Haberler

Haberler

Toplam 225 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
OMA’dan Singapur’a Konut Kule (23 Mart 2007)Singapur’un en büyük özel yatırım şirketi Far East Organization, 36 katlı konut kule için Office for Metropolitan Architecture (OMA) ile anlaştı, bu bina aynı zaman da OMA’nın Singapur’da gerçekleştireceği ilk mimari proje olma özelliğinin taşıyor.
Häfele’den Mimarlık Öğrencilerine Önemli Destek (23 Mart 2007)Genç nesile her türlü fırsatın ve desteğin sağlanması gerektiği felsefesiyle hareket eden Häfele, 2007 yılında da Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri’nin ana sponsorluğu üstlenerek benimsediği felsefesi doğrultusunda anlamlı ve önemli bir adım atıyor.
Gayrimenkul Sektörünün Anti Kahramanları: Asya ve Rusya''dan Örnekler (23 Mart 2007)Geçen hafta gerçekleşen uluslararası MIPIM Fuarı Avrupa’daki birçok kentsel dönüşüm ve gelişim projelerinden ve Asya ve Rusya’da gerçekleşen gelişim projelerinden haberdar olmamızı sağladı. Fakat Asya ülkelerinde ve Rusya''da gelişimden anlaşılan şey Avrupa''dan biraz farklı. Kentsel gelişime ve kentte yaşayanlara dair hiçbir şey üretmeyen Asya şehirlerinde ve Rusya’da özellikle kongre merkezleri ve turistik merkezler ayrı birer cumhuriyet gibi kendi coğrafyalarında boy gösteriyor.
İstanbul’dan sonra sıra Anadolu’da (23 Mart 2007)Avusturyalı Mel Gayrimenkul, Karadeniz’in en yüksek projesini yapmak üzere Samsun’da arsa satın aldı. İstanbul’un en değerli arsaları rekor fiyatlarla bir bir satılırken, yabancı yatırımcılar gözünü Anadolu’ya da çevirdi.
Pet Holding, İngiliz ortakla orta gelirli için konut üretecek (23 Mart 2007)Türkiye’nin ilk özel petrol şirketlerinden Pet Holding, Bodrum’da iki proje başlattı. Firma, İngiliz ortaklığıyla İstanbul’da da 1.000 adet toplu konut inşa edecek.
Prof. Zihni Sinir tünelleri başlıyor! (23 Mart 2007)Dün Vatan''da İstanbul''da yaptırılacak beş karayolu tüneli ihalesi ile ilgili bir haber yayınlandı.
İstanbul güzel binaları hak etmiyor mu? (23 Mart 2007)İstanbul''da Açıkhava Tiyatrosu ile Radyoevi arasındaki alanda bir plan değişikliği yapıldı.Bu çerçevede Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu yıkılacak, yerine kongre ve tiyatro binası yapılacak.
Gençlerin fikirlerini şirketler kapıştı (23 Mart 2007)İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri''nin düzenlediği ''Endüstriyel tasarım yarışması''nda planı, projesi ve işlevselliğiyle üretime hazır tasarımlara herkes hayran kaldı.
İETT garajına Dubai Towers (23 Mart 2007)İETT garajı ihalesini kazanan Dubai Şeyhi Maktum, Dubai Towers projesini hayata geçirmeyi düşünüyor. Ancak bu kez burgu kuleler yerine farklı bir proje gündeme gelebilir.
Bir de ideolojik olmasalar! (23 Mart 2007)1 Mayıs''ta GAP''ta damla sulamaya geçiş çalışması başlatılacağını müjdeleyen Başbakan Erdoğan, çevrecileri ideolojik davranmakla suçladı. Erdoğan ideolojik olmayan çevreciye tam destek sözü verdi.
Belediyeler kamulaştırma yetkisini aldı (23 Mart 2007)Belediyelerin TOKİ''nin izniyle gecekondu ıslah ve tasfiye sahalarındaki özel arazileri satın almasına veya kamulaştırmasına olanak sağlayan tasarı, TBMM Genel Kurulu''nda kabul edilerek yasalaştı.
Sudan mı fedakârlık etmeli, yoksa yapılaşmadan mı? (23 Mart 2007)İstanbul''un özellikle 1980''li yıllardan itibaren yoğun göç ve ciddi bir yapılaşma sorunu ile karşı karşıya olduğunu biliyoruz.
"Komşu" suyu geliyor (23 Mart 2007)Dünya Su Günü''nde Antalya''da düzenlenen "Nehir Havzaları Yönetimi Uluslararası Kongresi" nin açılışında konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, İstanbul''un su sıkıntısını Bulgaristan''dan getirecekleri suyla çözeceklerini söyledi.
Konut Fuarı''nın bu yılki yıldızı orta sınıf projeler! (23 Mart 2007)Bu yıl 9. kez düzenlenen Konut&İşyeri Fuarı''nda, katılımcıların orta gelir grubuna yönelik projelerini hızlandırdığı gözlendi. Fuarda, metrekare fiyatları 1000 dolar seviyesinde olan projeler yanında Kıbrıs şirketleri konut satmaya çabalıyor.
Kent-Yorum: Süt ve lale ya da katılımcı bütçe (23 Mart 2007)Üç çocuklu bir aile. Çocuklardan biri hasta, ikisi okula gitmek yerine çalışmakta, anne keza öyle. Baba da çalışıp didiniyor elbet. Ele geçen üç kuruş, yakıt alacak para yok, evdekiler yarı aç, yarı çıplak, baba meyhanede demlenmekte...
Metro, M1 Meydan''ı Avrupa''ya ''yeni Harrods'' diyerek tanıttı (23 Mart 2007)Metro Group, Yıllık Raporu''nu AB''nin 50''nci yılına adadı. Bilançoyla dağıtılan Avrupa Pazaryeri kitabında Ümraniye''de inşaa ettiği M1 Meydan''ı Harrods gibi Avrupa''ya yenilik getirecek mağaza konsepti olarak niteledi.
İETT arazisinden geldi, tünel yollara gidecek (23 Mart 2007)Levent’teki İETT arazisini 1 milyar 150 bin YTL’ye satan Büyükşehir Belediyesi dün de İstanbul’un çeşitli bölgelerine yapılacak 5 ayrı kara yolu tüneli projesinin ihalesini yaptı.
"Arazilerin parası kirliliği önleyemeyecek" (23 Mart 2007)Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası,İETT Garajı arsasının İstanbul Boğazı''na hakim konumu, önemli ticaret ve alışveriş merkezleri ile ana ulaşım hattı üzerinde olması nedeni ile paha biçilemez değere sahip olduğu belirtti.
Antalya''da iyi şeyler oluyor (23 Mart 2007)Bir şehri şehir yapan; sadece yer üstüne yapılan binaları, bulvarları, meydanları, ışıkları değil, belki de daha önemlisi yeraltına yapılan yatırımlardır.
Gecekondu ıslahında yetki TOKİ’nin (23 Mart 2007)Gecekondu Kanunu’nda Bayındırlık Bakanlığı’na verilmiş olan hak, yetki ve görevler TOKİ’ye devrediliyor.
Toplam 225 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.