Haberler

Haberler

Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Susuz yaz paniği satışları patlattı (4 Haziran 2007)Susuzluk korkusu, su deposu satışını dörde, bidon satışlarını 10''a katlarken hamamlar kapanma tedirginliği yaşıyor. Su tasarrufu konusunda firmalar da boş durmuyor.
Adalı yurttaşlardan eylem (4 Haziran 2007)Ada sakinlerinin internet üzerinde oluşturduğu "Adalar postası" isimli iletişim grubu, dün Adalar Belediyesi''nin "öngörünüm güzelleşmesi" adı altında yaptığı sahil düzenlemelerini ve Adalar'' a yönelik emlak politikalarını "Böngörünüm istemiyoruz" eylemiyle protesto ettiler.
Tekir Yaylası''ndaki yazlıklar artık yasal (4 Haziran 2007)AKP''nin TBMM tatile girmeden önce yaptığı son icraatlardan biri de, mera ve yaylalardaki kaçak yapılara af getirmek oldu. Yaz sıcağından bunalan Çukurovalıların kendini attığı Tekir Yaylası''ndaki 17 bin 800 ev yasal hale geldi.
AKM için tescil oyunları (4 Haziran 2007)İstanbul 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu, Kültür Bakanlığı''nın AKM''nin tescilinin kaldırılmasına ilişkin başvurusunu şimdilik rafa kaldırdı.
''Kanyon''daki ortaklığımızı 1.5 sayfalık anlaşmayla gerçekleştirdik'' (4 Haziran 2007)Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Kanyon''daki ortakları İş GYO ile iyi anlaştıklarını belirterek, ''Bu kadar karmaşık bir projeyi yalnızca 1.5 sayfalık bir anlaşmayla götürüyoruz'' dedi.
Kentin kalbi tekledi (4 Haziran 2007)Başkent''in aylardır tartışma konusu olan Kuğulu Kavşağı ve bağlantılı projeler, önceki gün sağanak yağmura teslim oldu. Kuğulu Park''ın kuğuları patlayan kanalizasyon eziyeti çekerken, kentliler kavşakta oluşan mini göller nedeniyle zor anlar yaşadılar.
Sulak alanlar SOS veriyor (4 Haziran 2007)Su havzaları her geçen gün kururken Türkiye''nin zenginliği olarak nitelenen biyolojik çeşitlilik yok oluyor.
İMÇ de ranta kurban gidiyor (4 Haziran 2007)Unkapanı İstanbul Manifaturacılar Çarşısı''ndan (İMÇ) yazan Teoman Serinkaya "İMÇ ne olacak? Küçük hayatlarımızı, küçük dükanlarımızla geçirmeye çalışıyoruz, müzikler sesleri arasında" diyor. İMÇ, Mahmutpaşa esnafı için 1960''ların başında yapılmıştı; sonra da İkitelli... Büyükşehir''in hazırladığı ''Tarihi Yarımada Koruma Amaçlı Nazım ve Uygulama İmar Planları'' kapsamında 6 bloktan oluşan 1100 dükkandan oluşan İMÇ''nin yerine ''prestij konutları" inşa edilmesine karar verdi; Süleymaniye Projesi''nin bir parçası olarak... Ancak İMÇ kat malikleri yönetimi, bu projeye karşı İdare Mahkemesi''ne itirazda bulundu. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Danıştay''da devam eden dava kapsamında YTÜ''nden bir bilirkişi yarın çarşıda inceleme yapacak. Mimarlar Odası ise, çarşının korunması gerektiği görüşünde.
Tarih: 4 Haziran 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Yalçın Bayer
1.5 sayfayla ''iyi'' ortağız, ''Kanyon Ofis''leri pahalı alsak da memnunuz (4 Haziran 2007)İş GYO''nun Kanyon Ofis blokundaki payını 67.5 milyon dolara satın alan Eczacıbaşı Grubu''nun Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, "Ortağımızdan ofisleri biraz pahalı satın aldık sayılır ama yine de memnunuz" dedi.
Ev-ofise karşı ofis-ev tasarlıyorlar (4 Haziran 2007)Bu sene 80. yılını kutlayan Nurus, net ve sade çizgisiyle ofis mobilyası denince ilk akla gelen firmalardan. Uzun yıllar kullanılabilecek şekilde tasarlanan objeler, koleksiyona yeni eklenen parçalarla her zaman çağa ayak uyduruyor.
Arıtma tesisiyle Ankara Çayı daha temiz akacak (4 Haziran 2007)Ankara’nın çevre sorunları denildiğinde akla gelen ilk şeyin, Ankara Çayı’ndaki kirlilik olduğunu belirten İl Çevre ve Orman Müdürü Haluk Özder, "Büyükşehir Belediyesi arıtma tesisi yapıyor. Bu tesisler yapıldıktan sonra Ankara Çayı, o bölgeden itibaren temiz akmaya başlayacak" dedi.
Aral örneği hepimize ders olsun (4 Haziran 2007)Bugün komşu gezegenden getirilebilecek bir bardak su, dünyada fırtınalar koparmaya yeter.
Yayla ve mera yağmasına af (4 Haziran 2007)Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmesine ilişkin anayasa değişiklik paketi nedeniyle gece gündüz çalışan Meclis dün beş yasa daha kabul ederek tatile girdi.
Başlangıcından Bugüne AKM Tartışması (1 Haziran 2007)

