Haberler

Haberler

Toplam 226 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
TECU Bakır Çatı ve Cephe Kaplamaları Yapı Fuarı’nda (2 Nisan 2007)Bakır ve bakır alaşımı ürünler konusunda dünya çapında önemli firmalardan biri olan KM EUROPA METAL AG , TECU bakır kaplama ürünleriyle ile bu yıl yine Yapı Fuarı’nda yer alıyor.
Seranit Usta Eğitim Seminerleri ile Sektöre Nitelikli Eleman Kazandırıyor (5 Nisan 2007)Seranit’in ‘Usta Eğitim Seminerleri’nin ilki İstanbul’da gerçekleşti. 35 ili kapsayacak seminerler inşaat ve yapı sektörüne nitelikli ustalar kazandırmayı amaçlıyor.
Sinan’ın Mesajı (6 Nisan 2007)9 Nisan Mimar Sinan’ın ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma etkinlikleri çerçevesinde, Mimarlar Odası’nın bu seneki Mimar Sinan bildirisini “Sinan’ın Mesajı” başlığı altında Prof.Dr. Doğan Kuban hazırladı.
Business Bay’de Zaha Hadid Tasarımı Omniyat Projesi (6 Nisan 2007)Dubai kökenli gayrimenkul geliştirme firması Omniyat Holding’in bir kolu olan Omniyat Gayrimenkul, son ticari projelerinin, dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid tarafından tasarlandığını duyurdu.
Space Syntax Üzerine (6 Nisan 2007)12-15 Haziran 2007 tarihleri arasında İTÜ Mimarlık Fakültesi ev sahipliğinde yapılacak olan 6. Uluslararası Space Syntax Sempozyumu, bu yöntemi Türkiye’deki araştırmacı ve uygulamacılara tanıtacak.
Frei Otto’nun Serpentine Galerisi Pavyon Tasarımı Kjetil Thorsen’in Tasarımı için Ertelendi (6 Nisan 2007)Londra Serpentine Galerisi 2007 pavyonu için planlarını değiştirdi. Serpentine, daha önce Alman mimar Frei Otto ile anlaşmıştı. Ancak geçen hafta, Snøhetta’nın ortaklarından Norveçli mimar Kjetil Thorsen ve Danimarkalı enstalasyon sanatcısı Olafur Eliasson ile çalışacağını açıkladı.
Sayılarla Orta Sınıfın Düşüşü (6 Nisan 2007)Son yıllarda ulusal konut piyasası ile boğulmuş durumdayız. Piyasadaki canlılık ve ekonomik kriz tahminleri de tarihe geçti. Ama bunu sadece bazı ev sahipleri biliyorlar, ulusal rakamlar yerel konut piyasalarında neler olduğunu çok da anlatmıyor. Bundan dolayı büyük zarara da uğrayabilirsiniz. New York’lu gayrimenkul danışmanlık ve gayrimenkul ekspertiz şirketi Miller Samuel Inc. idareci şefi Jonathan J. Miller; “Bu piyasada göze çarpan özellik ise şu; yakından bakarsanız değişik modellerin belirdiğini görürsünüz. Örneğin New York’da ihale savaşları olduğunu ve bazı satışçıların fiyat düşürdüğünü gördük,” diyor.
Yaratıcı fikirler 82.5 milyon $ kazandırdı (6 Nisan 2007)Eczacıbaşı kuruluşları arasındaki inovasyon yarışı, bu yıl yine büyük bir mücadeleye sahne oldu. 2007 Eczacıbaşı Yaratıcılık ve Yenilikçilik Büyük Ödülü’nü “Sıçratmayan Pisuvar” projesiyle Eczacıbaşı Yapı Gereçleri kazanırken, 1999’dan bu yana yarışan toplam 144 projenin topluluğa katkısı 82.5 milyon dolara ulaştı. 10 kuruluşun toplam 29 proje ile yarıştığı Eczacıbaşı’nda Yaratıcı ve Yenilikçi Buluşmalar etkinliğinde konuşan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, yenilikçilikte de yenilikçi olmanın bir zorunluluk haline geldiğini belirterek, Andre Gide’nin şu sözünü kullandı: “Çok iyi biliyoruz ki, “Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret edemeyenler, yeni topraklar keşfedemezler.” Eczacıbaşı “O nedenle, inovasyon yönetimimizin önemli noktalarından biri de farklı düşünme niteliklerine sahip iş arkadaşlarımızın önünü açmak olacaktır” dedi.
