Haberler

Haberler

Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
"Mera Yasası imar affı getirecek" (6 Haziran 2007)Meclis''in son çalışma gününde kabul edilen Mera Yasası tartışmaları da beraberinde getirdi. Mera ve yaylalar üzerindeki 300 bin kaçak konuta af getiren yasaya, toplumun çeşitli kesimlerinden tepkiler var.
Turizmci isimlerde değişiklik istemiyor (6 Haziran 2007)BMM Türkçe Araştırma Komisyonu''nun Efes, Kapadokya gibi tarihi yerlerin Türkçe isimlerinin kullanılması önerisine turizmciler karşı çıktı.
Konya''da gömülü variller zehirledi (6 Haziran 2007)Konya''nın Karatay ilçesindeki çöplük alanda hafriyat çalışması yapan 5 işçi, gömülü halde buldukları varilden yayılan kokudan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.
Hanlar Bölgesi Gezisi (5 Haziran 2007)Hanlar Bölgesi Gezisi, üç farklı üniversiteden öğrencilerin katılımıyla, Beykent Üniversitesi akademisyenlerinden Yılmaz Kuyumcu’nun önderliğinde gerçekleştirildi. Hanlar Bölgesi Gezisi’nin buluşma noktası Çemberlitaş’tı. Orada Atik Ali Paşa Camisi’nin planı hakkında bilgi edinildi.
İkinci el oto galerileri taşınıyor (5 Haziran 2007)İkinci el otomobil satışlarının yapıldığı galeriler, yerleşim yerleri dışına çıkarılıyor. İçişleri Bakanı Osman Güneş imzasıyla yayınlanan genelgede, ikinci el oto alım satımının yaygınlaşmasıyla birlikte...
İstanbul''u satıp Anadolu''yu kurutmak (5 Haziran 2007)Nüfusu 12 milyonu geçen İstanbul''un bu nüfusuna her yıl 350 bin kişi katılıyor. Bu, her gün İstanbul''a 958 kişinin daha katılması, her saatte de İstanbul nüfusunun 40 kişi çoğalması demek. Bu nüfus artış hızıyla, gelecekte yıllık artışlar önce 400 binler, sonra 450-500 binlerle ifade edilecek.
Nuh''un kaçak gemisine yıkım (5 Haziran 2007)Bakanlık izni olmaksızın Greenpeace tarafından milli parka inşa edilen Nuh''un Gemisi''nin yıkılması gerektiği açıklandı!
En sıcak konu: Buz (5 Haziran 2007)Dünya Çevre Günü bugün çeşitli etkinliklerle kutlanacak. BM, 2007 Çevre Günü''nün temasını "Eriyen buz: Sıcak bir konu" olarak belirledi. TÜSİAD''ın raporunda da tehlikeye dikkat çekildi.
Meclis''ten son kıyak kaçak villalara af (5 Haziran 2007)Orman arazilerine, su kaynaklarına, yeşil alanalara bina yapanlar yine amaçlarına ulaştı. "Nasıl olsa bir gün af çıkar" diye doğayı kadedenler kuş seslerinin arasında göl ve su havzasının kenarında yasa ve kural tanımaksızın yaptırdığı kaçak binada keyif içinde oturacak.
Yabancıya ev satışında İspanya rekabete dayanamadı, fiyatları yarıya indirdi (5 Haziran 2007)Akdeniz havzasında yabancılara yönelik ev satışlarında lider konumda olan İspanya, diğer ülkelerle rekabete dayanamayarak fiyatlarını yarı yarıya düşürdü. Ülkenin güneyindeki Endülüs bölgesinde bir müteahhit kuruluşu tarafından yayımlanan raporda, yabancılara yönelik ikinci konut satışlarında başta Fas, Hırvatistan, Bulgaristan ve Brezilya olmak üzere birçok ülkeyle rekabet etmekte zorlanan İspanya''nın ev fiyatlarını yüzde 50''ye kadar düşürdüğü belirtildi. Bu arada, 2002-2005 yılları arasında yabancıların İspanya''da ikinci konut satın almak için 500 milyon euro''dan fazla yatırım yaptıkları belirlendi. Her yıl yabancılardan 400 bin civarında ikinci konut talebi olmasına karşın 700 binden fazla konut inşa edildiği belirtiliyor.
Tarih: 5 Haziran 2007 Kaynak: Dünya
Topbaş: KİPTAŞ yapacağı konutların çatılarını bahçe yapacak (5 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul''un sera etkisinden kurtulması için KİPTAŞ''ın bundan sonra yapacağı konutların çatılarını bahçe yapması için talimat verdiğini bildirdi.
