Haberler

Haberler

Toplam 152 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
400 milyar dolarlık proje, Abu Dabi''de görücüye çıktı (14 Mayıs 2007)Birleşik Arap Emirlikleri''nin başkenti Abu Dabi''de devam eden "Cityscape" emlak fuarında görücüye çıkan projelerin toplam değeri 400 milyar doları aşıyor. Organizatör Rohan Marvaha, Cityscape emlak fuarının ilk defa Abu Dabi''de düzenlendiğini anlattı.
Alt gelir grubuna konut yapmaya devam edeceğiz (14 Mayıs 2007)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, 255 binden fazla konutun inşaatına başladıklarını, 140 bin konutu bitirme noktasına getirdiklerini söyledi.
Barajlar boşaldı, susuz yaz kapıda (14 Mayıs 2007)İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerimiz kurak geçmesi beklenen bir yaza hazırlanırken barajlardaki su miktarının giderek azalması "Susuzluk sıkıntısı geri mi geliyor?" sorusunu akla getiriyor.
AKP''den ikinci mera affı (14 Mayıs 2007)Hükümet seçim öncesi, 2005''te ilk adımını attığı mera affını tamamlamayı amaçlıyor. AKP''nin gündeme getirdiği teklifler hem yaylak ve kışlaklara hem de Hazine''ye tescilli meralara yapılan inşaatların affını öngörüyor.
Başkent te ’küresel’ sıkıyönetim (14 Mayıs 2007)Bu ülkenin başkenti alarm veriyor...Su alarmı.. Dün Belediye Başkanı Melih Gökçek aynen şöyle diyor: - En fazla 4-5 aylık suyumuz kaldı.
Bir Mimarın Gözden Uzak Fikirleri (11 Mayıs 2007)Mimarların, çalışma taslaklarını ille de sergilemek durumunda olmadıkları belirli mimari maketler çoğunlukla arka odalara tıkılırlar ya da süprüntü yığınlarına indirgenirler. Ancak, önemli bir romanın ilk versiyonları ya da klasik bir filmden outtake’ler (çekilmiş ancak filmde kullanılmamış bir sahne) gibi maketler, öğrenciler ve mimari hayranları için, yaratıcı süreçler üstüne bir pencere sunmalarından dolayı sonuç üründen çok daha ilgi çekici olabilirler. Onlar aynı zamanda, bilgisayarla üretim yapılan bir çağda, bir yapının nasıl göründüğü ve nasıl bir his yarattığı hakkında da fikir verirler. Bu yüzden 72 yaşındaki Mimar Richard Meier,ziyaretçiler için 40 yıllık kariyeri boyunca uzanan projelerinden bir maketler dizisi örneği görme şansı vererek, dış dünyayı içeri davet etme kararı aldı.
Koç: AKM yüzde 40 deprem riski taşıyor (11 Mayıs 2007)Atatürk Kültür Merkezi’nin yıkılarak yerine yenisinin yapılmasını içeren tasarı Milli Eğitim Komisyonu’ndan geçti.
Büyükşehir, yeni su kaynakları için düğmeye bastı (11 Mayıs 2007)Azalan su kaynaklarına karşı yeni barajlara yönelik çalışmalarını yoğunlaştıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştireceği yatırımlarla yıllık 95 milyon metreküplük kapasite artışı planlıyor.
Net Grubu iki arsayı Ağaoğlu''na devretti (11 Mayıs 2007)Net Grubu, iki adet arsasını 17.7 milyon dolara Ağaoğlu Grubu''na sattı. Net Holding''den dün yapılan açıklamada, sözleşme kapsamında Net Turizm''in sahip olduğu arsaların Ağaoğlu Grubu''na devrinin yapıldığı kaydedildi. Açıklamada, arsaların yüzölçümünün toplam 1 milyon 269 bin metrekare olduğu belirtildi. Açıklamada, devredilen parsellerin satış değerinin Net Grubu''nun sözleşme kapsamında hasılattan alınacak yüzde 19 oranındaki hasılat payı hariç olmak üzere 24 milyon 174 bin YTL karşılığı 17 milyon 740.9 bin dolar olduğu kaydedildi.
Tarih: 11 Mayıs 2007 Kaynak: Referans
Mortgage düzenlemeleri hazirana yetiştirilecek (11 Mayıs 2007)Mortgage sisteminin tam olarak devreye girmesi amacıyla çıkarılması gereken ikincil düzenleme çalışmaları hızlandırıldı.
