Haberler

Haberler

Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
''Osmanlı''nın tarihi henüz yazılmadı'' (4 Haziran 2007)Sanat tarihçisi ve mimar Prof. Dr. Doğan Kuban, yarım yüzyıl süren çalışmalarından damıttığı Osmanlı Mimarisi isimli dev eserini geçtiğimiz günlerde YEM Yayınları işbirliğiyle yayımladı.
Şahinler Holding, inşaata 1 milyar dolar yatıracak (3 Haziran 2007)Şahinler Holding Başkanı Kemal Şahin, inşaat sektörüne 1 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını açıkladı. Projeler, Beylikdüzü ve Büyükçekmece''de yer alacak.
Eski HSBC binasında terörün izleri siliniyor (4 Haziran 2007)El-Kaide’nin 33 kişinin öldüğü 2003 Kasım’ındaki saldırılarında hasar gören eski HSBC Binası’ndan saldırıların izi 4 yıl sonra siliniyor. Binanın 3 bin 350 metrekarelik dış yüzeyi, TMSF’nin işverenliğinde Çuhadaroğlu firması tarafından eski haline getirilecek. Levent’teki eski HSBC Genel Müdürlüğü 20 Kasım 2003’te El-Kaide’nin saldırısına uğradı. Onlarca insanın yaşamını yitirdiği kanlı terör eylemi sonrası genel müdürlük binası tam anlamıyla bir harabeye döndü. Bina şimdi terörün kanlı izinin silinmesi için TMSF tarafından eski haline getiriliyor. Geçmişte Demirbank’ın olan bina 2000’de BDDK’nın bu bankaya el koymasıyla TMSF’ye devredilmişti. 2001’de HSBC’ye satılan bankanın genel müdürlük binası da bu saldırılar sonrasında taşınmıştı. Saldırıdan önceki dış cephe rengine sadık kalınarak yapılacak olan tamirat ile bina strüktürel silikon ve kapaklı giydirme cephe sistemleri ile giydirilecek. Çuhadaroğlu’nun gerçekleştireceği proje eylülde tamamlanacak.
Tarih: 4 Haziran 2007 Kaynak: Akşam Yazan: Süleyman Arıoğlu
SGK taşınmazları iştah kabartıyor (4 Haziran 2007)Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) hizmet gereği ihtiyaç duymadığı yaklaşık 400 taşınmaz, rayiç bedeli üzerinden satılacak.
İş dünyasının mola yeri Kanyon, bir yaşında (4 Haziran 2007)2006’da gösterişli bir açılışla faaliyete başlayan Kanyon Alışveriş Merkezi bir yılını doldurdu.
Asırlık fabrika tarih oluyor (4 Haziran 2007)İzmir’in 91 yıllık fabrikası Türk Henkel''e ait Turyağ fabrikası, Torunlar, Kiğılı ve Sur Yapı gruplarının oluşturduğu Nokta İnşaat Yatırım Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.''ye satıldı. Torunlar Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Torun, kente yeni bir yaşam merkezinin kazandırılacağını söyledi. İzmir''de sanayinin kaleleri arasında gösterilen ve 1916 yılında Bayraklı semtinde kurulan fabrika, Türk Henkel''in geçen yıl yağ üretimini Balıkesir''deki Arı Yağ''a devretmesi ve son olarak deterjan bölümünü de Ankara Elmadağ''daki Karizma firmasının tesislerine taşıma kararıyla son günlerine adım attı. Yapılan planlamayla fabrikanın 31 Nisan 2008 tarihinden itibaren tamamen Ankara''ya taşınarak kapanması öngörüldü. İzmir Körfezi''nde görüntü ve deniz kirliliği yaratan bir tesisin bu alışverişle ortadan kalmış olacağını ifade eden Torunlar Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Torun, “Araziyle ilgili mahkemeler devam ediyor, projeyle ilgili ayrıntıları vermek doğru olmaz” diye konuştu.
Tarih: 4 Haziran 2007 Kaynak: Akşam
Manyas’ta kuş türü sayısı 27’ye indi (4 Haziran 2007)“Manyas Kuş Cenneti”nde kuraklık, kirlilik ve tahribat nedeniyle kuş türü sayısı 27’ye indi, kuş popülasyonunun da azaldı. “Uluslararası Bandırma Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali” kapsamında, “Küresel Isınma ve Manyas Kuş Cennetine Etkileri” konulu panel düzenlendi.
Şimdi gözler Parisien arazisinde (4 Haziran 2007)İstanbul içinde kalan fabrikaların ‘residence ve alışveriş merkezine’ dönüşmesi modasına İstanbul Çorap da uydu.
