Haberler

Haberler

Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Türkiye''de 5 tarihi yer tehlike altında (8 Haziran 2007)Dünyada en fazla tehlike altında olan 100 tarihi yer açıklandı. Listede Türkiye''den 5 tarihi eser yer aldı.
354 bin 88 kişi mortgage''a geçti (8 Haziran 2007)10 bankadan alınan bilgiye göre, toplam 354 bin 88 kişi mortgage''a dahil oldu. Buna göre mortgage''tan önce konut kredisi kullananlardan yüzde 71''inin yeni sisteme geçtiği kesinleşti.
Artık parti binaları ''akıllı'' (8 Haziran 2007)AKP, CHP, MHP ve DP''nin Ankara''daki yeni genel merkezleri çok katlılıkları ve her türlü yeniliği içinde barındıran modern yapılarıyla dikkat çekiyor.
Toplu Taşıma ile Rüzgar Gibi Bir Kent Turu (7 Haziran 2007)Avrupa’nın en büyük ve dağınık kenti olan İstanbul’da yaşayanların büyük bir çoğunluğu için kentin karmaşık trafiğinde bir yerden bir yere gitme işkencesi, günlük yaşamın rutini haline geldi. Bu işkencenin bir diğer tarafı da bir dizi seçeneğin olması. Sabahın köründe, huysuz konuşmalara dahil olmak istiyorsanız, yerel bir buluş olan dolmuşa binebilirsiniz. Boğazın esintisi, güne başlamak için güzel bir yol gibi görünüyorsa vapuru kullanabilirsiniz. Modern, etkili ve hızlı bir ulaşım yolu arıyorsanız, ki bunun için metro durağına yakın bir yerde yaşama şansına sahip olmanız gerekiyor, Avrupa’nın en yeni metrosuna atlayabilirsiniz. Kendinizi St Moritz’de hissetmeye hazır mısınız? Maçka ile Taksim arasında yer alan teleferikteki manzara Alpler ile kıyaslanamaz ama eski gazometre ve stadyum manzarasına hakim.
Geçmişten Günümüze Mozaik Köprüsü (7 Haziran 2007)6 - 9 Haziran 2007 tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleşecek Geçmişten Günümüze Mozaik Köprüsü: “ IV. Uluslararası Türkiye Mozaik Sempozyumu”, dün Gaziantep Ticaret Odası’ndaki program açılış toplantısıyla başladı.
Belediye vahşeti (7 Haziran 2007)Haberi Eşber Yağmurdereli ulaştırdı... Emirgân Altınokta Körler Rehabilitasyon Merkezi''ne, İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nce, binanın üzerinde bulunduğu arsanın 7 gün içerisinde boşaltılmasını talep eden...
Ege halkı maden istemiyor (7 Haziran 2007)5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle ''Ege Bölgesi''nin Çevre Sorunları'' konulu bir forum düzenlendi.Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Akdeniz Salonu''nda TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu ile Ege Çevre ve Kültür Platformu (EGEÇEP) tarafından düzenlenen foruma, 17 çevre örgütü katıldı. Bergama Çevre Platformu Dönem Sözcüsü Erol Engel yaptığı kısa konuşmada, Bergama''da altın madenciliğinin geçmişten günümüze nasıl geldiğini anlatarak, "Siyasi iktidarlar tarım arazisi olan bu alanı yok etmek için ellerinden geleni yaptılar" dedi.
Tarih: 7 Haziran 2007 Kaynak: Birgün
Olimpiyat evsiz bıraktı (7 Haziran 2007)Merkezi Cenevre''de bulunan Barınma Hakları ve Tahliyeler Merkezi''nin (COHRE) hazırladığı rapora göre, 2008''de Pekin''de düzenlenecek olimpiyatlara kadar, yeni tesislerin yapımına yer açmak için evlerinin yıkılmasıyla 1,5 milyon Pekinli yerinden olacak. COHRE merkez yöneticisi Jan de Plesis, "bu kadar insanın tahliye edilmesi şaşırtıcı ve kesinlikle kabul edilemez" dedi. Çin ise rakamları yalanladı.