THD Başkanı Çakar: Tutsat yasası kapsamına girmemek için, 6 Haziran 2007 son tarih (11 Mayıs 2007)Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, Konut finansman sisteminin tehlikelerle dolu olduğunu savunurken, konut kredisi kullananlara dönük "tutsat yasası kapsamına girmemek için, 6 Haziran 2007 son tarih.
İstanbul''a başka bir "göz" ile bakılıyor (11 Mayıs 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü, imar hareketlerinin yüksek çözünürlüklü uydu görüntülerini kullanarak İstanbul''u periyodik olarak izliyor; değişimler, uzaktan algılama yöntemleriyle sayısal olarak analiz ediliyor.
Seneye, yeniden Taksim''de... (11 Mayıs 2007)1977 katliamının 30. yıl dönümüydü. Her sene başka başka meydanlarda/alanlarda kutlarken 1 Mayıs''1, aklımız kayıyordu Kazancı Yokuşu''na, Taksim Meydanı''na. Kızgınlığımız birikiyordu lakin, sermayenin kamusal alanlardaki hâkimiyeti de artıyordu gün be gün.
Sabiha Gökçen’de TAV ve Esas işbirliği (11 Mayıs 2007)TAV Havalimanları Holding ve Esas Holding, Sabiha Gökçen Havaalanı ihalesine birlikte girecek. TAV Havalimanları Holding ve Esas Holding’den yapılan açıklamada, Sabiha Gökçen Havaalanı yeni dış hatlar terminal binası ve mütemmimlerinin yapım, işletim ve devrine ilişkin 2 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak ihaleye, her iki holdingin ortak girişim olarak müşterek teklif vermek suretiyle katılmak üzere anlaşmaya vardığı belirtildi. TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Sani Şener, anlaşmaya ilişkin yaptığı değerlendirmede, İstanbul’un ikinci havaalanı olan Sabiha Gökçen Havaalanı işletme ihalesinin kendileri için büyük önem taşıdığını ifade etti.
Tarih: 11 Mayıs 2007 Kaynak: Akşam
Başkan Topbaş; “Su deposu yerine tasarruf yapalım!” (11 Mayıs 2007)İstanbul’da günde 2 milyon ton su kullanıldığını belirten Başkan Kadir Topbaş, “Her insan kendi su kullanımını dörtte bir eksiltse bu günde 500 bin metreküp su anlamına gelir ve su problemi yaşanmaz. Vatandaşlarımız su deposu yapmak yerine tasarrufta bulunarak bize yardımcı olsun” dedi.
Kent Yorum: Korku kenti (11 Mayıs 2007)Geçtiğimiz haftayı korku kentinde geçirdik... Korkunun ayak sesleri sokakları, meydanları doldurmuştu; kamusal alan sivil ile devletin arasına sıkışmıştı; sivilin nerede başladığı, devletin nerede bittiği tanımsızdı ve demokrasiye kimin daha yakın olduğu belirsizdi.
Kaçak yayla evleri yıkılacak (11 Mayıs 2007)Trabzon ve Gümüşhane valileri, Karadeniz yaylalarında kaçak yapılaşmaya karşı, ortak hareket etme kararı aldı. Yaylalardaki yapıların, yüzde 80’inin kaçak olduğuna dikkat çeken valiler, bu çirkin görüntüye son vermek için, tüm yetkilerini kullanacaklarını söyledi.
Yüzde 50 tasarruf için doğru malzeme seçilmeli (11 Mayıs 2007)Küresel ısınmanın sürekli gündemimizde olduğu ve enerji kaynaklarının hızla tükendiği son yıllarda göz ardı edilmemesi gereken önemli bir gerçekle karşı karşıyayız. Binalarımızda ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılan enerjinin maliyeti her geçen gün artıyor.
AKM''yi yıkacak yasa, Meclis yolunda (11 Mayıs 2007)Atatürk Kültür Merkezi''nin (AKM) yıkılarak yenisinin yapılmasını öngören tartışmalı yasa, TBMM Milli Eğitim Komisyonu''nda CHP''lilerin karşı çıkmasına rağmen AKP''lilerin oylarıyla kabul edildi.
AKP''den büyük rant transferi (11 Mayıs 2007)Büyükşehir Belediyesi, İstanbul''un en gözde yerlerini toplu taşıma araçlarına peron ve benzeri tesisler yapma karşılığında müteahhitlere kat sınırını kaldırarak tahsis ediyor.
Toplam 152 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.