Boğaz’a ikinci tüp tünelde rötar (4 Haziran 2007)Ulaştırma Bakanlığı, lastik tekerlekli araçların geçeceği yeni tüp tünel projesinin ihalesini, jeoteknik çalışmalar nedeniyle 2 ay erteledi. Projede ilk kazmanın vurulması yeni yılın başına sarkacak.
İspanyol rüzgârı İstanbul’da esecek (4 Haziran 2007)İstanbul, 27-30 Eylül’de dünyaca ünlü emlak ve inşaat firmalarını İstanbul’da ağırlayacak. Realistexpo Emlak ve Gayrimenkul Fuarı’ında bir araya gelecek olan çok sayıda yabancı şirket, İstanbul’da ilk defa stand açacak.
Yarım asırlık İMÇ yıkılıyor (4 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Manifaturacılar Çarşısı''nı (İMÇ) yıkmaya hazırlanıyor. Kiptaş''ın hazırladığı projeye göre İMÇ''nin yerine Osmanlı mimarisiyle 50 villa yapılacak.
Roma Hamamı gün yüzüne çıkıyor (4 Haziran 2007)Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünün, Roma Hamamı’nda başlattığı kazı ve restorasyon çalışmalarının ilk aşamasının sonuna gelindi.
Tanık: Ulus ve Kızılay çöktü (4 Haziran 2007)TMMOB eski Başkanı, Şehir Plancısı Bülent Tanık kent merkezleri olan Ulus ve Kızılay’ın giderek değerini kaybettiğini iddia ederek, "Kızılay son 5 yılda en az Ulus kadar çökmüş durumda. Kurulan ulaşım düzeni Ulus ve Kızılay’ın yani kent merkezinin ölmesine yol açtı" dedi.
Susuz yaz korkusu bidon su deposu satışını patlattı (4 Haziran 2007)Susuzluk endişesi ile bidon ve su deposu satışları arttı. Hamamlar ise kapanma tedirginliği yaşıyor. Yağışların mevsim normallerinin çok altında seyretmesi ve özellikle İstanbul’da yazın su sıkıntısı olacağı endişesi...
''Mortgage''ı bilen yok (4 Haziran 2007)Araştırma şirketi GFK Türkiye''nin 16 ilde yaptığı "Mortgage Bilinirlik Araştırması'''', konut finansman sistemi tutsatın (mortgage) duyulmasına rağmen sistem hakkında bilgi sahibi olanların oranı çok düşük.
TMMOB: TCDD kültür mirasını satıyor (4 Haziran 2007)Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü’ne ait Türkiye kültür mirasının işletme fazlası nedeniyle satıldığını ileri sürdü.
Yaşam merkezi olacak (4 Haziran 2007)Turyağ fabrikası, Torunlar, Kiğılı ve Sur Yapı gruplarının oluşturduğu Nokta İnşaat Yatırım Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ’ye satıldı.
''Nükleersiz Türkiye Barajsız Munzur'' (4 Haziran 2007)Tunceli Dernekleri Federasyonu (TUDEF) bünyesindeki Munzur Vadisi ve Çevresini Koruma Kurulu "5 Haziran Dünya Çevre Günü" nedeniyle Galatasaray''dan Taksim''e kadar "Nükleersiz Türkiye, Barajsız Munzur" yürüyüşü düzenledi. Galatasaray''da "Başka bir enerji mümkün, başka bir Munzur yok", "Munzur''da barajlara hayır" yazılı pankart ve dövizleriyle toplanan Tuncelililer ve çevreciler, İstiklal Caddesi boyunca "Munzur özgürdür özgür akacak", "Hilmi Güler istifa" sloganlarıyla, zılgıt ve alkışlarla yürüdüler. TUDEF Sözcüsü Hasan Şen , "Türkiye kuraklık ve susuzluktan kıvranırken hükümet bunun sözünü bile etmiyor. Çernobil''in etkileri hayatımızı tehdit etmeye devam ederken, Nükleer Yasa el çabukluğuna getirilerek hayatlar ateşe atılıyor" dedi. Açıklamanın sonunda sanatçı Nurettin Güleç, Âşık Mahzuni ''nin "Amerika Katil" türküsünü okudu.
Tarih: 4 Haziran 2007 Kaynak: Cumhuriyet
İklim değişikliği sanki yok (4 Haziran 2007)Hangi parti iklim değişikliğine çare arıyor? Hangi parti kuraklığa çözüm öneriyor? Hangi parti global ısınmayı mercek altına alıyor?
Buzullar eriyor, Türkiye kuruyor (4 Haziran 2007)Yarın Dünya Çevre Günü nedeniyle yapılacak etkinliklerin ana teması küresel iklim değişikliği olacak.
Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.