Haberler

Haberler

Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kompresörlü restorasyon! (5 Haziran 2007)Antalya''daki Yivli Minare Camii''nin duvarlarındaki Bizans resimleri ve 600 yıllık kaligrafik süslemeler, Antalya Koruma Kurulu''nun izniyle yapılan restorasyon esnasında kompresörle kazındı...
Türkiye’nin geleceği bu binalar mı? (5 Haziran 2007)Bir keresinde Türkiye’nin önde gelen dekoratörlerinden birinin kataloğunu inceliyordum kendisiyle beraber. Başkaları için hazırlanmış evlerin resimlerine bakmak bir tür oyundu. Sahiplerini bilmiyordum, ama her sayfa çevrildiğinde yorum yapıyordum.
Trakya Cam''dan Ankara''ya yatırım (5 Haziran 2007)Trakya Cam Sanayi AŞ, iştiraki aracılığıyla Ankara''da düzcam fabrikası yatırımı yapacak. Borsa''ya yapılan açıklamaya göre, şirket yönetim kurulu, şirket iştiraki olan ayrı bir tüzel kişilik tarafından Ankara, Polatlı Organize Sanayi Bölgesi''nde yıllık 230 bin ton kapasiteli düzcam fabrikası yatırımı yapılmasını ve konu ile ilgili çalışmalara başlanılmasını kararlaştırdı.
Tarih: 5 Haziran 2007 Kaynak: Zaman
Mimarinin kapalı çarşısı (5 Haziran 2007)Abitare, İtalya''nın hem mimari hem farklı sanat dallarında yayın yapan en prestijli dergilerinden biri. Dergi, İstanbul için hazırladığı özel sayısında, kenti farklı başlıklar altında inceledi.
Metropolde susuzluğa çare: Bahçeli çatılar (5 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, uydulardan ve radar görüntülerinden yağmur bulutlarının İstanbul''a geldiğini tespit ettiklerini, ancak sera etkisi nedeniyle bu bulutların yağmur bırakmadan gittiklerini anlatarak "Havadaki karbondioksit sera etkisi yapıyor.
Yabancıya ev satışlarında fiyatlar düştü (5 Haziran 2007)Akdeniz havzasında yabancılara yönelik ev satışlarında lider konumda olan İspanya, diğer ülkelerle rekabete dayanamayarak fiyatlarını yarı yarıya düşürdü.
İzmir Kuş Cenneti''nin statüsü kaldırıldı (5 Haziran 2007)Dünyadaki en önemli sulak alanlardan birisi olan ve 238 kuş türüne ev sahipliği yapan İzmir Kuş Cenneti''nin, 1994 yılından bu yana sahip olduğu "Yaban Hayatı Koruma Sahası" statüsü kaldırıldı.
Dünyanın İlk Işıklı Bordürleri (5 Haziran 2007)Dünya''da ilk ışıklı bordürleri ve ışıklı havuz tutamaklarını tasarlayıp üreten Showlights, lüks projeler için çok amaçlı,dekoratif, ışıklı bordürler ile ışıklı aynalar, pencere kenarları, banyo dolap kapakları, sürürgelik tasarlıyor.
Uçmaya Hazır Bir Ev (5 Haziran 2007)Mimar Wallace Cunningham, “kavram aklıma Pascal’in ‘uçan halım’ dediği helikopteriyle uçarken geldi” diyor. “Fikir önceleri hava akımlarını görsel olarak kaydetmekti. Helikopterin pervanesi yavaşladıkça parlak bir ışık tavanın v şeklindeki kesimine yansıyordu. Marifet en basit elemanları kullanarak bir karmaşa yanılsamasını oluşturmayı başarma ve hem alttan hem üstten bakınca güzel görünen bir ev yaratmadaydı”.
İzmir Büyük Efes Oteli Yenileme Projesi (5 Haziran 2007)Emekli Sandığı mülkiyetindeki otellerden, “İzmir Büyük Efes Oteli”, Özelleştirme İdaresi tarafından düzenlenen ihale kapsamındaki yenileme projesi ile, “Swissotel Grand Efes, İzmir” adıyla İzmir’in simgesi olmaya devam edecek.
Roland Rainer Ödülü Sahiplerini Buldu (5 Haziran 2007)Viyana Mimarlar ve Mühendisler Odası’nın Roland Rainer Yarışması 2007 başlığı altında düzenledikleri yarışmanın konusu, Yoğunlukların ölçekleri / Özel hayatın formları / Geleceğe uygun bahçeşehir tasarımlarıydı. 2001 yılından bu yana düzenlenen yarışmanın bu sene üçüncüsü düzenlendi.
