Haberler

Haberler

Toplam 251 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Professional Lighting Design Türkiye’nin yeni sayısında tema: “Doğal Işık” (13 Nisan 2007)Her sayı bir tema çerçevesinde ışığı masaya yatıran PLD’nin Ocak - Mart sayısı zengin bir içerikle okurlarının karşısında. Doğal ışık, yani gün ışığının mimari yapılarda kullanımı önemini koruyan ve tartışılması gereken bir konu.
İstanbul’da küresel ısınmaya karşı ‘teras çatı’ teşvik edilecek (9 Nisan 2007)Dünyanın ekolojik bir kıyamete doğru gittiğine dikkat çeken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Zeytinburnu başta olmak üzere bazı yerlerde inşa edeceğimiz evlerin üstünü teras çatı şeklinde yaparak bitkilendireceğiz. Böylece sera etkisini en aza indirmeyi düşünüyoruz” dedi.
Seranit Usta Eğitim Seminerleri ile Sektöre Nitelikli Eleman Kazandırıyor (5 Nisan 2007)Seranit’in ‘Usta Eğitim Seminerleri’nin ilki İstanbul’da gerçekleşti. 35 ili kapsayacak seminerler inşaat ve yapı sektörüne nitelikli ustalar kazandırmayı amaçlıyor.
VitrA ve Artema’nın Yeni Ürünleri Unicera’da Sergilendi (12 Nisan 2007)VitrA ve Artema markalarıyla, Türkiye’de ve uluslararası pazarlarda sektörünün en büyük oyuncuları arasında yer alan Eczacıbaşı Yapı Grubu, 19. Uluslararası Seramik ve Banyo Fuarı Unicera’da 2007 koleksiyonlarını ilk kez Türk tüketicisinin beğenisine sundu.
AKM''yi ve Kongre Vadisi''ni Masaya Yatırıyoruz (13 Nisan 2007)16 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilecek İstanbul Forumu: AKM ve Kongre Vadisi paneli öncesinde, Suna ve İnan Kıraç Vakfı kültür ve Sanat İşletmesi Genel Müdürü M. Özalp Birol’dan, İnsan Yerleşimleri Derneği kurucusu Korhan Gümüş’ten ve panel katılımcılarından İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İSMD) Başkanı Doğan Tekeli’den konuyla ilgili görüşlerini aldık. Doğan Tekeli, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Başkanı; "AKM’nin yıkılması hakkında son olarak, özel bir kanun çıkarılacağı haberi, Kültür Bakanı tarafından kamuoyuna açıklandı. Kültür Bakanlığı''nın şimdiye kadar yapılan, söylenen tüm karşı düşüncelerden etkilenmediği anlaşılıyor..."
“Ankastre ürün talebi artıyor” (13 Nisan 2007)Ankastre ürünler konusunda İtalya’nın örnek alınması halinde Türkiye pazarının büyüyeceğini söyleyen Bosch Ev Aletleri Satış Direktörü İhsan Kara, bu ülkede ankastre ürünlerin ‘tek parça’ ürünlere kıyasla yüzde 90 fazla satıldığını söyledi.
İstanbul''da dev zirve (13 Nisan 2007)Dördüncü Dünya Belediye Başkanları Zirvesi dün akşam Çırağan Sarayı’nda düzenlenen açılış töreni ile başladı.
Marmaray’da hedef 2010 (13 Nisan 2007)Kadıköy’de Marmaray çalışmalarını yerinde inceleyen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Atatürk Tüneli’nde bir kalıbın yerine konulmasını gerçekleştirdi. Tünellerde günde yaklaşık 10-12 metre yol alındığını belirten Yıldırım, İstanbul Boğazı’ndan geçen tünelin normal derinliğinin 60 metre, tünelle birlikte 70 metreyi bulduğunu ve dünyada bir ilk olduğunu söyledi. Kazı çalışmaları sırasında arkeolojik eserlerin bulunmasının çalışmaları geciktirdiğini bu nedenle projenin 2010 yılı sonunda tamamlanacağını söyleyen Ulaştırma Bakanı Yıldırım, “Gecikme olsa da tarihin gün ışığına çıkmasından dolayı mutluyuz” diye konuştu. Projenin tamamlanması ile birlikte saatte 150 bin kişinin taşınacağını hatırlatan Bakan Yıldırım, otomobiller için yapılacak ikinci tünel konusunda da eleştirilere açık olduklarını ancak bu sorunun çözülmesi gerektiğini kaydetti.
