Haberler

Haberler

Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
VitrA’nın Tasarımcısı Ross Lovegrove Time’ın “En İyi 100” Listesinde (22 Mayıs 2007)VitrA için ödül alan koleksiyonlar tasarlayan Ross Lovegrove, dünyanın en prestijli yayınlarından Time’ın En İyi 100 tasarım ve tasarımcıyı bir araya getirdiği listede yer alarak büyük bir başarıya imza attı. VitrA, derginin Style&Design ekinde yayımlanan haberde, “saygın bir Türk kuruluşu” olarak tanımlandı ve “banyo ürünleri alanında dünyanın en büyük üreticilerinden biri” olarak gösterildi.
E.C.A.- SEREL Tasarruflu Ürünleri Şimdi de Ankara’da “9. Banyo Mutfak Seramik Fuarı”nda (22 Mayıs 2007)50 yılı aşkın süredir Türkiye yapı sektöründe önemli bir yere sahip olan E.C.A. ve SEREL tasarrufu, sağlığı, estetiği ve konforu bir arada sunan ürün serilerini 23 - 27 Mayıs 2007 tarihleri arasında 9. Banyo Mutfak Seramik Fuarı’nın A salonunda ve minimalist yaklaşımla tasarlanan 230 no.’lu standında ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor.
Bienal''e Le Corbusier Dokunuşu (25 Mayıs 2007)RIBA’nın, Vitra Design Müzesi’nin ortaklığında 3. Uluslararası Rotterdam Mimarlık Bienali kapsamında NAI’de düzenlediği “Le Corbusier The Art of Architecture” sergisi, sanatı, mimarlığı, tasarımı, kentsel planlamayı ve diğer disiplinleri birlikte kullanmaktan çekinmeyen mimarın çalışmalarından orjinal parçaların sunulduğu ilk sergi. 26 Mayıs’ta esas açılışı yapılacak olan sergi bir gün öncesinde Türkiye’den gelen mimarlar ve Arkitera Mimarlık Merkezi’nin yetkililerinin bulunduğu sınırlı bir gruba gezdirildi.
Görünmez Ev (25 Mayıs 2007)Dominic Stevens’ın, İrlanda’nın kırsal bölgesinde bulunan bu minimal konut tasarımı Stevens’ın manevi inancını da içeriyor. Dominic Stevens’ın İrlandalı genç mimarlar arasında farklı bir yeri olduğu ortada.
İnşaat Mühendisleri Odası: Yağma sırası kırsal alanlarda (25 Mayıs 2007)Meclis Tarım Komisyonu''ndan geçen tasarının yasalaşması halinde, kentlerdeki arazi yağmasının kırsal alanlara da sıçrayacağını belirten İnşaat Mühendisleri Odası, milletvekillerini uyardı.
Maliye, Hazine arsası rantına devam ediyor (25 Mayıs 2007)Hazine''ye ve kamuya ait çok değerli arazile bir bir elden çıkartılırken, Maliye Bakanlığı gelir elde etmek için, Antalya''da hazine arazilerinin satışına devam ediyor.
Büyükşehir’den Sanatçı Cem Karaca’nın anısına kültür merkezi (25 Mayıs 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Bakırköy’de yaptırılan Cem Karaca Kültür Merkezi’ni Başkan Kadir Topbaş açtı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi açıldı. Yeni Mahalle’de bulunan kültür merkezinin açılışı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile ailesi ve sanatçı dostları tarafından yapıldı.
Büyükşehir’den 6 yeni Özürlüler Merkezi daha (25 Mayıs 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi özürlülere yönelik hizmetlerini daha da yaygınlaştırmak için 6 yeni Özürlüler Merkezi daha açtı. Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, “İstiyoruz ki tüm insanlarımızın yüzü gülsün, dertleri paylaşalım ve elimizden geldiğince sıkıntıları giderelim.” dedi.
Gayrimenkul satışı arttı (25 Mayıs 2007)Edirneliler son günlerde bölgedeki arazilerin değerini artırmak için emlakçıların spekülasyon yaptığını konuşuyor. Kente başta perakende sektörü olmak üzere birçok uluslararası firmanın yatırım yapması kafaları karıştırdı.