"Karaburun''a Zarar Vereceğini Düşünseydim, Bu İşe Girmezdim" (4 Haziran 2007)Karaburun Sahili’nde 2006 yılı Eylül ayından itibaren Çavuşoğlu İnşaat’ın yürüttüğü sahil düzenleme çalışmaları sürdürülüyor. Kumsalıyla ünlü Karaburun Plajı’nda gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Yalçın Yüksel’le görüşmüş ve bir haber hazırlamıştık. 18 Mayıs Cuma günü yayınladığımız haberin ardından Çavuşoğlu İnşaat’la iletişim kurduk ve yönlendirmeleri doğrultusunda Karaburun Sahili Projesini hazırlayan İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Hidrolik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Sedat Kabdaşlı’ya ulaştık.
Büyükşehir’den “Alo Sulama Hattı"... (4 Haziran 2007)Ankara Büyükşehir Belediyesi, tankerlerle yeşil alan sulanması için kamu kurumlarının ve şahısların su ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla “Alo Sulama Hattı” oluşturdu.
Dünyada tek, benzersiz bir mabed!.. (4 Haziran 2007)Önce Mehterin sesi çekti beni... Meydanın bir köşesinde toplanmış, coşturuyorlar milleti... Mehter müziğini oldum olası sevdim...
Çanakkale''ye köprü projesine başlandı ancak vali de başkan da karşı çıkıyor (4 Haziran 2007)Karayolları Genel Müdürlüğü, yılda ortalama 3 milyon yerli ziyaretçinin geldiği Çanakkale Boğazı''na köprü yapılması için proje üretmeye başladı.
Yabancı ilgisi emlak fiyatlarını patlattı (4 Haziran 2007)Nevşehir ve Kapadokya bölgesinde son dönemlerde yabancıların gayrimenkul satın alma talebi ile UçHisar, Göreme ve Ürgüp bölgelerinde emlak fiyatları yükselişe trendine girmiş. 60 metrekarelik taş evlerin fiyatları 100 bin ila 130 bin Euro''dan başlıyor. Özellikle taşevleri birer turistik pansiyona dönüştürmek isteyen yatırımcılar doğal dokuyu bozmadan restrorasyon yapmak zorunda. Uçhisar''da görüştüğümüz tesis yetkilileri restorasyon için de en az 100 bin ila 150 bin Euro arasında bir yatırım yapmak gerektiğini bildirdi.
Tarih: 4 Haziran 2007 Kaynak: Sabah
Düzce''de 25 katlı binalar yükselecek (4 Haziran 2007)Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılması planlanan 25 katlı gökdelenlerle Düzce''nin modern bir görünüme kavuşacağını bildirdi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, makamında düzenlediği basın toplantısında, Kentsel Dönüşüm Projesi''ni çok önemsediklerini belirterek, projede uygulamaya konulacak Camikebir Mahallesi''nde kamulaştırma çalışmalarına kısa sürede başlayacaklarını bildirdi. Projenin kamulaştırmalar dahil 100 milyon YTL''ye mal olacağını ifade eden Başkan Mehmet Keleş, "Proje modern yapılaşmaya zemin hazırlayacak. Yüksek kattan korkmamak gerekir. Çürük bina yıkılır, sağlam bina yıkılmaz." dedi.
Tarih: 4 Haziran 2007 Kaynak: Zaman
"Kanyon''u satmak hiç içimden gelmiyor!" (4 Haziran 2007)İş GYO Genel Müdürü Tanes, Kanyon''un çarşı kompleksinin yurtdışındaki görüşmelerde kendilerine büyük prestij sağladığını belirterek, "Portföyümüzden çıkmasi için doğrusu hiç acelem yok" dedi.
Aliağa''da tarım alanına ''organize sanayi bölgesi'' (3 Haziran 2007)İzmir Ege Dökümcüler Derneği'' çatısı altında bir araya gelen 21 firmanın Aliağa''da kurmak istediği "Döküm İhtisas Organize Sanayi Bölgesi" (OSB) yer seçiminde verimli tarım ve zeytin arazilerinin seçilmesi bölge halkı tarafından tepkiyle karşılandı.
Anadolu Avrupa''yı solladı (4 Haziran 2007)İstanbul''da inşası devam eden 230 konut projesi üzerinde yapılan incelemeye göre Anadolu yakasındaki projelerin ortalama metrekare fiyatı Avrupa yakasını solladı.
Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.