Haberler

Haberler

Toplam 152 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Çimento fiyatlarına darbe (17 Mayıs 2007)Altyapı yatırımlarına hız vereceği için seçimleri heyecanla bekleyen çimento sektörü, tarihin erkene çekilmesi ile sıkıntı yaşıyor.
Dubai''deki projeler sahiplerini bekliyor (17 Mayıs 2007)Dubai''de çok sayıda dev proje tamamlanmak üzere. Çoğunun daha tasarım esnasında satışının yapıldığı projelerde alıcılar genellikle gayrimenkul şirketleri. Asıl ev sahiplerinin evlere taşınıp taşınmayacakları ise meçhul..
Yabancılar Kilis''te OSB kuruyor (17 Mayıs 2007)Kilis''te kurulacak 22 bin dönümlük yeni organize sanayi bölgesinde 84 fabrika yapılması planlanıyor.
Dubai''ye 6 yıldızlı otel (17 Mayıs 2007)Tamince, Dünya Projesi’nden sonra şimdi de Dubaili ortağıyla Palmiye Adası’nda 500 milyon dolarlık 3 projeye imza atacak.
İstanbul''da göç zamanı! (17 Mayıs 2007)Bu yaz teslim edilecek konutlar nakliye şirketlerine hareketli günler yaşatıyor. Şirketlerin en çok taşımacılık yaptığı semtler ise alışkın olmadıkları şekilde Kurtköy, Beylikdüzü ve Ümraniye..
Bellek prangası (17 Mayıs 2007)Metropolü tanımlarken, kaybolmak, dokunamamak, yüzleşememek, labirent gibi sözcükleri sık sık kullanırız. Her an gözün görebileceğinden, kulağın duyabileceğinden fazlası vardır metropolde, keşfedilmeyi bekleyen bir dekor, bir manzara vardır.
Başkan Kocaoğlu''ndan metro müjdesi: "Metro ağı 9 kat büyüyecek" (17 Mayıs 2007)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2008 sonu, 2009 başında İzmir’in 90 km.’lik metro ve raylı sistem ağına sahip olacağının müjdesini verdi.
İstanbul''a ''2010'' oyunları (17 Mayıs 2007)İstanbul''un 2010''da "Avrupa Kültür Başkenti" olacağını duyunca, yıl boyunca sürecek sanat etkinliklerini, sergileri, konserleri ve özellikle tarihi çevrelerde gerçekleşecek buluşmaları düşlemiştik...
3 ülkeye 1 turizm merkezi (17 Mayıs 2007)İbrahim Cevahir, Meriç Nehri üzerinde yer alan Kavak Adası''na otel, alışveriş merkezi ve havaalanı kurmayı planlıyor. 600 milyon doların üzerinde yatırım yapılması beklenen proje için Yunanlı işadamı Odisseas Athanasiou ile anlaşan Cevahir, yeni ortağıyla birlikte dün adayı gezdi.
En büyük yayla affı yola çıktı (17 Mayıs 2007)Yaylalarda yükselen villalar için en kapsamlı affın eli kulağında. Mera Kanunu''nda AKP''lilerin önerisiyle yapılacak değişiklik, yaz sıcağından bunalan Çukurovalıların kendini attığı Tekir Yaylası''nda heyecan yarattı.
Başkan Topbaş ‘İklim Zirvesi’nde (17 Mayıs 2007)ABD’nin New York kentinde düzenlenen “C40 Büyük Kentler İklim Zirvesi”ne katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, zirvenin “Yenilenebilir Enerji Sistemlerini Benimsemek” konulu altıncı panelinde bir konuşma yaptı. Topbaş konuşmasında, bu toplantının, iklim değişikliğiyle mücadelede önemli açılımlar sağlayacağına inandığını belirterek, dünyanın üretim ve tüketimin her aşamasında kirlendiğini ve iklim değişikliği sebebiyle denizlerin ve okyanusların giderek küçüldüğünü söyledi. İklim değişikliğinin etkilerinin azaltılmasına yönelik alınacak tedbirlerde hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerin sorumlulukları olduğunu ifade eden Topbaş, Türkiye’nin bu anlamda yaptığı yasa değişikliklerini anlattı. Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle enerji, ulaşım, atık yönetimi ve çöp gazından elektrik üretimi projeleri sayesinde yıllık 1.8 milyon ton sera gazı emisyonunu azaltmayı hedeflediklerini de vurguladı.