Tarih: 7 Haziran 2007 Kaynak: Birgün
300 bin konuta af, 20 bin dava geçersiz (7 Haziran 2007)AKP Hükümeti''nin Meclis''in son günü sürpriz bir şekilde çıkardığı Mera Kanunu aralarında bazı milletvekillerine ait olan villaların da bulunduğu 300 bin konuta af getiriyor.
''Mera talanına kapı açıldı'' (7 Haziran 2007)Hükümetin önceki gün Meclis''in son iş gününde kanunlaştırdığı Mera Ya-sası''nda Değişiklik Önergesi''ne TMMOB''a bağlı Ziraat Mühendisleri Oda-sı''ndan (ZMO) tepki geldi.
Her yanı denizlerle çevrili İstanbul''un tercihi karayolu (7 Haziran 2007)Marmara ve Karadeniz''e kıyısı bulunan ve bu denizlerin İstanbul Boğazı ile birleştiği İstanbul''da, günlük seyahatler buna rağmen karayolu ağırlıklı yapılıyor.
ÇMO''dan çevre paneli (7 Haziran 2007)TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) İstanbul Şubesi, "5 Haziran Dünya Çevre Günü" etkinlikleri çerçevesinde Küba''dan gelen konuklarla birlikte bir panel gerçekleştirdi.
Mahallelinin Gözünden ''Gülsuyu Gülensu'' (7 Haziran 2007)İstanbul''da son yıllarda gecekondu bölgeleri üzerine geliştirilen, mekânda yaşayanların fikri alınmadan, yaşayanlar yok sayılarak hazırlanan, bütün bölgelerde proje alanlarının "seçkinleştirilmesi" hedefiyle...
Arsa Karadeniz Holding’in (7 Haziran 2007)Türk Otomotiv Endüstrisi’ne (TOE) ait Gebze’deki arazi Karadeniz Holding’in oldu. Tahmini bedeli 39 milyon YTL olan 245 bin metrekarelik arsa, dün TURYAP’ın düzenlediği ihalede 25 milyon YTL’den satışa çıkarıldı.
Bir milyar ağaç dikiliyor (7 Haziran 2007)BM, farklı ağaç kampanyalarını tek çatı altında topladı. 2007 yılı sonuna kadar 1 milyar ağaç dikilmesi planlanıyor.
Körler Okulu’na tahliye (7 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Emirgan Altı Nokta Rehabilitasyon Merkezi’nin arazisini geri istiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Altı Nokta Körler Vakfı’nın Emirgan’daki Altı Nokta Rehabilitasyon Merkezi’nin üzerinde olduğu arazinin boşaltılmasını istedi.
Emal İnşaat, Kentplus konseptini Kartal''a taşıyor (7 Haziran 2007)Emay İnşaat, Kentplus markasını Kartal''a taşıyor. İpek İnşaat''la birlikte Ataşehir''de inşa ettiği Kentplus Ataşehir projesinin ilk etabını geçtiğimiz günlerde tamamlayan...
Bizim Evler''de örnek daire şimdiden hazır (7 Haziran 2007)Toplu Konut İdaresi''nin (TOKİ) kaynak geliştirme projeleri kapsamında İhlas Holding tarafından Bahçeşehir Ispartakule''de inşa edilecek olan Bizim Evler projesinde daire fiyatları 140 bin YTL''den başlıyor, 343 bin YTL''ye kadar çıkıyor.
''Türkiye''de otel inşaatı Rus zenginler için çerez parası'' (7 Haziran 2007)Rus zenginlerinin son yıllarda yatırım konusunda Türkiye başta olmak üzere, Mısır ve Bulgaristan''ı tercih ettiği bildirildi.
Peribacaları arasında golf turizmi başlıyor (7 Haziran 2007)Indigo Turizm, Kapadokya''da doğal ortamda oynanan golf sahası kuruyor. Uçhisar Vadisi''nde haziran sonunda açılması planlanan golf sahasında bir de uluslararası turnuva planlanıyor.
Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.