Atatürk Kültür Merkezi’nin yıkılması tartışmaları, başlangıçtaki yoğunluğunu yitirmiş olsa da hala gündemde önemli bir yer işgal ediyor. AKM yıkılacak mı, yıkılmayacak mı, yerine otel mi, yoksa yıllardır bahsi geçen cami mi yapılacak soruları ağızdan ağıza dolaşırken 10 Mayıs’ta Vatan Gazetesi’nin verdiği haberle söylentiler yasal bir boyut kazanmış oldu. Ardından 1 Haziran’da Sabah Gazetesi’nde yayınlanan Erhan Öztürk’e ait yazı yıkım için gerekli vizenin verilmediğini bildiriyordu. Bu olumlu gelişme ile birlikte, AKM tartışmasının daha uzun süre gündemde kalacağı kesinleşti.

Şangay 2010 World Expo İngiliz Pavyonu Yarışması Finalistleri Açıklandı (1 Haziran 2007)Birleşik Krallık Yabancı ve Milletler Topluluğu Ofisi 2010 yılında Şangay`da düzenlenecek olan World Expo İngiliz Pavyonu Yarışması finalistlerini belirledi. Yetkililer 47 katılımcı arasından 6 ekibi seçti. Kazanan ekip Eylül`de açıklanacak.
TCDD Taşınmazlarına Ne Olacak? (1 Haziran 2007)5335 Sayılı Kanunu’nun 32. Maddesine göre TC Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, mülkiyetindeki işletmecilik fazlası taşınmazları yeni demiryolu inşaatı ve mevcut demiryollarının bakım ve onarımı ile iyileştirilmesinde kullanılmak koşuluyla satmak ya da devretmekle yetkilendirilmesi üzerine TMMOB Mimarlar Odası Genel Merkezi bir basın açıklaması yayınladı. Basın açıklaması şu şekilde:
İzmirli muhtarlara su brifingi (1 Haziran 2007)İzmir Büyükşehir Belediyesi, su tasarrufu kampanyası kapsamında, Konak ilçesindeki 170 muhtarı bilgilendirdi.
İstanbul’un Central Park’ı Caddebostan Dalyan (1 Haziran 2007)Bağdat Caddesi’nden sahile doğru yürüyorsunuz. Apartmanların arasından ansızın deniz görünüyor. Kıyıda öbeklenmiş birkaç alışveriş merkezini aştıktan sonra, başka bir ülkeye ışınlanmış gibi hissediyorsunuz kendinizi. Sanki New York’un Central Park’ındasınız.
Müzik sustu, perde kapanıyor İMÇ açılmayacak (1 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Manifaturacılar Çarşısı''nı (İMÇ) yıkmaya hazırlanıyor. Kiptaş''ın hazırladığı projeye göre İMÇ''nin yerine Osmanlı mimarisiyle 50 villa yapılacak.
Çocuklar tasarladıkları parklarda oynayacak (1 Haziran 2007)Yurtiçi Kargo, TOÇEV ile birlikte gerçekleştirdiği "Haydi, Parkımızda Oynayalım" resim yarışmasıyla çocukların hayallerini gerçekleştiriyor.
Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.