Tarih: 13 Nisan 2007 Kaynak: Akşam Yazan: Özner Berber
Adalar manzaralı Dragos Konakları satışa sunuluyor (13 Nisan 2007)İstanbul’da tüm gelir gruplarına yönelik 40 bine yakın konut projesi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi KİPTAŞ, üst gelir grubuna hitap eden ve sosyal konutlara kaynak oluşturacak “Dragos Konakları” projesini tanıttı. Yarın satışa sunulacak Adalar manzaralı konaklar, 16 blokta yer alan 128 daireden oluşuyor.
Dünyada bir ilk: Da Vinci Kulesi (13 Nisan 2007)Dubai’de inşaat sektöründe bir ilke daha imza atıldı.”Dynamic Architecture” ismini taşıyan proje çerçevesinde kendi etrafında 360 derece dönen bir kule yeni bir teknikle inşa edilecek.
Türkiye’nin en güzel 10 küçük meydanı (13 Nisan 2007)Türkiye’nin kentleri maalesef meydan fukarası. Bizde, Batı kentlerinde olduğu gibi kentin merkezi meydanların değil daha çok çarşılar ve külliyelerin çevresinde oluşmuş.
Kamhiler, Pendik''e 500 yat kapasiteli marina yapacak (13 Nisan 2007)Kamhi Ailesi, Çakır Yapı ve Aksa Marina ortak girişimi, 50 milyon dolar yatırımla Pendik’te marina inşa edecek. Proje, 2008’de devreye girecek.
Aspendos şimdi bitti!.. (13 Nisan 2007)Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, Aspendos Antik Tiyatrosu''nun tüm etkinliklere kapatılmasına karar vermiş. Bu "tüm" içinde, Antalya''nın gururu, dünyaya açılan penceresi Aspendos Opera ve Bale Festivali de var.
Türk tasarımcılar iLK defa bir arada (13 Nisan 2007)Şimdiye kadar uluslararası arenada bireysel çalışmalarıyla tek tek kendilerinden söz ettiren Türk tasarımcılar, gelecek hafta Milano Tasarım Haftası kapsamında yapılacak bir sergiyle ilk kez birlikte sahneye çıkıyorlar.
''Yasa olmazsa AKM inşaatı 10 yıl sürer'' (13 Nisan 2007)İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti için hazırlanan yasa tasarısına AKM''nin yıkılmasına yönelik bir hüküm eklenmesi, hem tartışmaları tırmandırdı hem de konuyu Meclis gündemine taşıdı.
Greenpeace, Enerji [D]evrimini açıkladı (13 Nisan 2007)Greenpeace ve Avrupa Yenilenebilir Enerji Konseyi (EREC) tarafından hazırlanan "Enerji [D]evrimi: Sürdürülebilir Bir Dünya için Enerji Yol Haritası" raporu dün TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi''nde yapılan bir basın toplantısıyla açıklandı.
''Küresel soğutma'' rehberi (13 Nisan 2007)''Küresel ısınmayı kontrol altında tutmak için henüz geç değil, ama enerji devrimi şart'' diyen Greenpeace, bu konuda herkesin alabileceği önlemleri anlattı.
AKM’yi yıkma kararı yangından mal kaçırır gibi (13 Nisan 2007)Katılımcı Bütçe örnekleri ne kadar sevindirici ise İstanbulluları yakından ilgilendiren Atatürk Kültür Merkezi’yle ilgili "yangından mal kaçırır" gibi TBMM sevk edilen yasa tasarısı o kadar üzücü.
Koza''nın ''altın'' oyunu (13 Nisan 2007)Zeytincilik Yasası gereğince, zeytin alanlarının 3 kilometre yakınındaki işletmelere izin verilmezken bu engeli aşmak isteyen Koza Altın firmasının, Havran Küçükdere''de işletmeyi planladığı maden için çok sayıda ağaç kesimi yaptığı savlandı.
Lahit mezarlardan gözyaşı şişeleri çıktı (13 Nisan 2007)Bolu''nun Tepecik Mahallesi''nde yapılan hafriyat çalışması sırasında bulunan ve Roma dönemine ait olduğu tespit edilen 4 mezarın içinden gözyaşı şişeleri ile kandiller çıktı.
Toplam 251 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.