Haberler

Haberler

Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Şengör: Deprem tehlikesi gizleniyor (6 Haziran 2007)Prof. Dr. Celal Şengör, İstanbul’un sanılandan daha büyük bir deprem tehdidiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Şengör, “İstanbul’u yöneten sivil yönetimler, bunu halktan gizlemeye çalışıyor” dedi.
Oteli döndürdü, Korelileri Antalya''ya çekti (6 Haziran 2007)Çok sayıda projeye imza atan mühendis Oğuz Gürsel tarafından tasarlanan dünyanın ilk döner oteli, yabancıların ilgi odağı oldu. Avrupalı ve ABD''li turistler The Marmara Antalya''da kalabilmek için sıraya giriyor.
Sapanca Gölü''nden Yuvacık''a su götürülmesi çalışmaları başladı (6 Haziran 2007)Kocaeli''nin su sıkıntısının giderilmesi amacıyla Sapanca Gölü''nden Yuvacık Barajı''na su götürülmesi çalışmalarına başlandığı bildirildi.
Mahalleler Konuşuyor ''Rantsal Dönüşüme Hayır!'' (6 Haziran 2007)Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde İstanbul''da yıkımla karşı karşıya olan çeşitli mahallelerin güzelleştirme ve yardımlaşma dernekleri, pazar günü Kadıköy Caferağa Spor Salonu''nda bir araya gelerek "Mahalleler Konuşuyor, Kentsel/Rantsal Dönüşüme Hayır!" başlıklı bir sempozyum gerçekleştirdi.
Deprem, müzelerde eser bırakmayacak! (6 Haziran 2007)Türkiye''deki müzelerin muhtemel bir depremde görecekleri zarar, İstanbul''da düzenlenen uluslararası bir konferansta tartışıldı.
Mortgage ''herkes için'' başladı (6 Haziran 2007)İpotekli konut finansmanı sistemi (mortgage), 1 Haziran itibarıyla yürürlüğe girdiyse de sisteme dahil olmak istemeyenler için 5 Haziran''a kadar süre tanınmıştı.
Başkent bu yıl yemyeşil bahçelere hasret kalacak (6 Haziran 2007)Ankara, Büyükşehir Belediyesi''nin şebeke suyuyla sulama yasağından sonra hızla sarardı. Tankerle satılan sulama suyunun ücretiyse tepki yarattı.
"Kyoto"nun sadece iması var (6 Haziran 2007)Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolasıyıyla yayımladıkları mesajlarında ''Kyoto Protokolü''nün adını ağızlarına hiç almadan çevre sorunlarıyla uluslararası mücadele gerekliliğini vurguladı.
''7 Tepeye 7 Tünel''in ucunda ışık belirdi (6 Haziran 2007)İstanbul trafiğine tünellerle neşter vurmak için başlatılan "7 Tepeye 7 Tünel" projesi büyük bir hızla ilerliyor. 7 tünelin ihalesi yapılan ilk ikisinde ışığın görünmesine çok az bir zaman kaldı.
"Çevre felaketlerinin sorumlusu ABD" (6 Haziran 2007)Küba Çevre Ajansı Başkanı Dr. Gisela Alonso, Çevre Mühendisleri Odası''nın davetlisi olarak geldiği Türkiye''de, dünyanın geleceğine ilişkin öngörülerini sıraladı.
Emaar: Projelere devam Erdoğan 5 yıl daha kalır (6 Haziran 2007)Atasay Kuyumculuk ile İstanbul Büyükçekmece''de ortaklaşa villa projesiyle Türkiye pazarına giren Ortadoğu''nun gayrimenkul geliştirme devlerinden Dubai merkezli Emaar''ın yükselen siyasi tansiyon nedeniyle gelecekteki yatırım planlarında herhangi bir değişiklik yapmadığı bildirildi.
''Tutsat''ta tercih için son saatler/ Dahil olmak istemeyenlerin, mesai saati bitene kadar dilekçe vermesi gerekiyor (6 Haziran 2007)Bankalardan 6 Mart 2007''den önce konut kredisi kullananların, "Konut Finansmanı Kanunu''na" tabi olmak isteyip istememeleri konusunda, bugün akşam saatlerine kadar tercih yapmaları gerekiyor.
