Haberler

Haberler

Toplam 228 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
TRT taşınacak, Tepebaşı kültür merkezi olacak (26 Haziran 2008)Suna-İnan Kıraç Vakfı''nın Tepebaşı''nda yapacağı kültür sitesi projesine Büyükşehir Belediyesi''nden destek geldi. Ünlü mimar Frank Gehry''nin hazırladığı proje TRT''nin stüdyolarının taşınmasını bekliyor.
Professional Lighting Designers’ Association İstanbul Atölye Çalışması Tanıtım Toplantısı (29 Haziran 2007)PLD Türkiye (Professional Lighting Design Türkiye) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü, PLDA (Professional Lighting Designers’ Association) tarafından 1999 yılından beri Avrupa’nın birçok şehrinde gerçekleştirilen atölye çalışmasını İstanbul’a getirmeyi planlıyor.
OSRAM “Aydınlatma Hareketi”nin İkinci Ayağı Tamamlandı (28 Haziran 2007)OSRAM’ın geçen yıl Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin işbirliği ile başlattığı “Aydınlanma Hareketi’nin ikinci ayağı “OSRAM Aydınlanma Aracı”nın genel merkez önünden hareketi ile başladı.
Yeni yeşil alanlar ekolojik çatılar (25 Haziran 2007)Kentler büyüdükçe çevremiz büyük ölçüde beton ve asfaltla kaplandı. Yeşil alanlar yerlerini büyük beton yapılara bıraktı. Giderek çoğalan yüksek yapılar, hava sirkülasyonunu engelleyerek, kirlilikle birlikte ısının artmasında etken oldu.
Kaleseramik ve Kalekim Yozgat - Yerköy Orta Anadolu Fabrikaları Törenle Hizmete Giriyor (28 Haziran 2007)Bu yıl 50. kuruluş yıldönümünü kutlayan Kale Grubu’nun şirketleri Kaleseramik ve Kalekim, Yozgat, Yerköy’de kurduğu fabrikaların açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve çeşitli bakanların katılımı ile gerçekleştiriyor.
İTÜ Mimarlık Fakültesi Mezuniyet Töreni (29 Haziran 2007)İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunları diplomalarını 28 Haziran 2007’de Taşkışla Binası’nın avlusunda düzenlenen törenle aldılar. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan tören İstanbul Mimarlık Fakültesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Cengiz Giritlioğlu’nun konuşmasıyla devam etti.
Gökçek’e Türkkonut’tan Başarı Ödülü… (29 Haziran 2007)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e, Başkent’te uyguladığı projeler nedeniyle, Türkkonut tarafından “Yerel Yönetimler başarı Ödülü” verildi.
İstanbul’a 10 kuyu açılacak (29 Haziran 2007)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, park ve bahçeleri sulamak için İstanbul genelinde 100 noktada kuyu yeri tespit ettiklerini ve bunun 12’sinde sondaj çalışmalarına başladıklarını açıkladı. Topbaş, İstanbul’un son 78 yılın en sıcak günlerini yaşadığını hatırlatarak, “Tabii o sıcaklığın getirdiği bir buharlaşma var. Biz mümkün mertebe park ve bahçelerimizi sulamayı yavaşlattık. Kuyu açarak yeraltı sularından istifade etmek istiyoruz” dedi. İstanbul’un sera etkisinden kurtulması için çatıların bahçe haline getirileceğini belirten Topbaş, “Konutlarını bu şekilde yapan vatandaşların vergi veya harçlarını düşürmeyi öngörüyoruz” şeklinde konuştu.
Tarih: 29 Haziran 2007 Kaynak: Türkiye Yazan: Sadettin Erkişi
Kale Orta Anadolu tesisleri açıldı (29 Haziran 2007)Kale Grubu’nun Yozgat’ın Yerköy İlçesi’nde kurduğu Orta Anadolu Tesislerinin açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile gerçekleştirildi. 2005 yılının eylül ayı sonunda temeli atılan Kale Grubu’nun Yerköy ilçesi’ndeki Kaleseramik ve Kalekim tesislerinin açılış törenine Başbakan Erdoğan ile birlikte Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, İçişleri Bakanı Osman Güneş, eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut, eski Adalet Bakanı Cemil Çiçek de katıldı. Başbakan Erdoğan, tesislerin temel atma töreninde de bulunduğunu belirtirken, bugün de açılışına katıldığı için mutlu olduğunu söyledi. Kale Grubu Başkanı İbrahim Bodur da Orta Anadolu tesislerinin bulunduğu bölgenin Özel Organize Sanayi Bölgesi olarak ilan edilmesi için gerekli başvuruları yaptıklarını ifade ederek, Erdoğan’dan bu konuda destek istedi. Açılışın ardından İbrahim Bodur tarafından Başbakan’a seramik tablo hediye edildi.
