Haberler

Haberler

Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Peçenek Barajı’nın temeli atıldı (22 Mayıs 2007)Devlet Bakanı Ali Babacan, Şereflikoçhisar’da yaptırılacak Peçenek Barajı’nın temel atma törenine katıldı. Babacan, barajın devreye girmesiyle Şereflikoçhisar’da 30 bin dönüm arazinin sulanacağını ve içme suyu sorunun da halledileceğini bildirdi.
Kıskançlıktan ağlatan otel (22 Mayıs 2007)Artemis tapınağının birebir kopyası olan otel, KKTC’nin ilk temalı konsept oteli olma özelliğini de taşıyacak.
Sosyete emlakçısı geliyor (22 Mayıs 2007)Dünya sosyetesine emlak danışmanlığı yapan ve 35 ülkeye hizmet veren Coldwell Banker, Türkiye’de faaliyete geçiyor.
İstanbul, NY Times’ın gezi-moda ekinde (22 Mayıs 2007)Dergide çıkan üç sayfalık yazıda, Kapalı Çarşı’nın içinde görülmesi gereken dükkanlar, şehrin son moda gece klüpleri, Osmanlı döneminin izlerini taşıyan kafeler, lokantalar, şehrin en yeni lüks butik otelleri, Atıl Kutoğlu, Arzu Kaprol ve Ümit Ünal gibi ünlü modacılarının koleksiyonlarının satıldığı mağazalar ve gözde sanatmerkezleri ile ilgili adres, telefon ve web adresleri bilgileri verildi.
Doğal Hayatı Koruma Vakfı ’Kyoto İmzalansın’ diyor (22 Mayıs 2007)Dün öğle yemeğinde Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Akın Öngör ile Yönetim kurulu üyesi Begümhan Doğan Faralyalı’nın konuğuyduk.
Sobesos''ta kazılar tekrar başlıyor (22 Mayıs 2007)Nevşehir''in Ürgüp ilçesine bağlı Şahinefendi köyü sınırlarındaki Sobesos antik kentinde kazılar tekrar başlayacak.
Tarihi eserlerin de artık hastanesi var (22 Mayıs 2007)Türkiye''nin ilk tarihi eser hastanesi gelecek ay Süleymaniye''de açılacak. Hastanede uzmanlar tarafından incelenecek tarihi eserler, verilecek reçetelerle restore edilecek.
Carlton arsası bugün yeniden satışta (22 Mayıs 2007)Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), İstanbul Yeniköy''deki Halis Toprak''a ait eski Carlton Oteli arsasını bugün tekrar satışa çıkaracak. Arazi, 3 Nisan ve 10 Nisan 2007''de iki kez açık artırmaya çıkarılmıştı.
Gölün Kurtarılması İçin Yeni Bir Proje: Hoca''nın gölü küresel ısınmaya direniyor (22 Mayıs 2007)Akşehir Gölü Çevre Koruma Birliği ve Akşehir Belediye Başkanı Mustafa Baloğlu, gölün tamamen kaybedilmemesi için yeni bir proje çalışması yürütüldüğünü söyledi.
Son yağmurlar bir günlük su getirdi (22 Mayıs 2007)İstanbul''da üç gündür aralıklarla yağan yağmur, barajlarda, iki milyon 44 metre küplük artış sağladı. İstanbul’un su rezervi, 394 milyon 430 bin metre küp seviyesine barajların doluluk oranı ise yüzde 45.66’ya ulaştı.
50 Milyon Dolar''a Daire (22 Mayıs 2007)New York''ta, bir apartman dairesi 50 milyon dolarlık rekor fiyattan alıcı buldu. Kentin en ünlü binalarından biri olan, Central Park manzaralı The Plaza binasındaki bir apartman dairesi tam 50 milyon dolara satıldı. Bu fiyatın bugüne kadar New York''ta bir daire için verilmiş en yüksek fiyat olduğu belirtildi. Alıcının adı açıklanmazken, bir süreden bu yana tadilatta olan The Plaza binasının altı ay sonra oturuma açılacağı belirtildi. Birçok filmin çekimlerine sahne olan ünlü bina, İsrailli emlakçı Miki Naftali tarafından 675 milyon dolara satın alınmıştı.
