Haberler

Haberler

Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yaşayan en büyük tasarımcı Vitra ürünlerini kullanıyor (4 Haziran 2007)Eski İtalya Başbakanı Berlusconi ve ünlü oyuncu George Clooney''in banyosunda kullandığı Vitra''ya, yaşayan en büyük tasarım dehası olarak kabul edilen Philippe Starck''ın da çalışmalarında yer verdiği ortaya çıktı.
VitrA, Tasarımcılarla İşbirliğine Bir Yenisini Daha Ekledi: Aziz Sarıyer (6 Haziran 2007)İletişim stratejisini, “banyo alanında tüketici algısını değiştiren ve bu farklılaşmayı tasarımla sağlayan global bir marka olmak” şeklinde belirleyen VitrA, Defne Koz, İnci Mutlu gibi Türk tasarımcıların yanı sıra Ross Lovegrove, Matteo Thun, NOA Design ve Pilots Design’la yaptığı işbirliklerine Türkiye’nin ünlü isimlerinden Aziz Sarıyer ile devam ediyor.
Milli Saraylar ve Marmara Üniversitesi Yapı Yenileme Fuarı’nda (8 Haziran 2007)TBMM Genel Sekreterliği Milli Saraylar Daire Başkanlığı ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi iç mimarlık bölümünün 2000 yılında başlattığı Milli Saraylar koleksiyonundan mobilyaların rölöve çizimlerinin yapılması...
Türkiye’de İlk Defa Hem Boyaya Hem Ustaya Garanti (8 Haziran 2007)Tüketicisine en iyi hizmeti sunmak için çalışan Kalecolor, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek kurduğu Tanıdık Servis’i ve hedeflerini anlatmak üzere 07 Haziran 2007, Perşembe günü Ritz Carlton Oteli’nde bir sohbet toplantısı düzenledi.
Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat 2007 (8 Haziran 2007)Yayın çerçevesini daha geniş ve nitelikli hale dönüştürmeyi hedefleyen Arkitera Mimarlık Merkezi’nin bağımsız editörlerini seçmek amacıyla 2006 yılında başlattığı “Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat” projesi 2007 yılında da devam ediyor. Bu proje ile mimarlık yayıncılığına ilgi duyan fakat yaptığı farklı işler nedeniyle buna zaman ayıramayan kişiler hedefleniyor. Projeye katılmak için İstanbul’da oturma zorunluluğu bulunmuyor. İstanbul dışındaki şehirlerden ve Türkiye dışındaki ülkelerden de başvuru yapılabiliyor.
Steven Holl’ün Nelson Atkins Sanat Müzesi 9 Haziran’da Açılıyor (8 Haziran 2007)Nelson – Atkins Sanat Müzesi’nin müze yerleşkesinin doğu yakasına konumlandırılması, 1933 yılında inşa edilmiş olan Güzel Sanatlar Müzesi ile de uyumu yakalamasına neden oldu.
350 milyon $''lık ''Bodrum'' (8 Haziran 2007)Türkiye''deki konut projelerinin büyüklüğü, yazlık bölgelere sıçradı. Bodrum''daki yatırımların büyüklüğü 350 milyon $ oldu.
Ankara’ya Yeni Bulvar ve Caddeler (8 Haziran 2007)Büyükşehir Belediyesi, artan trafik yoğunluğunu hafifletmek, yeni yerleşim bölgelerinde ulaşımı sağlamak amacıyla Başkent’in çeşitli semtlerinde yeni cadde ve bulvarlar açıyor.
Başkan Topbaş; “Bu yıl çok önemli ulaşım akslarını açıyoruz” (8 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “7 Tepeye 7 Tünel” projesi kapsamında temeli atılan Kağıthane-Piyalepaşa ve Dolmabahçe - Dolapdere tünel yolları ile Küçükçekmece - Topkapı arasında yapılan Metrobus ve Edirnekapı - Sultançiftliği Raylı Sistem Hatlarını bu yıl hizmete açacaklarını söyledi.
Konya''da kimyasal atık paniği (8 Haziran 2007)Konya''da şehir çöplüğünde hafriyat yapan 5 işçinin zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurması üzerine çöplükte yapılan araştırmada, 3 adet boş varil ortaya çıkarıldı.