Meclis''ten son kıyak kaçak villalara af (6 Haziran 2007)Orman arazilerine, su kaynaklarına, yeşil alanalara bina yapanlar yine amaçlarına ulaştı. "Nasıl olsa bir gün af çıkar" diye doğayı kadedenler kuş seslerinin arasında göl ve su havzasının kenarında yasa ve kural tanımaksızın yaptırdığı kaçak binada keyif içinde oturacak.
Bu Projede Hayat Var (6 Haziran 2007)“Sürdürülebilir Turizm” projesi kapsamında Bornova ve Karşıyaka belediyelerinin davetlisi olarak İzmir’e gelen İsveç heyeti, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarete Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak da katıldı.
Çevre Haftası''na Anlamlı Start (6 Haziran 2007)Dünya Çevre Haftası, “Atık Pil Toplama Kampanyası” ile başladı. 3 gün sürecek kampanya için Büyükşehir Belediyesi önünde stand açıldı. 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası Yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk koyma töreni ile başladı.
Tarihî eser ve mekanlar tehlikede (6 Haziran 2007)01-02 Haziran 2007 günlerinde Haliç üzerinde kurulan, bir hava-yer parkurunda, 12 pilot uçakları ile yarıştı. Formula-1 gibi kara yarışlarında bile hemen her seferinde nice büyük kazalar yaşandığı, otomobillerin parçalanıp ölümler olduğu herkesçe bilinmektedir.
Plastik ve naylon afiş kullanımı yasak (6 Haziran 2007)Siyasi partiler ve milletvekili adayları, seçim propagandası döneminde kullanacakları afiş, poster ve benzeri materyalleri, kâğıt, bez gibi geri dönüşümlü maddelerden yaptıracak. Söz konusu materyalleri, plastik ya da naylondan yaptıranlara, Çevre ve Orman Bakanlığı''nca ceza verilecek.
Marmaray''ın son etabı ihaleye çıkıyor (6 Haziran 2007)Asya ile Avrupa''yı denizin altından birleştirecek Marmaray Projesi''nin son etabı da ihaleye çıkarılıyor. Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Demiryollar, Limanlar, Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü''nün (DLH) yürüttüğü projenin...
''İMÇ yıkılacak'' iddiası tedirgin etti (6 Haziran 2007)İstanbul Manifaturacılar Çarşısı''nın (İMÇ) yıkılıp yerine konut yapılacağı söylentileri esnafı tedirgin ediyor. Çalışanı ve müşterisi ile bir ilçe nüfusuna sahip çarşının geleceğinin ne olacağı sorusuna cevap aranıyor.
Müzeler depreme hazır değil! (6 Haziran 2007)Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzecilik Yüksek Lisans Programı araştırma görevlisi Nevra Ertürk, “İstanbul’daki müzeler, muhtemel İstanbul depremine hazır değil. ‘Depolardaki eserler korunamıyor’ deniyor ama bir deprem olunca hiçbiri kalmayacak” dedi. Pera Müzesi’nde düzenlenen “İstanbul 2007: Müzelerin Depremden Korunması Uluslararası Konferansı”nda konuşan Ertürk, İstanbul müzelerine ilişkin, depreme karşı risklerin azaltılması konusunda gerçekleştirdikleri pilot proje hakkında bilgi vererek, proje çerçevesinde aralarında Arkeoloji Müzesi, Topkapı Sarayı, Sadberk Hanım Müzesi’nin de yer aldığı 14 müzede çalışma yaptıklarını anlattı. Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Deprem Mühendisliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erdik de, İstanbul’da yıkıcı bir deprem beklendiğini söyleyerek, yaklaşık 50 müzeyi bünyesinde barındıran İstanbul’da, depremin büyük bir tahribata yol açabileceğini kaydetti. 1999 Marmara depreminde birçok müze binasının ve sanatsal objelerin hasar gördüğünü hatırlatan Prof. Dr. Erdik, Topkapı Sarayı içindeki Mecidiye Köşkü, Arkeoloji Müzesi’nin bir bölümü ve Aya İrini Kilisesi’nce çalışmalara başlandığını kaydetti.
Tarih: 6 Haziran 2007 Kaynak: Türkiye
Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.