Tarih: 22 Mayıs 2007 Kaynak: Radikal
Ayasofya''nın güvercini AB''ye şikâyet edildi (22 Mayıs 2007)Yunanistan''da iktidar partisi Yeni Demokrasi''nin Avrupa parlamenteri Yiannis Glavakis, Ayasofya Müzesi''ndeki güvercin yuvaları için Avrupa Komisyonu''na hesap sordu ve müdahale etmesini istedi. Glavakis, Avrupa Parlamentosu''na verdiği ve Avrupa Komisyonu''ndan cevap istediği soru önergesinde, son ziyaretinde Ayasofya''da çok sayıda güvercin gördüğünü, bazılarının da yuva kurduğunu belirtti. Güvercinlerin bu tarihi mekânı tahrip edip çok kötü bir koku da yaydıklarını kaydeden milletvekili, "Ayasofya güvercinlerin insafına terk edilmiş" dedi. Glavakis, Ayasofya''ya, güvercin girmesini önleyen tel örgüler yerleştirilmesini, yapının güvercinlerden korunması amacıyla Komisyon''un para tahsis etmesini de istedi.
Tarih: 22 Mayıs 2007 Kaynak: Radikal
''Çeşme elden gitmesin!'' (22 Mayıs 2007)Ege Çevre ve Kültür Platformu''nun (EGEÇEP) İzmir Çeşme''de gerçekleştirdiği 7. Bölge Toplantısı''nda, Çeşme Yarımadası''ndaki turizme tahsis edilen toprakların ekolojik dengeyi bozacağı vurgulandı.
Radikal, L''Atalante gemisinden bildiriyor, Marmara fayından kötü haber: Deprem 7.6 olur (22 Mayıs 2007)Kuzey Anadolu Fay Hattı''nın Marmara Denizi''nin altında kalan kısmının röntgeni çekiliyor. İlk verilere göre olası deprem 7.6''nın üzerinde olacak.
Tesadüfen 4 bin yıllık mezar! (22 Mayıs 2007)Belçikalı arkeologlar Mısır''da 4 bin yıllık çok iyi korunmuş bir mezar buldu. Leuven Katolik Üniversitesi ekibinin Güney Kahire''deki Minya kasabasında yer alan Deyr el Barşa mezarlığında tesadüfen bulduğu mezarın, döneminin en iyi korunan mezarlarından biri olduğu açıklandı. Mezar, M.Ö. 2181-2050 döneminde yaşamış olan Henu adlı üst düzey bir kraliyet görevlisine ait. Arkeologlar Henu''nun keten beze sarılmış mumyasını geniş bir ahşap tabut ve hiyeroglif alfabesiyle süslenmiş bir lahdin içinde buldu. Mezarda tuğla yapan işçileri ve bira üreten kadınları tasvir eden, iyi derecede korunmuş ahşap heykeller de bulundu.
Tarih: 22 Mayıs 2007 Kaynak: Radikal
Yağmur bombası çözüm değil cahil ülkeleri sömürme aracı (22 Mayıs 2007)İstanbul’da olası su sıkıntısını gidermek için "yağmur bombası" yine çözüm olarak ısıtılıp önümüze konmaya başlandı.
Bush ve Blair ''çevre'' diyor, bizimkiler ''ç''sini anmıyor (22 Mayıs 2007)Görevinden ayrılmadan önce ABD''ye resmi ziyaret yapan İngiltere Başbakanı Tony Blair, ABD Başkanı Bush ile görüşmelerinin konusunun ''Irak, Ortadoğu ve iklim değişikliği'' olduğunu belirtirken, ''G-8 zirvesinde (en zengin 8 ülkenin toplantısı) küresel ısınmanın gündem maddesi olacağını'' söylüyor.
Tarihi Odunpazarı evi, Kültür Hizmetleri Müzesi oldu (22 Mayıs 2007)Eskişehir''de, Beylerbeyi Kültür Hizmetleri Müzesi açıldı. Osmangazi Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Niyazi Çapa tarafından açılan ve 6 ayrı bölümden oluşan müzede, geçmişte kullanılan eşyalar, eski eczacılık malzemeleri ve Eskişehir fotoğrafları sergileniyor.
Polatlı’da tarihi ihale (22 Mayıs 2007)Belediye, 8 dönümlük alana kurulacak kapalı pazar yeri, iş merkezi ve otoparkı ile ilçe tarihinin en büyük ihalesini yaklaşık 15 milyon YTL’ye gerçekleştirdi.
Mimarlık Müzesi sanal âlemde açıldı (22 Mayıs 2007)Türkiye''de yıllardır gündemde olan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Mimarlık Müzesi, gerçekte olmasa bile sanal âlemde kuruldu. Yapı-Endüstri Merkezi tarafından kurulan Mimarlık Müzesi''nde Türk ve dünya mimarlık mirasını oluşturan, ulaşılabilir her türlü belge ve tanıklık derlenecek.
Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.