Tarih: 17 Mayıs 2007 Kaynak: Türkiye
Altı aylık suyu kalan İstanbul''da son durum (17 Mayıs 2007)İSKİ''ye göre İstanbul''un altı aydan da az suyu var. Başkan Topbaş''sa umutlu: Halkı uyardık, 200 bin metreküp su tasarrufu sağladık.
Dünyayı kurtarmak için beş yıl kaldı (17 Mayıs 2007)"İklim Çözümleri" adlı bir rapor hazırlayan Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF), "Dünyayı kurtarmak için beş yılımız kaldı" dedi.
Bazı kentlerde konut fiyatları neden daha hızlı artıyor? (17 Mayıs 2007)Tüketimin düştüğünü, ancak konut talebinin henüz düşmediğini önceki hafta yazdık. Öte yandan bazı kentlerde konut fiyatları hızla artmaya devam ediyor. Özellikle de İstanbul''da. Bunun nedeni genellikle nüfusa bağlanıyor.
Yayla evlerinin tapu sorunu TBMM gündemine geliyor (17 Mayıs 2007)Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve Adana Milletvekili Vahit Kirişçi, Mera Kanunu''nda değişiklik öngören yasa teklifini, en kısa sürede yasalaşması için TBMM Genel Kurulu''na sunacaklarını bildirdi.
Susuzluğa karşı projeler (17 Mayıs 2007)Batı bölgelerimiz ''kavrulmaya'' başlandı. Ne yazık ki bir çok makam ve kişi bunun hala farkında değil. Artık uyanalım... Susuz kalıyoruz...
TMMOB: Ormanı korumak için 2A''yı durdurun (17 Mayıs 2007)Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, martta yürürlüğe giren Orman Yasası''nın 2-A maddesi uyarınca orman sınırları dışına çıkarılacak yerler hakkında yönetmeliğin iptali ve yürürlüğünün durdurulması için Danıştay''a başvurdu. Dilekçede, "Yönetmelikle gerek kaçak yapılaşma, gerekse tarım alanı açma şeklinde gasp edilmiş ve/veya yüksek rant getirecek orman alanlarının yapılaşmaya açılmasıyla ülke geneline yayılacak bir uygulama başlayacaktır" denildi. Dilekçede, yönetmeliğin hiçbir ölçüt getirilmeden yanan orman alanları hariç tüm ormanları uygulama kapsamı içine aldığı ifade edildi.
Tarih: 17 Mayıs 2007 Kaynak: Milliyet
2007 Mies van der Rohe Ödülleri Sahiplerini Buldu (16 Mayıs 2007)Kusursuz ve yüksek nitelikli yapım tekniğini yenilikçi bir anlayışla Avrupa’da örnek olarak ortaya koyan eserlerin değerlendirildiği Mies van der Rohe Ödülü, 14 Mayıs 2007 tarihinde Barcelona Mies van der Rohe Pavyonu’nda gerçekleştirilen ödül töreni ile sahibini buldu. Ödül, daha once ARKIMEET konferansları kapsamında İstanbul’da da bir konferans veren Luis M. Mansilla ve Emilio Tuñón kuruculuğundaki Mansilla + Tuñón mimarlık ofisi tarafından İspanya Castilla, León da tasarlanan Çağdaş Sanat Merkezi (MUSAC) projesine verildi.
Tasarım Merkezi (TM) Dergisi’nin Mayıs Sayısı Çıktı (16 Mayıs 2007)Tasarım Merkezi (TM) Dergisi Mayıs ayında 6. sayısıyla yayın hayatına devam ediyor. Yine temel bir konsept üzerinden kurgulanan dergi, Anadolu’dan, Gündem: Gençlik ve Tasarım başlıklarından oluşuyor.
Doğan Holding Marbleton''a ortak oldu (16 Mayıs 2007)Geleceğe dönük stratejilerinde gayrimenkule dayalı proje geliştirme ve yürütme faaliyetlerine de yer veren Doğan Holding, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölgesi''nde gayrimenkul yatırım alanında faaliyet gösteren Marbleton Property Fund LP''ye yüzde 10 oranında ortak oldu.
Toplam 152 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.