenler için ideal.
1001 Gece Masalları'ndan çıkıp gelen kent: İstanbul (22 Haziran 2007)İstanbul, her geçen yıl dünya basınında daha çok yer alıyor. Pek çoğu övgü dolu kaleme alınan bu yazılar Türkiye için AB'ye göz kırpıyor.
Kalite ve belediyecilik (22 Haziran 2007)Gelişmiş dünya ülkelerinde kalite anlayışı çoktan aşılmış, mükemmelliğe ulaşma yolları aranmakta iken ülkemizde ne yazık ki, hala kalite hususunda yanlış anlamalar hakimdir.
DSİ Ve ASKİ’nin Ortak Basın Açıklaması (22 Haziran 2007)Haberin özünde DSİ’nin, Büyükşehir Belediyesi’ne, “Kızılırmak Suyu’nun içilemez olduğuna” dair bir rapor verildiğinin belirtildiğini kaydeden Başkan Gökçek, kendisinin hemen DSİ yetkililerini aradığını ve böyle bir raporun bulunmadığına dair, DSİ Genel Müdürlüğü ve ASKİ Genel Müdürlüğü imzalı ortak bir basın metni hazırladıklarını söyledi.
Bu ihaleden hayır yok iptal edin artık ! (22 Haziran 2007)İhale yapılalı 3 ay oldu. Sama Dubai CEO’su Farhan Faraidoon kendilerine ödeme tebliğinin ne zaman yapıldığını söylemiyor.
‘Davadan önce ödemem ama Türkiye’de kalıcıyım’ (22 Haziran 2007)Sama Dubai CEO’su Farhan Faraidooni, İstanbul Büyük- şehir Belediyesi ihalesinden 705 milyon dolara aldıkları İETT arazisi için, dava sonucu netleşmeden ödeme yapmayacaklarını açıkladı.
İMÇ Blokları’nın Yıkılması Üzerine (22 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul Manifaturacılar Çarşısı'nı (İMÇ) “Tarihi Yarımada’yı Koruma Projesi” kapsamında yıkıp yerine Prestij Konutları adı altında Osmanlı mimarisiyle 50 villa yapmak istemesi üzerine İMÇ Kat Malikleri Yönetim Kurulu 2006 Mart ayında İstanbul İdare Mahkemesi’ne başvurdu ve yönetim kurulunun haklı görülmesi üzerine yürütmeyi durdurma kararı alındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yürütmeyi durdurma kararına Mayıs 2006'da bir üst mahkemede itiraz etmesi üzerine Danıştay 6. Dairesi de itirazı değerlendirmek için bilirkişi raporu hazırlanmasına karar verdi. Konu ile ilgili projenin müelliflerinden olan Doğan Tekeli ve Metin Hepgüler ile Mimarlar Odası eski başkanı Oktay Ekinci’den görüşlerini istedik.
Yurtdışında daha yüksek standartlı proje yapabiliyoruz (22 Haziran 2007)Mar Mimarlık'ın kurucusu Gülfem Karaer, Türkiye'deki yasaların, konut sektörüne paralel olarak gelişemediğini, sektörün bir adım gerisinde kaldığını söylüyor İnşaat ve mimarlık firmalarının son 15 yılda önemli aşama kaydettiğini belirten Gülfem Karaer, sektörün dünya çapında hizmet verebilir hale geldiğini dile getirdi.
Alaska ile Sibirya tünelle bağlanacak (22 Haziran 2007)ABD ve Rusya iki ülkeyi kuzeyden tünelle birbirine bağlamak için kolları sıvadı. Bering Boğazı Tünel Projesi adı verilen plan toplam 65 milyar dolara mal olacak ve 15 senede inşa edilecek.
TBMM'nin yeni hizmet binalarının temeli atıldı (22 Haziran 2007)TBMM Başkanı Bülent Arınç, herkesin hayatında dönüm, kırılma noktalarının olabileceğini, ancak Meclisin her zaman milletin hizmetinde olacağını belirterek, “Siyaset yapmanın tek yeri, TBMM'de milletvekili olmak değildir. Bugünün yarını da var” dedi.
Fortis 7 milyar Euro ile otoparklara talip (22 Haziran 2007)İstanbul'a bin otopark yapma teklifinde bulunan Fortis, Gayrimenkul'ün CEO'su Devos '7 milyar Euro kaynak hazır' dedi.. İstanbul'un en gözde yatırım aracı olan ve yıllık cirosu 1 milyar doları bulan olan otoparklarına dünya devi Fortis talip oldu.
İmar değişirse asla bu parayı oraya ödemeyiz (22 Haziran 2007)Davalık Levent'teki İETT arazi ihalesini 1.1 milyar YTL'ye kazanıp parayı yatırmayan Sama Dubai'nin CEO'su "Projeden vazgeçmek istemiyoruz ama imar durumu değişirse bu parayı ödemeyiz" dedi.
İnönü Stadı’na Alman modeli (22 Haziran 2007)Beşiktaş İnönü Stadı’nın, Alman 1. Ligi ekiplerinden Eintracht Frankfurt’un "Commerzbank Arena" modeline göre yeniden inşa edileceği ileri sürüldü. Almanlar’ın ünlü "Sport1" isimli internet sitesinin haberine göre, Beşiktaşlı yöneticiler stat projesiyle ilgili olarak bir Alman inşaat firmasıyla görüşmelere başladığı ve isim hakkını da satmak istediği belirtildi.
Tarih: 22 Haziran 2007 Kaynak: Hürriyet
Ankara'nın su sıkıntısı (22 Haziran 2007)Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğine (TMMOB) bağlı Peyzaj Mimarları Odası, Ankara'da yaşanan su sıkıntısının, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 13 yıllık yanlış kent yönetimi yaptığı için” ortaya çıktığını öne sürdü.
Hasanoğlan’da tarihi buluşma (22 Haziran 2007)İnşaat Mühendisleri Odası ile Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen "Hasanoğlan Yüksek Köy Enstitüsü Yerleşkesi Değerlendirme Proje Yarışması" etkinlikleri devam ediyor. Proje kapsamında, 23-24 Haziran tarihlerinde Hasaoğlan yerleşkesinde kamp düzenlenecek. Hasanoğlan Köy Enstitüsü mezunlarıyla, yarışmacı mühendislik-mimarlık öğrencilerinin biraraya geleceği kamp, kuşaklar arasında köprü işlevi görmenin yanında, yarışmacı öğrencilerin köy enstitülerinin tarihsel anlamına hakim olmalarını da sağlayacak. Bilgi için, İnşaat Mühendisleri Odası’nın 2943015 ile Mimarlar Odası’nın 24178665 /119-124 No’lu telefonlarını arayabilirler.
Tarih: 22 Haziran 2007 Kaynak: Hürriyet Ankara
Kırıkkale bu suyu yıllardır kullanıyor (22 Haziran 2007)BüyükşehirBelediye Başkanı Gökçek, Kızılırmak suyunun Ankara’ya getirilmesi konusunda, "Kırıkkaleliler yıllardır bu suyu içiyor. Bir tane ishal olan yok" dedi.
TMSF ve Ankara Büyükşehir Hazine'yi çökertti (22 Haziran 2007)Hazine, kamu kuruluşlarından olan alacaklarının yarısına yakınını vadesi geçmesine rağmen tahsil edemedi. Kamu alacaklarının 41.5 milyar YTL'lik bölümünün vadesi geçti.
Toplam 206 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.