Tarih: 29 Haziran 2007 Kaynak: Akşam
30 neşeli marka İstanbul’da (29 Haziran 2007)Geçen ay Addresİstanbul’da açılan Nuxx, Avrupa’nın tanınmış 30 tasarım markasının ürünlerini ilk kez Türkiye’ye getiriyor. İtalya’dan Arper, Hollanda’dan Artifort, Danimarka’dan Normann Copenhagen ve İtalya’dan Nava bunlardan sadece birkaçı.
Raylı Sistemde Sıra Bayraklı''ya Geldi (29 Haziran 2007)Aliağa-Menderes Raylı Sistem Projesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Bayraklı Karayolu Üst Geçidi için Cumartesi gününden itibaren bölgede yeni trafik düzenlemesine gidilecek. İzmir’in en önemli toplu ulaşım projesi Aliağa-Menderes Raylı Sistem Projesi’nde adım adım mutlu sona yaklaşılıyor.
TÜRKKONUT Genel Başkanı: Her yıl 300 bin konut yapılmalı, ancak 100 bin konut yapılıyor (29 Haziran 2007)TÜRKKONUT Genel Başkanı Yılmaz Odabaşı, Türkiye''de her yıl 300 bin konut yapılması gerektiğini, ancak yılda ortalama 100 bin konut yapıldığını kaydetti.
Klima hakkında bilmek istediğiniz her şey (29 Haziran 2007)Rekora giden sıcaklar klimayı gündem ürünü yapıp çıktı. Evlerinde klimalı hayat istemeyenler bile teslim oldu, klimacılara koştu. Çünkü yaşadığımız kapalı ortamlarda nemin yüzde 60-30, sıcaklığın 20-27 derece aralığında olması gerekiyor.
İstanbul''da 2 günde 317 yangın çıktı (29 Haziran 2007)İstanbul''da aşırı sıcakların yaşandığı son 2 günde 317 yangın çıktığı, bunların yarısından fazlasının ot, çöp ve çalılık yangını olduğu bildirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı''ndan alınan bilgiye göre, 26 Haziran 2007 Salı günü 24 saat içerisinde itfaiyeye toplam 195 ihbar yapıldı. Müdahale edilen 152 olay içerisinde, aşırı sıcaklardan da kaynaklanan 82 ot, 6 çöp ve çöp konteyneri yangını yer aldı. Aynı gün, parlama, trafo, yüksek ısı ile kızışma ve elektrik kontağından da 20 yangın çıktı. İtfaiye ekipleri, İstanbul''da dün de toplam 200 olay içerisindeki 165 yangına müdahale etti. Bu yangınların 83''ünü çöp ve ot yangınları oluşturdu. Parlama, trafo, yüksek ısı ile kızışma ve elektrik kontağından da 30 yangın meydana geldi.
Tarih: 29 Haziran 2007 Kaynak: Dünya
6 bin metreden tren geçiren Çinli inşaatçı Türkiye''ye geliyor (29 Haziran 2007)Çin''in en büyük inşaat firması CREC, Türkiye''de yatırıma soyunuyor. Çin''de dünyanın en yüksek demiryolu ağını yapan firma, Türkiye''de de konut ve alt yapı yatırımlarına odaklanacak.
Başkan Topbaş Yeni Zelandalı Bakanla deprem güçlendirmesini konuştu (29 Haziran 2007)Yeni Zelandalı Bakan Hon Clayton ile görüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sivil yapıların depreme karşı güçlendirilmesiyle ilgili olarak Yeni Zelandalı firmalarla işbirliği yapmayı düşündüklerini ve uzun vadeli kredi imkanını araştırdıklarını söyledi.
Yeni ev alanlar mobilyaya yılda 5 milyar dolar ödüyor (29 Haziran 2007)Gayrimenkul sektöründe yaşanan proje patlaması, ’yeni konutla beraber yeni mobilya’ anlayışının büyümesini sağlıyor.
Kent - Yorum: F tipi kentlere doğru... (29 Haziran 2007)İçine, özel kimlik kartını barkod okuyucuya okutarak girilebilen bir kamu kurumunda çalışıyorum...
Başkan Topbaş; “Yeraltı ve deniz suyundan istifade edeceğiz…” (29 Haziran 2007)Dün son 78 yılın en sıcak gününü yaşayan İstanbul’a su sıkıntısı yaşatmamak için kapsamlı çalışmalar yaptıklarını açıklayan Başkan Topbaş, “12 noktada sondaj çalışmalarıyla park ve bahçelerde kuyu açma çalışmalarına başladık. Yeraltı sularından istifade etmek istiyoruz” dedi.
Klima montajına yetişemediler (29 Haziran 2007)Bazı bölgelerde 50 derecenin üzerine çıkan sıcak hava, klima satışlarını patlattı. Gölgede 50 derecenin üzerine çıkan ve rekor kıran sıcak hava, klima satışlarını patlatırken klima üreticileri de montaj ve servis hizmetlerini aksatmamak için önlem almaya başladı.
Toplam 228 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.