Yatırımlarda aslan payı İstanbul''a (5 Haziran 2007)Kamu yatırımlarında bu yıl aslan payı İstanbul ile Ankara''ya gidecek. Bu yıl muhtelif iller dışında il bazında yapılacak kamu yatırımlarının büyüklüğü 12.6 milyar YTL''yi bulurken, bunun 2.9 milyar YTL''sini İstanbul, 1 milyar YTL''sini ise Ankara alacak. İzmir''e ayırılan ödenek yüzde 11.8 oranında azalarak 429 milyon YTL''ye geriledi. Devlet Planlama Teşkilatı verilerine göre, 2007 yılında il bazında 12.6 milyar YTL, muhtelif iller (yatırım birden fazla ili kapsadığı için il ayrımı yapılmıyor) bazında 8.9 milyar YTL olmak üzere, toplam 21.5 milyar YTL kamu yatırımı yapılacak. Yatırım ödeneği en fazla artan il yüzde 171.4 ile Bayburt oldu. Buna göre, 2006''da 2 milyon 146 bin YTL ödenek ayırılan Bayburt''a, bu yıl 5 milyon 653 bin YTL ayırıldı.
Tarih: 5 Haziran 2007 Kaynak: Milliyet
Isı paylaşımı içermeyen proje belediyeden dönecek (5 Haziran 2007)Enerji Verimliliği Kanunu ile, merkezi sistemle ısınan binalarda enerji bedelinin kullanım miktarına göre paylaşımı modeli zorunlu hale gelirken, gözler kanunun nasıl uygulanacağına çevrildi.
Avrupa’daki Osmanlı (5 Haziran 2007)Balkanlar’daki Osmanlı yadigarı eserler İbrahim Dıvarcı başkanlığındaki bir ekipce tek tek fotoğraflandı. Fotoğraf sanatçısı İbrahim Dıvarcı, Balkanlardaki Osmanlı İzleri adını taşıyan projeyi, Feyzi Şimşek, Ahmet Kuş, Umut Yavuz ve Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haşim Karpuz ile birlikte gerçekleştirdiklerini belirtti.
AK Parti bugün yeni binasında (5 Haziran 2007)AK Parti, Söğütözü’nde yaptırdığı yeni genel merkez binasına bugün taşınıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak yeni genel merkez binası, Selçuklu mimarisinden esinlenerek beyaz renkte inşa edildi. 14 katlı binanın 3 katı ‘genel başkanlık’ makamı olacak. Parti kurmaylarına süit odaların tahsis edileceği genel merkez, ‘akıllı bina’ şeklinde yapıldı. AK Parti, yeni binasıyla CHP’ye ve Ankara’nın ünlü eğlence merkezi Laila’ya da komşu olacak. AK Parti’nin Balgat’taki binası da partinin ‘Siyaset Enstitüsü’ olarak hizmet verecek.
Tarih: 5 Haziran 2007 Kaynak: Türkiye
Meraları işgal eden 300 bin kaçak yapıya af geliyor (5 Haziran 2007)AK Parti hükümetinin Meclis''in son günü sürpriz bir şekilde çıkardığı Mera Kanunu 300 bin konuta af getiriyor. Yasayla birlikte Hazine''nin açtığı 20 bin dava ise geçersiz hale gelirken Cumhurbaşkanı Sezer''e sunulan yasa onaylanırsa CHP Anayasa Mahkemesi''ne başvuracak.
Küresel ısınmadan 2.5 milyar insan olumsuz etkilenecek (5 Haziran 2007)BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, 2007 çevre gününün temasının "Eriyen buz: Sıcak bir konu" olarak belirlendiğini duyurdu.
KİPTAŞ çatıları bahçe yapacak… (5 Haziran 2007)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul''un sera etkisinden kurtulması için KİPTAŞ''ın bundan sonra yapacağı konutların çatılarını bahçe yapması için talimat verdiğini açıkladı.
İstanbul ve Köln’den dostluğu pekiştirecek anlaşma… (5 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Fritz Schramma, iki şehrin kültürel etkinliklerine katkıda bulunma, Kentler Kardeşliği Derneği kurma ve Avrupa Büyükşehir Belediyeleri projesine üçüncü bir belediyeyi katma yönünde anlaşmaya vardı.
Çat Projesi ile çevre bilincinin geliştirilmesi hedefleniyor (5 Haziran 2007)Adıyaman Yüksek Öğrenim Derneği Kurucu Başkanı Murat Koca, proje ile hedeflerinin sağlığı olumsuz yönde etkileyen yerlere çöp atma, ağaçlara zarar verme ve tükürük üçlüsüne karşı çevre bilincini geliştirmek olduğunu söyledi.
Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.