Müteahhitler etik ilkelere bağlanıyor (8 Haziran 2007)Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), müteahhitlik sektörüne yönelik etik kriterleri belirlemek için kolları sıvadı.
Yılın en ''çılgın'' projesi! (8 Haziran 2007)Manisalıların yediği meyvelerin çekirdekleri, yamaç paraşütçülerince Spil Dağı''na serpilecek. Hedef 1 milyon ağaç...
Beş tarihi yer ''imdat'' diyor (8 Haziran 2007)''İklim değişikliği, çatışma, ekonomik baskı'' tarihi yerlere zarar veriyor. Önceki gün açıklanan ''2008 Yılında Dünyanın En Fazla Tehlike Altında Bulunan 100 Tarihi Yeri'' listesine Türkiye''den Çukur Han, Hasankeyf, İstanbul surları, Kapadokya''daki Meryem Ana Kilisesi ve Kapadokya''daki Kızıl Kilise girdi. Dünya Anıtlar Fonu Başkanı Bonnie Burnham, "Bu listede asıl düşman insandır. Zarar verecek gücümüz varsa, buraları restore etme gücümüzün de olması gerekir" dedi.
Tarih: 8 Haziran 2007 Kaynak: Radikal
Olga Korper Galeri’de Will Alsop “Cultural Fog” Sergisi (8 Haziran 2007)Toronto Olga Karper Galeri, 8 Haziran – 28 Temmuz 2007 tarihleri arasında, dünyaca ünlü mimar, sanatçı ve akademisyen Will Alsop’un etkileyici modern sanat çalışmalarının sergileneceği “Cultural Fog (Kültür Sisi)” adlı sergiye ev sahipliği yapacak, bu sergi aynı zamanda Alsop’un Kuzey Amerika’da gerçekleştireceği ilk sergi.
Uyduyla antik kent keşfi (8 Haziran 2007)Uydu teknolojisi artık arkeologların işini daha da kolay hale getiriyor. Arkeologlar, Mısır üzerinde seyreden uyduların 1600 yaşında bir antik kenti gözlemlediğini belirtti. Kahire''nin 200 mil güneyindeki kalıntıların MS 400 yılı civarına ait olduğu düşünülüyor. Alabama Üniversitesi''nden Sarah Par-cak, "Keşfedilen en büyük site" dedi. Uzmanlar, sitede bulunan madeni paralar ve eşyanın bölgenin Yunanistan, Türkiye ve Libya''yla ticaret yapan çok büyük bir merkez olduğunu gösterdiğini belirtiyor.
Tarih: 8 Haziran 2007 Kaynak: Birgün
Çelik Palas yine satışta (8 Haziran 2007)Atatürk’ün talimatıyla 1935’te yaptırılan Bursa’nın ilk beş yıldızlı termal oteli Çelik Palas, iki bölüm halinde satışa çıkarılıyor.
Belediyeden satılık plaza (8 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1 ay önce satışa çıkardığı fakat ihalesine kimsenin katılmadığı plazayı yüzde 35 indirimle yeniden satışa çıkardı.
Üçüncü KentPlus Kartal’a (8 Haziran 2007)Geçtiğimiz iki yıl boyunca dikkat çeken gayrimenkul projelerinden biri olan Kentplus, Ataşehir ve Mimarsinan’dan sonra Kartal’da da yükseliyor.
Ağrı''daki Nuh''un Gemisi''ne Iğdır Valisi İzin Vermiş (8 Haziran 2007)Çevre Bakanlığı ile Greenpeace, Ağrı Dağı Milli Parkı''na yapılan Nuh''un Gemisi''nde anlaşmazlığa düştü.
Trafik kapatılıp, İstiklal Caddesi, Karaköy’e uzanacak (8 Haziran 2007)İstiklal Caddesi’nin trafiğe kapatılmasıyla başlayan trend, cadde ve çevresini İstanbul’un aranan eğlence mekanı haline getirdi. Beyoğlu Belediyesi, İstiklal Caddesi’ndeki uygulamayı geçtiğimiz yıllarda Talimhane’de de uyguladı. Şimdi sırada Tünel’den Karaköy’e kadar inen hattın da trafiğe kapatılması var.
Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.