Sarayın altından kat otoparkı çıktı (25 Mayıs 2007)İstanbul-Eminönü''nde bulunan tarihi Ali Paşa Sarayı''nın yerine katlı otopark yapıldığı ortaya çıktı. 142 yıl önce yapılan ancak 94 yıl önce meydana gelen Mercan yangınında tamamen yanan, Osmanlı paşalarına ve ailelerine ev sahipliği yapan sarayın yerine, şimdi otomobiller park ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan "tarihi yarımada koruma nazım imar planı" çerçevesinde, tarihi yarımadada 50 bin bina ve yapıya 5 bin cadde sokağa ilişikin bilgi ve belge toplandı. Yarımadada 1848''den günümüze kadar yıkılan tüm anıt eserlerin tesbitleri yapılırken, plan alanının tümünün silüeti çıkartıldı. Bin 100 tarihi eserin tamamen yok olduğu tespit edildi. Tarihi Ali Paşa Sarayı''nında yok olan tarihi eserler arasında bulunduğu belirlendi. Yapılan incelemelerde, üç katlı olan Ali Paşa Sarayı''nın 1911 yılında meydana gelen yangında büyük hasar gördüğü ve geride kalan saray kalıntılarının, dönemin İstanbul Valisi Fahrettin Kerim Gökay döneminde yıkıldığı belirlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi katlı otaparakı yıkarak sarayı, aslına uygun Belediye Yönetim Binası yapmak için harekete geçti ve 12 Haziranda proje ihalesi yapmak için karar aldı.
Tarih: 25 Mayıs 2007 Kaynak: Sabah
Şehir stresinden kaçanlara belediyeden hobi bahçeleri (25 Mayıs 2007)Büyükçekmece Göl havzasındaki 170 dönümlük arazi, ilçede yaşayan sakinler için hobi bahçesine dönüştürülüyor.
Küresel ısınmayı önlemenin yolları (25 Mayıs 2007)Küresel ısınmaya karşı herkesin yapabileceği bir şey var. İşte bazı pratik önlemler;
En büyük Ytong fabrikası Bilecik’te kuruluyor (25 Mayıs 2007)Türk Ytong, Türkiye’nin ve Marmara Bölgesi’nin artan Ytong ihtiyacını karşılamak için 30 milyon YTL’ye Bilecik’te dünyanın en büyük Ytong fabrikasını kuruyor.
Laleli’nin kaderini değiştiren tarihi mekán Taş Han (25 Mayıs 2007)İstanbul Laleli’deki Taş Han, 1980’lerin sonuna kadar kereste deposu olarak kullanılıyordu. Bakımsızlıktan ve ilgisizlikten harabeye dönen handaki dükkanlardan bir kısmını Kemal Ocak, 1987’de satın alınca hem hanın hem de semtin kaderi değişmeye başladı.
Başkentte susuz yaz (25 Mayıs 2007)Anakent Belediye Başkanı Melih Gökçek ''in, başkenti tehdit eden "su krizi" karşısında yaşama geçirdiği ilk önlem "kullanım yasakları" oldu.
İncesu Kanyonu, tabiat parkı oluyor (25 Mayıs 2007)Çorum''daki tarihi ve doğal güzelliğiyle göz kamaştıran İncesu Kanyonu turizme kazandırılıyor. Tabiat parkı olarak düzenlenecek olan kanyonun turizme açılması için altyapı çalışmaları başladı.
''Yabancı mimar'' takıyyesi (25 Mayıs 2007)AKP hükümeti, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği''nin (TMMOB) itiraz ettiği yabancıların çalışmasını düzenleyen yasa tasarısında "göstermelik" değişiklik yaptı.
Büyük Menderes Mayıs''ta kurudu (25 Mayıs 2007)Türkiye''nin en verimli topraklarının bulunduğu Büyük Menderes vadisinde binlerce dönüm ekili alanı sulayan Büyük Menderes nehri, kuraklık sebebiyle kurudu.
Sheraton 13 yıl sonra İstanbul''da (25 Mayıs 2007)OC Turizm, İstanbul''daki varlığına 13 yıl ara veren oteller zinciri Sheraton''ı, Maslak Princess''ın yerinde açtı. 10 milyon dolarlık yenileme yatırımı yapılan Sheraton, Türkiye''deki otel sayısını ikiye çıkaracak.
Gökçek''in milyon dolarlık villası (25 Mayıs 2007)Tempo Dergisi''nde yayımlanan habere göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek , oğlu Ahmet Gökçek için Oran''daki Funda Sitesi''nde değerinin 1.5 milyon dolar olduğu tahmin edilen lüks bir villa satın aldı.
Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.