Tarih: 6 Nisan 2007 Kaynak: Akşam
Antakya için müjdeli haber (6 Nisan 2007)Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, turizm potansiyeli açısından eşsiz bir şehir olan Antakya’ya kayıtsız olduğu yolunda yazım üzerine önceki gün Müsteşar Profesör Mustafa İsen aradı.
İstanbul Belediyesi daha fazla nasıl tanıtım yapabilir? (6 Nisan 2007)Geçen akşam İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı CNN’de izliyorum. Ahmet Hakan’ın "Tarafsız Bölge" programında Yalçın Bayer ve Hakkı Devrim soruyor, Topbaş yanıtlıyor.
Bir Mektup (6 Nisan 2007)Sevgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanım, biliyorum oldukça yoğunsunuz ve İstanbul''un geleceği adına oldukça önemli kararlar alıyorsunuz.
Büyükşehir, ihaleyi iptal etti, tiyatro sanatçıları şimdiye kadar en büyük eylemi ortaya koydu (6 Nisan 2007)Dün köşemizden duyurduğumuz "Tiyatro''ya 2. darbe'' yazısında sözünü ettiğimiz ''Harbiye Kültür Vadisi'' projesi ihalesi ''şartlar oluşmadığı'' için iptal edilirken, ''Muhsin Ertuğrul Sahnesi''nin yıkımına karşı çıkan Büyükşehir Belediyesi''ne bağlı Şehir Tiyatrosu''nun oyuncu ve teknik elemanları, Şehir Tiyatroları''nın tarihinde ilk kez bu kadar büyük bir eylem ortaya koydular.
Karadeniz Sahil Yolu 850 milyon YTL borçla açılıyor (6 Nisan 2007)Karadeniz Sahil Yolu, nihayet yarın açılıyor. Projeyi üstlenen müteahhitler, “Kredi alıp işi bitirdik. Cebimizden yedik. 850 milyon YTL alacağımızın ödenmesini bekliyoruz” dedi.
İstanbul''da kamu arazileri satılırken... (6 Nisan 2007)İstanbul''da kamu mülkü arazilerinin satışının İstanbulluya faturası ne olacak? Bugünlerde bu soruya cevap vermek için alim olmaya gerek yok, kente biraz dikkatli bakmak yeterli.
"Kongre Vadisi İstanbul''a ihanettir" (6 Nisan 2007)Harbiye’de Kongre Vadisi kurmak için açılan ihalenin sonuçları önümüzdeki günlerde açıklanacak. Projeyi değerlendiren Mimar Prof. Dr. Uğur Tanyeli, Harbiye’ye Kongre Merkezi yapılmasını, ‘İstanbul’a İhanet’ olarak değerlendirdi.
Doğanın harikaları tehdit altında (6 Nisan 2007)Amazon ormanları, Himalaya buzulları, mercan adaları veya Bengal kaplanı gibi doğa harikası türler veya bölgeler, küresel ısınma tehdidiyle karşı karşıya.
Shakespeare tiyatrosu yıkılmadı (6 Nisan 2007)Royal Shakespeare Company''nin 75 yıllık binası, yenilenmek üzere kapılarını kapatıyor. 2004 yılında binanın yıkılmasına karar verilmiş, tepkiler üzerine proje değiştirilmişti.
''Dönüşüm alanları yasa tasarısı işgal yasasıdır'' (6 Nisan 2007)TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, "Dönüşüm Alanları Hakkında Kanun Tasarısı''nı bir işgal yasası olarak görüyoruz" dedi.
TMMOB Başkanı''ndan Milletvekillerine Açık Mektup: Haksız rekabet yaratılması yanlış (6 Nisan 2007)TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, mühendis, mimar ve şehir plancısı unvanı olmayan yabancı uyruklu kişilerin ülkemizde imza ve proje sorumluluğuna sahip olarak çalışmalarına imkan veren yasa tasarısının...
Türk işi tasarım (6 Nisan 2007)Nurus''un organizasyonuyla Milano''da düzenlenecek ''İlk in Milano'' sergisi Türk tasarımının dünyaya açılması bakımından bir sıçrama tahtası olacak. Sergide 29 tasarımcının eserleri var.
Toplam 226 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.